Şimdi Ara

Yurt dışından getirilen ikinci telefonların Türkiye'de kullanılması yasaklandı (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
3
Favori
21.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekte 800 dolar olan telefonu 4000 e satıyorlar. Tabi kapatıcaklar açıkları.

Elektronik aletleri unutun. Almak imkasıza yakın olucak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaaydemir

quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hugh Jackman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hugh Jackman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canskru

vay arkadaş vallaha bıktık billaha bıktık arkadaş yaaa.. ulan dolar fazla ötv var kdv var trt vergisi var... insaf beeeeee insaff.. ötv neymiş ya.. ötv diye vergi mi olur ulan. kdv ni al alıyosan ona lafımız yok ötv nedir ya.. satıcılardan alamadığın kdv nin cezasını niye bize yüklüyosun kardeşim. zamanında çıkardıkları saçma sapan bi vergiyi hala devam ettiriyorlar. bir de çıkmışlar insanları Türkiye'den almaya zorluyorlar. arkadaş yapmayın etmeyin artık yaaaa.. 4000 lira mı verelim bi telefona yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim yaa.. şunlara oy veren kitle artık görsün şu durumu ya. iyi telefon kullanmak iyi laptop kullanmak ülkede lüks haline geldi yazıktır ya. 3. dünya ülkesi olduk resmen ya. bunlar olması gereken ulaşılması bu kadar zor olmamalı. bir yerlerde bir hata var artık düzeltelim şu hatayı ya. yetti valla yemin ediyorum elimde olsa bir saniye durmam şurda. rezil ettiler ya. iki gün sonra diğer elektronik ürünlere de ambargo gelecek. offf ki ne offf yaaa.. her geçen gün daha da köleleştiriyorlar bizi farkında değil mi bunlara oy verenler ya. şu haberi okudum tansiyonum çıktı yeminle yaa.. valla bıktım arkadaş ya....

TÜM SORU ÖNERİ VE ŞİKAYETLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ

https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanina-yazin

#EVET BURADA YAŞAMAK İSTEMEMENİZE GELİRSEK DE DİLEDİĞİNİZ YERE SEVE SEVE GÖNDERBİLİRİZ YUNANİSTAN FALAN UYGUN MU SİZİN İÇİN ?

Geri bas birader kimsin de millete gider yapıyosun bu forum sana göre değil

SAKİN OL ŞAMPİYON NEDEN ÜZERİNE ALINIYORSUN Kİ SİZ BURADA HÜKÜMETİME DEVLETİME LİDERİME HER TÜRLÜ HAKARETİ YAPARKEN BİZLER SUSACAK DEĞİLİZ NEYMİŞ '' yetti valla yemin ediyorum elimde olsa bir saniye durmam şurda.'' DİYEN BİRİSİNE AZ BİLE CEVAP VERDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM

Hükümetin her kararını savunmak zorunda mı ? Bu yeni sınırlama da insanları %92832883 vergiye zorluyor adam sitem etmesin de ne yapsın ?

HÜKÜMETİNİN HER KARARINI SAVUNMAYACAK TABİİ Kİ FAKAT HER KIZMASINDA ÜLKEYİ TERK EDECEĞİM DİYEN YA DA HÜKEMETİNE AĞZA ALINMAYACAK HAKARETLER YAPAN BİRİLERİNİN VATAN SEVDASI GÖZLERİMİZİ YAŞARTIYOR BÖYLE KİŞİLERİN BU ÜLKE DE YAŞAMASI BİLE ZÛLDÜR
    İKTİDARDAKİ HÜKÜMETE SAYGILI OLACAKSIN(SEVİN DEMİYORUM) VATANINI SEVECEK VE AYRIMCILIKTAN UZAK DURACAKSIN O ZAMAN BU ÜLKEYİ HEP BERABER YAŞANABİLİR BİR HALE GETİREBİLİRİZ FAKAT SİZLER %50 İLE BAŞA GELMİŞ İKTİDARA SAYGISIZLIK YAPMAYA DEVAM EDERSENİZ ÇOMARLAR BİLMEM NELER DEMEYE DEVAM EDERSENİZ BU ÜLKE DE AYRIMCILIĞIN FİTİLİNİ ATEŞLERSİNİZ FAKAT BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLURSAK YANLIŞ BİR UYGULAMA VARSA HEP BERABER İTİRAZ EDERİZ SİZLER HER ŞEYE BİRDEN KARŞI OLURSANIZ VE HAKARETLERE DEVAM EDERSENSENİZ OTOMATİK OLARAK BİR KORUMA İÇ GÜDÜSÜYLE BİZDE SİZLERE VE FİKİRLERİNİZE KARŞI OLURUZ VE BİRLİK OLAMAYIZ BİLMEM ANLATABİLİYOR MUYUM ?
    SAYGI SEVGİ İÇİNDE BİR GÜNE ULAŞMAK ÜMİDİYLE

iyi güzel yazmışsın da şöyle de bir şey var, sen sana saygısı olmayan birisine saygı duyar mısın? ben duymam arkadaş. kimse kusura bakmasın.

ATALARIMIZIN BİR LAFI VAR ''İĞNEYİ KENDİNE, ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIR'' DİYE SEN SAYGILI OL KARŞINDA Kİ OLMAZSA KONUŞURSUN FAKAT SEN(DERKEN KENDİMİ DE KASTEDİYORUM) SAYGILI OLMADAN BAŞKASINDAN SAYGI BEKLEYEMEZSİN. SELAMETLE KALIN HAYIRLI GÜNLERE #EVETLİ YARINLARA

Hayırlı günler.

• bir cep telefonunun sahip olduğu donanımın %70'i Türkiye içinde üretiliyor olsa, varsın üretemediğimiz parçaları da yurtdışından temin ediyor olsak ve hadi yazılım trenini zaten kaçırmışız diyerek onu da yazılım piyasasının lideri amerikadan alsak da şu yasaklar getirilse ilk ben "ok" derim ve yapılması gerekeni yapıyor ve özümüze dönmemiz için milli şuur yaratmaya çalışıyorlar diye düşünürüm. Ama... işin bir de ama tarafı var işte.

Sen yurtdışında telefonları ürettir, logonu bastır ve yerli malı diye TÜRK MİLLETİ' ne (Türkiye milleti değil! TÜRK MİLLETİ)fahiş fiyatlarla kakala.. yada malum montaj firması ile çin malı telefonları yerli malı diye yine milletimize kakala.. ondan sonra da çık sen ülkeyi karantinaya almaya çalış!

Tekrar ediyorum, yurtdışında ikamet ediyor ve yalnızca kendim gibi teknoloji tutkunu olan sizlerin hakkını savunabilmek için buraya yazıyorum. Yoksa benim için kein problem..
    Sizin için de sorun yoksa bu yazımı görmezden gelebilirsiniz. Yok problem varsa o halde tüm bunların hesabının sorulacağı yer sandıktır.
    Forumda küçük yaştaki çocuk sayısı hayli fazla ama inanıyorum ki benim gibi 40' ları devireli baya olmuş yaşıtlarım gibi, seçme ve seçilme hakkına sahip de bir çok üye var.

Uyanın...

Burada en son çıkan cep telefonu (örnek i7 - SgS7) için asgari ücretli çalışanın 2 haftalık maaşı kafi geliyorken. Türkiyemde 2 aydan da fazla bir süre çalışması gerekiyor. Yalnızca konan yüksek vergilerden dolayı. Bu yüzden geçmiş hükümetler gibi mevcut hükümet de üretim değil de vergilendirme ile büyüme yolunu seçiyor. Bu yüzden nükleer santral için temel bile atılmazken, köprüler birer birer tamamlanıyor.

Köleleşiyorsunuz...

Türkiye' de ne muhalefet var ne de iktidar.. tümü şu an aynı amaca ve güce hizmet ediyor.

Köleleştiriliyorsunuz...

Tüm teknolojik ve keyfe keder ihtiyaçlarınızı askıya almanızı; elinizdekiler ile çok uzun yıllar güncelleme pek yapmadan idare etmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_001 -- 15 Mart 2017; 16:04:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

BİRİLERİNİ KORKU SARMIŞ NEDENDİR BİLMEM AMA HER ŞEY YERLİ TEKNOLOJİLER GELİŞSİN DİYE OLUYOR ABD BİLE KENDİ ÜLKESİNDE ÜETİM YAPMAYANLARA ORASNTISIZ VERİLER UYGULUYOR DAHA FARKLI ADIMLAR ATIYOR YERLİ YATIRIMLARI DESTEKLERSEK ½100 YERLİ ÜRETİMLEİ DE GÖRMEMİZ İÇTEN BİLE DEĞİL FAKAT BİRİLERİ ÇIKMIŞ İSTEMEZÜK DÖVLÖT BÖZÖ SÖRÖNDÖRÖYOR DEMEYE ABD JAPONYAYA ATOM BOMBASI ATARKEN TÜRKİYEYE DE BÖYLE BİR MUHALEFETİ ATMIŞ SİZLER YÜZÜNDEN DEĞİL Mİ BU ÜLKE DE UÇAK FABRTİKALARI KAPANDI SİZİN YÜZÜNÜZDEN DEĞİL Mİ BU ÜLKE DE 80 SENE DE SANAYİ ADINA YAPILAN TEK YATIRIM RAHMETLİ ERBAKAN HÜKÜMETİ ZAMANINDA KIBRISA GİRDİĞİMİZDE YAPILDI SİZLEER O ZAMAN DA KIBRIS BARIŞ HAREKATINA KARŞI ÇIKANLARSINIZ HERKES UNUTSA TARİH SİZLERİ ASLA UNUTMAYACAK SİZE RAĞMEN EVET SİZE RAĞMEN TÜM OLUMSUZ GÖRÜŞLERİNİZE RAĞMEN DEVLET MİLLET EL ELE HEDEF 2023

Nokta virgül filan icat edildi haberin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

quote:

BİRİLERİNİ KORKU SARMIŞ NEDENDİR BİLMEM AMA HER ŞEY YERLİ TEKNOLOJİLER GELİŞSİN DİYE OLUYOR ABD BİLE KENDİ ÜLKESİNDE ÜETİM YAPMAYANLARA ORASNTISIZ VERİLER UYGULUYOR DAHA FARKLI ADIMLAR ATIYOR YERLİ YATIRIMLARI DESTEKLERSEK ½100 YERLİ ÜRETİMLEİ DE GÖRMEMİZ İÇTEN BİLE DEĞİL FAKAT BİRİLERİ ÇIKMIŞ İSTEMEZÜK DÖVLÖT BÖZÖ SÖRÖNDÖRÖYOR DEMEYE ABD JAPONYAYA ATOM BOMBASI ATARKEN TÜRKİYEYE DE BÖYLE BİR MUHALEFETİ ATMIŞ SİZLER YÜZÜNDEN DEĞİL Mİ BU ÜLKE DE UÇAK FABRTİKALARI KAPANDI SİZİN YÜZÜNÜZDEN DEĞİL Mİ BU ÜLKE DE 80 SENE DE SANAYİ ADINA YAPILAN TEK YATIRIM RAHMETLİ ERBAKAN HÜKÜMETİ ZAMANINDA KIBRISA GİRDİĞİMİZDE YAPILDI SİZLEER O ZAMAN DA KIBRIS BARIŞ HAREKATINA KARŞI ÇIKANLARSINIZ HERKES UNUTSA TARİH SİZLERİ ASLA UNUTMAYACAK SİZE RAĞMEN EVET SİZE RAĞMEN TÜM OLUMSUZ GÖRÜŞLERİNİZE RAĞMEN DEVLET MİLLET EL ELE HEDEF 2023

HADİ YA BİLMİYORDUM TÜH NE YAPACAĞIZ Kİ ŞİMDİ (!)
    NEYSE SEN BENİM YERİME HALLEDİVER (!)

• quote:

quote:

quote:

Boşuna dememişler alim başka arif başka, ilim başka irfan başka diye.

• At hirsizi gibi bir tipiniz yoksa valizinize koyun. Bugune kadar hic baktiklarini gormedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

Bence internet bilgisayar ceptelefonu tamamen yasaklanmalı televizyonda sadece a haber trt ülke tv akit tv kalmali.

Telefon ve İnternet bağımlısı bu halka laf geçirtebilecenmi ? :)

• quote:

quote:

quote:

Yazınızı ilk gördüğümde çaba sarf ederek okumuş ancak yorum yapmamayı uygun bulmuştum. Yazdığınız gerçekten göz yorucu, anlaşılmayacak nitelikte.

Fikrinizi karşınızdakine aktarabilirseniz karşınızdaki kişiden geri dönüş alabilirsiniz.

İyi günler dilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cari açık aşırı tüketim ile oluşur.
    Tüketime endeksli üretiminiz olması gerekir..
    Açık oluşmaması için
    Hiç birisinin olmadığı durumlarda yabancı yatırımcı
    Cankurtaran botu..
    ------------------------------
    Vergilere bir yere kadar yüklenirsiniz milletin bir dayanma gücü var..
    Bu bilinmekte korkulan bu
    Gelir kaynağı fazla olmayan yerlerde yeni vergiler çıkarılır ki millet buna da mı zam geldi diyemesin diye
    Nasıl olsa bu bir kereliğe mahsus ve ilk.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

quote:

quote:

quote:

Yazınızı ilk gördüğümde çaba sarf ederek okumuş ancak yorum yapmamayı uygun bulmuştum. Yazdığınız gerçekten göz yorucu, anlaşılmayacak nitelikte.

Fikrinizi karşınızdakine aktarabilirseniz karşınızdaki kişiden geri dönüş alabilirsiniz.

İyi günler dilerim.

Teşekkürler

• (sorumun cevabını buldum teşekkürler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donanımcı Aras -- 16 Mart 2017; 12:44:29 >
  • ana okulu terk arkadaşlar var aramızda. noktalama işaretlerini kullanmayı bile bilmiyorlar. neyse.
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Faşizan değil de..Mesele vatandaşların IQ seviyesinin yeterliliğini ölçebilecek seviyede IQ sahibi insanların olmaması zaten
  • bir yolunu buluruz rahat olsunlar.
  • Vestel bunu beğendi!

• Vestel'in b.k yemesi. Adamlar zorla saçma salak cihazlarını sattırma peşinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crashris

quote:

Orijinalden alıntı: suti0

Milletin hayrına bir iş yapmayın zaten!

ne hayrı alenen vergi kaçırmak bu! yurtdışına gidebilecek adamın vergi verecek parası da vardır zaten en çok vergiyi de zenginler bir yolunu bularak kaçırıyor! yanında gelsin gelmesin limiti aşan her üründe vergi alınmalı/ ama burda asıl olay uygun vergi oranlarının olmaması!

Bu tip hamlelerle zenginlerin vergi kaçırmasına engel olunacağını sanıyor.

Zengin vergi ödemez, doğru. Dolaylı vergiler (KDV, ÖTV (sözde özel tüketim (!) vergisi), TRT vergisi) dünya üzerindeki en adaletsiz vergilendirmedir. Zira banka hesaplarında bilmem kaç milyon veya milyar $/£/€/TL olan adamlar da sözüm ona bir ürüne aynı KDV'yi, aynı ÖTV'yi, aynı TRT vergisini ödüyor. Yıllık geliri 30.000 TL olanla 1.000.000.000 olan aynı vergiyi ödemiş oluyor. Bu tip vergilendirme büyük adaletsizlik içermesinin yanı sıra bu vergilendirme yıllık geliri 1.000.000.000 olan adama koymaz, hissetmez bile ama yıllık geliri 30.000 TL olan adamı etkiler, sarsar. Rakamları yine iyimser verdim yıllık geliri daha dipte olanlar da var. Gelire göre vergiler yani doğrudan alınan vergiler adaletli vergilerdir. Zenginler bu vergileri sevmezler, çünkü adaletlidir ve kendilerinden çok para çıkışı olur. Ama sen gelire göre vergi al(a)mayıp boyuna tüketimler üzerinden vergiyi dayarsan zengini ödüllendirip fakiri/orta gelirliyi cezalandırmış olursun.

Yurtdışına gidebilecek parayı bulunca kişi zengin mi oluyormuş? Zenginlik anlayışın akıllı telefonlardan, yurtdışı uçak biletinden, vizeden ve pasaport masraflarından ibaret sanırım. Ama sen de haklısın; ekonomi o kadar kötü hallere gelmiş ki insanlar bunları yapabilenleri bile zengin olarak görür olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 17 Mart 2017; 2:8:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the.crack.man

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bune biçim yazı evlat?

O NASIL BİR TERBİYESİZLİKTİR BEN SİZİN NEREDEN EVLADINIZ OLUYORUM..!
    İKİNCİSİ YAZI TAMAMEN GERÇEKLERİ İÇERMEKTEDİR ZORUNUZA GİDEN NEDİR ANLAYAMADIM..!

Büyük büyük yazmayı kesip, insanların haklarını istemesine saygı gösterirsen aramızda daha rahat barınabilirsin. Gelmişsin burada ''Devlet bizi sömürüyor'' diye adamla dalga geçiyorsun...

Tamam burada büyük bir yanlış var, ''Devlet bize bakmıyor'' gibi bunu da demek yanlıştır. Devlet sana bakmak zorunda değil, devlet seni sömürmez de. Bütün bunların arkasında hükümetin onun yandaşlarının çıkarları var. Sen buraya gelmişsin kuruş para kazanan adamla dalga geçip ''Devlet millet el ele 2023'' diye konuşmayı da çok iyi biliyorsun. Halkın çıkarlarını gözeten hükümet isteyince biz suçlu oluyoruz.

ARAMIZDA DAHA RAHAT BARINIRSIN DERKEN BURADA YAZMAK İÇİN BİRİLERİNDEN İZİN ALMAM MI GEREKİYOR SİZ KİM OLUYORSUNUZ HERKES KENDİ GÖRÜŞÜNÜ SÖYLÜYOR VE NE HAKKINDAN BAHSEDİYORSUNUZ SİZ

YA YASAYA KANUNA UYARISINIZ YADA SİZE UYAN YERLERE GİDERSİNİZ ..!

Her toplumun belli başlı kuralları vardır, yasalara çok daha ekstrem durumlarda başvurulur. Siz burada saygı göstermesseniz saygı göremezsiniz. Birçok topluluk gibi burada da bu geçiyor, o yüzden YA BUNA UYARSINIZ YA DA SİZE UYAN BAŞKA YERLERE GİDERSİZ!

FARKINDA MISINIZ SİZLERE KARŞI SAYGILI VE KIRMADAN KONUŞUYORUM
    FAKAT SORU VE CEVAPLARINIZA DA SİZİN SES TONUNUZDAN CEVAP VERMEM DE ZORUNUZA GİTMESİN
    HERKESE HAKETTİĞİ TONDAN CEVAP VERİRİM
    BİZLER BURADA SİZLER İÇİN DEĞİL ERDİ VE MESUT BEYLER İÇİN DURUYORUZ VE SİZLERE DE HAKETTİĞİ CEVABI HAKETTİĞİNİZ TONDAN VERİYORUZ #EVET BAŞKA SORUNUZ VAR MI

• Arkadaşlar ben şimdi tam olarak anlamadım. Ben yurtdışından telefon getirmedim daha önce, Şimdi İphone alsam getirsem bunun İMEI kayıt ettirsem, kullanamayacakmıyım.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.