Şimdi Ara

ZXHN H298A V1.0 Root hesabı etkinleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
7
Favori
26.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://github.com/mkst/zte-config-utility
    bu linkteki python3 dosyasından modemin config dosyasını düzenleyip geri yükleyince root hesabı aktifleşmiş olacaktır hayırlı olsun
    github reposunda gerekli açıklamalar vardır.

• Edit: şuan zxhn h298a tt modemin root paneline eriştim ve burada herşey çalışıyor, size önerim bunu yapın ben şifreyi kolay olsun diye root yaptım. Bu arada admin panel bozulmadı hala aynı şekilde görünüyor yani tt nin anlaması biraz zor

Modemin root ayarlarına erişmek isteyenler için; phyton u bilgisayara kurun ve arkadaşın verdiği linkten (github linki) dosyaları indirin setup.py yi açın sonra cmd açın veya phyton (cmd daha kolay geldi) cd yaparak (bulunduğunuz dosya konumuna göre) c/kullanıcılar/dosya yolu

sizden config.bin dosyası isteyecek; resim deki “yedek konfigurasyon” a tıklayıp indirin sonra (githubtan indirdiğin klasörün içine atın)

Not: ZTEXXXXXXXXXXXX yazana yer modem > yönetim > durum yazan yerde aygıt seri nosunda bulunuyor bu kod olmadan yaptıklarınız hiç bir işe yaramaz kodu bununla şifrelemişler ve aynı zaman da bu şekilde şifrelenip yüklenmesi gerekiyor!

Direkt phyton kullananlar;

config bin i xml e dönüştürür;

$ python3 examples/decode.py --serial ZTEXXXXXXXXXXXX config.bin config.xml

xml i düzenleyip kaydettikten sonra bin e dönüştürür;

$ python3 examples/encode.py --serial ZTEXXXXXXXXXXXX --signature 'ZXHN H298A V1.0' config.xml config.bin

————————————————————-

benim gibi cmd üzerinden phyton kullananlar;

config bin i xml e dönüştürür;

py examples/decode.py --serial ZTEXXXXXXXXXXXX config.bin config.xml

xml i düzenleyip kaydettikten sonra bin e dönüştürür;

py examples/encode.py --serial ZTEXXXXXXXXXXXX --signature “ZXHN H298A V1.0” config.xml config.bin

bunları yaptıktan sonra alttaki foto da görünen modem panelinden kullanıcı konfigürasyonunuzu yükleyip modem açıldığında root paneline erişeceksiniz!

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler

[Bilgisayara phyton kurup bizzat denedim fakat zte türktelekom config yazılımının şifrelemesiyle zte şifrelemesi farklı olduğu için kodu kabul etmiyor. Dosyada işe yarayacak birçok ayar var ama dediğim gibi kabul etmiyor, isteyen deneyebilir. Not hesabı sırf bu konuya cevap yazabilmek için açtım amacım konuyu karalamak değil. Çalışıyor deneyin derim qos ayarlarına erişim felan da var]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anonimimsssss -- 19 Ekim 2020; 2:20:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir deneyeyim. Umarım bir sorun olursa reset attığımda sorun düzelir.

• Evet yapabildim. Şu an bütün ayarlar açık ancak ne işe yarayacak bu bilemedim şimdi.

• ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radialis -- 20 Ekim 2020; 11:30:36 >
  • Anonimimsssss A kullanıcısına yanıt

Python kurduktan sonra setup.py dosyasını nasıl çalıştırıcaz. Çift tıklayıp açılınca bir ekran gelip geri gidiyor. Daha detaylı açıklarsanız sevinirim dosyayı açmayı

Cmd ile nasıl açıcaz kafam çok karıştı benmi beceremedim anlamadım Konuyu daha anlaşılabilir bir şekilde açıklarsanız sevinirim şu ttnin de allah belasını versin nediye onu bunu kısıtlıyorlar anlamıyorum qos ayarına ihtiyacım var ama kapatmışlar.

hocam config dosyasında hangi ayarları değiştirdiniz? Bir de bu modemlerde wifi radyosu kapalı ya da kısıtlıymış o hangi ayar oluyor? bilginiz var mı

• Tam olarak açıklayabilir misin xml formatına çevirdikten sonra neyi düzenliyeceğiz

Bide xml formatına çevirmeden RouterPassView programı aracılığı ile düzenlesek olur mu?

• Mr.Guardian M kullanıcısına yanıt

Routerpassview ile sadece görebilirsiniz, değiştiremezsiniz.

• ya ben bu python dan hic bisey anlamıyorum biraz yardımcı olabilir misin? hatta sana pm den numaramı atsam whatsapp dan yardımcı olur musun?

• Sorun yaşayan arkadaşlar. Bu yazılım (ya da adı her neyse) pycryptodomex denen eklenti ile çalışmakta. Sisteminizde bu kurulu değilse hata alırsınız.

https://pypi.org/project/pycryptodomex//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuzyirmi -- 21 Ekim 2020; 22:11:38 >
  • dediğiniz eklentiyide yükledim ama yine çözemedim

• python dan başka bir uygulama ile bu işlemi yapamaz mıyım?

• yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt

Eklentiyi kurarken bile hata alıyor bu ne dandirik bir program anlamadım daha kolay bir yolu yokmu bu işin

Neyse ben vazgeçtim sinir oldum denemediğim şey kalmadı ama bir türlü setup.py dosyasını aktif edemedim tt ne zaman update ederse modemi ozaman kullanırız artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radialis -- 22 Ekim 2020; 6:1:56 >
  • Radialis R kullanıcısına yanıt

windows10 varsa microsoft store kısmından python3 indirip daha kolay bir şekilde pip3 install ile gereken şeyleri kurabilirsiniz

• Githubta içeriği paylaşan arkadaş kodu phyton olarak hazırlamış.

(!?Cmd de başına py ekliyordunuz galiba olmazsa direk phtonu çalıştırıp denersiniz.)

pip install pycryptodomex

Komutuyla kod eklentisini yüklemeniz gerekiyor internette detaylı videolar var bunlar için (python a eklenti yükleme için) 

Cmd de

cd ile ile sabit sürücü içinde klasör yolu açabilirsiniz

C:\> cd users

C:\users\> dir komutu ile klasörde bulunan dosyaları görüntüleyebilirsiniz

github klasörünün bulunduğu konuma gelip

Modemin içinden indirdiğiniz config.bin dosyasını atın (bu dosyanın yedeğini almanızı öneririm!) cmd üzerinden de github dosyasının klasörüne giriyorsunuz cmd üzerinden yaptığınız için $phyton3 kodu yerine py kodunu kullanacaksınız. Xml de çevirdiğiniz zaman favori editörün olan sublime text ile girmenizi öneririm (not defteri ile zor oluyor) Find ile aradığınız kodu bulun (ben root hesabının erişimini açınca az çok anlaşılır bir dille yazılmış zaten adminde bulunan sadece hesabı aktifkeştiren kod ile değiştirin, root menüsünde herşey açıldı sizde açıp kolay yoldan halledebilirsiniz) değiştirip kaydedin ve bin formatına çevirip modeme yükleyin. Kolay gelsin şimdiden...

Bu arada diğer hesabımı (Anonimimssss) kaybettim buradan yazarım .

• Radialis R kullanıcısına yanıt

Sizin kararınız tt nin qos ayarlarını gelecek hiçbir güncellemede getireceğini düşünmüyorum çünkü qos ayarları cihazların aldığı internet hızını belirler ve bu ayarı açtığı zamanlarda çok şikayet aldığı için kapattığına eminim

Program çalışıyor bende bi ara (dh hesabımı kaybettim, Anonimimssss) yapamadım sonradan sıkıntıyı çözdüm signature yani imza kısmını yanlış yazmışım. Denemekten vazgeçme bence

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.