Şimdi Ara

★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★ (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.714
Cevap
41
Favori
250.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnşallah verirler hocam sağolun :) .
  • Şubat bitmek üzere Türkiye ye ne zaman 7 gelecek duyumu olan var mı?
  • Uygulama rozetleri whatsapp'ta ve mailde neden görünmüyor illa farklı bir launcher bulup yüklemek mi gerek..bundan birşey anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Bugün itibari ile bende aranıza katıldım. Htc 10 kullanıcısıyım.

Kısa süreli kullanım sonucu kıyaslama yapmam gerekirse

1- Kulaklık ses kalitesi kesinlikle Htc 10 kıyas kabul etmez.
    2- Ekran kalitesi Axon7
    3- Hoparlör ses kalitesi kesinlikle Axon 7
    4- Arayüz stabilitesi Htc 10
    5- Whatsapp gibi uygulamalarda bildirim sayısı yok maalesef farklı bir launcher yüklemek gerekiyor anlaşılan. Güncelleme ile belki gelir bu özellik

Kullanıcı arkadaşlar en son B10 sürümü çıkmış. Türkiye'den aldığımız cihaza yüklemenin sakıncası var mı? Zte nin sitesinde en son B05 görünüyor Türkiye için. Ben telefonu Mediamarkt tan aldım ve B06 yüklü şu anda.
  • tt82 T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Htc 10 kullanmadım ama axon 7 nin kulaklık ses performansı bence de yeterli değil. Hele ki dolby yi açarsanız ses seviyesi oldukça düştüğü için kapatmak zorunda kalıyorsunuz. Yeni bir kulakiçi kulaklık arayışı içerisindeyim hem ses kalitesini hem de ses çıkışını artırmak için.Ama henüz sonuç alamadım.Yaptığım araştırmada hi fi (hi res, high end,ıem olarak da anılıyor) kulaklıklar hakkında birinin çok övdüğünü diğerinin hiç beğenmediği durumlarla çokca karşılaştım. Haliyle kulakiçi kulaklık denetmiyorlar satıcılar.Bu nedenle yorumlara bakıp almak durumundayız.Üzerinde genellikle mutabık kalınan kulaklıklar ise neredeyse telefon kadar pahalı.(shennsinedier ı8 gibi).(Yanlış yazmış olabilirim. ). Her neyse mümkünse Türkiye de satılan makul fiyatlı kulakiçi hi fi kulaklık tavsiyesi bekliyorum. Pek ümitli değilim ama belki yazılır bir şeyler.

• Özellikle farkı net anlamak için htc ile beraber gelen hi fi kulaklığı kullandım, gerçekten htc kulaklık ses çıkışı konusunda iphone lar dahil olmak üzere gördüğüm en iyi cihaz.
  • HTC 10'nun kulaklığı neymiş ya,hangi yorumu okusam kulaklıktan bahsediyorlar,telefon kulaklığın aksesuarı gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: fb li

HTC 10'nun kulaklığı neymiş ya,hangi yorumu okusam kulaklıktan bahsediyorlar,telefon kulaklığın aksesuarı gibi

Maharet htc10 da mı yoksa onun kulaklığında mı ya da her ikisinde mi tam olarak anlayamadım.Eğer kulaklığındaysa yetkili servisinden satın alırız.Çünkü şu an ses konusunda çok ön plana çıkarılan axon 7 nin (çift ses işlemci,dac v.s) ses nimetlerinden yararlanamıyoruz.En azından kendi adıma. Bu da can sıkıcı bir durum.

• hslk kullanıcısına yanıt
    Yararlanamadım derken kulaklık için mi hoparlör için mi ,yoksa her ikisimi ?

• fb li kullanıcısına yanıt
    Kulaklığı kastediyorum daha çok. Malum işteyken hatta evdeyken bile hoperlörden müzik dinlemek pek mümkün olmuyor rahatsızlık vermemek adına. Yine de bazen dinliyorum ama öyle abartılı bir kalite yok bana göre. (Hoperlörün ses yüksekliğine diyecek birşeyim yok).Esas sorun kulaklık ses çıkış gücünde bence.Daha kaliteli ve özellikle daha yüksek olabilirdi.Tabi cihazın kakkını vermek için hi fi müzik lazım.Türkçe flac bulmak da zor. Bir tane flac indirdim denemek için onda da bir numara göremedim açıkçası.Ya da indirdiğim çakma flac tı bilemiyorum.Karışık işler.

Bende hoparlörle şarkı dinlerken hepsinde yüksek kalite görmesemde diğer ürünlerden bence baya başarılı ama asıl hoparlör etkisini youtubeda izlediğim kliplerde fark ediyorum bence çok iyi . Kulaklık olarakta elimde kıyaslayabileceğim bir telefon olmadığı için birşey diyemeyecem ,telefon bendeykende kendi kulaklığını hiç kullanmadım eski sony kulaklık vardı onunla takılıyordum :)

• Zte Türkiye sayfası dışından diğer Zte sitelerinden indirdiğimiz B08-B10 gibi dosyaları telefona yüklemenin herhangi bir sakıncası var mı?
    Yükleme yapan var ise deneyimlerini aktarmasını rica edebilir miyim? Benim için Android 7 olması falan çokta önemli değil, stabil bir sürüm olsun yeterli.

Htc 10 da android 7 güncellemesi kurdum ve bildirim paneli dışında ahım şahım bir değişiklik hissetmedim. Htc nin arayüzü zaten stabildi.

Kullanıcı deneyimlerine bakarak stabil sürümler hakkında bilgi paylaşımı olursa en azından karar vermek daha kolay olacaktır kullanıcılar açısından. Şu anda kurulu olan B06 sürümünde hissettiğim en büyük eksiklikler bildirim baloncuklarının sadece kendi arayüz uygulamalarında çalışması ve masaüstü klasörlerinden geriye dönerken sistem sanki zorlanıyor gibi ufak lagler yaşanması.
  • tt82 T kullanıcısına yanıt
    Hocam bu forumdakilerin hepsi ben dahil zaten hep Avrupa sürümlerinden güncelleme yaptı ve sorun bildiren olmadı.Forumu iyi takip edenlerdenim ve görüşüm önce bir b08 e güncelleyin.(Linki önceki sayfalarda vardı).B08 den pek şikayet eden olmadı.Genel bir memnuniyet var .Ben de B08 deyim ve memnunum. Zaten beğenmezseniz geriye dönüş yapma şansınız var.

• Bende sony kulaklık var dolby bu ayarlarda sarki dinliyorum gayet yüksek cikiyor ses(rap dinliyorum)
    ★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetuysalturhan -- 13 Şubat 2017; 9:14:51 >
  • ahmetuysalturhan kullanıcısına yanıt
    O ayarları ben de yapmıştım.Mesajınız üzerine aynısını yine yaptım. Son seste dolby açıkken bu sefer Sennhiser mx271 eski kulaklığımla denedim ve ses axon un kendi kulaklığına göre biraz daha yüksek geldi.Ama yine de gayet yüksek plarak nitelendiremiyorum.Yani bir iki tık daha artırarmak isterdim son seste olmasaydım diyebilirdim.Buna karşın müziği dinlerken dolby yi kapattım ve ve çıkan ses çok yüksekti iki saniye dayanabildim ve müziği kapattım.Sizin kulaklığın modeli nedir.Belki ondan farkediyor olabilir.Zaten birşey beğenip te seçmeyi becerebilirsem yeni bir kulaklık alıcam.Alırken desibeli yüksek bir şey seçersem faydası olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tt82

Özellikle farkı net anlamak için htc ile beraber gelen hi fi kulaklığı kullandım, gerçekten htc kulaklık ses çıkışı konusunda iphone lar dahil olmak üzere gördüğüm en iyi cihaz.

Mesajınızı tam olarak anlayamadım.Htc 10 un kulaklığını axon 7 telefona takıp kullandığınızda, axon 7 nin kendi kulaklığına göre ses kalitesinde ve yüksekliğinde artış oldu mu?Olduysa ciddi bir artış oldu mu? Cevabınız evet olursa ben de kulaklık arayışını bırakıp htc 10 un kulaklığını alıp axon da kullanabilirim.

Sony mdrxb50ap😀

• quote:

Orijinalden alıntı: hslk

Hayırlı olsun.Htc 10 kullanmadım ama axon 7 nin kulaklık ses performansı bence de yeterli değil. Hele ki dolby yi açarsanız ses seviyesi oldukça düştüğü için kapatmak zorunda kalıyorsunuz. Yeni bir kulakiçi kulaklık arayışı içerisindeyim hem ses kalitesini hem de ses çıkışını artırmak için.Ama henüz sonuç alamadım.Yaptığım araştırmada hi fi (hi res, high end,ıem olarak da anılıyor) kulaklıklar hakkında birinin çok övdüğünü diğerinin hiç beğenmediği durumlarla çokca karşılaştım. Haliyle kulakiçi kulaklık denetmiyorlar satıcılar.Bu nedenle yorumlara bakıp almak durumundayız.Üzerinde genellikle mutabık kalınan kulaklıklar ise neredeyse telefon kadar pahalı.(shennsinedier ı8 gibi).(Yanlış yazmış olabilirim. ). Her neyse mümkünse Türkiye de satılan makul fiyatlı kulakiçi hi fi kulaklık tavsiyesi bekliyorum. Pek ümitli değilim ama belki yazılır bir şeyler.

Xiaomi Hybrid Pro HD kulaklığını baya övüyorlar. Şuan ihtiyacım olsa onu alırdım sanırım f/p kulaklığı, Aliexpresste 25-26 usd civarı. Türkiyede de satıyolar 130 TL civarı. Önceki modeli ile karıştırmayın ama.
    Sizin telefonlar EU modeli olduğu için sanırım ses çıkışı düşük, bende USA modeli var son seste dinleyemiyorum o kadar yüksek yani. Bence ses çıkışı çok iyi, HTC 10 ile kıyaslama şansım olmadı tabi bu arada. Bende 1 monster marka kulaklık ve 1 de bluetooh kulaklık xbuds metal diye bir kulaklık var Aliexpressten almıştım. İkisi ile de sesler çok yakın ve çok memnunum. Yani bluetooth kulaklıktan bu kadar ses beklemezdim ama şuan hep onu kullanıyorum diyebilirim..
    Ayrıca Flac müzik dinliyorum genel olarak, ses kalitesi baya fark ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheKinslayer -- 14 Şubat 2017; 11:26:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheKinslayer

quote:

Xiaomi Hybrid Pro HD kulaklığını baya övüyorlar. Şuan ihtiyacım olsa onu alırdım sanırım f/p kulaklığı, Aliexpresste 25-26 usd civarı. Türkiyede de satıyolar 130 TL civarı. Önceki modeli ile karıştırmayın ama.
    Sizin telefonlar EU modeli olduğu için sanırım ses çıkışı düşük, bende USA modeli var son seste dinleyemiyorum o kadar yüksek yani. Bence ses çıkışı çok iyi, HTC 10 ile kıyaslama şansım olmadı tabi bu arada. Bende 1 monster marka kulaklık ve 1 de bluetooh kulaklık xbuds metal diye bir kulaklık var Aliexpressten almıştım. İkisi ile de sesler çok yakın ve çok memnunum. Yani bluetooth kulaklıktan bu kadar ses beklemezdim ama şuan hep onu kullanıyorum diyebilirim..

flac müziği nereden indirdin? Link alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

quote:

Orijinalden alıntı: TheKinslayer

quote:

flac müziği nereden indirdin? Link alabilir miyim?

Torrent ile indiriyorum. Markette uygulaması da var torrentin telefonda da direk indirmesi kolay oluyor. Ama Türkçe müzik istiyorsanız Flac zor bulunuyor..

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.