Şimdi Ara

Yumruk Gücünü Arttırmak Ve Hızlandırmak YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
7
Favori
56.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Yumruk atma hızını ve gücünü arttırmak için yapabileceğimiz çalışmalar nelerdir ? Şimdiden Konuya mantık çerçevesinde yaklaşan arkadaslara teşekkür ediyorum.

• sağ ele yüklen
  • Bi küçük platform yaparak yumruk çalışabilirsiniz. Tabi öyle pat diye değil biraz bilgi edinip bide video izlemek mantıklı olur. Yoksa parmakların kan çanağına dönebilir. Yanlış yumruk çalışması zarar veriyor zedeliyor parmakları.
  • Biraz araştırma yaptım nekadar doğrudur bılmıyorum ama yınede paylaşmak ıstedım. Ellerini omuz hizasında açarak yavaş bir şekilde 10 şınav çekıp. ayağa kalkıyoruz ve 20 kere yumruk sallıyoruz.
  • Eline dumbell al 4-5 kiloluklardan yumruk salla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sert yerlere vur. Tabi tüm gucunle duvara geçir demiyorum. İlkonce daha yumuşak yerlere mesela kitaplara vur. Basta elin acıyacak ama sonra alışacaksın. Böyle yapa yapa en son duvara gel. Duvarida yumrukla,acitmayana kadar. Tamamdir.
    Tabi 6 ay ile 1 sene arası süresi var bu isin

• quote:

Orijinalden alıntı: Unchangeable

Eline dumbell al 4-5 kiloluklardan yumruk salla

rocky terk

edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E5D0A4D -- 8 Ocak 2013; 9:22:38 >

• Kardeş ellerine roket ve jet füzeleri tak,çok hızlı vururken füze atarsın.
  • bırezırsda olayı çözersin
  • quote:

abartma 3 kilo bile fazla bileğine zarar verebilir
    bandaj al bileğini sar dambılla yumruk çalış
  • Kesinlikle gücünü el omuz hizasından çıkarken değil hedefe tam vuracağın zaman vermelisin eline
  • Deşarj ol bağır çağır bak nası vuruyon
  • Gard pozisyonunda dururken mesela sağ yumrugunu çıkacaksın, sağ ayak bileğini de çevirerek yere paralel dogrultuda elinin üstü yukarıyı görecek şekilde omzundan da itki kuvveti alarak vuracaksın ( eğer yumruk atarken vücudunu da koymazsan ya da yumrugun yan giderse çok etkili olmaz)
  • Çok sert olmayan, ama yumuşak olmayan(duvar örneğin) yerlere düzenli bir şekilde seri halinde vur, taktik geliştir, bak nasıl vurursan acıyo nasıl vurursan acımıyo falan.

Zamanla elindeki hücreler ölücek ve vuruş anında ki acı farkedilir şekilde azalıcak, ben senelerdir bulduğum yere vuruyorum ve şu an çok rahat şekilde tahdaya demire vs güçlü yumruk atabiliyorum, elim kızarıyo ama 3-5 dakikaya tekrar vurabiliyorum.Hız da artar merak teme
  • Bileğine dumbell bağlamak işe yarar tabii ki ama buna hiç gerek yok . Kol veya ayak bileklerine sarılabilen ağırlık torbaları var ama isimleri tam olarak nedir bilmiyorum . Onları bi araştır istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: N1trogen

Çok sert olmayan, ama yumuşak olmayan(duvar örneğin) yerlere düzenli bir şekilde seri halinde vur, taktik geliştir, bak nasıl vurursan acıyo nasıl vurursan acımıyo falan.

Zamanla elindeki hücreler ölücek ve vuruş anında ki acı farkedilir şekilde azalıcak, ben senelerdir bulduğum yere vuruyorum ve şu an çok rahat şekilde tahdaya demire vs güçlü yumruk atabiliyorum, elim kızarıyo ama 3-5 dakikaya tekrar vurabiliyorum.Hız da artar merak teme

SAKIN SERT BİR YERE VURMA
    film sahneleri vs etkilenen arkadaşlar çok burda. doğrudan kemiklerine el yapına zarar verirsin bugün görmezsin ama yaş ileleikçe zararını görürsün.Ayrıca sert bir yere vurmak istediğini en ufak geliştirmez mantıklı olan hiç bir tarafı yok.
    dumbell elinde veya ağırlık varken çok hızlı olmadan yumruk at bu şekilde hızlanır. yorulduğunda esneme hareketlerini unnutma yoksa çok fazla hız kazanamazsın.

• kum torbası,
    daga taşa duvara yumruk atmak bileğini güçlendirmez daha iyi yumruk atmanı sağlamaz sadece sinirleri zedelediği için acıyı duymamaya başlarsın.
  • quote:

yumruk atmayı bilmeyen birisi omuzunu çıkartır
  • duvara 40-50 yaprak a4 yada benzeri(takvim tarzı) kağıt koyup onu yumruklayabilirsin. ben demiyorum shaolinci abilerimiz diyor.
  • Profesyonel boksta örneğin bir ağır sikletle tüy siklet boksörün neden kural olarak maç yapmadıklarını düşünmekle başla . Fizik kurallarını incelemelisin. yumruğun birm alana olan etkisinde hangi faktörler etkili. Nekadarlık bir güc basısı ve hızı gerekiyor. Vucud kaslarının gelişmişliği ve vucud ağırlığının bu sorduğun soru ile direk etkisi olduğunu göreceksin. Kilo almalımısın veya vermelimisin ? kasların gelişime ihtiyacı var mı ? analiz et. duvarlara felan vurma. bileğini kırabilirsin. Profesyonel olarak bu sporu yapan birinden veya boks eğitimi veren bir kurumdan destek al. Boks sporu ile ilgileneceksen.

Fakat boksa gönül vermediysen daha hızlı ve güçlü yumruklara neden ihtiyacın var ? Sorunlar veya ileride karşılaşabileceğin olaylar inan bana daha güçlü ve daha etkili yumruklarla bugüne kadar çözülemediler. Eğer aklında böyle şeyler var ise. vazgeç. Unutma eğitimli bir boksör adayı bile karşındaki denk rakibi değilse sakatlığa hatta ölümüne neden olabilecek zararlar verebilir. Bunlarıda aklından çıkarma lütfen kolay gelsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.