Şimdi Ara

Duvarların Su Almasını Nasıl Engellerim? [Resimli]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
32.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Bina yaklaşık 20 yıllık. 1.kattaki dairenin durumu aşağıdaki gibi. Yerlere laminat yaptırana kadar bu sorunu farketmedik. Ancak geçen hafta yağan yağmurlardan sonra durum bu şekilde.

Balkon giderinin kapalı olması nedeniyle su birikmiş ve içeri girmiş diye söyleniyor ama bana sanki dış cephedeki sıvanın bitik durumda olmasından dolayı gerçekleşmiş gibi geldi. İlk resim balkonun olduğu köşe:

İkinci resimde pencere kenarında oluşan catlaklardan su girdiğini düşünüyorum.

Üçüncü resimde de ok işareti ile gösterdiğim çatlakları görebilirsiniz.

Ekonomik ve kısa süreli (yaza kadar idare edecek) ya da sağlıklı ve uzun ömürlü çözüm önerileriniz nedir?

Bir usta geldi ve 1300 TL fiyat ile içten mantolama yapılabilir dedi.

4 apartman yanyan ve bu binaların dış cephesinin izolasyonu epey zaman alacağı için bir şekilde çözüme ihtiyacım var.

Daire şu an boş ancak kiraya vermeden önce yaptırmak istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.

• Hocam diger katlarda varmi peki böyle seyler genelde sogugu alan yerlerde oluyor genede fazla bilgim yok gerçi sizde evde oturmuyorsunuz kombi felanda yanmiyordur heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cambalkoncu -- 14 Şubat 2015; 20:10:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.katta karşı dairede de aynı durum var. Üst kattakiler de son yağmurlarda balkondan su girdiğini söylediler.
    Apartmanda doğalgaz altyapısı yok. Ev 5-6 aydır boş durumda. Hem çıkan kiracının eve iyi bakmamış olması hem de bizimkilerin eve zamanında tadilat yapmaması iç tarafı yıpratmıştı. Yerlere parke, banyo dolabı, balkon kapılarının pimapenle değişimi ve banyo/tuvalet asma tavan yaptırdık. Resimlerde izah ettiğim durum tüm bu olaylardan sonra, özellikle İzmir'in yoğun yağış aldığı dönemde gerçekleşti.

Bu arada gördüğünüz pencere pimapen değil, bunun da bir etkisi olur mu? Balkon kapılarını yenilemek için gelen usta, pencereleri takan ustaların su kanallarını doğru ayarlamadığını söyledi. Çok fazla anlamadığım için burada da danışmak istedim.
  • Terlemeyle fazla bilgim yok ama pvcde ustalar masraflardan kaçmak için kapıları ters takıyorlar oda suyu yanlış tahliye ediyor içeri dogru sizdede aynı uygulama var balkondan su alması birazda ondandir tabi tahliye deliğivarsa birde önceden hava tahliye kanalları açılırdı onuda açan az onunda bi miktar faydası oluyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duvar dıştan almış gibi hocam hiç yalıtım yokmu düz boyamı ? öyleyse normal dıştan montalama olması lazım içteki düşebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HintBülbülü

Duvar dıştan almış gibi hocam hiç yalıtım yokmu düz boyamı ? öyleyse normal dıştan montalama olması lazım içteki düşebilir.

Aynen hocam dışarıda yalıtım yok, düz boya kullanılmış.

Tahminen ne kadar masraf gider sizce?
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    Valla hocam hiç bilgim yok nedesem yalan olur reklamlara habire bu firma çıkıyorhttp://www.weber.com.tr/su-yalitim-uygulamalari.html tabi nasıldır bilemem hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

quote:

Orijinalden alıntı: HintBülbülü

Duvar dıştan almış gibi hocam hiç yalıtım yokmu düz boyamı ? öyleyse normal dıştan montalama olması lazım içteki düşebilir.

Aynen hocam dışarıda yalıtım yok, düz boya kullanılmış.

Tahminen ne kadar masraf gider sizce?

İçeriden mantolama olsun diyen ustanın kafası iyiymiş herhalde ya da dışarıdan zor olur içeriden yapayım paramı alayım diye düşünmüş..
    İçeriden mantolama olursa o su akışı etkilenmez aksine zamanla çürüme meydana getirir.
    Asıl amaç o suyun gelmesini engellemek.
    Orada gördüğüm kadarıyla boru hattının olduğu yerde sızın meydana gelmiş büyük ihtimal oradaki boru oynamış yuvasından çıkmış.
    En alta inerseniz orada aşağıya boru gelmiş mi diye fark edebilirsiniz, 2-3 cm bile gelmiş olsa demek ki açıklık oluşmuştur.
    Orada tıkanma olup aşırı suğukta donma olursa gerçekleşebilir bir durum olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İlk fırsatta çözüm üretmeye çalışacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.