Şimdi Ara

Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
7
Favori
44.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah belasını versin şu yabancıların lan az kıskanın az. Batıyoruz.
  • Fark etmez ki . Genelde ürünlerin yüzde yetmisinden fazlası vergi olsa bile daha ucuza geliyor.
  • Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Dilin bal yesin
  • yurtdışından ürün almadan da vergi ödeyebileceğimiz bir düzenleme bekliyorum ben
  • hareketliperde kullanıcısına yanıt
    Ben de zaten hep 50 liralık benzin alıyorum.

Bi sürü kişi de + basmış.

Sanki gören de yurt dışından TL ile alışveriş yapıyoruz sanacak...
  • Verginin vergisini alacaklar yakında. Alırlarsa şaşırmam.
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    sizin orada ironi denen birşey yok sanırım
  • ben hep 100 liralık aldığım için beni ilgilendirmeyen haber
  • Dünya kadar alışveriş yapıyorum aliexpresten, ama bu hırsızlara 1 kuruş kazandırmamak için elimden geleni ardıma koymadım koymayacağım. Son alışverişim 130 $ idi ve satıcıya üstüne 25 dolar yazmasını söyledim. Paket büyük olduğu için gümrüğe girdi ve açıldı ama 5tl paket açma ücreti(bundan bile koparabildikleri kadar kopartıyor çakal sürüsü) ile paketi teslim aldım. Komple yasaklasalar bile vatandaşı olduğum diğer ülkeye geçerim siparişlerimi, ayda bir kere de gider hem paketlerimi alır hem ucuz ucuz içkimi içer paketlerimi alır gelirim.

Aynı şekilde kendimin ve ailemin tüm telefonlarını yurt dışından alıp malum yöntemler ile 1 kuruş kayıt parası vermeden kullanıyorum.

Sıfırlaya sıfırlaya bitiremedikleri ve man adasına yığacakları paraları kendi çomar kitlesinden çıkarsınlar, benden zırnık yok!

• Ne oldu amazon Türkiye ye gelecekti?
  • kusura bakmayın da öyle vatandaşa böyle kanun.
  • Kur yükseliyo diye sınırı dşürüyolar. Bunlar yine seçilirse 2 seneye 5 euro ya kadar iner. Çünkü 5 euro 100tlye falan gelir
  • Avrupada indirildiği için mütekabiliyet gereği bizde indiriyoruz. Bilmeyen cahillerde sanıyor ki vergi için.

Siz almanyaya yollayın bakalım 22 eurodan değerli birşey nasıl çakıyor alman gümrüğü vergiyi.

Arayın dhl, tnt vs herhangi birine sorun. Ama olur mu çamur at, küfür et iftira et en kolayı.

Allah akıl fikir versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevfel

Avrupada indirildiği için mütekabiliyet gereği bizde indiriyoruz. Bilmeyen cahillerde sanıyor ki vergi için.

Siz almanyaya yollayın bakalım 22 eurodan değerli birşey nasıl çakıyor alman gümrüğü vergiyi.

Arayın dhl, tnt vs herhangi birine sorun. Ama olur mu çamur at, küfür et iftira et en kolayı.

Allah akıl fikir versin.
    he tabi kesin ondandır.

avrupada ki her şeyi örnek alıyoruz ya ;')
  • ztalan kullanıcısına yanıt
    gelsede dünya daki uygun fiyatlar bizde işlemez babuş
    Adamlar gelince bi dünya vergiyi koyarlar alacağın ürünün üstüne. Hepsiburada n11 ucuz kalır yanında.

• Nevfel kullanıcısına yanıt
    Avrupadaki herşeyi uyguladın da bir tek bu kalmıştı zaten.............................
  • Opricnik kullanıcısına yanıt
    Buyrun kapak yapalım şuraya;
    Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevfel -- 11 Nisan 2018; 17:21:57 >
  • Hay a../.. ya tamamen kaldırın da millet rahat etsin
  • Artık tepki veresim gelmiyor :D Nasıl olsa halk eyvallah diyor, yine eyvallah deyip oyunu verecek. Tepki vermem çok anlamsız geliyor artık, herkesin hoşuna gidiyor bu gelişmeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Verginin vergisini alacaklar yakında. Alırlarsa şaşırmam.
    Alıyorlar zaten. Araba alirken once Ötv ekleniyor. Sonra toplam rakama yuzde 18 kdv. Yani Otv nin kdv sini ödüyorsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.