Şimdi Ara

Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
7
Favori
44.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten gencler alışveriş yapıyor yurtdisi. E gencler de Akpartiye zaten oy vermiyor. Himmet ağa bu yuzden oyunu mu degistirecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi gelsin de fiyatına bakarız, mühim olan gelip gelmemesi.

• Kulakların arkasını kapamak lazım
    Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü
  • 30 a düşürdüklerinde ilgili bakan ab ülkeleri bize 22 öro uyguluyor demişti :) hangi avrupalı türkiye den alış veriş yapıyor orası meçhul. 22 ye çekip avrupa ya denk hale getirmişler sonunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantasticoo -- 11 Nisan 2018; 17:34:15 >
  • şikayet etmek normal. savunanı anlamak tez meselesi. master tezi olur, doktora bile yapılır . gerçi psikoloji o kadar gelişmedi .
  • Bosna Hersek gibi genc bir ulkede yurtdisi alirverislerinde vergi siniri 26 Euro, bu fiyati gecerse %17 + %15-25 arasi iki vergi oduyorsunuz, Turkiye'den kotu durumda olanlarda var, az sukredin :D

• Çok iyi olmuş. Olması gereken de buydu. Devlet, vergisini almalı.

Uzun zamandır yurtdışından alışveriş yapıyorum. Vergi konusunu sorun olarak görmedim. Ancak, döviz kurlarının çok yüksek olması gerçekten sorun. Yurtdışından aldığım ürünlerin birçoğunu yurtdışına kıyasla daha uygun fiyatlara bulabiliyorum. Dolar kurunun yüksek olmasından kaynaklanıyor. Mecbur kalmadıkça yurtdışından alışveriş yapmıyorum. Yüksek döviz oranları bunun en temel nedenidir.

İstatikel verilere bakınca, döviz kurlarının Gezi Parkı olaylarından beri istikrarlı bir şekilde yükseldiğini görmek mümkün. Hem de çok abartılı bir şekilde. Bu millet kendi ayağına sıkmış gibi. FETÖ, yurtdışındaki dalgalanmalar ve ekonomik göstergeler de etkili olmuştur. Ancak, planlı bir ekonomik saldırıyı da gözardı etmemek gerekiyor. Kaç ülkede döviz kurlarında bu kadar dalgalanma var bilmiyorum.

Döviz kurlarının yüksek olmasını, devletin de pek sorun etmediğini düşünüyorum ve gözlemliyorum. Devlet de bu durumdan memnunmuş gibi bir izlenim var. Nedeni, sanırım Türkiye’’nin ihracattaki rekabet gücünü artırması olarak değerlendiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Probiome -- 11 Nisan 2018; 18:20:12 >

• Bunlara inat her şeyi yurt dısından alıyorum ve aldıgım urunlerı aracı arkadaşlara getirtiyorum. Elımden geldıkce bu kan emıcılere para kazandırmayacagım.

• zaten 50₺ lik alıyom 10 öro olabilirr 🤬

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence kaldırılmalı yapacak becerebilcekleri iş olmadığı için rakamlarla oynuyolar 😂

• Gelin donumu da alın :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Probiome P kullanıcısına yanıt
    Yalan konusup pembe tablo cizen sensin? Vatandasin cebindeki parayi pul yaptilar millet kan agliyor sen guzelleme yapiyorsun. Sifir uretim, sifir katma deger ve sacma sapan dis politika hamleleri ile bu dovizin buralara gelmesinin bas musebibi malum partidir. Hala cikmis ihracat diyor. İhracatci kazandigi parayla iscisine zam mi yapiyor saniyorsun daha cok somurmeye devam ediyor. Kafalara bak allahim nasil bir manipülasyona ugradiniz siz yahu!

• bir cok urunu yurtdisindan daha uygun fiyata buluyormus :D saman bile yurtdisindan geliyor neyi daha uyguna aliyor acaba

• Nevfel kullanıcısına yanıt
    birak bu kilif uydurma cabalarini. almanya ya da avrupa ulkesinden alisveris yapmak zorunda miyiz? karsiliklilik diyorsan ulkesine gore hesaplansin hadi yiyorsa. aracinin fahis kârı bunlarin hortum vergileri birlesince millet y.disina sardi iste. eee yandas aracilari magdur etmek olmaz, isi zorlastirmak lazim ki millet yine batakliga dussun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Alıyorlar zaten. Araba alirken once Ötv ekleniyor. Sonra toplam rakama yuzde 18 kdv. Yani Otv nin kdv sini ödüyorsun

Alıntıları Göster
    O aklıma gelmemişti.. Durmak yok vergiye devam.
  • Milletin yararına bir iş olsaydı,böyle toplanır mıydı yine acaba,bakanlar kurulu

hale bak 22 euroya düşürmüşler sınırı komple sıfırlayın da yorulmayın hiç olmazsa bidaha toplanarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Vatandaş lehine bir tane aksiyonu olmayan hükümet 15 yıldır iktidar. Yemin ediyorum bu ülkenin insanı başlı başına tez konusu.
    Zenginin yanında bir iktidar, sosyalist zenginler ve mazoşist güç meraklısı fakirler. İNANILMAZ!
    İşin sırrı burda zaten.Halk ezilmekten haz keyif alıyor.İşte bizim ülkeyi en güzel anlatan bir fıkra :

İsmi lazım olmayan yanlız ve güzel bir ülke topraklarında, padişah kendine karşı olan güveni sınamak için vergileri tepe noktaya çıkarır. bakar ki halkta bir ayaklanma, bir serzeniş yok.

bu kez köprüye adam diktirir, karşıdan buraya geçenden bir altın alacaksınız der. bakar yine bir sızlanma şikayet yok. bu kez iki adam diktirir bu kez diğer yöne de geçenden bir altın alacaksınız diye. her geçişte iki altın veren ve vergileri üst seviyede ödeyen halk yine sesini çıkarmaz.

padişah halkın bu duyarsızlığına pek bir içlenir, acaba şaka mı yapıyorlar diye hiddetlenir. der ki "köprüye bir zenci koyun, geleni geçeni becersin"

gel zaman git zaman, padişah işgillenir ve tedbil-i kıyafet köprüye gider, bakar ki, zenci görevini yapıyor, halk domalıyor, işini görüyor ve geçiyor. zenciye becerilme kuyruğunda halktan birine kendini gösterir. "ben sizin padişahınızım, memnun musunuz bu uygulamadan, var mı bir şikayetiniz?" diye sorar.

aralarından biri ürkekçe öne çıkar, padişah tepki beklerken "pek bir memnunuz padişahım ama böyle bir zenci olunca uzun kuyruklar oluşuyor, bir zenci daha yollarsanız belki daha hızlı geçeriz.

• Probiome P kullanıcısına yanıt
    Kimin ne oldugu belli oluyor, sen ite kurban ol en azindan vefali hayvandir, sana it desek hayvana hakaret olur ;)

konu kirlenmesin diye sadece beyin sahibi arkadaslarla diyaloga giriyorum, digerleri kendince ettigi hakaretleri dik konuma getirip keyfini cikartabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 11 Nisan 2018; 20:47:51 >
  • 22 ye değil 1 yuroya da düşürseler bundan sonra önceliğim yurtdışı olacak

• suicide kullanıcısına yanıt
    İşine bak, ben delille konuşuyorum sen siyasi kör olarak.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.