Şimdi Ara

Yurtdışına kaçan seküler vatandaşlaramızdan Cennet yaşam videoları.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
7
Favori
13.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mghfreud

Hocam bu ara canin sikkin ya da isten sikildin anlasilan, zaman gecirmek icin bu arkadasla atisiyorsun.
    Yoksa, duzgun cumle kuramayan, maantikli cikarim yapamayan, ne dedigini kendi bile bilmeyip sacmalayan biriyle niye ugrasacaksin?
    Isten sikildim, ufak bir seyi degistirip bekliyourm test etmek icin dakikalarca.

Bugun trolleri trolleyecek zamanim var, biliyorum burada yazilanlari okumak isteyenler icin can sikici bir durum surekli ayni seyi sormam ve kerimcem'in cevap vermemesi ama musade edin de bugun de biraz ben egleneyim,
  • bestanealtcizgi B kullanıcısına yanıt
    benim bahsettiiğim bir genellik teorimi herkes değil,orda birinin, firmanın refransıyla gidersin,mesleğinde çok başarılı olursun, yurtdışı firmalar senin peşinden koşar orası ayrı tabi senin olayın istisna ve ender, umarım anlatabiliyorum cidden sıkıldım,0.1 lik bir olayı genellemen dünya saçması birşey... daha doğrusu işine gelen yönden pazarlama taktiği...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Şubat 2020; 15:16:17 >
  • Ya ben bu trolu kacirmisim

quote:

3 kurusa vatanini satan 5 kurusa neler neler yapmaz..

Senin Almanya'ya 60-70'lerde goc eden deden ya da baban da 3 kurusa mi satti vatanini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

benim bahsettiiğim bir genellik teorimi herkes değil,orda birinin, firmanın refransıyla gidersin,mesleğinde çok başarılı olursun, yurtdışı firmalar senin peşinden koşar orası ayrı tabi senin olayın istisna ve ender, umarım anlatabiliyorum cidden sıkıldım,0.1 lik bir olayı genellemen dünya saçması birşey... daha doğrusu işine gelen yönden pazarlama taktiği...
    "bir genellik teorimi" yine bir deyim kazandirdin Turkcemize, helal olsun kerimcem reyiz.
    4 tane akrabandan duyduklarin ile yurtdisina gocen insanlari genelliyorsun ve ben sadece kendimden ornek verip baskalarindan bahsetmedigim halde bana genelleme yapiyorsun diyorsun. Yine anlamini bilmedigin kelimeleri cumle icinde kullaniyorsun.

Benim olayimi falan gecelim kerimcem, senin butun bu iddialarinin kaynagi nedir? Kac sene, nerede yasadin/calistin yurt disinda, akademik gecmisin nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

Ya ben bu trolu kacirmisim

quote:

3 kurusa vatanini satan 5 kurusa neler neler yapmaz..

Senin Almanya'ya 60-70'lerde goc eden deden ya da baban da 3 kurusa mi satti vatanini?
    O adam Almanci rolu yapan bir muhalif. Asiri belli mesajlarindan. Cocukken ailesi yuzunden travma yasamis buyuk ihtimalle, simdi de boyle basa cikiyor.
    çok kültürlü biri değilim, ana dilim gibi ingilizcem yok,zaten beni almazlar orta kalifiyeli bir elamanım sırdan lisans mezunu, kendimi sizin gibi bir halt sanmam, kibirimden evreste çıkmam, ben oraya zaten giden kültürlü, dilli, türkiyede oldukça yüksek kariyerli insanları koydum kendimi niye koyıyım be adem? kafanız cidden çok güzel..
    işçi olarak gitsem giderim tabi orası ayrı istemiyorum düzenimi bozmak, kariyerimi ayrıca mutlu sayılırım türkiyedede ev mi aldım, arabamıda aldım bundan sonrada sağlığım huzurum olsun yeter..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Şubat 2020; 15:25:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

O adam Almanci rolu yapan bir muhalif. Asiri belli mesajlarindan. Cocukken ailesi yuzunden travma yasamis buyuk ihtimalle, simdi de boyle basa cikiyor.

Alıntıları Göster
    Katiliyorum, kesinlikle Almanya'da yasamiyor. Nedense benim mesajlarima cevap da vermiyor, buyuk ihtimal blokladi beni.

Her insanin sorunlari var, dunya hali normal boyle seyler ama bunun gibi bariz sekilde forumu kirleten adamlari yonetim uzaklastirmiyor esas mesele bu. Adam her onune gelene rahat rahat vatan hani diye iftira atabiliyor, defalarca sikayet ettim mesajlarini ama ne ceza falan almiyor hic.

• quote:

çok kültürlü biri değilim, ana dilim gibi ingilizcem yok,zaten beni almazlar orta kalifiyeli bir elamanım sırdan lisans mezunu, kendimi sizin gibi bir halt sanmam, kibirimden evreste çıkmam, ben oraya zaten giden kültürlü, dilli, türkiyede oldukça yüksek kariyerli insanları koydum kendimi niye koyıyım be adem? kafanız cidden çok güzel..
    işçi olarak gitsem giderim tabi orası ayrı istemiyorum düzenimi bozmak, kariyerimi ayrıca mutlu sayılırım türkiyedede ev mi aldım, arabamıda aldım bundan sonrada sağlığım huzurum olsun yeter..
    Guzel kardesim, kimse senin kulturunu sorgulamadi. Anadilin zaten kotu, biz bile zor anliyoruz seni. Videodaki insanlardan da bahsetmiyoruz, konumuz bu degil.

Ozetle lisans mezunusun, yurt disinda hic yasamadin/calismadin ama bu forumda rahatlikla yurtdisindaki insanlarin aslinda neler yasadigini onlardan daha iyi bildigini iddia ediyorsun ve baskalarina akil verebiliyorsun degil mi?

belli oluyor msjların 5-4 ü hakaret ve aşağlama ilkokul diplomamdan girildi cehaletimden çıkıldı siz niyemi iktidar olamıyorsunuz bu ülkede, aynaya bakmanız yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Şubat 2020; 15:30:51 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Kerimcem Allah aşkına git Türkçe öğren ya da parasını ben vereyim özel ders al ya.Yemin ederim gözlerim kanadı.
  • Cımbızlayip video koymuşsun, bilmeyen belki yer ama o son videoda ki çift (kanadayagoc youtube kanalı) kız orada üniversite okuyor ve yılık 10 bin ya da 20 bin dolar ücret ödüyor yüksek lisansı için. Çocuk pastanede çalışıyor kız part time üniversite kütüphanesinde çalışıyor. Oranın vatandaşı olmadıkları halde ne tür vergilerden muaf oluyorlar, devlet nasıl destek oluyor diğer bir video da anlattılar. O videoyu da koyda görelim. Sen asgari ücretle eşine Türkiye de özel üniversite okut bakalım da ondan sonra kıyaslama yap. Komik olma. Sosyal devlet nasıl olur öğren bakalım. Milletin orasına koyanların vergisini silmekle olmaz. Zenginden çok fakirden az almakla olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arifomer kullanıcısına yanıt
    o şeker çifti takip ediyorum ben , o kız kütüphaneden ırkçılıktan dolayı kovuldu az sövmedi zaten müdürüne,şimdi kampüste barmen ben zaten muhalif, hükümet yanlısı ayırmam sempatik dürüst bulduğumu takip ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Şubat 2020; 15:37:20 >
  • quote:

belli oluyor msjların 5-4 ü hakaret ve aşağlama ilkokul diplomamdan girildi cehaletimden çıkıldı siz niyemi iktidar olamıyorsunuz bu ülkede, aynaya bakmanız yeterli
    Bak yine ayni seyi yapiyorsun, soylemedigim seyleri soylemisim gibi davraniyorsun. Ne senin ilkokul diplomandan bahsetmedim, ne de cehaletine bir sey soylemedim ama her zaman oldugu gibi cevap veremedigin durumlarda baskalarina soylemedikleri seyleri soylemis gibi iftira atiyorsun.

Biz kimiz, ikdar icin cabamiz mi var bilmiyorum. Iktidar ile konumuzun da alakasi yok. Burada konumuz senin hic yurtdisinda yasamadigin/calismadigin halde tamamen kulaktan dolma bilgi ile bu konuda ahkam kesmen. Kendi tabirin ile "sırdan lisans mezunu" ( siradan demek istedigini varsayiyoruz ) olmana ragmen akademik konularda da ahkam kesmekten geri kalmaman.

Tekrar ediyorum, konumuz siz, biz ya da iktidar degil. Konumuz senin ne bilgi ne de tecrube sahibi olmadan insanlara akil vermen. Bak iste bu da cehaletin sahane bir tanimi oluyor ironik sekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestanealtcizgi -- 11 Şubat 2020; 15:36:4 >

• quote:

o şeker çifti takip ediyorum ben , o kız kütüphaneden ırkçılıktan dolayı kovuldu az sövmedi zaten müdürüne,şimdi kampüste barmen ben zaten muhalif, hükümet yanlısı ayırmam sempatik dürüst bulduğumu takip ederim...
    Bak hala cımbızlık yapıyorsun. Irkçılıktan kovulmadı. Hakkını aradığı için kovuldu.

Aşağıdaki videoda anlatıyor. Ülke vatandaşı olmadığı halde, devletin durumu iyi olmayanlardan daha az vergi aldığını

Yine cımbızlayıp koyduğun kanalın Türkiye'de bir çift ile ortak yayın market alışverişi

Hey kerimcem heyyyyy. Siz anca milletin oarasına koyanların vergisini silersiniz. Cımbızcı seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifomer -- 11 Şubat 2020; 15:42:32 >

• Allah seni o deve sidiğine muhtaç etsin..gericilik sana daha iyi yakışır,mankafa..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arifomer kullanıcısına yanıt
    30 defamı yazcam anlamıyorum ben türkiye cennet , kanada cehennem gibi birşey idda etmedim, türkiye kanadanda daha iyi rafahta demedim, evet okadar durumları süperki ışık bile görmeyen tahtadan yapılma zindan gibi bir bodrum katında yaşıyolarlar karı-koca kanadada cennetin yeni yüzü
    burda çoğunuzu oyle bir eve tıksak isyan adlı parça çalar..
    gelişmiş ülkelerde kiralar konut fiyatları barınma masrafları çok çok yüksek, hayat etten, iphoneden, çerezden oluşmuyor malesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Şubat 2020; 15:51:26 >
  • mg_22 kullanıcısına yanıt
    neden üstüne alındın fedöcümüsün yoksa?
  • Söyle bir gercek var bu tür videolarda hayat pahaliligi, yasam standardi vs. karsilastirilmasi yapilabilir. Ama asil püf noktasi, karsilastirilmasi yapilamayacak ve videosu cekilemeyecek duygulardir. TR deki hayatindan, hayat pahaliligindan ve standardindan memnun olmayan biri, zengin baska bir devlete gidince belki daha iyi hayat standardina kavusuyor, hayat pahaliligindan kurtulabiliyor. Ama yeni göc ettigi ülkede tüm daha önceki sikayetlerinin yerini baska yeni seyler aliyor. Özellikle psikolojik anlamda yabanci bir ulkede havasindan suyuna insaninda huyuna herseyiyle bambaska olan yerde kendini saran yalnizlik gurbet ve kötü hissetme gibi duygularla cebellesiyor ilk basta. Daha sonra alismaya calisiyor ve bu alisma sureci cok zor oluyor. Yani sözün özü yeni bir ülkeye gittim oh be kurtuldum diyemiyor insan, sadece sikayetleri degisiyor ama bitmiyor. Iste o zaman kendi kendine yeniden karsilastirma yapiyor TR nin maddi zor kosullarimi yoksa yeni Vatanin getirdigi yeni zorluklarmi. Ancak bunun videosunu ceken olmuyor pek tabi .

Bu forumdan bir arkadas Almanyaya teyze kiziyla evlenip göc etmis ve konu acmisti Almanya TR karsilastirmasi yapan. Ona 3 ay sonra konusuna daha hicbirsey yazmayacagini söylemistim. Ilk aylar cok hevesliydi herseyi paylasiyordu. 3 aydan sonra dedigim gibi yazmamaya basladi. Cunku anlamsiz geliyordu yazmak artik, karsilastirmalarin maddiyattan ibaret olmadigini ve ne demek istedgimi anlamisti. Girdigi ruh hali zaten yazacak birsey birakmiyordu kendisine. Her iki yerinde avantajlari gibi dezavantajlarida var. Sabahin 5 inde kargalar seyini yemeden kalkmak kolay degildir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 11 Şubat 2020; 16:1:36 >

• Türkçe>Türkçe çeviri aranıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ırkçılıktan kovulmadı....Türkçen zayıf kendini pek ifade edemiyorsun, bununla birlikte dinlediğini de pek anlayamıyorsun galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neroavalon -- 11 Şubat 2020; 15:12:52 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.