Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.616
Cevap
66
Favori
339.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yalnız logitech mk240 mouse ile bağlantı kuramadım.

Ayarlardan birşey yapmak gerekiyor mu, yoksa uyumlu falan mı değil?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • murderer159 M kullanıcısına yanıt
    Zidoo'nun kendi playerını kullanmıyorsanız Zidoo kullanmıyorsunuz demektir bence. PC'yi kullanmak size pratik geliyorsa
    PC'yi Samba server olarak paylaşıma açın Zidoo'nun playerını kullanmış olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murderer159

Plex media server kullaniyorum ben pc uzerinden zidodan film izlemek icin

Pc üzerinde film izlemek için değil. Pc de indirdiğimiz filmleri, zidoo ya takılı hdd nin içine kopyalayacağız ağ yoluyla. Bu basit mi? Mesela Wd Tv Live da paylaşımı aktifleştir diye seçenek vardı onu yapınca bilgisayarda ağ bağlantılarında wd gözüküyordu onun gibi bişey yani var mı?
  • aydemir86 A kullanıcısına yanıt
    Pc deki arşivinizi kayıpsız bir şekilde zidoo dan izleyebileceğinşz gibi tam tesini de yapabilirsiniz. Zidoo nun niğmetlerinden faydalanın. Sizin zidoo nun ip si nedir? HaittiHitit hocam birazdan sizi detaylıca aydınlatır nirvanaya ulaşırsınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesimCirakli -- 21 Şubat 2018; 8:50:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sascha35

Cihazı bugün teslim aldım

Klavye ve mouse seti sanırım bu bahsettiğiniz. Hem klavye hem mouse çalışmıyor mu? Ben de bu setten almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Pc deki arşivinizi kayıpsız bir şekilde zidoo dan izleyebileceğinşz gibi tam tesini de yapabilirsiniz. Zidoo nun niğmetlerinden faydalanın. Sizin zidoo nun ip si nedir? HaittiHitit hocam birazdan sizi detaylıca aydınlatır nirvanaya ulaşırsınız :)

H96 Pro plus var bende şu an. Sizce bu cihazı almama değer mi? Ki değecek diye düşünüyorum, Arayüzü harika. Siz ne dersiniz?
  • quote:

Bu nirvanaya ulaşma olayı çok hoştu :) Çok yaşa YeşimCiraklı.

Konuya gelirsek;

Aslında Plex Server da -gerek yok ama- şu şekilde kullanılabilir. ZDMC'nin Plex eklentisi var. Eklentiye sadece kullanıcı adını ve
    şifresini giriyoruz böylece ZDMC Plex serverdaki içeriğe ulaşabiliyor. ZDMC'de external player seçili ise Plex serverdaki içerik Zidoo'nun kendi playerı ile kayıpsız oynatılmış oluyor.

Android Plex uygulamasını kullanmanın bazı olumsuzlukları var. Plex'in HDR, 4K desteği yok. HDR'lerde hiçbirşey yapamıyor 4K'ları ise transcoding ile aktarıyor. Transcoding her zaman kayıp demektir.

Daha pratiği arşiv PC'de ise arşivin bulunduğu klasörleri paylaşıma açmak. Bu zaten PC'yi samba server olarak kullanmak anlamına geliyor. windows 10 paylaşıma açma işi ile uğraşmak istemeyenler en başta anlattığım yöntemi kullanabilirler.

Zidoo'daki diske/disklere PC'den ulşmak ise işin en kolayı. Windows'ta bir folder açıyoruz. Adres çubuğuna

\\192.168.X.XXX (Zidoo'nun IP'i)

Yazıp enterlıyoruz. O kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 21 Şubat 2018; 12:42:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

quote:

Konuya gelirsek;

Aslında Plex Server da -gerek yok ama- şu şekilde kullanılabilir. ZDMC'nin Plex eklentisi var. Eklentiye sadece kullanıcı adını ve
    şifresini giriyoruz böylece ZDMC Plex serverdaki içeriğe ulaşabiliyor. ZDMC'de external player seçili ise Plex serverdaki içerik Zidoo'nun kendi playerı ile kayıpsız oynatılmış oluyor.

Android Plex uygulamasını kullanmanın bazı olumsuzlukları var. Plex'in HDR, 4K desteği yok. HDR'lerde hiçbirşey yapamıyor 4K'ları ise transcoding ile aktarıyor. Transcoding her zaman kayıp demektir.

Daha pratiği arşiv PC'de ise arşivin bulunduğu klasörleri paylaşıma açmak. Bu zaten PC'yi samba server olarak kullanmak anlamına geliyor. windows 10 paylaşıma açma işi ile uğraşmak istemeyenler en başta anlattığım yöntemi kullanabilirler.

Zidoo'daki diske/disklere PC'den ulşmak ise işin en kolayı. Windows'ta bir folder açıyoruz. Adres çubuğuna

İşte en son anlattığın benim istediğim. Windowsta kalsörü neden açıyoruz? Bu olay zidoo ya mı özgü? Bunu h96 pro plus tv box ta da yapabilir miyiz? Bu senin dediğin tv box un ip sini yazma olayını ben yaptım ama erişilemiyor. Çünkü androidlerde paylaşıma aç gibi bir özellik bulamadım.

• quote:

quote:

Konuya gelirsek;

Aslında benim sorduğum pc'den zidoo'ya bağlı olan harddiske veri aktarmak... stream vs. ile ilgilenmiyorum, bilgisayar açık olacaksa bilgisayardan izlerim zaten...

bu şekilde bağladığımızda dosya transfer hızı ne oluyor? 10 mb/sn civarıysa ölme eşeğim ölme olur. usb hdd sökülür, pc'ye takılır daha iyi...

mesela ben şu anda himedia kullanıyorum. usb ile bilgisyara bağlı, cihazı açtığımda pc'ye bağlanıyor ve 100 mb/sn dosya transfer edebiliyorum. bu cihaz buna benzer bir opsiyonu ethernet üzerinden bana sağlayabilecek mi?

Zidoo'nun bir Samba server olarak kullanılabilmesi Android'in marifeti değil. Zidoo x8, x9s ve x10'da OpenWRT adında ikinci bir işletim sistemi var.
    Bu ürünlerin tanıtımında OpenWRT(NAS) özelliği özellikle vurgulanıyor. Diğer ürünlerde bu özellik yok.
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Eğer PC ile Zidoo bir gigabit switch ya da modem router üzerinden ethernet kablo (cat 5e ya da cat 6) ile birbirlerine bağlı ise veri transferi çok hızlı. Okuma hızı benim sistemde 110 mb/sn civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 21 Şubat 2018; 15:43:50 >
  • quote:

Eğer PC ile Zidoo bir gigabit switch ya da modem routher üzerinden ethernet kablo (cat 5e ya da cat 6) ile birbirlerine bağlı ise veri transferi çok hızlı. Okuma hızı benim sistemde 110 mb/sn civarında.

110 mb/sn de zaten sizdeki harddiskin yazma sınırı muhtemelen... son derece yeterli olur.

Bu arada evet ikisi de aynı router'a bağlı olacak... Router olarak Asus Rt-N12 var bende sanıyorum yeterli olur?
    Asus Rt-N12'nin bağlantısı gigabiti destekliyorsa yeterli olur. Desteklemiyorsa gigabit switch alacaksınız. Bu switchlerin fiyatı port sayısına göre değişiyor. 5 portlu olanı 80 TL civarında.

110mb/sn olan okuma hızı yazma hızları biraz daha düşük oluyor. Bu tüm NAS cihazlar için de böyledir.

Edit: Sizin routerin özelliklerinde

"Portlar 4 x RJ45 for 100/10 BaseT for LAN, 1 x RJ45 for 100/10 BaseT for WAN"

diyor. Yani bu router üzerinden malesef gigabit bağlantı yapamazsınız. Gigabit switch almak zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 21 Şubat 2018; 15:42:58 >
    Bu soru tamamıyla beklentinizle alakalı ama iki cihazı aynı teraziye koymak bile yanlış olur.

H96 Pro Plus , özellikle medya oynatımı anlamında Zidoo'nun kulvarında bir cihaz olamaz çünkü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 21 Şubat 2018; 22:21:52 >
  • quote:

Asus Rt-N12'nin bağlantısı gigabiti destekliyorsa yeterli olur. Desteklemiyorsa gigabit switch alacaksınız. Bu switchlerin fiyatı port sayısına göre değişiyor. 5 portlu olanı 80 TL civarında.

110mb/sn olan okuma hızı yazma hızları biraz daha düşük oluyor. Bu tüm NAS cihazlar için de böyledir.

Edit: Sizin routerin özelliklerinde

"Portlar 4 x RJ45 for 100/10 BaseT for LAN, 1 x RJ45 for 100/10 BaseT for WAN"

diyor. Yani bu router üzerinden malesef gigabit bağlantı yapamazsınız. Gigabit switch almak zorundasınız.

onun yerine iyisi mi router'ı değiştireyim ben...

portlarının gigabit destekli olması yetecek sanırım... örn. aşağıdaki gibi...

1 x RJ45 için Gigabit BaseT için WAN, 4 x RJ45 için 10/100/1000/Gigabit BaseT için LAN

bu arada kablo da değiştirmem gerekir mi? cat5 cat6 vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

quote:

Orijinalden alıntı: sascha35

Cihazı bugün teslim aldım

Klavye ve mouse seti sanırım bu bahsettiğiniz. Hem klavye hem mouse çalışmıyor mu? Ben de bu setten almayı düşünüyorum.

Klavye çalıştı ama mouse problem. Bugün daha detaylı deneyeceğim haber veririm

Önce eldeki kabloları deneyin. Problem olursa CAT 5e ya da CAT 6 alırsınız. Gigabit'i CAT 5 desteklemiyor CAT 5e ya da CAT 6 olacak.
    Switch'in de avantajı oluyor.

İlk avantajı modem cihazlara uzak bir yerdeyse tüm cihazlardan modeme ayrı ayrı kablo çekmemiş oluyorsunuz. Örneğin TV, Zidoo, AVR aynı yerde
    olduğu için bunları switche bağlıyorsunuz. Switch'den modeme tek bir kablo gidiyor. Böylece gigabiti destekleyen cihazlar arasındaki veri transferi
    gigabit oluyor. Ayrıca tüm cihazlar bu switch üzerinden -modem de bu switche bağlı olduğundan- internete bağlanıyor.

İkinci avantajı aynı sonuca daha ucuz bir yöntemle ulaşmış oluyorsunuz.

Benim cihazlar şu şekilde bağlı;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 21 Şubat 2018; 17:50:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

quote:

Konuya gelirsek;

Aslında benim sorduğum pc'den zidoo'ya bağlı olan harddiske veri aktarmak... stream vs. ile ilgilenmiyorum, bilgisayar açık olacaksa bilgisayardan izlerim zaten...

bu şekilde bağladığımızda dosya transfer hızı ne oluyor? 10 mb/sn civarıysa ölme eşeğim ölme olur. usb hdd sökülür, pc'ye takılır daha iyi...

mesela ben şu anda himedia kullanıyorum. usb ile bilgisyara bağlı, cihazı açtığımda pc'ye bağlanıyor ve 100 mb/sn dosya transfer edebiliyorum. bu cihaz buna benzer bir opsiyonu ethernet üzerinden bana sağlayabilecek mi?

Aynı şeyleri istiyoruz. benim modem de Asus N17u. Gigabit modem benimki. İkinci bir işletim sistemi güzel özellik. Bu işleri yapıyorsa yani hızlı bir şekilde diske medya atabiliyorsak güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bu soru tamamıyla beklentinizle alakalı ama iki cihazı aynı teraziye koymak bile yanlış olur.

H96 Pro Plus , özellikle medya oynatımı anlamında Zidoo'nun kulvarında bir cihaz olamaz çünkü...

tamamen film oynatma odaklı isteğim. Filmleri indiririm hdd den oynatırım genelde kullanım amacım bu. Eğer ki oynatma konusunda daha başarılıysa (ki başarılı gibi) bence değer. Teşekkürler..
  • quote:

Zidoo'nun bir Samba server olarak kullanılabilmesi Android'in marifeti değil. Zidoo x8, x9s ve x10'da OpenWRT adında ikinci bir işletim sistemi var.
    Bu ürünlerin tanıtımında OpenWRT(NAS) özelliği özellikle vurgulanıyor. Diğer ürünlerde bu özellik yok.

O halde H96 da open wrt olmadığı için bu paylaşım işleri zor değil mi? Zidoo da open wrt sayesinde mi paylaşıma aç seçeneği kolay kılınmış?
  • 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.