Şimdi Ara

z5500 için Hoparlör önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • z5500 ün uydularındaki mid sesler güzel gelmiyor bunu başka bir kolon ile değiştirmek istiyorum ne yapabilirim ?

2x 62W Ön, 2 x 62 Arka, 69W Merkez Kolon

• arkadaşm bence hiç orjinalliğini bozma
  • quote:

Orijinalden alıntı: genius61

arkadaşm bence hiç orjinalliğini bozma

z5500 den önce x530 vardı onda bile daha fazla keyif alıyordum müzik dinlerken belki ses kartındandır diye gidip x-fi titanium aldım pek fark olmadı
  • İşte z5500 ün gücüü nasıl buldunKim bilir almadan önce ne yorumlar okudun neler duydunda kandın.Bu piyasadaki z550 aşkı bitmez
  • Müzik konusunda kesinlikle yetersiz 5500
  • Bildiğim kadarıyla hoparlörleri değiştirsen de farketmez çünkü ana kaynak amfidir ve amfi değişmeden ses rengi değişmez.
  • amfi değişmeden pek fark olmaz.
  • Bende aynı şeyden şikayetçiydim. Pure acoustics in junior setini aldım ve kolonları değiştirdim. Gerçekten çok fark var. Z5500 ün uyduları müzik performansı olarak gerçekten rezalet. Sorunun Z5500 ün anfisi ile, ses rengi ile alakası yok. Anfiler arasındaki ses rengi farklılıklarından bahsedebilmek için epeyce uzmanlık gerekiyor. Sıradan bir dinleyicinin anfilerin "ses rengi" arasındaki farkı algılaması pek mümkün değil. Ayrıca Z5500 zaten sıradan bir cihaz, bu farklılıkları algılayabilecek kapasitede bir adam zaten kullanmaz. Bu kadar ileri bir görüş belirtebilmek için pahalı Hi-Fİ cihazlar ile edinilmiş çok ciddi bir tecrübe + çok sağlam bir kulak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 29 Temmuz 2009; 18:31:22 >
  • "anfi değil "AMFİ"" diye bi topic açılmalı bence:)!
  • motoru ne kadar güçlü olsa da arabayı götüren tekerleridir
  • quote:

Orijinalden alıntı: HexfeT

Bende aynı şeyden şikayetçiydim. Pure acoustics in junior setini aldım ve kolonları değiştirdim. Gerçekten çok fark var. Z5500 ün uyduları müzik performansı olarak gerçekten rezalet. Sorunun Z5500 ün anfisi ile, ses rengi ile alakası yok. Anfiler arasındaki ses rengi farklılıklarından bahsedebilmek için epeyce uzmanlık gerekiyor. Sıradan bir dinleyicinin anfilerin "ses rengi" arasındaki farkı algılaması pek mümkün değil. Ayrıca Z5500 zaten sıradan bir cihaz, bu farklılıkları algılayabilecek kapasitede bir adam zaten kullanmaz. Bu kadar ileri bir görüş belirtebilmek için pahalı Hi-Fİ cihazlar ile edinilmiş çok ciddi bir tecrübe + çok sağlam bir kulak lazım.

Bu ses sistemi işinin sonu yok arkadaşlar gelin hep beraber bırakalım bu işleri paralarımıı eğlence sektörüne yatıralım gezelim tozalım eğlenelim neyimize yetmiyo 10tl lik snopy

• alana kadar herkez mükemmel diyo aldıktan sora yorumlara bak
  • kimse "yoğurdum ekşi" demiyor malesef! kendilerinin sahip olduğu şeyleri yüceltmek gibi dürtüleri var insanların. sonrasındaki mantıksa " aa bak sende almışın sen de benim gibi sanada geçirmişler" mantığı
  • birde benim anlamadığım bi olay var acaba logitech yada tr distrübitörü nün burayla bi anlaşması falan mı var acaba? adamlar zerre laf söyletmiyorlar.

birde çok tuhaf bir olay daha var; 1 adet "z5500 vs. ??? hansini alıyım" yada "z5500 bilmemne kararsızım" topiği açın. adamlar ÖM gönderiyorlar uzun uzun anlatıyorlar "işte şimdi sen yazılacaklara takma vs. onlar anlamaz şöyle şöyle teknik özellikleri vardır diğeri bilmem nasıldır senin için z5500 idealdir" gibi mesajlarla ulaşıyorlar. bunu yapanlarda kıdemli ve hatrı sayılır üyelerden. kendileri daha önce birçok z5500 sansasyonuna karıştıkları için ÖM den ulaşıyolar direk açık açık post atmıyorlar bunu söyledikten sonra devam edermi bilmiyorum ama denemesi bedava

• z5500 kalitesiz sese sahip olduğunu ilk başta hoş gözüksede uzun süreli müzik dinletilerinde kafa ütülediğini her yazımda belirttim ama bazı arkadaşlar ya kendi mallarını kötülemek istemiyorlar yada ses sistemi konusunda deneyimleri zayıf ve 5500 çok olağanüstü bir set olduğunu sanıyorlar
  • yıllardır hep aynı tartışma yahu
  • Vasat ve boğuk ses veren Z5500'i hurdacıya ver
    Pc'de son noktayı koymak istiyorsan Creative Gigaworks S750 al 3 kat daha kaliteli ses alırsın
    Paran oluncada Hi-Fi'ye geçersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: papa het

Vasat ve boğuk ses veren Z5500'i hurdacıya ver
    Pc'de son noktayı koymak istiyorsan Creative Gigaworks S750 al 3 kat daha kaliteli ses alırsın
    Paran oluncada Hi-Fi'ye geçersin

kilo hesabımı alır acaba
  • o plastik gibi diyaframı olan uydulardan ne adam gibi mid ne de adam gibi tiz alınmaz onlar ancak bas kolon olarak kullanılır ben uyduların değiştirilince sesin kesinlikle değişeceğini düşünüyorum özellikle s750 uyduları gibi tiz ve mid sürücüleri farklı içinde tiz ve mid sesleri süzen devre bulunduran uydulardan alınırsa gerçekten dengeli bi set olacağını düşünüyorum zaten z5500 ün sub ına diyecek yok denemeye değer uydularıda z5500 sahibi arkadaşlardan biri mutlaka alacaktır 10+1 gibi fantezi denemeleri yapabilirler
  • Creative s 750 ile takas yapmaya çalış.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.