Şimdi Ara

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
62
Favori
456.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sigorta olayında motosikletlere baya bir haksızlık yapılıyor.
    İki aracında kaza riski ve vereceği hasar aynı olsa. 15.000 liralık motorun sigortası 3.000 liralık motorun sigortasından 5 kat pahalı olmalı. Çünkü 3.000 liralık motorun sigorta sistemine getirdiği yük 5 kat daha az. İki motorun çarpışıp ikisininde pert olduğunu düşün. Motorlar 3.000 liralık olsa masraf 6.000 lira olacak. Ama motorlar 15.000 liralık olsa masraf 30.000 lira olacak. Şimdi diyeceksin ki sen 3.000 liralık motor alınca karşındaki motorun değeri düşmüyor. Dolayısıyla senin sigorta şirketin için değişen bir durum yok. Sonuçta sigorta karşının masrafını ödüyor. Ama ben ucuz motor alarak karşıdaki motorun sigortasının ödeyeceği masrafı düşürüyorum. Bugün o şirket az öder yarın sen az ödersin. Bu yüzden 5 kat ucuz motora biniyorsan 5 kat az sigora ödemen lazım. Ama hiçbir sigorta şirketi bunu böyle hesap etmiyor. Çünkü 3000 liralık motordan 1600 lira sigorta ücreti alabilirler ama 300.000 liralık araçtan 160.000 liralık sigorta ücreti alamazlar. Garibanı ezmek daha kolay. (Alıntı)

• Teklif veren sigortacı bir forum üyesi yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekleyin yakinda fiyatlar düşer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: needacar

Teklif veren sigortacı bir forum üyesi yok mu?

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=102688525&p=23&anchorToGo=115528327#115528327

Bu kısayoldan ulasabilirsin.ilgilibhir arkadasa benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 6 Nisan 2016; 11:20:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

quote:

Orijinalden alıntı: Decomplier

geçen sene 229 tl ödedim bu sene en düşük 670 tl fiyat veriliyor 1750 tl isteyende var
    sapıtmış bunlar dedim yanlış anladınız galiba, kasko değil trafik sigortası fiyatı istemiştim

İlk kez 11. Kaskomuzu tarihe gecerek trafikten ucuza mal ediyoruz. Kasko 337tl hdi muafiyetsiz %60 hadarsizlik indirimi+%25 anlasmali servis indirimi, 369tl trafik de generaliden. Trafik gecen yil 160TLydi.

Kasko ve trafik primi yuksek cikanlara naçizane tavsiyem,genarali sitesinden alinan police icin ödül sistemi baslatmis. Generali firsat klubunde Teklif alinca 75puan,trafige 300puan ve nisana ozel online alima eksta 500puan veriyor.biriken puanlar 2yil gecerli.sitesindeki katalogdan alinabilecek cokca urun var. Gecen yilki trafik sigortasi alimima yanlis hatirlamiyorsam 30tl opetten yakit vermislerdi zaten.bir de 375puan eklemisler eski policeden oturu.yeni trafigi de onlardan yaptirirsam 800puan daha kazanip 1175puan bircok sey alabiliyorum.mesela migros 50tl cek 975puan. Hic yoktan iyidir, bu piyasa sartlarinda.

generali şuanki sigorta şirketimin yenileme teklifinden çok daha yüksek fiyat verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Decomplier -- 6 Nisan 2016; 16:14:51 >

• Selamlar,

Aracım 2007 Auris 1.6 M/M
    Geçen sene 240.13 (Mapfre) olan trafik sigortasını 570.94 TL'ye (Anadolu Sigorta)
    815.94 (Toyota kasko) olan kaskoyu ise 913.73'e yaptırdım (aynı ürün)

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek demek bu olsa gerek.
  • fiyatlar düşmeyecek sanırım son haftam benim
  • quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selamlar,

Aracım 2007 Auris 1.6 M/M
    Geçen sene 240.13 (Mapfre) olan trafik sigortasını 570.94 TL'ye (Anadolu Sigorta)
    815.94 (Toyota kasko) olan kaskoyu ise 913.73'e yaptırdım (aynı ürün)

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek demek bu olsa gerek.

ben de geçen yıl 2007 fiestayı 220 ye yaptırmıştım.mayısta doluyo.sizin yaptırdığınız fiyata yakın bir fiyat bekliyorum.tahminim 550.bekleyip göreceğiz.
  • 2001 model Clio'ya 490 TL sigorta parası ödedim bugün. Böyle ülkeyede böyle devletede yazıklar olsun. Aracın fiyatı 15 bin TL gariban adamız biz ayıp ayıp.
  • Bende 2 gün önce sigorta ve kasko yaptırdım, şimdiye kadar hep 200 civarı olan sigorta 510 çıktı. Kaskoda 940 çıktı. Kasko epey kapsamlı ve aracın rayiç bedeli epey yüksek. Kasko sigortaya göre bedava.

• Arkadaşlar 2. arabayı ustume aldığımızda fiyat yüksek çıkma durumu olurmu, araç kiralık mı şirket aracımı gibi sorularla karşılaştım, 1800 gibi bi rakam çıktı, yasanın açığını kullanıp fiyat yukseltiyolarsa hakkımı helal etmiyorum

• Arkadaşlar üzerimde Motorsikletim var 2013ten beri 2 kere sigorta yaptırdım. 68 ve 74 liraydı.Mayısta tekrar yaptıracağım. Yalnız şuan 2007 Getz alacağım. Annemin üzerine alsam mı daha iyi olur yoksa kendi üzerime mi ? Yaş 23 Annemin yaş 56 ehliyet yok , hiç üzerine daha araç alınmadı. Teşekkürler.
  • Geçen gün sigorta yaptırdım.
    21 yaşındayım ve ilk aracım sigorta 1385 lira çıktı. İl Ordu.

Bilmiyorum eski fiyatları ama çok değil mi ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: ug35ur

Arkadaşlar üzerimde Motorsikletim var 2013ten beri 2 kere sigorta yaptırdım. 68 ve 74 liraydı.Mayısta tekrar yaptıracağım. Yalnız şuan 2007 Getz alacağım. Annemin üzerine alsam mı daha iyi olur yoksa kendi üzerime mi ? Yaş 23 Annemin yaş 56 ehliyet yok , hiç üzerine daha araç alınmadı. Teşekkürler.

Yeğenim araç alınca, benzer model benzer yaşlar için aracı babasının üzerine alarak 980TL ödedik(3 ay önce).
  • Benim motor var üzerimde araç yok. Gene de yüksek çıkar mı yoksa validenin üzerine mi yapayım.
  • Yaptirin demistim zamaninda bosuna faiz yemeyin birseyin degisecegi yok zaten

• güzel fiyatlar istikrar bozulmasın aman diyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ug35ur

Benim motor var üzerimde araç yok. Gene de yüksek çıkar mı yoksa validenin üzerine mi yapayım.

Yazdığınız gibi, ilk araç 23 yaş durumu onda da vardı kendi üzerine daha fazla çıkacağını bildiğimiz için aracı 55 yaşındaki babası üzerine yaptık.
    Baba üzerine ilk araç oldu(yeğen için de ilk araç olacaktı) fiyat 980TL çıktı(bu fiyat zaman geçtiği için değişebilir)

Araç, 20.000TL fiyatlı 2005 model peugeot 206.

Annenizin üzerine yapmanız daha mantıklı olur.
  • 36 sigorta şirketi kooperatif misali birleşip anamizi ağlatmaya başladı, kimse bir şey yapamıyor en çok ta bu koyuyor zaten. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 12 Nisan 2016; 14:57:56 >
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    O canavar gibi dolaşıp kaza yapan şoförden senelik trafik sigortasını 3 bin yapsalar daha mantıklı değilmi? Benim gibi hiç kaza yapmayıp düzenli ve dikkatli kullanan şoförlerden neden Bin tl gibi rakam alıyorlar diğerlerinin suçunu bizden çıkarmaları hangi vicdana sığar...kaza sabıkası olmayan insanlara bence makul fiyat çıkmalı...çok kaza yapan insanlarada yüksek oran çıkmalı mantıklı olan budur

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.