Şimdi Ara

Yükselen Standartlar Ve Kaybettiğimiz Otomobil Ruhu Üzerine (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazida ki bi cok yere katiliyorum...cok enteresan ve gereksiz araclar uretiliyo. Biraz uzatiyolar a diyolar yukseltiyolar b diyolar... mesela bmw x1 x3 hic bir estetigi yok ve sadece yerden yuksek 4ceker goruntusu var...artik araclar ekonomiye yonelmis durumda ve savurganlik yapmiyolar...mesela 1.4 tsi 122 lik bi aracla da 200leri devirebilirsin illa zengin olmaya gerek yok dediginiz gibi... zaman gectikce insanlarin gorgusu arttikca ve gorgusu artan insanlar artikca vaktiyle kodoman adamlara sunulan luksun bi kusmini biraz daha kalburalti insanlarada sunmaya basladi firmalar... torosta aynalar tam manuelken daha sonra aynanin dibindeki bi kulakciga baglandi is daha sonra elinin altina alindi. Su anda insanlar 30binlik bi araba alirken yada bi araba alirken suyundanda koy tanesindende etinde koy ama ucuz olsun mantiginda. Dusunsene 1.3 dizel aracdan performans bekler halde derdimiz tasamiz isiklardaki 0 100ler olmus...amaaan mevzu derin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blog sahibi ismail bey gercekten otomobilden anlayan biri.Eski kaliteyi,hissi ve surus keyfini suan hicbir yeni model arabada bulamiyorsun.Bazilarinin kucumseyip teneke diye tabir ettigi araclari doguda koyde evine ekmek goturup getiren,hastasini tasiyan binlerce insan var.*bknz toros* Klasikler ozellikle gaz vermenle artan devir saati ve motorun horultusunu simdiki salak elektronik gaz pedalli araclar duymak nerdee hissetmek nerde...Otomobil simdilerde yuruyen teneke parcalarindan ibaret oldu.bmw,merso hikaye yok koltugu deriymis yok gorunusu soyleymis yemisim onlari hicbiri puegeot 504 kullanmanin tadini veremez hele sunroof unu actiginda gurleyen motor sesinin yaninda yuzunu oksayan ruzgar yok mu anlatilmaz yasanir :)

Yükselen Standartlar Ve Kaybettiğimiz Otomobil Ruhu Üzerine

Yükselen Standartlar Ve Kaybettiğimiz Otomobil Ruhu Üzerine

• 1979 honda civic 1.3 motor bu arabanin bu kadar seri ve atik oldugunu gorunce gercekten kahkaha atabilirsiniz.

• Bana flash ve broadway gibi arabaları kullanmak zevkli geliyor.
  • broadwayın poz fena yanlız
    mübarek sanki korsika rallisinde viraj dönüyor
  •  Yükselen Standartlar Ve Kaybettiğimiz Otomobil Ruhu Üzerine

• quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

broadwayın poz fena yanlız
    mübarek sanki korsika rallisinde viraj dönüyor

o pozun ardından neler olduğunu sen de merak ettin mi?

• ruhu olan arabalar var eskilerden ama broadway kuş serisi vs kesinlikle onlardan değil, arabalara anlamlar katacaksanız eğer değecek arabalara anlamlar katın, üreticilerin iteledikleri en kelek modellerine anlamlar katmayın
  • Teknoloji hatıralardan daha hızlı
  • Oldukça romantik ve nostaljik yorumlar yazılmış. 80 li yıllara yetişen bir insan olarak, şahsen hidrolik direksiyonu olmayan yukarıda da kütük tabir edilen otomobillere karşı bir sevecenliğim olmamakla beraber, eski fişek Amerikanlar, ve BMW, Mercedes gruplarının otomobillerini gerçek otomobil olarak ele almak Renault 9 a göre daha anlamlı olur şahsımca. Renaut 9 serisi olsun Tofaş Kuş serisi olsun yıllarca kullanmış biri olarak, özellikle zırt pırt delinen egzoslarına sinir olduğum kadar hiç bir şeyine sinir olmamışımdır, bu yerli üretimlerin.... neyse konu uzar gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polotje

Ah bi anadol um olsa diye gecirdim icimden okurken

+1

Gerçekten çok keyifli arabadır, hele de kabine gelen motor sesine bayılırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Orijinalden alıntı: polotje

Ah bi anadol um olsa diye gecirdim icimden okurken

+1

Gerçekten çok keyifli arabadır, hele de kabine gelen motor sesine bayılırdım.

Motor sesi derken motor sesinin yaninda
    Yagli hava filtreleri vardi onlarda. Onun hava emis sesi superdir aaahh ahhh
    Ara sira bakiyorum ama sahibindende koyacak yerim yok veya ugrasabilecegim genis bir garaj yok

• evet, araplar için yapılan versiyonlarında filtre öyleydi :) Benzer düşünüyoruz, umarım bir gün bir tane edinebilirim. Yine bu Peugeot 504 te alınıp konulası bir araba, keşke yerimiz olsa.
  • işte tam benim kafada bir otomobil kullanıcısı,,,

olay sanırım biraz çevreden etkilenme birazda otomobilden ne beklediklerimizle alakalı dostum,

allhıma bin şükür maddi durumum çok iyi araçlar (çevremdekilere göre) alacak durumum var tüm çevrem halen neden buna biniyorsun? ne zaman değiştiriyon lan bunu? yenisini ne zaman alıyon olm? lan ne takıldın kaldın bunda? vs.. gibi sorulardan gına geldi

aracım 2002 vtec2 vsi1 prins kit sistem mevcut,

kardeşimde ve babamda daha lüks araçlar arkadaşlarımda çok daha lüks araçlar var ve çok fazla araç kullanıyorum hepsine tecrube etme şansım oluyor, ancak hiçbiri kendi aracımdan aldığım keyfi bana vermiyor, 1050 kg araba ve 110 hp 153 nm tork motora denk gelen performansı yeni araçlardan almak için ortalama 1350 kg min 145 hp gibi bir rakam olması gerekiyor ve bu seferde tuketimde bu araca yaklaşmaları imklansızlaşıyor... yaklaşsalarda gaz pedal elektronik, vs. gibi üniteler derken tepkiler homurtular asla yine tutmuyor....

otomobiller teknolojisi ilerledikçe otomobiller ruhunu kaybediyor, özellikle turbo araçlar asla yok edilemeyen lag sureleri ve çok dar devir bantları sayesinde bu ruhtan tamamen yoksunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 28 Nisan 2014; 13:39:45 >

• Emin olun ki Bi 20 yil sonrada bu araclari ozleyecegiz elektrikli otomobiller cikinca nerde o benzinliler motorun homurtusu diyceksiniz hatta hava araclari ciktiginda nerde o 2030 model bmw mercedesler diyceksiniz

Gelen gideni aratir ne olursa olsun. Insan ortaokul lise yillarini bile ozluyoken herkes gecmisi ozluyorken suanki ozlemimiz anlamsiz.

Biliyorum ve eminimki 2030 2040 lara gelindigindede suanki araclari ozleyecegiz bu hep birbirini törpüler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 28 Nisan 2014; 13:44:24 >
  • Firmalar paranın peşinde doğal olarak büyük bir kitle araçları zevkten çok ulaşım aracı olarak kullanıyor. Onlar için sürüş zevki, direksiyon hissi değil ne kadar az yaktığı ne kadar soğuttuğu ne kadar göbek büyüttüğü önemli

Hala sürüş zevki ve imajı olan ve direnen firmalar var. Mazda kullanma şansım olmadı ama en kısa zamanda yeni 3 modelini test edeceğim. Mazdaların sürüş zevki ve hislerinin iyi olduğunu söylüyorlar.

Ama şu çıkan güvenlik donanımlarına lafım yok. En azından deaktif edilme şansları olsa iyi olur. ABS, ESP gibi donanımlar güvenlik unsuru ve hayatımızı kolaylaştırıyor. ABS'siz araba ile kazadan döndüm, aynı durumu abs'li ile yaşadım ama ABS'nin sayesinde küçük bir kaza ile atlattım. Olmasa idi ciddi bir kaza yapmış olacaktım. Ama elektronik el freni, far sönsürü, yyağmur sensörü, kararan ayna, masaj koltuğu gibi çok lüks donanımların tamamen ulaşım aracı olarak kullanılan araçlarda olmalı keyif aracı subaru brz gibi araçlar olmalı.

• benceyeni arabaların ruhu yok.. eski arabaların da ruhu yok ama eski arabalara ruh veren biziz...
    çünkü en güzel zamanlarımızı o arablarla geçirdiğimiz için bize özel geliyor...
    eskiden araba azdı ve çok model seçeneği yoktu...
    o zamnlar üretilen arabalar tamemen mekanik sistemler ..en basiti gaz teli diye bir kavram vardı...
    motor devrini ayağınızla hissedebileceğiniz bir pedal...
    eski arabaları kullanmak bana herzaman daha zevkli gelir..

mesela bana da 1993 doğan sl'in verdiği tadi hiçbirşey vermiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 28 Nisan 2014; 14:08:51 >

• Benim gibi tirlara aşık olan biri icin bu konu geçerli değil. Suanki aracimin o motor sesi bile bana broadweyden daha çok zevk veriyor. (Önceki araç elektrik ateslemeli gtc idi)
    Ama binekler nasıldır bilemem. Benim içinde connect ayrı bir tutku olacak galiba

• Çoğu insanın yaşı ilerledikçe, eskiye olan özlemi artıyor bence.

10 sene önce klasik araçlar hiç ilgimi çekmezken, şimdi ise gördüğümde farklı bir hisse kapılıp, klasik bir araç sahibi olmam gerektiğini düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.