Şimdi Ara

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
62
Favori
456.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnşallah rekabet kurumu adil bir karar verir. 2 motosikletim var biri scooter, hiç kazam da yok biri 60 tan 116 ya diğeri 158 den 470 e çıktı.Hakkımı helal etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer fiyatlara bakıyorumda yine beni az öpmüşler. geçen sene 350 ye yaptırmıştım.

Generaliden çok umudum vardı ama 1634 lira çıktı (yuh) Sompo japan 573 çıkarttı ondan yaptıracam mecbur. tam bir sıtmaya razı olma durumu. Allah belasını versin bu işi bu hale getirenlerin başka yapacağımız bir şey yok.

Rekabet kurulu soruşturması tamamlanınca + torba yasadan da sabit 300 TL olacağı gibi bir olaylar var. bizdeki kağnı gibi yürüyen işler biti
    nce köpek gibi geri alacam aradaki farkı bunlardan herkeste alsın bekliyorum.
  • Gene sene 460 tl ye yaptırmıştım, yenileme dönemi yine axa dan 1500 tl teklif geldi.

6 aydır sigorta yaptırmıyorum, dün bir fiyat sorayım dedim 6 aylık gecikmeyle birlikte axa 1140 tl fiyat verdi ve yaptırdım., gecikmesiz 750 tl gibi yani.
    Gerekirse kaskosuz aracımı yakarım sigortaya 1500 tl fiyatlarını vermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

İnşallah rekabet kurumu adil bir karar verir. 2 motosikletim var biri scooter, hiç kazam da yok biri 60 tan 116 ya diğeri 158 den 470 e çıktı.Hakkımı helal etmiyorum.

Hadi arabaları anladık motosiklete bile böyle fahiş rakamlar çıkması tam bir rezillik. Soygun ya başka bi şey değil.
  • İstanbul da yaşıyoruz.
    Babamın 20 yıllık ehliyeti var. Arabamızla geçen sene Ablam ufak bir kaza yaptı, bu sene de babam otoparkta karşı tarafın kapısına hafifçe sürtmüş. Babamın son 10 senedir ilk kazası bu arada. İkisinde de haksız çıktık. Araba babamın üstüne.

3000 tl sigorta ücreti istiyorlar. İlk başta inanamadık ne yapacağımızı şaşırdık.
    Geçen sene 600 tl ödemiştik.

Zaten iki kazanın masrafı ancak 3600 tl tutmuştur. Bu şirketler neyin riskini alıyorki. Tüm masrafı bizden karşılamış oldular.

Arabayı babamdan satın alsam daha düşük prim ödeme şansımız var mı?

Yaşım 25. 4 senedir ehliyetim var hiç kaza yapmadım çok şükür.

Arabayı satmayı düşünmeye başladık. Yazıklar olsun böyle sisteme.

• Bir arkadaş face de paylaşmış. Harbiden durum kötü.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Trafik sigortasının süresi dolmadan teklif alamıyor muyuz?koalaydan deniyorum olmadi bi türlü..

• mahocan03 kullanıcısına yanıt
    Sigortanın bitmesine 1 ay kala alabiliyorsunuz.
  • 1 aydan az kaldı.araç bilgilerini kontrol edin diyor.hata veriyor.

• Bugün netten sordurdum 2010 i20 için 790 tl en düşük teklif aldım. 10 gunum daha var beklesem mi mi yaptırsam mı karar veremedim. Hiç kazam yok.

• Son gelişmeler takip.. anneme devrettim aracı 1500çıktı anca.. inşallah farkı alırız

• (Alıntıdır.)
    Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2009 yılından sonra şahlanmaya geçti, 2016 dan itibaren ise adeta uçtu.
    Sebebi kanunlarda yapılan 2 değişiklik.
    İlki 2008 yada 2009 yılı idi. 10 yıl sigorta yaptırmasanız dahi, sigorta yaptırmaya karar verdiğinizde geçmişe yönelik yapılmamış sigortaları ödemiyordunuz.
    Kanun getirildi, geçmişe yönelik sigortalar cezalı ödenecek, mecbur bırakılınca sigorta fiyatları enflasyonun kat kat üstünde yükselmeye başladı. Üstelik ne kaza sayısının sigortalı araç sayısına oranı arttı nede başka bir şey.
    Fakat bu sistem delinebiliyordu, diyelim 3-5 yıl sigorta yaptırmadınız, aracı birine sattığınız anda o yükümlülük kalkıyor ve borçtan kurtuluyor dunuz. Aracı yeni alan kişi ve satan kişi eski borçtan sorumlu olmuyordu.
    Derken adamlar yeni bir kanun çıkardılar, sanırım 2014-2015 yılı başı olabilir, muayenesiz araç satılamaz, böylelikle çember iyice daraldı, çünkü muayene için trafik sigortasının olması zorunlu. Diyelim aracı satın aldınız, en fazla 2 sene sigortasız kullanabilir hale geliyorsunuz.
    Bunu gören sigorta şirketleri şu anki fiyat patlamasını yaptılar. Yani suistimalin boyutu çok yüksek. Karda yürü izini belli etme hesabından bu fahiş artışlar kanun değişikliklerinden 8 ay 1 sene sonra oluyor. Enteresan...
    Abi kanunu koyuyorsun, adamlara vatandaşı soymanın yolunu açıyorsun, sonra tutuyor inceliyoruz rekabet kuruluna olayı götürdük diyorsunuz. Böyle iş mi olur? Sigortaları düşürmenin tek yolu var, eski sisteme dönülecek, muayenesiz araç satılabilir hale getirilecek, ve sigorta yaptırmadığınız da geçmişe yönelik borç faizle ödenmeyecek. Nasıl 50 yıl boyunca bu sistem vardı ve tıkır tıkır işliyordu aynen devam etmeliydi.
    (Motosiklet sitesinden Alıntıdır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 4 Nisan 2016; 15:37:30 >

• Aracımı babamın üzerine yaptırmama rağmen 1.100 Sigorta, 1750 kasko çıktı. Lanet olsun böyle sisteme.
    Sadece sigorta ve kaskoya 3.000 lira ödedim. Yedi yedi doymadılar yeter be kardeşim.
  • geçen sene mayısta 200 liraya yaptırmıştım. bu sene 500 e bulsak bari..

terörle yaşamaya alıştığımız gibi,
    hırsızlarla da yaşamaya alışmak zorundayız galiba.
    kanun soyandan yana..
  • Geçen sene 405 tl generali bu sene axa 895 tl hakkımı helal etmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

(Alıntıdır.)
    Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2009 yılından sonra şahlanmaya geçti, 2016 dan itibaren ise adeta uçtu.
    Sebebi kanunlarda yapılan 2 değişiklik.
    İlki 2008 yada 2009 yılı idi. 10 yıl sigorta yaptırmasanız dahi, sigorta yaptırmaya karar verdiğinizde geçmişe yönelik yapılmamış sigortaları ödemiyordunuz.
    Kanun getirildi, geçmişe yönelik sigortalar cezalı ödenecek, mecbur bırakılınca sigorta fiyatları enflasyonun kat kat üstünde yükselmeye başladı. Üstelik ne kaza sayısının sigortalı araç sayısına oranı arttı nede başka bir şey.
    Fakat bu sistem delinebiliyordu, diyelim 3-5 yıl sigorta yaptırmadınız, aracı birine sattığınız anda o yükümlülük kalkıyor ve borçtan kurtuluyor dunuz. Aracı yeni alan kişi ve satan kişi eski borçtan sorumlu olmuyordu.
    Derken adamlar yeni bir kanun çıkardılar, sanırım 2014-2015 yılı başı olabilir, muayenesiz araç satılamaz, böylelikle çember iyice daraldı, çünkü muayene için trafik sigortasının olması zorunlu. Diyelim aracı satın aldınız, en fazla 2 sene sigortasız kullanabilir hale geliyorsunuz.
    Bunu gören sigorta şirketleri şu anki fiyat patlamasını yaptılar. Yani suistimalin boyutu çok yüksek. Karda yürü izini belli etme hesabından bu fahiş artışlar kanun değişikliklerinden 8 ay 1 sene sonra oluyor. Enteresan...
    Abi kanunu koyuyorsun, adamlara vatandaşı soymanın yolunu açıyorsun, sonra tutuyor inceliyoruz rekabet kuruluna olayı götürdük diyorsunuz. Böyle iş mi olur? Sigortaları düşürmenin tek yolu var, eski sisteme dönülecek, muayenesiz araç satılabilir hale getirilecek, ve sigorta yaptırmadığınız da geçmişe yönelik borç faizle ödenmeyecek. Nasıl 50 yıl boyunca bu sistem vardı ve tıkır tıkır işliyordu aynen devam etmeliydi.
    (Motosiklet sitesinden Alıntıdır.)

kim yazmış bilmiyorum ama deli saçması.

sigorta fiyatlarının artma sebepleri geçmişe yönelik tazminatlar(suçlu sen bile olsan sigorta firması ödüyor artık, üstelik belli bir standart yok)

dolmuşçular için falan üst sınır konması (adam 40 tane kaza yapsa ödeyeceği 3000 tl, tam trafik canavası modunda takılıyor dolayısı ile, bu da akp'nin bize hediyesi)

yetkili servis ücretlerinin uçması.

bu arada sigorta firmaları zarar ediyor trafik sigortasından, firmaları suçlamayı kesip asıl sebeplere odaklansak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

bugün seçim olsa hepiniz akepeye verirsiniz ,sizi gidi kaypak isyankarlar ağlamayın

Bırakta versinler. Malum partinin yaptığı köprülerden birine Bahçeli ismi verilmiş. Demek ki makarna ve kömür muhalefete de veriliyor. Hepimizi gerçek anlamda kömür ve makarnaya mahkum edecekler bırakta versinler.
  • Petrolun dusmesi ile akaryakittan yillik 300-400.TL kar ettim. Bu sefer bu parayi sigortadan aldilar.
    Padisahim cok yasa...

• geçen sene 229 tl ödedim bu sene en düşük 670 tl fiyat veriliyor 1750 tl isteyende var
    sapıtmış bunlar dedim yanlış anladınız galiba, kasko değil trafik sigortası fiyatı istemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Decomplier -- 5 Nisan 2016; 9:14:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Decomplier

geçen sene 229 tl ödedim bu sene en düşük 670 tl fiyat veriliyor 1750 tl isteyende var
    sapıtmış bunlar dedim yanlış anladınız galiba, kasko değil trafik sigortası fiyatı istemiştim

İlk kez 11. Kaskomuzu tarihe gecerek trafikten ucuza mal ediyoruz. Kasko 337tl hdi muafiyetsiz %60 hadarsizlik indirimi+%25 anlasmali servis indirimi, 369tl trafik de generaliden. Trafik gecen yil 160TLydi.

Kasko ve trafik primi yuksek cikanlara naçizane tavsiyem,genarali sitesinden alinan police icin ödül sistemi baslatmis. Generali firsat klubunde Teklif alinca 75puan,trafige 300puan ve nisana ozel online alima eksta 500puan veriyor.biriken puanlar 2yil gecerli.sitesindeki katalogdan alinabilecek cokca urun var. Gecen yilki trafik sigortasi alimima yanlis hatirlamiyorsam 30tl opetten yakit vermislerdi zaten.bir de 375puan eklemisler eski policeden oturu.yeni trafigi de onlardan yaptirirsam 800puan daha kazanip 1175puan bircok sey alabiliyorum.mesela migros 50tl cek 975puan. Hic yoktan iyidir, bu piyasa sartlarinda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.