Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

quote:

@eraycelik80

yazdıklarınızdan vergisi ödenmemiş birçok cihaz kullandığınız ama insanlara vergi vermekten korkmamaları gerektiğini ısrarla öğütlediğiniz anlaşılıyor.

ben cevabımı aldım, teşekkür ederim.

Benim vergisiz aldığım tr ye gelmiş bir adet bile ürünüm Yok

YaZdiklariniz zırvalık

Kendiniz le karşılaştırmayın insanları

Kendi adınıza konuşun

sizin yazdıklarınız da inandırıcı değil.

bence siz devletimizden vergi kaçırıyorsunuz.

teşekkürler.

Bunu yapsam da sizi ilgilendirmediği gibi

Bu olmasın diye iki mali müşavir çalıştırıyorum

Tekrar soyluyorum İnsanları kendiniz le karıştırmayın

yaptığınızı itiraf etmişsiniz zaten... "arada devlete hak geçiyordur, olması gerekenden daha düşük ödediğim de oluyordur" demişsiniz.

bu arada kendinizle karıştırmayın falan derken? benim sizden çok daha fazla vergi ödemediğimi nerden biliyorsunuz? var mı bir ispatınız bana iftirada bulunuyorsunuz?

dediğim gibi size tavsiyem lütfen vergi kaçırmayı bırakın, bu devlet hepimizin, bu ülke hepimizin... devletimiz o parayı iyi yerlerde kullanır, lütfen vergi ödemekten bu kadar korkmayın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@eraycelik80

yazdıklarınızdan vergisi ödenmemiş birçok cihaz kullandığınız ama insanlara vergi vermekten korkmamaları gerektiğini ısrarla öğütlediğiniz anlaşılıyor.

YaZdiklariniz zırvalık

Kendi adınıza konuşun

teşekkürler.

yaptığınızı itiraf etmişsiniz zaten... "arada devlete hak geçiyordur, olması gerekenden daha düşük ödediğim de oluyordur" demişsiniz.

bu arada kendinizle karıştırmayın falan derken? benim sizden çok daha fazla vergi ödemediğimi nerden biliyorsunuz? var mı bir ispatınız bana iftirada bulunuyorsunuz?

dediğim gibi size tavsiyem lütfen vergi kaçırmayı bırakın, bu devlet hepimizin, bu ülke hepimizin... devletimiz o parayı iyi yerlerde kullanır, lütfen vergi ödemekten bu kadar korkmayın.

Bence verin verginizi

Kanun belli iken gerisi zırvalık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@eraycelik80

YaZdiklariniz zırvalık

Kendi adınıza konuşun

teşekkürler.

Bence verin verginizi

Kanun belli iken gerisi zırvalık

peki biz verelim ama siz de verin.

herkese verin verin deyip, kendine gelince az vergi ödemek olmuyor üstat.

kalın sağlıcakla.

• aynı dileklerimle katılıyorum,

imkanınız varsa güney-batı veya güney sahil kenarlarına yerleşin derim ,

datça , finike vs.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

2 sini kullanan arkadaşlardan ricam zidoo H6 Pro TV ile Zidoo X9S arasında görüntü kalitesi olarak çok fark varmı?Zido markalı bir ürünü alıp bir süre test edip kullanmak istiyorum.

Cok fark var hic bulaşmayın başınıza bela almayın

Tşkler zidoo H6 Pro TV hiç bulaşmayayım.Zidoo X9S alayım.
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Ürünün gerçek değeri gümrükte zaten biliniyor ya da öğrenmeleri o kadar zor değil.
    Gümrük tüketim amaçlı olan 300-500 dolarlık ticari amaçlı olmayan ürünlerin vergisi ile uğraşmaz. Zaten bu tür ithalatın toplam ithalattaki
    payı önemsenmeyecek kadar düşüktür. Bu tür ticari olmayan ithalatın denetim maliyeti vergi gelirlerindeki kayıptan daha yüksek olur. Biz ithalatçı
    bir firma değiliz tüketiciyiz beyan vermek zorunda değiliz.

İkincisi bir ürün üzerinden belli bir yüzde şeklinde alınan vergi, gelir düzeyini gözetmeyen en adaletsiz vergilendirme sistemidir.
  • quote:

quote:

quote:

2 sini kullanan arkadaşlardan ricam zidoo H6 Pro TV ile Zidoo X9S arasında görüntü kalitesi olarak çok fark varmı?Zido markalı bir ürünü alıp bir süre test edip kullanmak istiyorum.

Cok fark var hic bulaşmayın başınıza bela almayın

Tşkler zidoo H6 Pro TV hiç bulaşmayayım.Zidoo X9S alayım.

6 nin yazılımın da sorunlar ve eksikler var aman ha

• Dün BETA olarak yayınlanan 2.0.13 yazılımını az önce indirdim. Bakalım nasıl sonuç alacağım:
    http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/new-firmware-v2-0-13-version-beta-for-zidoo-x9s-release.7869/
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Sadays ağabeyimizin mekanına gidip cihazını sorgusuz sualsiz ödünç aldım kendisine çok teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Ürünün gerçek değeri gümrükte zaten biliniyor ya da öğrenmeleri o kadar zor değil.
    Gümrük tüketim amaçlı olan 300-500 dolarlık ticari amaçlı olmayan ürünlerin vergisi ile uğraşmaz. Zaten bu tür ithalatın toplam ithalattaki
    payı önemsenmeyecek kadar düşüktür. Bu tür ticari olmayan ithalatın denetim maliyeti vergi gelirlerindeki kayıptan daha yüksek olur. Biz ithalatçı

İkincisi bir ürün üzerinden belli bir yüzde şeklinde alınan vergi, gelir düzeyini gözetmeyen en adaletsiz vergilendirme sistemidir.

konumuz o değil...

konumuz son cümlenizdeki mesele...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarrx

Sadays ağabeyimizin mekanına gidip cihazını sorgusuz sualsiz ödünç aldım kendisine çok teşekkür ediyorum

estagfirullah boştaydı zaten arkadasları da hoşgörmek lazım kimse kullandığı cihazı test edin diye vermez

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

konumuz o değil...

konumuz son cümlenizdeki mesele...

Lütfen bu konulara girmeyelim anlamsız ve konu başlığından sapıyor kim ne şekilde edinirse edinsin ama bir zidoo x9s edinsin

nasıl bağladım ama ne diyon len tekaüt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 2 Mart 2018; 19:40:57 >

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Adamsın....

Ve benim yokluğumda her konuda yetkilisin...

Hakikaten şu gümrük mevzuu meselelerini uzatmayalım da konu amacından sapmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 2 Mart 2018; 20:23:28 >
  • rtd1295 ve rtd1296 chipsetler Western Digital'in My Book Home (NAS) cihazlarında kullanılıyormuş. Bir HDMI çıkış koyup medya player özelliği bile kazandırbilirlermiş aslında.
    Yazılım falan uğraşmak istemediler sanıyorum.
  • Bir iki kelam edemeden duramadım. Tamam ülkede neredeyse aldığımız nefesten vergi verecek durumdayız ama bu demek değil ki ihtiyacımız olan ürünü alırken gümrük vergisi çıkacak diye vazgeçelim. Vergi oranı belli en fazla %20 vergi çıkar (O da çıkarsa ki çoğu zaman memurlar es geçiyor) onu da öder keyfinize bakarsınız. Bu kadar basit korkmayın yani vergi çıkacak diye.

Ha eğer vergi çıkar ve vergili fiyatıyla bütçenizi aşıyorsa da bütçenize uygun bir cihaz bakın piyasada daha ucuz bir çok cihaz var.

Bu arada sanırım gearbest 100 dolara kadar çıkan vergiyi geri iade ediyor. İlgili konuya bi bakın derim.
  • arkadaşlar .aliexpress.com dan alan var mı acaba?sorun çıkar mı?
  • Geekbuying de 20$ yazıyorlar ve vergi çıkmıyor. 21 günde benimki geldi, vergi çıksa da verip alırdım. Belki 21 olmaz da biraz daha fazla olur ama endişelenmeye, acele de etmenize gerek yok alın ve bekleyin. Türkiye'de satışı yok, ikinci elde bulursanız da zaten alın.

Fazla düşünmeye gerek yok. Ben PC kullanıcısı olduğumdan tereddüde kaldım ama inanın şimdi PC daha angaryaymis diyorum.

Cihaz film için harika. Alt yazıyı filme başlarken iki tuşla Türkçe indir diyorum indirip filme hemen ekliyor. İsmi doğruysa afişlere ve konu ve fragman vs hepsi hazır şekilde elinizin altında. Bu kadar kolaylığının olduğunu bilsem sistemi kurdugumda alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kumtanesi77

arkadaşlar .aliexpress.com dan alan var mı acaba?sorun çıkar mı?

maceraya girmeyin, geekbuying'den alın.
  • Zidoo x9s de sd card kullanıyor musunuz bir işe yarıyor mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenai -- 3 Mart 2018; 1:33:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Zidoo x9s de sd card kullanıyor musunuz bir işe yarıyor mu.

Hocam cihazın dahili hafızası ve data bölümü ayni, ortak yani. Şu an için bile 7.5 GB boş alan var. Ben program taşımak için 64 GB taktım fakat ihtiyaç olmadığını için çıkardım. Hiçbir SD kart dahili hafıza kadar hızlı olamıyor.

Kısaca SD kart ihtiyaci göremedim

• 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.