Şimdi Ara

★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★ (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.714
Cevap
41
Favori
250.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herhangi bir hat problemi yok. Cihaz unlocked olduğu için sorun olacağını da sanmıyorum.

Daha dün akşam güncelledim, batarya hakkında yorum yapmam doğru olmaz. Şuan batarya %90'da ve 50dk ekran süresi var. Değişen birşey yok gibi ama uzun kullanımda ne olur bilemem.

Arayüzde güncellemeler var. Mesela artık duvar kağıdını tek seferde masaüstü ve kilit ekranına uygulayabiliyoruz Stock Android 7'deki gibi.
    Opsiyonel Nav Bar gelmiş.
    Pil harcamalarını ayrıntılı görüntüleme seçenekleri de eklenmiş. (Ekran süresi gibi.)
    Whatsapp'ta kasma var, özellikle fotoğfar gönderirken.
    Normal kullanımda bile fps düşüşü hissediyorum gibi.

Sonuç olarak ben çok beğenmedim. Bu akşam ya B29 ya da LineageOS'a geçerim.

Biraz da ekran görüntüsü ekleyeyim.

★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★

• Yeni sürüm ile gelen bir özellik.
  • Dediğiniz şekilde 13,14 gün kullandım fakat herhangi bir değişiklik olmadı süreler hep aynıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealSchule

Yeni sürüm ile gelen bir özellik.

Eğer 7.0 güncellemesi ile telefona sanal tuş geliyor ve kaldırılamıyorsa ben 7.0 a güncellemem.Nefret ederim sanal tuştan.Sırf bu nedenle normalde almak istediğim başka model telefonları eledim ve axon 7 de karar kıldım.inşallah böyle bir durum yoktur.

• hslk kullanıcısına yanıt
    İsteğe bağlı kaldırılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealSchule

İsteğe bağlı kaldırılabiliyor.

Çok şükür.

• RealSchule R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgiler için. Şimdilik güncellememek daha iyi o zaman. Bahsettiğim forumlarda da yavaşlama ve whatsapp yavaşlığından da bahsetmişler. Güncelleyip uğraşmaktansa şimdilik MM ile yola devam etmek daha mantıklı gözüküyor..
  • Şarj testi için telefonu formatladım. Şu ana kadar 3 kez şarj ettim. Sonuçlar çok ilginç. Sorun olduğu kesin ama ne olduğu hakkında kesin bir yargım yok. Fakat sorunun pil göstergeleri yüzünden oluşabileceğini de düşünmeye başladım. Deneyimlerimi aktarıyım.

Formattan sonra telefonu umutla şarja bağladım fakat önceki halinden değişen bir şey olmadı. İkinci şarj edişimde gidişat yine aynıydı, tam hatırlamıyorum yaklaşık %30-35 dolumdan sonra bari kapalı şarj ediyim diyip kapattım. Telefon kapalı durumdayken gösterge %70'e fırladı. Sonrasında yine yavaş şekilde dolmaya devam etti.

Son denemeyi biraz önce yaptım. 21.54'te %18'de taktığım telefonu 22.37 civarında kontrol ettim. %70 küsüre çıktığını gördüm. 43 dakika yaklaşık %52. Hemen ardından telefonu kapattım bu sefer gösterge %100 oldu.

Uzun lafın kısası telefon kafayı yedi sanırım. Şaşkınım

• veterans V kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin ki daha ilginçmiş gösterge bozuk olsa 30 dakikalık dolumda baya bir kullanım süresi sunmalı ama ben denedim 30 dakikada dolum yaptığı kadar harcadı şarjı.

Bende de Telefon açıkken şarja taktığımda %40 civarındayken daha hızlı dolsun diye kapattığımda %90 larda göstermişti sizin telefona özel bir durum değil o sanırım hepsi öyle
    Sanırım dediğiniz gibi pil göstergesinde bir sıkıntı var. Çünkü %100 olarak aldığım telefonla yarım saat kadar uğraştığımda şarj %99 a düşüyor. Telefonu bırakıyorum 5-10 dk sonra baktığımda %95 civarında gösteriyor.
  • Bur_ak47 B kullanıcısına yanıt
    Evet bende de öyle oluyor fakat illa %100'deyken değil. Mesela sarjı %50'de çeksem 49'a inmesi 30 dakika civarı sürerken 49'dan inmesi daha çabuk oluyor. Ama bilmiyorum sonuçta 70 iken aslında 100 ise baya bir süre beklemesi gerekir. İlginç durumlar dönüyor.

• fb li kullanıcısına yanıt
    İlginç ki ne ilginç. Kafam iyice karıştı. Servis işini erteledim, bakalım telefon beni daha ne kadar şaşırtacak. Malum sürprizlerle dolu.

Nougat ile inşallah çözüme ulaşır. Servisede göndermek zorunda kalmazsınız umarım.

• Zte nin kendi sitesinde 30 dakikada %83 dolum diyor.(Fb li arkadaşımız çıktı alıp bunu servistekilere göstersin.Hani 30 dakikada zaten %30 şarj olur demişler ya çok bilmişler).Hepsiburada da 30 dakikada %50 dolum diyor, epey de ve gsmarenada yine %83 diyor. Ben 30 dakikada %80 i bir kere bile görmedim. Tam olarak da ölçemedim bir türlü. Bahsedilen diğer durumlar genel olarak bende de var. Yani telefonu dolduktan sonra birkaç saat daha şarjda tutarsam 99 a düşmesi 20 dk. falan sürüyor sürekli kullanımda. Şarj yüzdesi düştükçe daha çabuk sarj tüketiyor.Örneğin yüksek yüzdedeyken youtube 5 dakikada %1 yerken alt yüzdelerde 2-3 dakikada %1 lik düşüş oluyor.Daha önce kullandığım telefonlarda hiç böyle birşey farkermemiştim.İlginç.Sanırım şarj göstergesi doğru bilgi vermiyor.Çünkü bu mah. Değerlerindeki hiçbir telefon %100 den %99 a yarım saat -1 saatte düşmez kesintisiz kullanımda .Öyle olsaydı bununla uyumlu bir durum sergilemesi gerekirdi alt yüzdelerde de.Ama öyle değil.Sorun bence pil de ya da donanımda değil.Yazılımda.Doğru göstermiyor.Neticede toplam kullanım (ki ortalama 1.5 gün) süresi pil kapatesiyle uyumlu.Bunu da dikkate almak lazım.

Sizde 1.5 günlük ortalama var , benim telefon 1 günü ancak çıkartıyordu . Servise bugün gitmeyi düşünüyorum ama onların onarım yaptıkları telefonun özelliklerinden ya da teknik bilgiden bi habermiş gibi tutumları var. ZTE'ye(global siteye) mail atacam,şarj göstergesi sorunu hakkında ne diyecekler merak ediyorum.

• Evet bugün servise gittim ve 06.01.2017 tarihinde kendilerine verdiğim Axon 7'nin ne durumda olduğunu sordum. (o tarihte teknisyen bana ürünü bu hafta içinde kesin alabileceğimi hatta beklersem 1 saat içinde verebileceklerini söylediler çıkış saatlerine denk geldiği için beklemek istememiştim) Görevli birisini aradı ve bana şunu dedi "Ürününüz şefte , değişimi için ZTE'den cevap bekliyormuş" ve bu cevabın ne zaman geleceğide belli değilmiş. 4.defa servise vermek zorunda kaldığım ürünü ne zaman alacağım belli değilmiş. Ürünün yanında verilen VIP ürün kartı falan yalan dolan(buraya teknik servisle ilgili mesajlar yazdım okuyanlarda hak verirler diye düşünüyorum ). Bence konuyu açan arkadaş ürünün resmi olarak garanti altında olduğunu fakat fiili olarak garanti desteğinin olmadığını ilk sayfaya eklesin. Ürünü istedim fakat değişim beklediği için vermediler öylede garip bir durum. 2000 liraya ürün alıyorum ve aldığım ürünü kullanamıyorum. Alacak arkadaşlar bunları göz önünde bulundursun ve kullananlarda satış sonrası desteği göz önünde bulundursun.

Geçmiş olsun.Türkiye söz konusu ise bütün firmalar aynı aşağı yukarı.Avrupada yapamazlar bunları.Hiç değilse sizin ürünü değiştiriyorlar.Samsung ya da lg olsaydı onu da yapmazdı herhalde.

2.defa değişiyor bakalım gelen ürün nasıl olacak ,tabi gelirse. Ve üründede değişim varsa demekki şarjla ilgili sıkıntının olduğu kesin.

Yine çok geçikmeden verirlerse ürünü iyi. Lg, Samsung servisleri de bu modelden çok uzak değiller. Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.