Şimdi Ara

En iyi pilavlık pirinç?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
17.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Osmancık ya da Gönen gibi yöresel pirinçlerin güzel olduğu söylenir ama bunlar her yerde bulunabilecek ürünler değil.

Marketlerde bulunabilecek şöyle tam tadında pilav yapabilmek için hangi marka pirinç alınmalı?

• pirinç hikaye asıl taş değirmen bulgur bul tereyağlı mükemmel olur
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    O dediğini ben istediğim zaman yapabiliyorum. Artık pirinç yiyesim var.
  • Normalde metro marketin baldosunu kullanırdım. Şimdilerde basmatiye alıştım. Aroması falan çok güzel geliyor hem de daha sağlıklı.
  • inanmayabilirsiniz ama BİM'de satılan yeşil paketli baldo pirinç. Markası da: "Efsane"

En iyi pilavlık pirinç?
  • Basmati deneyebilirsin.
  • https://tosyaburada.com/tosya-pirinci tosya pirincini deneyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayajeak -- 31 Mart 2021; 1:31:53 >
  • Geçenler de Bim' mahmood markalı (900gr 12 tl) basmati pirinç gelmişti. İlk defa denedim. aroması falan çok güzeldi. ucuza alabileceğimiz bir yer varsa paylaşmanızı rica ederim. trendyolda 900 gr en son 22 tl civarındaydı.
  • xmonte kullanıcısına yanıt
    Kaç mağaza gezmiştim, bulamamıştım. Efsane de iyidir.
    Migros ve Carrefoursa marketlerinde kendi markasıyla Gönen baldo bulunur. Zeki Gıda fason olarak üretir, iyidir.
  • migros baldo pirinci severek yiyoruz.
  • Kesinlikle tosya sarıkılçık pirinci

Tosya pirinci ile ilgili detaylı bilgiye şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

https://tosyaburada.com/tosya-pirinci//

• Jasmine pirinç,daha az nişasta içeriyor ve tane tane kalıyor.Kokusu aromatik ve tadı güzel...

• Ben Reis yada Hünkar baldo alıyorum.

• Valla ben buralarda fabrikasyon olarak bir çok markayı denedim, valla inanması güç ama BİM'deki Efsane Baldo'dan güzelini henüz yemedim.İllaki çok daha iyileri vardır...

Ayrıca Kavurduğunuz tencerenin materyali de etkiliyor. Çelik tencerede lezzetli bir pilav elde edemiyorum. Alüminyum tencere henüz denemedim, en beğendiğim pilav teflon tencerede oluyor şu an.

• Gönen de yaşıyorum Baldo iyidir zaten bizim burada bunun dışında pek pirinç yok. Ama basmatiyi çok tavsiye ediyorlar denemek hiç nasip olmadı
  • Dünyanın en iyi pirinci karacadağ pirinci olduğu söyleniyor. Çok farklı bir lezzet ve aroması var. Denemenizi tavsiye ederim.

• xmonte kullanıcısına yanıt

Şu anda piyasanın en kaliteli basmati pirinci Loyal ve Almalek markalardır. Zerrin'in kalitesi çok düştü çünkü tescilli bir marka olmadığı için, çuvalı basan içine saçma sapan pirinçleri doldurup satıyor. Zaten geçen sene 5 kilosu 70 liraya satılırken bu sene 50 liraya satılmasının sebebi de bu. Dilerseniz evcimik.com dan vereceğiniz siparişler için indirim tanımlayabilirim size.

• Kim ne derse desin, bence en iyi ve en uygunu yaylanın basmati pirinçi > kampanyaları takip edebilirsiniz.

• Bulgur olarak tadbul coarse vardı koca taneli ama mopaş artık satmıyor. Ağzına sıçam mopaş.

• esmer pirinç en faydalısı

glisemik endeks bakımından

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.