Şimdi Ara

Yurtdışına kaçan seküler vatandaşlaramızdan Cennet yaşam videoları.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
7
Favori
13.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zerathull

Kerimcem git bir lise falan bitir önce, sonra bunlara kafa yorarsın. Açıktan falan da olur bak.

Vasıfsız evet, vasıflı bir arkadaşım var bak TX Austin üniversitesinde doktora öğrencisi, öğrenci olarak aldığı maaş 2000 dolar, bu sene doktorası bitiyor ortalama yıllık 140.000 dolar maaşla başlayacak. Kendisi Koç EE/Fizik mezunu. Vasıf dediğin böyle olur. Burada okunan üniversitelerin %90'ı yurtdışında ÇÖP, taptığın AKP sağolsun her yeri üniversite yaptı.

Sen vasfı kendine göre kıyaslıyorsun sanırım. Sana göre liseyi bitiren vasıflı tabi.
    heh sıkışınca yaz babam yaz çevir kazı yanmasın meraketme onlar senide benide katlar çarpar, tekrar böler çarpar ,oraya gariban kültürsüz senin benim gibi orta vasıfllılar gidemiyor zaten çok zor..ne yapsın seni..

o senin dediğin süper akıllar zekalar türkiyenin 0.2 si bile değil yukarda bahsettim onu koyup saçmalamayın diye.. ilerde prof niteliğinde vasfı olan insanları koymanız über saçma zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Şubat 2020; 14:12:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

o senin hayali dünyan yok 50+ kattır bence miamide bronzlaşıp ,akşam klup klup geziyorlardır sizin ütopyalarınızda her şey mümkün...zengin çocukları yotubeden köşeyi donenler hesaplarına bakmandandır o kardashian ailesini instagramından sil..
    Oralarda gidip yaşamasam dediğine inanırım.

Benim şu anki maaşım 8500 lira civarı. Yüksek mühendisim. Eğitimim filan abdden. Mecburi hizmetim olduğu için mecburen Türkiyedeyim. Yaklaşık 100bin$ civarı para istiyorlar. Bunu öde, yarın gidip abdde kanadada 2000dolara çalışmayı kabul ederim.

Ne dersin?

Orada verilen 2000 dolar, Türkiye'de 15bin lira civarına denk geliyor. 2000 dolarla elde ettiğin yaşam kalitesi için Türkiye'de 15bin lira kazanmalısın.

Unutmadan, büyük ihtimal oralara gitmek isteyen kişiler yan gelip yatanlar değil, eşek gibi çalışanlardır. Yani orada da aç kalmazlar. Turkiyede çalıştığı gibi çalışsa zaten 4_5bin dolar rahat kazanırlar.

Sizin kafanızın almadığı bu. Kimse havadan para saçmıyor. Çalışan zaten yine çalışacak. Ama büyük refah farkıyla.

Not: instagramim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 11 Şubat 2020; 14:7:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    "senin benim gibi" Sen benimle aynı vasıfta falan mı sanıyorsun kendini pazarlamacı? Seni katlar tabi, liseyi bitirdiğin meçhul, bırak üniversiteyi falan. Türkçe bilmiyorsun ki yazdıkların anlaşılmıyor.

Okuduğu üniversiteler yurtdışında hiçbir şey ifade etmeyen insanları buraya koymuşsun. Koyduğun tiplerle vasıfsız insanların bir farkı yok, çünkü ikisi de asgari ücret alıyor.Vallahi senden daha zeki ilkokul çocukları gördüm.

Ayrıca %0.2 falan değil, senin çevrende öyle olabilir tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 11 Şubat 2020; 14:11:58 >
  • quote:

heh sıkışınca yaz babam yaz çevir kazı yanmasın meraketme onlar senide benide katlar çarpar, tekrar böler çarpar ,oraya gariban kültürsüz senin benim gibi orta vasıfllılar gidemiyor zaten çok zor..ne yapsın seni..

o senin dediğin süper akıllar zekalar türkiyenin 0.2 si bile değil yukarda bahsettim onu koyup saçmalamayın diye.. ilerde prof niteliğinde vasfı olan insanları koymanız über saçma zaten..

Alıntıları Göster
    Ya keirmcem tatava yapmayi birak da anlat hepimize, bu bilginin kaynagi nedir?

Kac yil calistin/yasadin yurtdisinda? Universite diplomamlari cop diyorsun senin egitimin, akademik hayatin nedir, hangi diplomalarin gecersiz sayildi?

• quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

Ya keirmcem tatava yapmayi birak da anlat hepimize, bu bilginin kaynagi nedir?

Kac yil calistin/yasadin yurtdisinda? Universite diplomamlari cop diyorsun senin egitimin, akademik hayatin nedir, hangi diplomalarin gecersiz sayildi?

Alıntıları Göster
    sen gibiler çok istisna refaransla gidenler kendini genele vurmaktan başın dönmüş,burdaki diploman sağlam bir refarnsın yoksa orda çöp niteliğinde bunu herhkesde bilir,anca ordan bir kaç sene daha üst lisans yapıp devam edicenki orda vasıflı bir işte olasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Şubat 2020; 14:12:17 >

• bestanealtcizgi B kullanıcısına yanıt
    "hangi diplomalarin gecersiz sayildi?" İlkokul diplomasını geçersiz saymışlar hocam.
  • quote:

sen gibiler çok istisna refaransla gidenler kendini genele vurmaktan başın dönmüş,burdaki diploman sağlam bir refarnsın yoksa orda çöp niteliğinde bunu herhkesde bilir,anca ordan bir kaç sene daha üst lisans yapıp devam edicenki orda vasıflı bir işte olasın...

Alıntıları Göster
    Istisna refaransla gitmek ne demek keremcem? Yine kavram uyduruyorsun bir yerlerinden. Ben linkedin uzerinden is basvurusu yaptim, gorustim, sinavlara girdim ve kabul edildim. Benim nasil gittigimi nereden biliyorsun?

Iki mesaj once diplomalar cop dedin, simdi saglam diploman yoksa diyorsun. Hangisi gecerli, diploma cop mu yoksa saglam diploma mi lazim? Bilen herkes kim, nasil biliyorlar, sen nereden biliyorsun?

Tekrar soruyorum yuksek lisanslardan, vasifli islerden bahsediyorsun. Bu laflarin kaynagi nedir? Kac sene, nerede yasadin/calistin yurt disinda, akademik gecmisin nedir?

Verecegin cevap atiyorum "5 sene Kanada'da calistim, itu elektronik mezunuyum"

• quote:

"hangi diplomalarin gecersiz sayildi?" İlkokul diplomasını geçersiz saymışlar hocam.
    he sayılsa burda kaçcam göcem diyenler niye duruyor ozaman, hepsi üniverste mezunu,sen ne duruyorsun kaçın gidin kurtulun, kendinizle bir çelişmeyin at yalanını hesabı oldu konu...
    jeopol adlı üye senelerce kendini yırtıyor paralıyor burda adam ,kaçamıyorum imdat Türkiyede kısıldım diye bir zahmet tutun kardeşinizin elinden yardımcı olun d.h dayanışması nerdeeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Şubat 2020; 14:21:21 >

• quote:

he sayılsa burda kaçcam göcem diyenler niye duruyor ozaman, hepsi üniverste mezunu,sen ne duruyorsun kaçın gidin kurtulun, kendinizle bir çelişmeyin at yalanını hesabı oldu konu...
    jeopol adlı üye senelerce kendini yırtıyor paralıyor burda adam ,kaçamıyorum imdat Türkiyede kısıldım diye bir zahmet tutun kardeşinizin elinden yardımcı olun d.h dayanışması nerdeeee

Alıntıları Göster
    2 mesaj once yazdiginin tam tersini yazan adam baskalarini kendinizle celismeyin yazabiliyor. Muhthis bir forum burasi, hastasiyim.

Benim kacamiyorum diye bir mesajimi gordun mu kerimcem? Sacma sapan mesajlar atma. Ulkede ekonomik durum kotu, benim ekonomim degil.

Gercekten ne bos bir adamsin sen ya. Klasik bir malum kesim ornegi, hicbir bilgisi yok ama her konuda fikri var. Bizi diplomalarinla senlendirecek misin vu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 11 Şubat 2020; 14:24:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    sizn gibilerin ütopik hayali dünyalarını çökertmeyi seviyorum elimde değil, malum kesim diye diye marsa çıkçaksınız hiç kafanızı yormayın..
  • quote:

sizn gibilerin ütopik hayali dünyalarını çökertmeyi seviyorum elimde değil, malum kesim diye diye marsa çıkçaksınız hiç kafanızı yormayın..
    Bu kadar acimasiz olma kerimcem, insanlarin hayallarini yikmayi birak da cevap ver.

Bu laflarin kaynagi nedir? Kac sene, nerede yasadin/calistin yurt disinda, akademik gecmisin nedir?
    Mesajinla mesajimin ne alakasi var kerimcem. Sen olmayan bilginlr kendin gibileri avutursun. Git palavralarini kahvedeki dostlarina anlat pazarlamaci.

Kerimcem’in akademik kariyeri;

5 sene ilkokul
    3 sene ortaokul. E 8 yil egitim fazla bile.

• 1-2 aya almanya ya taşınacagım. izlerseniz uçaktan inince başlayayım çekmeye. ev kiralama . ev eşyası . araba alma gibi gibi... izleriz derseniz objektif şekilde .sıfırdan başlama video kanalı açayım.
  • quote:

Kerimcem’in akademik kariyeri;

5 sene ilkokul
    3 sene ortaokul. E 8 yil egitim fazla bile.
    Birazdan gelecek, söylemediğimiz şeyleri söylemişiz gibi yazacak ama yine de sorduğumuz soruya cevap vermeyecek.

• Zerathull kullanıcısına yanıt
    he canım kıroyuk cahilik kusurebekmiycen artık,insanları aşağlamaktan başka bir meziyetiniz yok zatenayrıca dediğim gibi "jeopol "adı üyeye yardımcı olun zor durumda, gitmek çok kolaysa mıçı kırık anadolu bir lisans diplomasıyla şak diye gelişmiş devletler önünüzde diziliyorsa bir elinden tutun dostunuzun yardımcı olun adam senelerce burda acı çekiyor yazık....
  • kardes Almanya´daki akrabalarin nasil.
  • quote:

he canım kıroyuk cahilik kusurebekmiycen artık,insanları aşağlamaktan başka bir meziyetiniz yok zatenayrıca dediğim gibi "jeopol "adı üyeye yardımcı olun zor durumda, gitmek çok kolaysa mıçı kırık anadolu bir lisans diplomasıyla şak diye gelişmiş devletler önünüzde diziliyorsa bir elinden tutun dostunuzun yardımcı olun adam senelerce burda acı çekiyor yazık....
    Kerimcem laf kalabaligini birak.

Yurtdışına kaçan seküler vatandaşlaramızdan Cennet yaşam videoları..

Bu 2 saat once attigin mesajin, diploma cop diyorsun simdi de kici kirik anadolu lisans diplomasiyla olmaz diyorsun. Diploma cop mu degil mi?

Tekrar soruyorum, kac sene, nerede yasadin/calistin yurt disinda, akademik gecmisin nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestanealtcizgi -- 11 Şubat 2020; 15:8:14 >

Hocam bu ara canin sikkin ya da isten sikildin anlasilan, zaman gecirmek icin bu arkadasla atisiyorsun.
    Yoksa, duzgun cumle kuramayan, maantikli cikarim yapamayan, ne dedigini kendi bile bilmeyip sacmalayan biriyle niye ugrasacaksin?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.