Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.616
Cevap
66
Favori
339.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilkerkaymak

Ben direk telefonla aradım. Sattım o cihazı artık yurt dışından getirmeyeceğim dedi. İlanı da unuttum kaldırmayı demişti. İlan aktif duruyor halen

Bana yazdığı mesaj aynen şu " Ürün yok hocam getirmiyorum artık onu donanım haber in forumdaki arkadaşlar görsün forumda muhabbetini yapsınlar diye yazdım kimse bu malı bu fiyata satmaz"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç gün önce FaceBook'tan biri benimle iletişime geçip sıfır Zidoo X9S sattığını söylemişti. Dileyen kendisi ile bu bağlantıdan iletişime geçip fiyat bilgisi alabilir:
    https://www.facebook.com/ismetdemiray34
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Birkaç gün önce FaceBook'tan biri benimle iletişime geçip sıfır Zidoo X9S sattığını söylemişti. Dileyen kendisi ile bu bağlantıdan iletişime geçip fiyat bilgisi alabilir:
    https://www.facebook.com/ismetdemiray34

Sahibinden deki kişi de bu zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Program harika oldu, cihazın fişini taktım yatarken programa girip tek tıkla durdurduğum torrente devam ediyor.

Gece kota da gitmiyor. PC nin açık kalmasından bu çok çok daha iyi. Fan sesi vs vs.

Cihazi şimdi daha bir severek kullanıyorum.

Tek sorun kodi yani zdcm programına eskiden beri alışamadım. Çok ayrıntılı bir sürü ayar gerekiyor gibi. Asifleme vs vs cihazın home theather programı ile devam şimdilik.

• Kendi media player programını kullanıyorum, çok iyi. Mx Player , VLC, Zdmc çok az işim düşüyor. İki ayarı ya bulamadım ya yok.

1. Kumanda dan ok tuşuna bastığımızda alt bilgi barında videonun kalan süresini gösterebiliyor mu? Mevcutta izlediğimiz süre ve toplam süre var.
    2. Video da direkt olarak, örneğin 01 saat 35 dakika(istediğimiz süreye) gidebiliyor muyuz.? normalde kumandanın numerik tuşlarına basınca %20 %80 vb gidiyor.

@eraycelik80 hocam cihazı yavas yavaş vakit buldukça çözüyorum, Samba, ftp, torrent vb.. Buldukça paylaşıyorum. Ama Samba daha mükemmelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 23 Şubat 2018; 9:19:50 >
  • virtue28 kullanıcısına yanıt
    ZDMC'nin çok da fazla ayarı yok aslında. Kurulduktan sonra 4-5 adımda halledilebilir.
    Büyütülecek bir şeyi yok.
  • Haklısınız, sanirim benim arşivi isimlendirme vs yapmam lazım istediğim gibi olması için.

Şimdilik tarama yaptı ama eksik haliyle.isimlendirme yüzünden. Sağolsun Tuğrul da yardımcı oluyor.

Ekleme: Kendi oynatıcısı da kalan süreyi gösteriyor mu bakmadım ama ben cihazın uzerindeki ekrana kalan süreyi göstermeyi seçtiğinde oradan takip ediyorum. Ekran biraz küçük ama idare ediyor. Cihazi Görebileceğiniz yerdeyse sizde ayarlayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 23 Şubat 2018; 10:21:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

Kendi media player programını kullanıyorum, çok iyi. Mx Player , VLC, Zdmc çok az işim düşüyor. İki ayarı ya bulamadım ya yok.

1. Kumanda dan ok tuşuna bastığımızda alt bilgi barında videonun kalan süresini gösterebiliyor mu? Mevcutta izlediğimiz süre ve toplam süre var.
    2. Video da direkt olarak, örneğin 01 saat 35 dakika(istediğimiz süreye) gidebiliyor muyuz.? normalde kumandanın numerik tuşlarına basınca %20 %80 vb gidiyor.

@eraycelik80 hocam cihazı yavas yavaş vakit buldukça çözüyorum, Samba, ftp, torrent vb.. Buldukça paylaşıyorum. Ama Samba daha mükemmelmiş

Hocam zidoo nun kendi media player programı hangisi home theater mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

netlik anlamında daha iyidir zidoo x9s ama takılmalar muhtemeledir hdd kaynaklı filandır x9s alınca çözemeyebilirsiniz hayal kırıklığı olmasın sonra

takılmalar Philips tv den çıktı.
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    Medya oynatıcı ile ZDMC'nin afişlemesini karıştırmayın arkadaşlar.

Zidoo'nun medya oynatıcısı zaten üzerinde hazır durumda geliyor. Herhangi bir medya dosyasına bastığınızda da direk onunla oynatmaya başlıyor.

ZDMC ise, bildiğimiz KODI'nin Zidoo tarafından küçük müdahalelerle Zidoo'ya uyarlanmış hali.KODI ile afişlemeyi düşünmeyen arkadaşlar ZDMC'yi kurmayabilirler ve video dosyalarını üzerlerine tıklayarak Zidoo'nun kendi medya oynatıcısı ile sorunsuzca seyredebilirler...

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Mantığı birkez oturttuğun zaman ondan sonra HDD'e attığın her film yada diziyi sorunsuz afişler zaten ZDMC.

Ama film afişlemesi anlamında Home Theatre uygulamasını da kullanabilirsiniz.Bir ZDMC kadar olmasa da hiçte fena değil film afişlemesi konusunda.Bir deneyin isterseniz...

• quote:

netlik anlamında daha iyidir zidoo x9s ama takılmalar muhtemeledir hdd kaynaklı filandır x9s alınca çözemeyebilirsiniz hayal kırıklığı olmasın sonra

X9S de atlamalar, takılmalar mı oluyorda böyle söylediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydemir86

quote:

öyle dememiş. hdd'de sorun varsa onda da olur demiş.
  • Zidoo'nun dahili medya oynatıcısından ve ZDMC'den bahsettim birkaç mesaj önce.Birde Home Theatre'dan bahsedeyim ve akıllardaki soru işaretlerini gidereyim bir parça :

Home Theatre ; Zidoo firmasının kendi afişleme uygulaması.Gördüğümüz 2.0 versiyonu ile de bayağı yol almış gözüküyor ve son yazılımlarda cihazın içinde yüklü gelen bir uygulama bu. KODI'ye nazaran daha çok yeni bir afişleme uygulaması olması ve görsel detaylar anlamında bariz eksiklikleri olmasına rağmen başlangıç olarak hiçte fena durumda değil.Yaklaşık 15-20 gündür film arşivimi sadece bu uygulama ile afişliyorum ve kullanımına da alıştım sayılır.Ama dizi afişlemesi anlamında aynı fikirde değilim ve dizi afişlemelerinde şimdilik kullanmıyorum.

Özetlersek; son yazılımlarda zaten cihazda yüklü gelen bu uygulamaya bir göz atın ve deneyin bence , çünkü kaybedecek hiçbir şeyiniz yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Medya oynatıcı ile ZDMC'nin afişlemesini karıştırmayın arkadaşlar.

Zidoo'nun medya oynatıcısı zaten üzerinde hazır durumda geliyor. Herhangi bir medya dosyasına bastığınızda da direk onunla oynatmaya başlıyor.

ZDMC ise, bildiğimiz KODI'nin Zidoo tarafından küçük müdahalelerle Zidoo'ya uyarlanmış hali.KODI ile afişlemeyi düşünmeyen arkadaşlar ZDMC'yi kurmayabilirler ve video dosyalarını üzerlerine tıklayarak Zidoo'nun kendi medya oynatıcısı ile sorunsuzca seyredebilirler...

Anladım hocam çok teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

Orijinalden alıntı: aydemir86

quote:

öyle dememiş. hdd'de sorun varsa onda da olur demiş.

Aynen takılma filan yok sadece hddi usb 2.0a bağlayın

• selamlar;

öncelikle zidoo ile ilgili cevap veren yardımcı olanlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. biraz kafalarını ağrıttım bu sıralarda. kusura bakmasınlar,

55XE9005 televizyonumun usb girişlerinde problem yaşamaktayım. tamire de vermek istemediğimden dolayı resim kalitesi çok iyi media player arayışına girdim. ve kendimi burada buldum.

cihazı alma safhasına geçtim. kredi kartımın hesap kesim tarihine 1-2 gün var. almadan önce son olarak sormak ve bilgi edinmek istediğim sorular var. vaktiniz olduğunda , bilgi sahibi olduğunuz kadar paylaşımda bulunursanız çok teşekür ederim.

1. soru olarak , anladığım kadarı ile çin sitelerinden getirteceğiz. bu bağlamda en iyi fiyathttps://tr.geekbuying.com burada gördüm. https://tr.geekbuying.com/item/ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371063.html

https://tr.gearbest.com/ bu sitedede satışı var ama, normal fiyatı pahalı, duyduğuma göre indirim kodları vs olduyormuş. sanrıım aynı fiyatlara alınabiliyor.

2. gümrükte vergiye takılma ihtimali var mı ? bazı sitelerde fiyatı düşük gönderildiğini duydum. bu nasıl isteniliyor. yada gönderimi yapan site bunu bildiğinden direk düşük fiyat mı gösteriyorlar ?

bu iki soruya bianen uygun fiyata ve sorunsuzca Türkiye ye gönderim yapan iyi fiyat veren bir site tavsiyeniz var mı ?

3. içeriğindeki gelen hdmi kablosu yüksek hızda veri aktarımı yapabiliyor mu , yoksa yeni kaliteli bir kablo mu almak gerek ?

4. harddisk giriş noktaları sata ve usb3 , hangisi daha hızlı ve verimli ? takılma ve donma yaşamamak için hangi girişi tercih etmeli ? bu bağlamda kullandığınız veya tavsiye edeceğiniz depolama aygıtı tavsiyeniz var mı . şimdiye kadar indir sil yaptım. tavsiyeniz üzerine alacağım depolama aygıtı ile sanırım bu sayede ufak bir arşiv yapabilirim.

şimdilik bu kadar.

yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim.

PS: muhtemelen pazartesini salıya bağlayan gece alacağım. yurt dışı alama deneyimim olmadı, sorunda yaşamak istemiyorum. o gün müsait olaak arkadaşımız teamwiever ile bağlanıp cihazı almam çin yardımcı olabilir mi.

saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

selamlar;

öncelikle zidoo ile ilgili cevap veren yardımcı olanlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. biraz kafalarını ağrıttım bu sıralarda. kusura bakmasınlar,

55XE9005 televizyonumun usb girişlerinde problem yaşamaktayım. tamire de vermek istemediğimden dolayı resim kalitesi çok iyi media player arayışına girdim. ve kendimi burada buldum.

cihazı alma safhasına geçtim. kredi kartımın hesap kesim tarihine 1-2 gün var. almadan önce son olarak sormak ve bilgi edinmek istediğim sorular var. vaktiniz olduğunda , bilgi sahibi olduğunuz kadar paylaşımda bulunursanız çok teşekür ederim.

1. soru olarak , anladığım kadarı ile çin sitelerinden getirteceğiz. bu bağlamda en iyi fiyathttps://tr.geekbuying.com burada gördüm. https://tr.geekbuying.com/item/ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371063.html

https://tr.gearbest.com/ bu sitedede satışı var ama, normal fiyatı pahalı, duyduğuma göre indirim kodları vs olduyormuş. sanrıım aynı fiyatlara alınabiliyor.

2. gümrükte vergiye takılma ihtimali var mı ? bazı sitelerde fiyatı düşük gönderildiğini duydum. bu nasıl isteniliyor. yada gönderimi yapan site bunu bildiğinden direk düşük fiyat mı gösteriyorlar ?

bu iki soruya bianen uygun fiyata ve sorunsuzca Türkiye ye gönderim yapan iyi fiyat veren bir site tavsiyeniz var mı ?

3. içeriğindeki gelen hdmi kablosu yüksek hızda veri aktarımı yapabiliyor mu , yoksa yeni kaliteli bir kablo mu almak gerek ?

4. harddisk giriş noktaları sata ve usb3 , hangisi daha hızlı ve verimli ? takılma ve donma yaşamamak için hangi girişi tercih etmeli ? bu bağlamda kullandığınız veya tavsiye edeceğiniz depolama aygıtı tavsiyeniz var mı . şimdiye kadar indir sil yaptım. tavsiyeniz üzerine alacağım depolama aygıtı ile sanırım bu sayede ufak bir arşiv yapabilirim.

şimdilik bu kadar.

yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim.

PS: muhtemelen pazartesini salıya bağlayan gece alacağım. yurt dışı alama deneyimim olmadı, sorunda yaşamak istemiyorum. o gün müsait olaak arkadaşımız teamwiever ile bağlanıp cihazı almam çin yardımcı olabilir mi.

saygılarımla.

1:) evet Chin sitesinden alacaksınız baska alternatif Yok cok kişi satti burda ikici el alın demiştik size ama siz almamayı tercih ettiniz belki görmediniz yazdıklarımızı

2:) bu siteler genelde 20 30 usd yazıp gönderiyor bizide vergi verdirmeyerek 80 milyonun hakkına sokuyorlar insallah sizinki gümrüğe takılırda ülkemize vergisini verirsiniz kormayin bu devlete vergi vermekten bu kadar Amazon’dan alıyoruz catir catir veriyoruz vergiyi bu güzel bir şey kötü bir şey değil

3:)yanında gelen kablo bespara etmez bi kablo yüksek hız falan Yok size en az pauge öneririm 80 tl oda

4:)sata yada usb 3.0 hic bir farklı Yok hatta Filmlerde 2.0 bile cok yeterli

Arşiv yapma isi icinde nas dediğimiz 2 disk ten başlayıp sınırı olmayan sistemler var 2 diskli en ucuz model 700 tl içine koyacağınız diskler de vatan gibi hepsi burada gibi yerlerde satılıyor 8 tb alsanız 1600 tl tanesi

Birde media player Işın’ı bu kadar gözünüz de büyütmeyin bu cihaz çıkalı bir seneyi geçti yeni modelleri çeşitli markalarda çıkmaya başladı Zidoo da çıkarmak üzere yanı siz 100 usd yi kafanızda büyüttük ce aslında kaybettiğiniz zaman içerisinde ki keyiften oluyor ve eski bir cihaz almaya daha cok yaklaşıyor sunuz

Yani biran önce alın keyfinize bakın

Yurtdışı alışveriş her zaman risk gelir gelmez yolda bozulur kırılır gümrüğe takılır bunlar her zaman var yanı bunları düşünüp sıkıntı yasamaktan sa alıp geçin

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi yurt dışı deneyimim olmadı hiç ,

gümrüğe takılması demek alamama gerek, esasen vergi sorun değil. takipsiz olduğundan nerede olduğunuda bilemeyeceğim. herşey sanırım ptt elemanının elinde. insafına kaldık.

keşke türkiyede büraları olsada buradan alsak.
  • ---SATILDI---

Arkadaşlar Zidoo x9s ı satıyorum, faturası kutusu herşeyi tamdır, İstanbul içi elden teslim yapabiliriz.

430 TL gibi düşünüyorum, piyasasınıda şu anda çok bilmiyorum ama farklıysa fiyatlar söylersiniz konuşuruz, eğer isteyen olursa PM atabilir, görüşürüz.

Hayırlı günler cümleten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahsen85 -- 27 Şubat 2018; 15:32:30 >
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.