Şimdi Ara

Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
7
Favori
44.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • %20 vergi ayni urunu yurticinden %100 hatta bazen asan fiyatlara almaktan iyidir. Cok acil olmadigi surece tum alisverisi yurtdisindan yapmaya calisiyorum. Buradan aldiginiz urunde adam zaten fatura yollamiyor. ( e-fatura da dahil ) Ustelik 30$ lik urune 270 TL istiyor. Umarim devlet bu duzenlemeleri yaparken milletin orasina burasina koyanlari da "affetmeyi" de birakir. Yoksa halk bir gun bunlarin hesabini soracak. O zaman aralarinda farkta gozetilmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tensi -- 12 Nisan 2018; 6:6:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mserifoglu

Dünya kadar alışveriş yapıyorum aliexpresten, ama bu hırsızlara 1 kuruş kazandırmamak için elimden geleni ardıma koymadım koymayacağım. Son alışverişim 130 $ idi ve satıcıya üstüne 25 dolar yazmasını söyledim. Paket büyük olduğu için gümrüğe girdi ve açıldı ama 5tl paket açma ücreti(bundan bile koparabildikleri kadar kopartıyor çakal sürüsü) ile paketi teslim aldım. Komple yasaklasalar bile vatandaşı olduğum diğer ülkeye geçerim siparişlerimi, ayda bir kere de gider hem paketlerimi alır hem ucuz ucuz içkimi içer paketlerimi alır gelirim.

Aynı şekilde kendimin ve ailemin tüm telefonlarını yurt dışından alıp malum yöntemler ile 1 kuruş kayıt parası vermeden kullanıyorum.

Sıfırlaya sıfırlaya bitiremedikleri ve man adasına yığacakları paraları kendi çomar kitlesinden çıkarsınlar, benden zırnık yok!
    Eline, koluna, bilegine saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ohhh cok guzel yapiyorlar ohhhhhhh

• Çinliler kovalasın sizi.

• Gezi, feto bu karaktersizlerin can simidi olmus. Bir konuda sivayinca hemen can simidi olarak bunlara sariliyorlar. Kardesim azicik delikanli olun be. Etek giyseniz etek bile reddeder sizi

• Sınır düştü deyince iyi bir şey sandım. Değilmiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Probiome

Bu mesaj silindi.
    A Haber genel yayın yönetmeni olabilir misin, bilader o geçen balığa binip beleş gezen kurbağa haberiniz bence ödül almalı.
  • Ben hep 50 liralık alıyorum banane ki.

• 22 Euro sınırına kargo dahil mi, değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Probiome

Bu mesaj silindi.
    Gezici çizgisiyle değil objektif olarak alırsan dediklerimi birlikte düşünelim.

Gezinin sebebi neydi hükümet baskısı,demokratik hakların engellenmesi,inşaat,beton.

Türkiye'nin tek üretiminin inşaat,yol,emlak olduğunu düşünen bir hükümet vardı. İktisatta bir numaralı kural nedir? Arz ve talep.

Eskiden bağdat caddesi,istiklal caddesi ve birçok semtte ne ev ne dükkan bulabilirdin şimdi her yer kiralık satılık ev dükkan? Neden çünkü talep yok. Ürettin fazla ama patladı.

Yol yaptın ama geçecek araba 100k, benzin 6 tl.

Dolayısıyla gezi buna bir mesajdı. AVM ile bize iş sağlayamazsındı.

Gezi olmasada zaten böyle olacaktı belki daha beter.

Çok basit, sen yurtdışına satabilecek para eden ne üretiyorsun : araba yok,petrol yok,teknoloji yok. Ne alıyorsun : petrol,araba,iphone,samsung vs.

Teknoloji üretmen için ne gerek : fen,bilim ,matematik,sorgulama Sen ne yapıyorsun : imam hatip,cami donatıyorsun her yanı ne ogretiyorlar sorgulama kardeşim. Sorgulamadan fen olur mu? Manisa'da gördük işte belge eksikliği ile tubitakın onay vermediği projeye abd kucak açtı. Tubitak'ın başında kim var hayvanat bahçesi müdürü.

Eğitimin halini kabul ediyorlar,istanbulun halini kabul ediyorlar, sanatın halini kabul ediyorlar. Tel tel dökülen ve ucuruma sürüklene bir devlet var.

Üretebildiğimiz tarım ve hayvancılık bitmiş.

Cumhuriyet'in tüm kurumları satılmış. Üreten ne varsa satılmış.

Ülke şu an arap şeyhinin 150 kg şımarık veliaht prensi gibi yaşadı. AMA ŞİMDİ PARA DA BİTTİ.

Yani, Gezi,feto o bu artık sorumlu bulmasın bu hükümet.

2002'den beri ne isterlerse yaptılar ama ne isterlerse.Kimse diyemezki şunu yapamadılar.

Dolayısıyla da sorumlusu hükümettir.

• Şu durumu bile savunan çıkmış ki kendileri engellediğim bir kaç kişi, gözden kaçan bir iki kişi de vardı engelledim onları da.

Dandik bir ekran kartı bile 300-400 dolardan başlıyorken kusura bakmayın da 22 gibi bir rakam komiktir. Neyse benim pasaportum var sorun yok, istediğimi bulgardan filan alıyorum, olmadı bulgarda, yunanda ve ingilterede yaşayan arkadaşlarım var onlara aldırıyorum.

• GranTurismo kullanıcısına yanıt
    Ben 21€ saydım. 107.73 ₺ yapıyor. Ortası sarı olanlar 2€, beyaz olanlar 1€.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu vergi meselesini bile 5 yıl önceki toplumsal bir olaya bağlamak gerçekten farklı bir seviye.

• 15 gün sonra yürürlüğe girecekmiş, şuan verdiğimiz siparişler eski vergi dilimine göre değerlendirilir değil mi?

• orhanyor kullanıcısına yanıt
    Bakınız : eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek
  • o-raiser kullanıcısına yanıt
    yanlış anlaşılma o zaman... pardon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imhotep_of_grudge -- 12 Nisan 2018; 15:12:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Verginin vergisini alacaklar yakında. Alırlarsa şaşırmam.
    herşeyde ödüyorsun zaten. gümrükteki her gelen mala kdv ödeniyor. o da gümrük vergisi navlon faturası (kdv dahil), ordino vs toplamndan sonra.
    ayrıca ordan piyasaya çıkan ürünlerin çoğuna ötv vergisi ödüyorsun. sonra tamamın (tüm eklenen vergiler dahil) üzerinden kdv hesaplanıyor.
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    Ben sizden önceki arkadaşa yazmıştım hocam. Adam gece gece saydırmış, yetmemiş küfür bile etmiş. Kural dışı konu olduğunda saniyeler içinde kaldıran yönetim, bu mesajı 11 saattir kaldıramamış nedense.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariskaratas

herşeyde ödüyorsun zaten. gümrükteki her gelen mala kdv ödeniyor. o da gümrük vergisi navlon faturası (kdv dahil), ordino vs toplamndan sonra.
    ayrıca ordan piyasaya çıkan ürünlerin çoğuna ötv vergisi ödüyorsun. sonra tamamın (tüm eklenen vergiler dahil) üzerinden kdv hesaplanıyor.

Alıntıları Göster
    Sonradan bir arkadaş yazmıştı otomobil muhabbetinde vergiye vergi verdiğimizi. Sonumuz ne olacak bilmiyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Sonradan bir arkadaş yazmıştı otomobil muhabbetinde vergiye vergi verdiğimizi. Sonumuz ne olacak bilmiyoruz..

Alıntıları Göster
    Evet gördüm onu sonradan ben de. Ama işte o sadece araba demiş. bir çok kalemde var. hatta gümrük vergisini de yazmamış o.
    yani (((gümrük vergisi + navlon kdv + ordino kdv)*kdv)*ötv)*kdv oluyor bildiğim kadarıyla. verginin vergisinin vergisi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.