DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
181
Cevap
5
Favori
14.212
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1126 Mesaj
      12 Nisan 2018 06:04:05
      %20 vergi ayni urunu yurticinden %100 hatta bazen asan fiyatlara almaktan iyidir. Cok acil olmadigi surece tum alisverisi yurtdisindan yapmaya calisiyorum. Buradan aldiginiz urunde adam zaten fatura yollamiyor. ( e-fatura da dahil ) Ustelik 30$ lik urune 270 TL istiyor. Umarim devlet bu duzenlemeleri yaparken milletin orasina burasina koyanlari da "affetmeyi" de birakir. Yoksa halk bir gun bunlarin hesabini soracak. O zaman aralarinda farkta gozetilmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tensi -- 12 Nisan 2018; 6:6:19 >
      |
      |

• Yarbay
      4291 Mesaj
      12 Nisan 2018 06:46:36
      quote:

Orijinalden alıntı: mserifoglu

Dünya kadar alışveriş yapıyorum aliexpresten, ama bu hırsızlara 1 kuruş kazandırmamak için elimden geleni ardıma koymadım koymayacağım. Son alışverişim 130 $ idi ve satıcıya üstüne 25 dolar yazmasını söyledim. Paket büyük olduğu için gümrüğe girdi ve açıldı ama 5tl paket açma ücreti(bundan bile koparabildikleri kadar kopartıyor çakal sürüsü) ile paketi teslim aldım. Komple yasaklasalar bile vatandaşı olduğum diğer ülkeye geçerim siparişlerimi, ayda bir kere de gider hem paketlerimi alır hem ucuz ucuz içkimi içer paketlerimi alır gelirim.

Aynı şekilde kendimin ve ailemin tüm telefonlarını yurt dışından alıp malum yöntemler ile 1 kuruş kayıt parası vermeden kullanıyorum.

Sıfırlaya sıfırlaya bitiremedikleri ve man adasına yığacakları paraları kendi çomar kitlesinden çıkarsınlar, benden zırnık yok!
      Eline, koluna, bilegine saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      917 Mesaj
      12 Nisan 2018 06:57:51
      ohhh cok guzel yapiyorlar ohhhhhhh
      |
      |
    • Yarbay
      7672 Mesaj
      12 Nisan 2018 07:42:00
      Çinliler kovalasın sizi.

|
      |

| Beşiktaş JK |
      | XIAOMI MI 6 - 6 / 64 |
      | Play Station 4 <> Fifa 18 / Mortal Kombat X / Sniper Elite 4 / BattleField 4 / NFS Rivals / DriveClub / Metal Gear Solid V |
      | PSN ID: TurgayBJK |
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      12 Nisan 2018 08:07:31
      Gezi, feto bu karaktersizlerin can simidi olmus. Bir konuda sivayinca hemen can simidi olarak bunlara sariliyorlar. Kardesim azicik delikanli olun be. Etek giyseniz etek bile reddeder sizi

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 23 saat 2 dakika kadarı kaldı.
      12 Nisan 2018 08:48:35
      Sınır düştü deyince iyi bir şey sandım. Değilmiş.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      487 Mesaj
      12 Nisan 2018 09:01:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Probiome

Bazıları sanki ben devlet adına konuşuyormuşum gibi son derece ahlaksızca cevap vermiş. Açıkçası benim yazdıklarım bazıları tarafından ısrarla örtbas edilmeye çalışılan şeyler.

Devletin aldığı bazı kararları da sert bir şekilde eleştirdiğim oluyor. Açıkçası bundan önceki yorumlarda devletin döviz kurlarındaki artışa seyirci kalmakla eleştirdim. Dahası Merkez Bankası’nın yanlış politikaları bunda katkısı da var. Türk Lirasının dolar karşısında zayıflaması ihracatta Türkiye’nin rekabet etme gücünü artırıyor. Keza, Trump başkan olur olmaz ilk söylediği şeylerden biriydi. Dolar kurunun yüksek olması rekabet gücünü azalttığını ve bunun ABD için önemli bir sorun olduğunu söylemişti. TL’nin değer kaybetmesi Türkiye’nin rekabet etme gücünü artırıyor. Sanırım devlet bundan dolayı yüksek dolar kurunu pek de sorun etmiyor. Ancak, halka yansıması kötü oluyor. Bu açık bir eleştiriydi. Keza, bazı yüksek vergilendirmeler konusunda da sık sık eleştirilerim olmuştur ve olmaya devam ediyor.

Sanırım bazı Gezikafalı sanal psikopatlar bu yazdıklarımdan rahatsız olmuş olmalılar ki ağızlarından salya akan azgın itler gibi toplu linç girişimi başlattılar. Bu patolojik hasta ruhlu kişiler her yeri istila etmişçesine her yerde ot gibi bitiyorlar. Her yerde nefret kusuyorlar. Saldırıyorlar. Türkiye’nin sorunlu insanları...

Bu kokuşmuş lağım fareleri hazımsızlık çekse de söylediklerimin arkasındayım. Vız gelir tırıs gider...
      A Haber genel yayın yönetmeni olabilir misin, bilader o geçen balığa binip beleş gezen kurbağa haberiniz bence ödül almalı.
      |
      |

• Binbaşı
      1390 Mesaj
      12 Nisan 2018 09:10:17
      Ben hep 50 liralık alıyorum banane ki.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      522 Mesaj
      12 Nisan 2018 09:18:02
      22 Euro sınırına kargo dahil mi, değil mi?
      |
      |
    • Yüzbaşı
      517 Mesaj
      12 Nisan 2018 09:36:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Probiome

Geziciler çok kızacak ama gezi parkı olayları en büyük tahribatı ekonomiye verdi. Şimdi de zavallılar ağlıyor. Utanmadan sıkılmadan sürekli hükümeti hedef alıyorlar. Bu dengesizlerin yüzünden biz de yanıyoruz ya asıl can sıkan şey bu olsa gerek. Bu millet kendi kendine saldırıyor. Hakediyorlar...
      Gezici çizgisiyle değil objektif olarak alırsan dediklerimi birlikte düşünelim.

Gezinin sebebi neydi hükümet baskısı,demokratik hakların engellenmesi,inşaat,beton.

Türkiye'nin tek üretiminin inşaat,yol,emlak olduğunu düşünen bir hükümet vardı. İktisatta bir numaralı kural nedir? Arz ve talep.

Eskiden bağdat caddesi,istiklal caddesi ve birçok semtte ne ev ne dükkan bulabilirdin şimdi her yer kiralık satılık ev dükkan? Neden çünkü talep yok. Ürettin fazla ama patladı.

Yol yaptın ama geçecek araba 100k, benzin 6 tl.

Dolayısıyla gezi buna bir mesajdı. AVM ile bize iş sağlayamazsındı.

Gezi olmasada zaten böyle olacaktı belki daha beter.

Çok basit, sen yurtdışına satabilecek para eden ne üretiyorsun : araba yok,petrol yok,teknoloji yok. Ne alıyorsun : petrol,araba,iphone,samsung vs.

Teknoloji üretmen için ne gerek : fen,bilim ,matematik,sorgulama Sen ne yapıyorsun : imam hatip,cami donatıyorsun her yanı ne ogretiyorlar sorgulama kardeşim. Sorgulamadan fen olur mu? Manisa'da gördük işte belge eksikliği ile tubitakın onay vermediği projeye abd kucak açtı. Tubitak'ın başında kim var hayvanat bahçesi müdürü.

Eğitimin halini kabul ediyorlar,istanbulun halini kabul ediyorlar, sanatın halini kabul ediyorlar. Tel tel dökülen ve ucuruma sürüklene bir devlet var.

Üretebildiğimiz tarım ve hayvancılık bitmiş.

Cumhuriyet'in tüm kurumları satılmış. Üreten ne varsa satılmış.

Ülke şu an arap şeyhinin 150 kg şımarık veliaht prensi gibi yaşadı. AMA ŞİMDİ PARA DA BİTTİ.

Yani, Gezi,feto o bu artık sorumlu bulmasın bu hükümet.

2002'den beri ne isterlerse yaptılar ama ne isterlerse.Kimse diyemezki şunu yapamadılar.

Dolayısıyla da sorumlusu hükümettir.

make way for the bad guy

• Yarbay
      4215 Mesaj
      12 Nisan 2018 09:54:39
      Şu durumu bile savunan çıkmış ki kendileri engellediğim bir kaç kişi, gözden kaçan bir iki kişi de vardı engelledim onları da.

Dandik bir ekran kartı bile 300-400 dolardan başlıyorken kusura bakmayın da 22 gibi bir rakam komiktir. Neyse benim pasaportum var sorun yok, istediğimi bulgardan filan alıyorum, olmadı bulgarda, yunanda ve ingilterede yaşayan arkadaşlarım var onlara aldırıyorum.

|
      |

• Yarbay
      4634 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      AdmGdk

12 Nisan 2018 10:29:55

Ben 21€ saydım. 107.73 ₺ yapıyor. Ortası sarı olanlar 2€, beyaz olanlar 1€.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      GranTurismo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3504 Mesaj
      12 Nisan 2018 10:33:34
      bu vergi meselesini bile 5 yıl önceki toplumsal bir olaya bağlamak gerçekten farklı bir seviye.

|
      |

this is an age of darkness and world of fear - 2001 BMW 5.30iA
    • Yarbay
      2179 Mesaj
      12 Nisan 2018 10:39:54
      15 gün sonra yürürlüğe girecekmiş, şuan verdiğimiz siparişler eski vergi dilimine göre değerlendirilir değil mi?

|
      |

• Teğmen
      143 Mesaj
      12 Nisan 2018 12:41:34

Bakınız : eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek
      |
      |
      orhanyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1089 Mesaj
      12 Nisan 2018 13:25:40

yanlış anlaşılma o zaman... pardon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imhotep_of_grudge -- 12 Nisan 2018; 15:12:9 >
      |
      |
      o-raiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör