Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün biraz OpenWRT (Zidoo'nun ip adresini herhangi bir tarayıcıya yazıp, çıkan minik os) kurcaladım. Bilgisayardaki multimedya dosyalarını en kolay Zidoo'ya atmanın yolu OpenWRT girip Nas Services'den FTP aktif etmek, bilgisayara Filezilla kurup Zidoo'nun İp adresini girmek bu kadar. Tüm takılı diskler görünüyor. (Sda1, Sdc1 vb..) Standart 300 MBps wifi modem ile kablosuz bağlantıda 4-9 MB/sn ile aktarım yapıyor. Tabi bu hız çilesi çekilmez. İmkan varsa her zaman ethernet kullanımı. Fakat çoğu modem 100Mbps ethernet portu var, 100Mbps ethernet portu olan modemden Zidoo'nun 1Gbit ethernet portuna kablo ile bağlasanız bile 12,5 Mb/s aktarımı olacak.

1Gbit modem, kablo, switch desteklemediği sürece 100-110 Mb/s hızlar hayal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydemir86

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Pc deki arşivinizi kayıpsız bir şekilde zidoo dan izleyebileceğinşz gibi tam tesini de yapabilirsiniz. Zidoo nun niğmetlerinden faydalanın. Sizin zidoo nun ip si nedir? HaittiHitit hocam birazdan sizi detaylıca aydınlatır nirvanaya ulaşırsınız :)

Bu nirvanaya ulaşma olayı çok hoştu :) Çok yaşa YeşimCiraklı.

Konuya gelirsek;

Aslında Plex Server da -gerek yok ama- şu şekilde kullanılabilir. ZDMC'nin Plex eklentisi var. Eklentiye sadece kullanıcı adını ve
    şifresini giriyoruz böylece ZDMC Plex serverdaki içeriğe ulaşabiliyor. ZDMC'de external player seçili ise Plex serverdaki içerik Zidoo'nun kendi playerı ile kayıpsız oynatılmış oluyor.

Android Plex uygulamasını kullanmanın bazı olumsuzlukları var. Plex'in HDR, 4K desteği yok. HDR'lerde hiçbirşey yapamıyor 4K'ları ise transcoding ile aktarıyor. Transcoding her zaman kayıp demektir.

Daha pratiği arşiv PC'de ise arşivin bulunduğu klasörleri paylaşıma açmak. Bu zaten PC'yi samba server olarak kullanmak anlamına geliyor. windows 10 paylaşıma açma işi ile uğraşmak istemeyenler en başta anlattığım yöntemi kullanabilirler.

Zidoo'daki diske/disklere PC'den ulşmak ise işin en kolayı. Windows'ta bir folder açıyoruz. Adres çubuğuna

\\192.168.X.XXX (Zidoo'nun IP'i)

Yazıp enterlıyoruz. O kadar.

Aslında benim sorduğum pc'den zidoo'ya bağlı olan harddiske veri aktarmak... stream vs. ile ilgilenmiyorum, bilgisayar açık olacaksa bilgisayardan izlerim zaten...

bu şekilde bağladığımızda dosya transfer hızı ne oluyor? 10 mb/sn civarıysa ölme eşeğim ölme olur. usb hdd sökülür, pc'ye takılır daha iyi...

mesela ben şu anda himedia kullanıyorum. usb ile bilgisyara bağlı, cihazı açtığımda pc'ye bağlanıyor ve 100 mb/sn dosya transfer edebiliyorum. bu cihaz buna benzer bir opsiyonu ethernet üzerinden bana sağlayabilecek mi?

Aynı şeyleri istiyoruz. benim modem de Asus N17u. Gigabit modem benimki. İkinci bir işletim sistemi güzel özellik. Bu işleri yapıyorsa yani hızlı bir şekilde diske medya atabiliyorsak güzel.

sizin modemin wan portu da olduğu için sadece router gibi de kullanılabiliyor. çok güzel bir şey...

gigabit ethernetle 100 mb/sn civarı dosya atılabilir.

aslında usb 3.0 girişli bir router olsa, hdd o routera bağlanıp, ondan da stream edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

Bugün biraz OpenWRT (Zidoo'nun ip adresini herhangi bir tarayıcıya yazıp, çıkan minik os) kurcaladım. Bilgisayardaki multimedya dosyalarını en kolay Zidoo'ya atmanın yolu OpenWRT girip Nas Services'den FTP aktif etmek, bilgisayara Filezilla kurup Zidoo'nun İp adresini girmek bu kadar. Tüm takılı diskler görünüyor. (Sda1, Sdc1 vb..) Standart 300 MBps wifi modem ile kablosuz bağlantıda 4-9 MB/sn ile aktarım yapıyor. Tabi bu hız çilesi çekilmez. İmkan varsa her zaman ethernet kullanımı. Fakat çoğu modem 100Mbps ethernet portu var, 100Mbps ethernet portu olan modemden Zidoo'nun 1Gbit ethernet portuna kablo ile bağlasanız bile 12,5 Mb/s aktarımı olacak.

1Gbit modem, kablo, switch desteklemediği sürece 100-110 Mb/s hızlar hayal.

Ne yaptın usta sen

//192.168.1.50 yaz bilgisayarıma bas enter a zidoota bağlı diskler önünde ne filezilla ne ftp server neden çıktı bunlar smb destekli cihaz a bu anlattıklarınız abesle iştigal

70 tl bi swic alın 100/1000 lik 20 tl 3 cat 6 kablo

Biri modem e biri pc ye biri zidooya bitti git

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi günler,

Openwrt den torrent indirmeye başladım, gerçekten pratik oldu ama telefon uzerinden transmission web interferon arayuzunden telefona indirdigim dosyayı atamıyorum.

Arayüzden URL adresi istiyor ama bendeki direk torrent dosyalari. Bunu oraya nasıl kopyallayip, PC yada zidoo yu açmadan telefon üzerinden istediğim torrenti indirebilirim çözemedim henüz.

Fikri olan varsa dinliyorum.

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Remote Tansmission adında bir uygulama var onu deneyin.

account name'e herhangi bir isim verin

https boş kalsın

host'a zidoo'nun ip'ini yazın

port 9091

Identification okeyli olsun

username ve password'e openwrt kullanıcı adını ve şifresini yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 22 Şubat 2018; 11:35:30 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

Tam aradığım şeydi. PC yi sistemden tamamen söktüm artık tek zidoo yetiyor.

V6 kumanda ile de çok kullanışlı zaten.

Geekbuying den 21 günde geldi. Arayanlar boşuna beklemeyin alın geçin. Gümrükte vs takilmiyor.

Sadece afişlere işini beceremedim zdmc ile onu kurcalıyorum şimdi. Eklenti vs yüklemek lazım sanırım. Forumun ilk sayfalarını inceliyorum tekrar.

Birde programın ekran görüntüsünu atayım.

Tekrar teşekkürler.

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli )

• Bende şu torrent işini çözersem çok güzel olacak. Fırsat bulunca ilk işim bu olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • virtue28 kullanıcısına yanıt
    ZDMC ile afişleme ilk sayfada detaylıca anlatılmış durumda.Yönlendirmelere göre hareket eder, film-dizi dosyalamasını ve isimlendirmesini tarif ettiğim gibi yaparsanız afişleme çok basit...

• Sahibinden de 350 TL ye biri satıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuktunc55

Sahibinden de 350 TL ye biri satıyor

Ben ona mesaj attım o fiyata satmıyorum donanımhaber de muhabbeti olsun diye o fiyatı yazdım dedi hiç bir şey anlamadım.
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    Gelde gülme şimdi.

• geekbuying'den aldım bi tane ben de... bi de sırf bunun için yeni router aldım, netgear r6400 diye...

hayırlısı diyoruz.
  • Arkadaşlar Zidoo X9S ile Nvidia shield arasında çok kararsız kaldım sadece HDD e film atıp izleyen birisiyim o yüzden zidoo doğru tercih gibi geliyor ama takılma kitlenme gibi sorunlar yaşamaktan korkuyorum son yazılımla beraber bu cihazda herhangi bir sorun var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkblt85

Arkadaşlar Zidoo X9S ile Nvidia shield arasında çok kararsız kaldım sadece HDD e film atıp izleyen birisiyim o yüzden zidoo doğru tercih gibi geliyor ama takılma kitlenme gibi sorunlar yaşamaktan korkuyorum son yazılımla beraber bu cihazda herhangi bir sorun var mı?

İki cihaz da bende var. İkisi de pişman etmez. Görüntü kalitesi olarak Zidoo bir numara, geride kalanlar için Nvidia (Rahatlık, netflix, TV+ vs)
  • quote:

geekbuying'den aldım bi tane ben de... bi de sırf bunun için yeni router aldım, netgear r6400 diye...

hayırlısı diyoruz.

Dostum ben de sipariş verdim şimdi ikimize de hayırlı olsun inşallah. H96 Pro Plus u da yeni sattım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydemir86

quote:

geekbuying'den aldım bi tane ben de... bi de sırf bunun için yeni router aldım, netgear r6400 diye...

hayırlısı diyoruz.

Dostum ben de sipariş verdim şimdi ikimize de hayırlı olsun inşallah. H96 Pro Plus u da yeni sattım..

teşekkürler inşallah hiçbir sorun yaşamayız.

Ben de himedia q10'dan geçeceğim ama satmayı düşünmüyorum, o da güzel cihaz... sadece biraz eskidi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

quote:

Orijinalden alıntı: bkblt85

Arkadaşlar Zidoo X9S ile Nvidia shield arasında çok kararsız kaldım sadece HDD e film atıp izleyen birisiyim o yüzden zidoo doğru tercih gibi geliyor ama takılma kitlenme gibi sorunlar yaşamaktan korkuyorum son yazılımla beraber bu cihazda herhangi bir sorun var mı?

İki cihaz da bende var. İkisi de pişman etmez. Görüntü kalitesi olarak Zidoo bir numara, geride kalanlar için Nvidia (Rahatlık, netflix, TV+ vs)

Teşekkür ederim hocam artık beklemekten sıkıldım zidoo sipariş veriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Gelde gülme şimdi.

hiç komik değil kimse bu çok ayıp inşallah bu topictekilerden biri değildir üzülürüm
  • aydemir86 A kullanıcısına yanıt
    netlik anlamında daha iyidir zidoo x9s ama takılmalar muhtemeledir hdd kaynaklı filandır x9s alınca çözemeyebilirsiniz hayal kırıklığı olmasın sonra
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    Ben direk telefonla aradım. Sattım o cihazı artık yurt dışından getirmeyeceğim dedi. İlanı da unuttum kaldırmayı demişti. İlan aktif duruyor halen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.