Yarbay
24 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme
Toplam: 261 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bir motor buldum, Mondial Tab50 marka. Motoru alasım var ama motordan bir üfleme sesi geliyor. Bir motorcu şanzıman dedi, diğeri egzostan geliyor normaldir dedi ama beni rahatsız etti ses. Motorun henüz garantisi bitmemiş. Yetkili servise de götürme durumum var. Anlayan varsa bakabilir mi lütfen?

https://www.youtube.com/shorts/fANpRF3ITmw?feature=share
Bu iki motor hakkında bilgili arkadaşlardan yardım diliyorum. Yamaha 4-5 bin TL daha pahalı eski bir motor olmasına rağmen. Ama Mondial de Çin malı değil diye biliyorum. Hangi tarafa yönelmemi tavsiye edersiniz?

Arkadaşlar bir konuyu çok merak ediyorum. Dizel araçların en büyük avantajı nedir? Litre bazında daha az yakması sayesinde bir depoyla daha uzun yol gidebilmek aynı zamanda motorinin de daha ucuz olması sebebiyle benzine göre daha ekonomik seyahat olanağı sağlaması.

Adamın milyonlarca lirası var ama gidip dizel araba alıyor. Nedir bu dizelin çekici yanı? Neden Audi A8 in benzinlisi varken dizelini alıyorlar? Bir depoyla daha çok km yol gitsin diye mi? Bu adamların performans derdi yok mu?

O kadar param olsa imkanı yok dizel arabaya para vermem.

Arkadaşlar bir ürün alacaktım. Eğer bugün kargoya verecekseniz alacağım dedim. Satıcı tamam dedi be aldım, şimdi kargoya verdiğini söylüyor ama kargo bilgisi girmedi. Şöyle bir cevap verdi. Peki ne alaka kargo N11 sistemine ne karışır? Yalan söylüyor değil mi?

Normalde kenarda 90 bin TL lik altın var ancak ben sırf işe gidip gelmek için 2 otobüs değiştiriyorum o yüzden araba alayım diyorum. Onun dışında uzun yol yapmaya babamın astrası var onu kullanıyorum.

Şimdi bana yıllık vergisi sigortası filan fazla masraf çıkartmayacak bir araç lazım. Nelere dikkat etmem lazım araç seçerken? Amaç az paraya işe gidip gelmek. Motorsiklet de düşündüm ama kışın zor olur gibime geliyor.
Arkadaşlar bu planlı eskitme denilen olayın bir parçası mı bilmiyorum ama telefonda saçma sapan huylar baş göstermeye başladı.
1- Ekran döndürmenin çalışmaması.
2- Siri’nin bir çalışıp bir çalışmaması. Basıyorsun söylüyorsun duymazdan geliyor.
3- Kamerada titremeler.

Aklıma geldikçe eklerim. Telefona rest atınca düzeliyor ama bir gün sonra yine başlıyor saçma sapan şeyler yapmaya.
Kendisi, bir yakını veya tanıdığı KASAP olan biri lazım bana acil. Akıl danışmak için. Var mı aramızda böyle biri görüşebileceğim?

https://www.yhm.com.tr/elidor-sampuan-5-lt-

Çoğu yerde 140-150 tl olan bu şampuan 114TL kargo dahile geliyor. Alırken yanına soğan patates filan da ekledim sorunsuz geldi. Tavsiye ederim.  

Arkadaşlar merhaba. Yeni yaptığımız evin ışıklandırması için sıva altı led spot yapmak istiyorum. Bazıları uzun ömürlü olur diyor, bazıları da sürekli bozulur uğraşır durursun diyor.

Cata marka almak istiyorum. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olanlardan yardım istiyorum.
Silinsin
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Ya Rasulallah, ashab-ı kehfin köpeğinin, Ashab-ı Kehf'in arasında cennete girdiği gibi ben de senin ashabın arasında cennete giriversem ne olur?
O cennete gitsin, ben cehenneme gideyim bu reva mıdır?
O Ashab-ı Kehf'in köpeği, ben ise Senin ashabının köpeğiyim.

Eyzan=Geride geçtiği gibi
Hakkımda:
Ya Rasulallah, Ashab-ı Kehf'in köpeğinin, Ashab-ı Kehf'in arasında cennete girdiği gibi ben de Senin ashabın arasında cennete giriversem ne olur? O cennete gitsin, ben cehenneme gideyim bu reva mıdır? O ashab-ı kehfin köpeği, ben ise senin ashabının köpeğiyim.
Eyzan=Yine
Ey misafir kıl namazın kıble şu caniptedir
İşte ibrik, işte leğen, işte peşkir iptedir
Bize gelen her misafir ekmek ile aş yesin
Ker namazın kılmazsa toprak ile taş yesin
Akil isen kıl namazın çün saadet tacıdır
Sen namazı öyle bil ki mü'minin miracıdır
Canip:Taraf/Peşkir:Havlu/Ker:Eğer/Akil:Akıllı

Seven yürek fedakardır, her cefaya katlanır
Toprak eğer vatan ise sevdikçe tatlanır
Ülkem; sana vatan diyen yiğit olur, mert olur
Yan bakan olursa akıbeti sert olur
Şairlerin haykırır, uyandırır milleti
Birlik olur, vatandan söker atar zilleti...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Acer 5742G
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Dünyadan Futbol
Kocaelispor
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 17.513
İkinci El Bölümü Mesajları: 57
Konularının görüntülenme sayısı: 912.505 (Bu ay: 3.283)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21.608 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.