Şimdi Ara

ZXHN H298A Root Şifresi İçeride

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
8
Favori
18.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkesin Kurban bayramını kutlarım. Bu bayram, ziyarete geldiğim ailemin evinde ZXHN H298A modem var ve bir miktar karıştırmak istedim. Arayüz çok kısıtlı, arka planda bir deaktif root kullanıcısı var. Config dosyasının içinden root kullanıcı şifresine ulaşılabiliyoruz. Kalın yazan yer root şifresi.

quote:

<DM name="ViewName" val="IGD.AU1"/>
    <DM name="Enable" val="0"/>
    <DM name="AppID" val="1"/>
    <DM name="User" val="root"/>
    <DM name="Pass" val="$F1r1@dl"/>
    <DM name="Level" val="1"/>
    <DM name="ChgPwd" val="0"/>
    <DM name="EnWANAccess" val="1"/>
    <DM name="Extra" val=""/>
    <DM name="ExtraInt" val="0"/>

Modem arayüzüne girdiğimizde ise bu root kullanıcısının şifesini değiştirebiliyoruz. Bunun için herhangi bir şifre değiştirme sayfasına Chrome tarayıcısi ile gelmeniz gerekiyor. Geliştirici araçlarını sağ üst köşeden açtıktan sonra;

<input type="text" id="Username:0" name="Username:0" value="" class="inputNorm" disabled="disabled"> --> <input type="text" id="Username:0" name="Username:0" value="" class="inputNorm">

<input type="hidden" id="_InstID:0" value="IGD.AU2"> --> <input type="hidden" id="_InstID:0" value="IGD.AU1">

<input type="hidden" id="Right:0" value="2"> --> <input type="hidden" id="Right:0" value="1">

Olarak değiştiriyoruz, kullanıcı adı root şifre ise $F1r1@dl giriyorsunuz ve yeni şifrenizi 2 kere giriyorsunuz. root şifresi değişiyor.

Ancak kullanıcı pasife alıntığı için giriş yapamıyoruz. SSH ve Telnet de aynı şekilde.

Kali ile bu akaşam config dosyasını değiştirerek tekrar modeme atmaya çalışacağım bakalım root kullanıcısını aktif edebilecek miyim?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Dediklerinizi yapıp modemin config dosyasını indirdim. Orada root şifrelerinde bir değişiklik olmadı.
  • yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt
    Değişir, bi yerde eksik işlem yapmışsınızdır.
  • Jlozde kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum hocam. Beklemekteyim sizi
  • Telnet ve SSH tamam. Modemin herşeyine erişebilir haldeyiz sırada root hesabını aktifleştirme var.

Ne yazık ki Kali downloadı çok uzun sürdüğü için indiremedim.

• SSH shelle erişim kısıtlı telnetten dışarı çıkamıyorum. Config dosyasında şu satırın değişmesi gerekiyor.

<Tbl name="SSHCfg" RowCount="1">
    <Row No="0">
    <DM name="SSH_Enable" val="1"/>
    <DM name="SSH_UserName" val="admin"/>
    <DM name="SSH_PassWord" val="admin"/>
    <DM name="SSH_Port" val="22"/>
    <DM name="SSH_Max_Con_Num" val="5"/>
    <DM name="Max_Auth_Tries" val="3"/>
    <DM name="Auth_Lock_Time" val="60"/>
    <DM name="Idle_Time" val="0"/>
    <DM name="SSH_ProcType" val="1"/>
    <DM name="SHELL_UserName" val="root"/>
    <DM name="SHELL_PassWord" val="$F1r1@dl"/>
    <DM name="DSCPRemark" val="-1"/>
    <DM name="VLanPrioRemark" val="-1"/>
    <DM name="QueueNum" val="-1"/>
    <DM name="SwitchShellEnable" val="0"/>
    </Row>
    </Tbl>
  • Jlozde kullanıcısına yanıt
    Bunu değiştirip geri nasıl modeme yükleyeceğiz ? Bir daha şifrelememiz gerekmiyor mu ?
  • Config dosyası, seri numarası ile AES şifrelemesi ile şifrelenmiş. Ancak seri numarası ne yazık ki 16 bit değil yani direk olarak kendisi dosyayı açma keyi değil. Sonuna/başına bişey eklenmesi gerekiyor olabilir. Config dosyası ile ilerlemek uzun zaman alacak gibi.

İnternette tam olarak keyin nasıl hesaplandığı herhangi bir yerde yazılmamış. Sadece RouterPassView isimli uygulama config dosyasını açabiliyor ancak içinde ne olduğunu görebiliyorsunuz. Nasıl açtığı ile ilgili bir bilgi ne yazık ki yok. Developerlarına yazdım ancak cevap vereceklerini sanmıyorum.

En kötü cihazı söküp jtag portundan bağlantı kurularak shelle erişilebilir ancak bunun içinde kiralık bir modemde işlem yapmak istemiyorum. Veya firmware dosyası olan varsa içinden şifreleme methodu okunarak ona uygun key üretilebilinir.
  • hocam ben bu modemi kırabilmek için vkdan ruslarla falan konuştum ama yok yok bu modeme bir türlü root erişimi alamadım
  • gelişme var mı ?
  • arkadaşlar bu modeme qos gelmiş diye okudum ekşide ayarlarda qos menüsü olan varmı bana gelmemiş başka modem takılıydı kullanmıyodum bu cihazı qos geldiyse kullanıcam ama gözükmüyo bende
  • Gelişme var mı ?
  • sametyiigit kullanıcısına yanıt

Root menüsü açıldı

https://forum.donanimhaber.com/zxhn-h298a-v1-0-root-hesabi-etkinlestirme--145297438

nasıl yapıldığını “detaylı” bir şekilde yazdım :)

kolay gelsin...

• Yapamayanlar için anlatayım ama root bölümünde hiç bir ayar beni tatmin etmedi ama neyse gelelim nasıl yapılacağına

Öncelikle yüklemeniz gereken 2 adet program var

https://visualstudio.microsoft.com/tr/downloads//

https://www.python.org/downloads//

Visual Studio 2019 kurarken python geliştirme ve c++ masaüstü geliştirme tikleri olacak ve windows 10 kullanıyor iseniz c++ içinde windows 10 sdk seçili olduğuna emin olun

pyton kurarken ise path diye bir seçenek var onuda tikleyin.

Daha sonra https://github.com/mkst/zte-config-utility adresinden dosyaları indirin ve bir klasore çıkartın

Modem arayüzüzünden alınan config.bin dosyasını indirdiğiniz klosorun yani setup.py dosyasının olduğu klasore direk atın

Başlat Çalıştır Cmd yazın Cmd ekranını açın pythonun kurulu olduğu yeri belirleyin ve cmd ekranına cd C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Programs\Python\Python39\Scripts

enterlayın ve açın sonra "pip install pycryptodomex" kodunu girin ve pycryptodomex kurulana kadar bekleyin warrning yazarsada kapatmayın kurulunca succesfully diye bir yazı gözükecek onu görünce cmd ekranını kapatın

Daha sonra tekrar başlat çalıştır cmd ekranını açın ve cd C:\Users\Kullanıcı Adı\Desktop\Yeni klasör\zte-config-utility-master\zte-config-utility-master yani ben masaütüne çıkardım github dan indirdiğim dosyayı siz nereye çıkardıysanız o adresi yazacaksınız. Adresi yazıp enterladıktan sonra "py setup.py install --user" yazacaksınız ve zcu diye bir dosyayı kuracak ve en sonunda cmd ekranı açık iken

"py examples/decode.py --serial ZTEXXXXXXXXXXXX config.bin config.xml" yazıp enterlayın ve config.xml dosyası oluşacaktır daha sonra config.bin dosyasını silin. Sonra config.xml dosyasını not defteri ile açın Sol üst köşede Düzen Ve Bul deyin root yazın Enable val = 0 olan yeri 1 yazın sonra tekrar bul seçeneğinden root bölümünü bulup düzenleyip kaydedin.

</Row>

</Tbl>

<Tbl name="DevAuthInfo" RowCount="7">

<Row No="0">

<DM name="ViewName" val="IGD.AU1"/>

<DM name="Enable" val="1"/>

<DM name="AppID" val="1"/>

<DM name="User" val="root"/>

<DM name="Pass" val="Şifrenizi Yazın"/>

<DM name="Level" val="1"/>

<DM name="ChgPwd" val="0"/>

<DM name="EnWANAccess" val="1"/>

<DM name="AccessIP" val=""/>

<DM name="LoginTime" val=""/>

<DM name="Extra" val=""/>

<DM name="ExtraInt" val="0"/>

</Row>

<DM name="SwitchShellEnable" val="1"/>

Bu komutu da 1 yapın

Config.xml dosyasını düzenledikten sonra Cmd ekranına geri dönün ve "py examples/encode.py --serial ZTEXXXXXXXXXXXX --signature “ZXHN H298A V1.0” config.xml config.bin" yazın ve enterlayın düzenlediğiniz config.xml dosyası config.bin dosyası oluşacak ve onu modeme yükleyin ve bekleyin. modem açıldığında root ve şifrenizi girerek root bölümüne ulaştınız tebrikler.

Not: "--serial ZTEXXXXXXXXXXXX" xxx olan yere modem yönetim bölümünde bulunan seri numaranızı gireceksiniz.

Hata alırsanız Cmd açın ve pytonun kurulu olduğu yere gidin "cd C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Programs\Python\Python39\Scripts" enterlayın ve "pip list" yazın

pip      20.2.4

pycryptodomex 3.9.8

setuptools  49.2.1

zcu      0.1.0

bu eklentilerin kurulu olduğuna emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radialis -- 24 Ekim 2020; 11:2:42 >
  • Ssh e erişimde sıkıntı var etkinleştirdim ssh bağlantısı yapınca
    Welcome to the world of cli ekranı geliyor k adı giriliyor şifre girilmiyor
  • Radialis R kullanıcısına yanıt

Hocam wifi radyosu adında bir özellik varmış wifini kısıtlıyormuş fazla radyasyon yaymaması için bunu nasıl açabiliriz?

• cihadtknbs C kullanıcısına yanıt

Yerel Ağ menüsü altında Wlan Global Konfigürasyonu içinde aktarım gücü var onu düşürürseniz etkisi düşecektir. Ama çekim gücüde düşecektir dolayısı ile 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radialis -- 26 Ekim 2020; 12:50:12 >
  • Radialis R kullanıcısına yanıt

Yok yani hocam ben bu özelliği açmak istiyorum türk Telekom kendi kısıtlıyormus kaç olmalı daha iyi çekmesi için

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.