Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
26
Favori
76.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yolcu beraberinde DJI Spark getiren oldu mu ? Net bir deneyim yaşayan oldu mu bu konuda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar abd den alinmis ama shgm kaydi olmayan bir drone'u kayit edebiliyormuyuz? Yada kayit esnasinda evrak vs istiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah1982 -- 25 Haziran 2017; 13:57:36 >
  • emrah1982 kullanıcısına yanıt
    ülkeye girişten 3 gün içinde iha sitesinden kayıt edebiliyorsun.
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    3gun oldugunu nasil ispat edecegiz? Ben 2.el phantom 4 aldim gecen persembe, suan kayitsiz ama ilk musait oldugum zaman kayit etmeye calisacagim

Ülkeye giriş tarihini belirtiyorsun. Bi ihtimal onlarda emniyetten bu bilgiyi kontrol ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bununla ilgili sghm ile gorusun bence, gectigimiz gun dronu almadan musteri hizmetleriyle gorustum, 2.el alacagimi ve yurtdisi urun oldugunu anlattim, suan icin kayit yapabilirsiniz ama yakin zamanda o ekrani kapatacagiz gibilerinden konustular, bence bir gorusun.

ben kaydımı yaptım hocam.
    hocam bende bu akşam kaydını yapacağım, edinme şekli olarak diğer'imi işaretlediniz?
    pm
  • arkadaşlar herkese merhaba.

facebook taki drone grubumuza herkesi bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/GrupDroneTurkiye/
  • alidarkstone kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum, Spark 300gram olduğu için yasa olarak herhangi bir kayıt yapılmasına gerek yok, benim merak ettiğim uçağa el bagajı olarak alırken bir sorun yasanıyormu kapalı sıfır kutusunda?
  • illegal-dead İ kullanıcısına yanıt
    Sahibinden de satan birkaç arkadaşa sordum içlerinden birisi yolcu beraberinde bavula atmadım yanımda getirdim sorun olmadı. Eğer sorsalardı da faturasını gösterip %20 vergi ödeyerek alacaktım dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidarkstone -- 19 Temmuz 2017; 16:26:40 >
  • Merhaba,

Ben aliexpress yurt dışından bayangypys x16 siparişi verdim. Ürün 123 dolar. Fakat İHA zorunlu. Bu evra sürecini hazırlayıp bahsettiğiniz şekilde Ankara'ya göndereceğim. Fakat ürün vergi tutarı çok çıkar mı?

ben mağaza ile iletişime geçtim ve faturada 20 dolar gmöstermelerini rica ettim. Bunda bir problem yaşar mıyım?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.Hamilton -- 29 Temmuz 2017; 22:42:20 >
  • Syma X5C için gerekmez değil mi? Uçuş ağırlığı 100 gram civarı.
    Birde kutusunun ağırlığı 900 gram gümrükte sıkıntı olur mu?
  • arkadaşlar syma x8w siparisi verdim , Yurtdışında kalıyorum 56€ ya aldim urun daha gelmedi. simdi ben Türkiye'ye gelirken uçağa verdigim valizde gelse sorun olur mu hem 500gr alti hemde fiyati 56€ . bir heves aldik bir dünya prosudur okudum.formlarda gözüm korktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfacefr -- 9 Ağustos 2017; 18:0:15 >
  • Arkadaşlar, yurtdışından arkadaşım arabasıyla drone getirirken hamzabeyli/Edirne gümrüğüne takıldı ( haliyle gidip seri numarasını almam zor, telefona da bakmıyorlar). Satıcıdan ( tomtop) kaşeli imzalı fatura istiyorum göndermiyor. Kaşesiz kıytırık bi kağıt gönderiyor. Arkadaş seri numarasını da almadı. Shgm'lüğüne de ulaşıp bilgi alamıyorum. Şimdi iki sorunum var tahmini değil, BİLGİSİ olan arkadaşlar cevao verirse sevinirim.

1. Seri numarası yok.
    2. imzalı kaşeli proforma fatura yok. sizce sorun olur mu? Ne yapmam gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcakmak28

Arkadaşlar, yurtdışından arkadaşım arabasıyla drone getirirken hamzabeyli/Edirne gümrüğüne takıldı ( haliyle gidip seri numarasını almam zor, telefona da bakmıyorlar). Satıcıdan ( tomtop) kaşeli imzalı fatura istiyorum göndermiyor. Kaşesiz kıytırık bi kağıt gönderiyor. Arkadaş seri numarasını da almadı. Shgm'lüğüne de ulaşıp bilgi alamıyorum. Şimdi iki sorunum var tahmini değil, BİLGİSİ olan arkadaşlar cevao verirse sevinirim.

1. Seri numarası yok.

bende amazondan verdim gümrüğe takıldı tnt kargo firması ilgileniyor benım kargomla. sivil havacılıktan kayıtlı evrak olması durumunda ürününüzü gümrükten çekiceğiz dedi. bende sizin gibi günlerce aramama rağmen ulaşamadım en sonunda internette araştırmalarım sonucunda bi kaç evrak dilekçe falan hazırladım sivil havacılığa gönderdim dün cevap geldi. 500 gr altında olduğu için ne kapsam dışı yazısı ne de ithal uygunluk yazısı düzenlenmiyor. pazartesi günü kargo firmasını arayıp ya mail yoluyla yada postayla sivil havacılıktan gelen yazıyı göndericeğim onlarda gümrükte çekebilecekler mi göreceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: bcakmak28

Arkadaşlar, yurtdışından arkadaşım arabasıyla drone getirirken hamzabeyli/Edirne gümrüğüne takıldı ( haliyle gidip seri numarasını almam zor, telefona da bakmıyorlar). Satıcıdan ( tomtop) kaşeli imzalı fatura istiyorum göndermiyor. Kaşesiz kıytırık bi kağıt gönderiyor. Arkadaş seri numarasını da almadı. Shgm'lüğüne de ulaşıp bilgi alamıyorum. Şimdi iki sorunum var tahmini değil, BİLGİSİ olan arkadaşlar cevao verirse sevinirim.

1. Seri numarası yok.

Dji mi ürün? Teknik uygunluk aranmıyor diye biliyorum dji den

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simtoo ve Hubsan.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.