Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.616
Cevap
66
Favori
339.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusufziya

dediğim gibi yurt dışı deneyimim olmadı hiç ,

gümrüğe takılması demek alamama gerek, esasen vergi sorun değil. takipsiz olduğundan nerede olduğunuda bilemeyeceğim. herşey sanırım ptt elemanının elinde. insafına kaldık.

keşke türkiyede büraları olsada buradan alsak.

Vardi ama biz 400 e alırken o 700 e satıyor du

Tercih etmez siniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Buyurun arkadaşla yuyuze görüşüp alın daha iyi fırsat olmaz

• yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Fiyat uygun, yurt dışı fiyatıyla aynı. Beklemezsiniz aynı zamanda. Hemen anlasın derim başkaları almadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahsen85

Ben türkiye fiyatını baz alarak yazdım arkadaşlar fiyatını , faturası vs. burdan çünkü yurt dışı değil, 8 ay oldu cihaz alınalı.
    Doğrudur yüksek gelmiş olabilir szide anlıyorum, ama dediğiniz fiyatlarada benim vermem çok zor o kadar zarar etmek istemem alış fiyatı belli sonuçta, kullanmaya devam edeyim o zaman ben en iyisi :)

Hayırlı günler cümleten

Size pm attım hocam bakarmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

selamlar;

öncelikle zidoo ile ilgili cevap veren yardımcı olanlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. biraz kafalarını ağrıttım bu sıralarda. kusura bakmasınlar,

55XE9005 televizyonumun usb girişlerinde problem yaşamaktayım. tamire de vermek istemediğimden dolayı resim kalitesi çok iyi media player arayışına girdim. ve kendimi burada buldum.

cihazı alma safhasına geçtim. kredi kartımın hesap kesim tarihine 1-2 gün var. almadan önce son olarak sormak ve bilgi edinmek istediğim sorular var. vaktiniz olduğunda , bilgi sahibi olduğunuz kadar paylaşımda bulunursanız çok teşekür ederim.

1. soru olarak , anladığım kadarı ile çin sitelerinden getirteceğiz. bu bağlamda en iyi fiyathttps://tr.geekbuying.com burada gördüm. https://tr.geekbuying.com/item/ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371063.html

https://tr.gearbest.com/ bu sitedede satışı var ama, normal fiyatı pahalı, duyduğuma göre indirim kodları vs olduyormuş. sanrıım aynı fiyatlara alınabiliyor.

2. gümrükte vergiye takılma ihtimali var mı ? bazı sitelerde fiyatı düşük gönderildiğini duydum. bu nasıl isteniliyor. yada gönderimi yapan site bunu bildiğinden direk düşük fiyat mı gösteriyorlar ?

bu iki soruya bianen uygun fiyata ve sorunsuzca Türkiye ye gönderim yapan iyi fiyat veren bir site tavsiyeniz var mı ?

3. içeriğindeki gelen hdmi kablosu yüksek hızda veri aktarımı yapabiliyor mu , yoksa yeni kaliteli bir kablo mu almak gerek ?

4. harddisk giriş noktaları sata ve usb3 , hangisi daha hızlı ve verimli ? takılma ve donma yaşamamak için hangi girişi tercih etmeli ? bu bağlamda kullandığınız veya tavsiye edeceğiniz depolama aygıtı tavsiyeniz var mı . şimdiye kadar indir sil yaptım. tavsiyeniz üzerine alacağım depolama aygıtı ile sanırım bu sayede ufak bir arşiv yapabilirim.

şimdilik bu kadar.

yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim.

PS: muhtemelen pazartesini salıya bağlayan gece alacağım. yurt dışı alama deneyimim olmadı, sorunda yaşamak istemiyorum. o gün müsait olaak arkadaşımız teamwiever ile bağlanıp cihazı almam çin yardımcı olabilir mi.

saygılarımla.

1-geekbuying
    2-var. kendileri bilerek düşük fiyat gösteriyorlar.
    3-hdmi 2.0 kablo çıkarsa sorun yok, yoksa siz alırsınız.
    4-sata usb 3.0 fark etmez. harici hdd alın.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Sata disklerde alet bazen stabil çalışmıyor, mouse ile kullanımda sıkıntılar olabiliyor.

• Herkese selamlar. x9s in afiş programında sorunlar yaşıyorum.Dizilerimin sadece 1. sezonunu afişliyor.Elle afişleme yapsam dahi 2. 3. sezonları kabul etmiyor.Others seçeneğinden açmak zorunda kalıyorum. Daha önceden denediğim ve sonuç aldığım her bçlüme ayrı klasör sistemini de kabul etmiyot.Acab abununla ilgli tavsiye edebileceğiniz bir seçenek olur mu?
    Dosya sistemim
    La-casa-de-papel
    Season 1
    Season 2
    bu klasörlerin içinde de bölümler mevcut.
  • selcuky1 kullanıcısına yanıt
    Dizi afişlemesi için Zidoo'nun Home Theatre uygulamasının stabil olmadığını ve bu yüzden kullanmadığımı yazmıştım zaten.Şu an için yapılabilecek birşey yok, dizi afişlemesi için ( benim de yaptığım gibi) ZDMC'yi kullanacaksınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 26 Şubat 2018; 7:20:51 >
  • Merhaba arkadaşlar
    Benim sizlere bir sorum olacak

-Oturma odamda Sony xe9005 tv var (power line cihazdan gelen internet lan kablosu ile tiye bağlı)
    -salonumda (ki oturma odası ile birbirine en uzak odalar)modemim(Huawei hg253 superonline fiber- ve nas cihazım var qnap ts251 (modemim powerline elektrik hattı üzerinden eve interneti dağıtıyor)
    -tv de android uygulaması Kodi üzerinden film dizi izliyorum..Netin hızında problem yok Netflixte 4k film dizi hiç bir takılma yok
    ama kodide nas cihazımdaki 4K filmleri sürekli buffering yaparak izletmeye çalışıyor,daha doğrusu izlenmiyor,donuyor

Zidoo cihazı almayı düşünüyorum ,oturma odamda lan kablosu ile bağlasam 4k filmleri sorunsuz izleyebilirmiyim ?
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Tamamen aynı düzende hdd de bulunan balck mirror da sorun yok.Tüm sezonları bölüm bölüm aldı. Dediğiniz gibi zdmc yi kullanmaya devam artık. Sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarrx

Merhaba arkadaşlar
    Benim sizlere bir sorum olacak

-Oturma odamda Sony xe9005 tv var (power line cihazdan gelen internet lan kablosu ile tiye bağlı)
    -salonumda (ki oturma odası ile birbirine en uzak odalar)modemim(Huawei hg253 superonline fiber- ve nas cihazım var qnap ts251 (modemim powerline elektrik hattı üzerinden eve interneti dağıtıyor)
    -tv de android uygulaması Kodi üzerinden film dizi izliyorum..Netin hızında problem yok Netflixte 4k film dizi hiç bir takılma yok
    ama kodide nas cihazımdaki 4K filmleri sürekli buffering yaparak izletmeye çalışıyor,daha doğrusu izlenmiyor,donuyor

Zidoo cihazı almayı düşünüyorum ,oturma odamda lan kablosu ile bağlasam 4k filmleri sorunsuz izleyebilirmiyim ?

10/100 se swic ve kablolar izleyemez siniz 100/1000 se izlersiniz

• Merhaba arkadaşlar, Son zamanlarda zdmc yi ne zaman açsam uzak iletişim sunucusu başlatılamadı hatası alıyorum. Sizde durum nasıl?

• aligul_kok A kullanıcısına yanıt
    Aynı hatayı bende alıyorum bir haftadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Powerline 320 mbps gücünde , elektrik üzerinden dağıtıyor

Kablolar standart ethernet kablo ?

• serdarrx kullanıcısına yanıt
    Dosya transfer hızı saniyede kaç mb hiç test yaptınız mı? Powerline 320 olması maksimum hızı gösterir. Ancak pratikte bu hıza ulaşamaz.
    6-7 mb/sn istikrarlı bir hız sunuyorsa. Çok uç videolar hariç bir çoğu için yeterli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Dosya transfer hızı saniyede kaç mb hiç test yaptınız mı? Powerline 320 olması maksimum hızı gösterir. Ancak pratikte bu hıza ulaşamaz.
    6-7 mb/sn istikrarlı bir hız sunuyorsa. Çok uç videolar hariç bir çoğu için yeterli olacaktır.

Benim pc de WiFi bağlı ve saniyede 24 mb ve 30 mb hızı vardı. Bazen daha hız lazim gerekti gittim dahili WiFi kart taktım su an 90 100 gibi sn /mb şimdi keyifli

Dediğiniz gibi 6 7 belki yeterde ileri geri alırken keyf kaçıra bilir

Gigabit bağlantı yada ac bandı WiFi tercih ederim ben ustat

Sizde seversiniz

• bugün itibari ile ,

zidoo x9s + zidoo v6 kumandasını beraber sipariş verdim.

.
    .
    Tabi ilk kez kuruluyorsa en yüksek hızı sağlayan bir sistem kurmak yerinde olur. Ancak mevcut bir sistem varmış. Test etmekte fayda var.
    Belki ihtiyacı karşılar.
    Hocam şimdi baktım bendeki powerline tplink

İletim hızı 10/100 yazıyor

100/1000 mi almalıyım

• selamlar,

son işlenen konulara bianen bir sorum olacaktı,

bizim mahallede fiber yok, muhtemelende kentsel dönüşüm olmadan gelmeyecek gibi ,

şimdi türknet adsl 16mb aks siz kullanıyorum . türknet vdsl ye geçeceğim ,

dolayısı ile yeni modem alacağım .

bahsettiğiniz ağlarıda düşünerek ,

Asus DSL-N16 300Mbps EWAN, VPN, Ebeveyn Kontrolü Destekli,VDSL,ADSL, Fiber Modem/Router

veya

Asus DSL-N17U 300Mbps Torrent Bulut VPN EWAN 3G/4G DLNA Ebeveyn Kontrolü Destekli ADSL2+ VDSL Fiber Destekli Gigabit Modem Router

bunlardan birisini almak istiyorum.

zidoo x9s ağlarını içinde kapsayan hangi modemi almalıyım ?
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.