Şimdi Ara

Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
7
Favori
44.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabi tabi, madem kisasa kisas neden ab ile cin ayni ozaman.

Birileri yalani atiyor sizin gibi inananlar cok eziyet cekiyor sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben her zaman 80 tllik alıyorum, sıkıntı yok.

• Aklıma inek geldi nedense.

• kendi düşüncesi olmadan, propaganda amaçlı yazılar yazan yandaşçıkları engelle butonu ile azat edin arkadaşlar. kendi kendisine propaganda yapsın.
  • İnşallah mazot 10 , benzin 12, dolar 8 tl olurda bu millet durur bi bakar ben kime oy verdim diye :-)

• Kuzey Kore'den beter olacağımız günler yakında
  • Almanya ile ayni olmus 22€ gümrük siniri (neden???)
  • Maksat türban değilmiş.

• Muhtarlara KİM SPONSOR oldu acaba ?

Yoksa...

http://www.haberturk.com/erdogan-in-talimatinin-ardindan-muhtarlar-ispanya-nin-endulus-bolgesine-gitti-1913793

• quote:

Orijinalden alıntı: hareketliperde

sizin orada ironi denen birşey yok sanırım
    Yok ya var da lafım sana değildi. Sana + verenlere. Senin dediğinde haklısın. Hatta bu mesajına 3. + yı da ben verdim.
    Ama adamlar bizle dalga geçiyor. Ben 50 liralık alıyorum da ne yahu. Koca bakanın 50 liralık alıyorum dediğine mi inanalım,
    yoksa dalga geçtiğine mi. Utanmıyorlar da.
  • Tespit işte budur. Tebrikler hocam işte asıl olay budur. Adamlar az gözüksün diye bozukluk koymuş o bile bizin en büyük 2. banknotumuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Probiome

Çok iyi olmuş. Olması gereken de buydu. Devlet, vergisini almalı.

Uzun zamandır yurtdışından alışveriş yapıyorum. Vergi konusunu sorun olarak görmedim. Ancak, döviz kurlarının çok yüksek olması gerçekten sorun. Yurtdışından aldığım ürünlerin birçoğunu yurtdışına kıyasla daha uygun fiyatlara bulabiliyorum. Dolar kurunun yüksek olmasından kaynaklanıyor. Mecbur kalmadıkça yurtdışından alışveriş yapmıyorum. Yüksek döviz oranları bunun en temel nedenidir.

İstatikel verilere bakınca, döviz kurlarının Gezi Parkı olaylarından beri istikrarlı bir şekilde yükseldiğini görmek mümkün. Hem de çok abartılı bir şekilde. Bu millet kendi ayağına sıkmış gibi. FETÖ, yurtdışındaki dalgalanmalar ve ekonomik göstergeler de etkili olmuştur. Ancak, planlı bir ekonomik saldırıyı da gözardı etmemek gerekiyor. Kaç ülkede döviz kurlarında bu kadar dalgalanma var bilmiyorum.

Döviz kurlarının yüksek olmasını, devletin de pek sorun etmediğini düşünüyorum ve gözlemliyorum. Devlet de bu durumdan memnunmuş gibi bir izlenim var. Nedeni, sanırım Türkiye’’nin ihracattaki rekabet gücünü artırması olarak değerlendiriyorum.
    Doğru söylüyorsun. Çok az vergi alıyorlar. Bence de sence..

• quote:

Orijinalden alıntı: Temkeş

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Fethiye aşağı fetö yukarı adamlar olmasaydı neyi bulacaklardı merak ettim şimdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • avrupa ulkelerinde de genelde limitler cok dusuk. ustelik gumruk ucretinin yaninda mesela urun 100 euro degerini gecerse birde KDV aliyorlar. sinirin dusmesini birakinda ekstradan birde KDV cikarmasinlar basiniza.
  • Bence yurdışı gümrük vergisi limiti kaldırılmalı. Sıfırlanmalı. Ne öyle vergi ödemeden alışveriş yapmak. Bu ülkeye hizmet etmek için vergiye ihtiyaç var.

Yıllarca bu ülke sömürüldü kimseden tek bir laf çıkmıyor. Şimdi herkes ver yansın ediyor.

Gümrük vergisinden dolayı bu durum kötüye kullanıldı. Sırf tek kuruş vergi vermemek için götündeki donu bile yurtdışından alıyordu. Ondan sonra çıkıp ben de bu ülkenin vatandaşıyım diyor. Bu ülkeye zarardan başka bir katkıları yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Probiome -- 12 Nisan 2018; 3:9:44 >
  • halkı ucuz ürün almasın diye ne yapacağını şaşıran... yalaka troller buna rağmen...
  • Bir troll arkadaş merkezde gece mesaisine kalmış herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gümrük vergi oranı meselesi sadece biz de olan bir şey değil ne yazık ki, tüm Avrupa'da aynı şekilde arkadaşlar. Ama işte biz bundan daha çok etkileniyoruz çünkü paramızın değeri çok düşük ve haliyle Dolar yüksek. E yabancıların kendi parasıyla 50 liraya malettiği aynı ürün bize 250 lira olarak yansıyor. Birde üstüne bu gümrük vergisi binince iyice anamız ağlıyor. Herifler için bu gümrük vergisi çerez ama bizde can acıtıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Probiome

Bence yurdışı gümrük vergisi limiti kaldırılmalı. Sıfırlanmalı. Ne öyle vergi ödemeden alışveriş yapmak. Bu ülkeye hizmet etmek için vergiye ihtiyaç var.

Yıllarca bu ülke sömürüldü kimseden tek bir laf çıkmıyor. Şimdi herkes ver yansın ediyor.

Gümrük vergisinden dolayı bu durum kötüye kullanıldı. Sırf tek kuruş vergi vermemek için götündeki donu bile yurtdışından alıyordu. Ondan sonra çıkıp ben de bu ülkenin vatandaşıyım diyor. Bu ülkeye zarardan başka bir katkıları yok.
    tamam haklısında. Şirketlerin ve futbol kulüplerinin milyonlarca dolar borcu silinirken benim yurtdışından alacağım ürünün 20tl vergisiyle devletin kasasına para girecekse lafım yok.
    Vergi kaçakçılığı had safaya ulaşmış. Önce bunlara çözüm bulunmalı. Adamın şirketi var sırf vergiden düşmek için şirkete araç alıyor, adam tatil yapıyor şirkete gider gösteriyor. Lisede okurken yazları markette çalışırdım. Bazı tipler ev alışverişi yapıp fatura isterdi. Bi insan neden fatura ister? Yani sayacak o kadar çok şey var ki ...

• Probiome P kullanıcısına yanıt
    Siz bu ülkede yaşamıyormusunuz,bu yorumları gerçekten inanarak mı yapıyorsunuz ülkede tuvalete gidenden bile vergi alınıyor bunları ne yapıyorlar,götündeki donu bile dışardan alan adam burada yakmadığı elektriğin parasını ödediği gibi vergisinide veriyor,bugünkü iktidarın yandaşı olabilirsiniz eyvallah amma velakin doğrularıda görmeli,söylemelisiniz verecek cevabınız yoksa sallamayın bari.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.