Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
26
Favori
76.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amerika dan gelirken hediyekik yanimda bir adet drone getirmeyi dusunuyorum.

Sormak istedigim
    sadece turkiye de ikamet ederken yurtdisindan verilen siparislerde mi bu kagitlar mecburi
    yoksa gelirken yanimda getirirsem de bunun icin herhangi bir islem yapmak zorunda miyim?
    Veya belli sartlari mi var
    mesela kamerasiz olmasi 500 gr alti olmasi gibi?
    bir de amerika ile turkiye de ki elektrik akimlari farkli, priz icin donusturucu fis kullanilir ama elektrik akimi sorun cikarmaz mi, cihazi sarj ederken yakmayalim?
    Tesekkurler

Not?drone bbey size iki defa ozel mesaj gonderdim ama sanirim gitmiyor cunku giden kutumda da gorunmuyor
  • Gearbest ten Hubsan H501s Drone Almak istiyorum fakat endişeliyim. Bi çok yerde okudum birsürü gümrük sorunu tartışılıyor.

Bu ürün gümrükte takılırmı belge isterlermi kimisi geri gönderiyorlar diyor. DHL ile gelen ürünler hızlı geliyormuş ama gümrükte kaldığı günün parasını alıyorlarmış. Diğer firmaların ki ise UKİM de takılıyormuş UKİM den almak daha zormuş belgeyi göndermek yerine kişiyi çağırıyorlarmış 7 gün içinde bişi yapılmazsa geri gönderiyorlarmış. Ürünün fiyatı 700 tl civarında ne kadar vergi öderim? Belge isteme kaltı diyorlar ama hâlâ istiyorlarmış SHMG belgelendirmeyi kaldırıyor fakat kimisi sen yinede hazırla diyor. Bu durumda SHMG den kaldırdığı halde belge istemek saçma.Dron 410gr ama üretici bataryayı içinde gönderiyor burda memurun bataryayı çıkarıp tartacağı ona kalmış. Benim şu an merak ettiğim bu talimatlardan sonra drone sparişi veren oldumu ve herhangi bir sorun yaşadımı? Teşekkürler.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arifkan A kullanıcısına yanıt
    Ürünün ağırlığı 500 gr altında ise belge için takılmaz ,fakat fiyattan dolayı vergi için takılır %20 vergi ödersin belki direk geçer vergide vermeyebilirsin.
    DHL ve özel kargolar belge kalkmasına rağmen hala istiyorlardı en son, bu kargo şirketlerini kullanma normal takipli kargolar ile siparişi ver bir şey olmaz.
  • Teşekkürler diğer kargolarda da erken getiren varmı.? Bildiğiniz bir tavsiye varmı?

• Ben hala belgeyi bekliyorum ürün gümrükte. ürün isterse 100 gr olsun diyo yine o belge gerekiyor diyo terör vs durumundan dolayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arifkan A kullanıcısına yanıt
    orası şans ama nl post iyidir
  • _-sniper-_ kullanıcısına yanıt
    hangi kargo firması hocam?
  • Fedex

keşke forumda bakınsaydınız biraz , özel kargo ile alınca malesef böyle yapıyorlar.Kolay gelsin
    nasıl alacaksın kapsam dışı belgesini kaldıran SHMG zaten belge alınacak yerde orası bence dilekçe yaz.

• bi sorum daha olacak kusura bakmayın. ben gearbest ten sipariş verdiğim ürünü iptal ettim farklı bi model almak ve posta firmasını değiştirmek için GB wallet hesabı var sitede ordaki para ile de alınabiliyor. Bana puan dan bahsettiler yada karta yatırma önerdi ama şöyle bişi var alacağım ürün benim içerde kalan paradan daha yüksek fiyat hem puanı kullanıp üstünüde para yatırıp alabilirmiyim. bu olmaz ise karta yatırın diyeceğim tşkler.(foto yarım gözüküyor mobil den girdiğim için galiba)

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arifkan -- 10 Eylül 2017; 18:40:46 >

• cevabını bekliyorum kardeşim ona göre yazcam :) gece 3 ila sabah 4-5 gibi geliyor cevaplar hep gearbest ten birde şöyle bişi oldu benim bu siteye 4 tane ticket açtım ayrı ayrı mesajlar yazdım her ticketi cevaplayan ayrı bi çalışan oluyor alttaki fotografta da görebilirsiniz adı yelena bundan önceki ticket lerde quinn diye biri diğerinde ise yaun isimli çalışan cevaplamışlardı o ikisi bana para yerine promosyon kodu veremeyeceklerini söyledi GB wallet diye bir şeyde önermedi. Ben de bu yelena nın cevabını görünce konuşmayı sürekli bunun ticketinden devam ediyorum. diğerleri bana soğuk gibi geldi.Demek istediğim eger geri iade parası felan veremeyiz diyen cevaplar olursa ordan cevap göndermeyin yeni bi ticket açın başka bi çalışan çıkıyor belki bir ihtimal birisi kabul eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arifkan

nasıl alacaksın kapsam dışı belgesini kaldıran SHMG zaten belge alınacak yerde orası bence dilekçe yaz.

Kapsam dışı belgesi değilde ithal uygunluk belgesi istiyorlar

• GB wallets lari kullanıp üstünü de kartla ödeyebilirsiniz , karta iade zaman alıyor gb wallets hemen geliyor, benim de başıma gelmişti aynı durum GB wallets alıp üstünü de kartla ödedim. Ama yine de akliniza takılan bir durum varsa forumda gearbest yetkilisi var ona istediğinizi sorabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt_Kaya -- 10 Eylül 2017; 21:2:15 >
  • çok teşekkür ederim kardeşim. o arkadaş la da tanışırız inşallah. çünki gearbest güvenerek alışveriş yaptığım en iyi site

dilekçe yazmayı dene bence

Hangi modeli aldınız hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Arifkan

dilekçe yazmayı dene bence

Dilekçe ve bi kaç evrak hazırlayıp gönderdim ağustosun 23'ünde bana ne zaman dönerler bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

Hangi modeli aldınız hocam?

Dji spark combo hocam

inşallah düzelir kardeşim iyiki DHL ile deği gümrük te kaldığı günün parasını alıyorlarmış.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.