Şimdi Ara

YOĞUN İSTEK ÜZERİNE ÇİĞ KÖFTE TARİFİ VERİYORUM EVDE ÇİĞ KÖFTE NASIL YAPILIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
18
Favori
42.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1,5 SU BARDAĞI BULGUR+1 ADET ORTA BOY SOĞAN+EN AZ 1 YEMEK KAŞIĞI İSOT EĞER FAZLA ACI İSTERSEN DAHADA KOYABİLİRSİN+TUZ GÖZ KARARI NASIL SEVDİGİNE BAĞLI+3 DİŞ SARIMSAK+YARIM TATLI KAŞIĞI KİMYON+1 TATLI KAŞIĞI TOZ BİBER+50GR ÇEKİLMİŞ CEVİZ İÇİ+2 YEMEK KAŞIĞI DOMATES SALÇASI+1 YEMEK KAŞIĞI BİBER SALÇASI+1 ADETTE ORTA BOY DOMATES ATABİLİRSİN PÜRE HALİNE GETİRİP+1 ÇAY BARDAĞI AYÇİÇEK YAĞI+3 TANE BUZ KALIBI KOY YALNIZ BUZLARI BALIK TEZGAHLARINDAKİ GİBİ KÜÇÜK OLARAK KOYARSAN DAHA İYİ OLUR..YANİ BUZLARI KIRIP KOY..ROBOTA HEPSİNİ KOYDUKTAN SONRA BAŞLA ÇEVİRMEYE..ALT TARAF İYİCE KARIŞIYOR..ÜSTTE KALAN KISMI ROBOTU KAPATTIKTAN SONRA KAPAĞINI AÇIP KARIŞTIR ALT ÜST ET İYİCE KARIŞSIN SONRA TEKRAR KAPAĞINI KAPATIP DÖNDÜRMEYE BAŞLA..BU İŞLEMİ 2 VEYA 3 KEZ DAHA TEKRARLADIKTAN SONRA ARTIK ROBOT KENDİ ÇEVİRMEYE BAŞLAYACAK ÇİĞ KÖFTEYİ..HERŞEY KARIŞMIŞ OLACAK VE SAKIZ GİBİ BİR ÇİĞ KÖFTE ELDE EDECEKSİN..DÖNDÜRME BİTTİKTEN KARIŞIM HAZIR OLDUKTAN SONRA 30 DAKİKA BEKLET ÇİĞ KÖFTEYİ..SONRA BAŞKA BİR KABA ALIP KAŞIK YARDIMIYLA KARIŞTIR VE YEMEYE HAZIR ÇİĞ KÖFTEN..

NOT:Arkadaslar oncelikle sunu belirteyim cig kofteyi yapip 3-4 saat dolapta beklettikten sonra daha bir guzel tat veriyor.bu arada tarifi biraz daha gelistirdim.annelerimizin yapmis oldugu domates kOnservelerinden ara ara katiyorum robotta donerken.konserve yok diyenler domates puresi yapipda katabilirler.ayrica baktiniz kivami civik olmus sorun yok donerken azar azar irmik katabilirsiniz.ben cok guzel sonuc aliyorum cevremdeki bircok kisiyede yaptim yedik ve tepkiler muhtesem olmus,harika olmus oldu.

DİĞER SORULARINIZA YANIT VERMEKTEN MUTLULUK DUYARIM..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanarya_avcisi -- 9 Temmuz 2013; 13:12:23 >

• Özelden ettim buradan da edelim. Tşklerr
  • Satılan çiğköfteler gibi kıvamlı mı ? Lezzeti onun gibi mi ? Başka tarifleri evde bi kaç kez denedim dışarıdaki gibi olmuyor
  • Etli için de tarif isterim Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakurek

Özelden ettim buradan da edelim. Tşklerr

rica ederim kardeş..
  • hocam şu çiğköftecilerden aldığımız cinsten mi bi kaç tane denedim böyle berbat oldu onlara benzemedi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -doctoR-

hocam şu çiğköftecilerden aldığımız cinsten mi bi kaç tane denedim böyle berbat oldu onlara benzemedi?

+1
  • teşekkürler kardeş. özelden almıştım tarifi teşekkürü buradan edeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koray

Etli için de tarif isterim Teşekkürler

HOCAM YILLAR ÖNCE ETLİ YAPARDIK FAKAT SON 7-8 SENEDİR ET KOYMUYORUZ..BÖYLE DAHA GÜZEL OLUYOR..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turpcubilal

teşekkürler kardeş. özelden almıştım tarifi teşekkürü buradan edeyim

RİCA EDERİM..
  • quote:

Orijinalden alıntı: swearer

Satılan çiğköfteler gibi kıvamlı mı ? Lezzeti onun gibi mi ? Başka tarifleri evde bi kaç kez denedim dışarıdaki gibi olmuyor

BENİM VERDİĞİM TARİFİ UYGULA ÇOK GÜZEL SONUÇ ALIRSIN..SEN BÜYÜK İHTİMALLE SU KATTIN..SUYU KATINCA ÇORBAYA DÖNER..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -doctoR-

hocam şu çiğköftecilerden aldığımız cinsten mi bi kaç tane denedim böyle berbat oldu onlara benzemedi?

BENİM VERDİĞİM TARİFİ UYGULA ÇOK GÜZEL SONUÇ ALIRSIN..SEN BÜYÜK İHTİMALLE SU KATTIN..SUYU KATINCA ÇORBAYA DÖNER..:)
  • ilk olarak emege saygı +rep ama bence ceviz olmamalı cig koftede en azından ona kişiye göre yazmalısın birde el degecek usta yogurmak gerekli saygılar...
  • dışarıda ki gibi olmuyor diyenler arkadaşlara sesleniyorum. Dışarıda ki çiğ köfteler zaten çok kötü. antep te çiğ köfte falan yemediniz galiba

• Emeğe saygı +
  • alakasız bişey söylicem aslında alakalı kızmayın :)
    bu bağırsakta olan kurtlar a sebep olan yiyeceklerden bitaneside çiğköfteymiş bende aşırı derecede seviyorum ama durum bu bendede varmış bu kurtlardan :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: -numlock-

alakasız bişey söylicem aslında alakalı kızmayın :)
    bu bağırsakta olan kurtlar a sebep olan yiyeceklerden bitaneside çiğköfteymiş bende aşırı derecede seviyorum ama durum bu bendede varmış bu kurtlardan :(

ETLİ ÇİĞ KÖFTE YERSEN OLUR KURT..FAKAT BU ETSİZ ÇİĞ KÖFTEDE BİR SORUN OLMAZ..BU ARADA BU VERDİĞİM TARİFTEKİ ÇİĞ KÖFTE GRİBEDE ÇOK İYİ GELİYOR..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephisto0191

dışarıda ki gibi olmuyor diyenler arkadaşlara sesleniyorum. Dışarıda ki çiğ köfteler zaten çok kötü. antep te çiğ köfte falan yemediniz galiba
    sadece anteple kıyaslamamak lazım ustaya bağlı ama oranın kültürü buna göre daha çok adıyaman-mardin-urfa-antep- bu gibi yerlerde ustalar daha iyi olduğundan güzel olur ancak şehire göre kısıtlamamak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: -numlock-

alakasız bişey söylicem aslında alakalı kızmayın :)

pastırma sucuk ta çiğ et var bunlar baharatta pişiyor
  • deneriz belki

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.