Şimdi Ara

Yeni Toyota Yaris Hybrid Cool e-CVT (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.152
Cevap
37
Favori
168.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim merak ettiğim şehir içinde bu kadar avantajlı olan bir modelin şehirler arası yakıt durumu. Dizeller malum şehirler arasında çok avantajlı oluyor. 120-130 km hızla şehirler arası yol alırken aracın menzili nedir, bir depo ile kaç km yol yapabilir bir bilgisi olan ya da test etmiş olan var mı?
  • ec.dmn kullanıcısına yanıt
    120-130 KM hız ile araç 4,5 - 5,5 arası yakıyor. İstanbul elazığ denememde 160 ı da gördüğüm, 100 den aşağı düşmediğim eco kapalı 4,3 lt ile tamamladım. clio dizel karşılığı 3,8 lt,benzinli karşılığı ise 5,5 6lt dir.
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ec.dmn

Merhaba,

Benim merak ettiğim şehir içinde bu kadar avantajlı olan bir modelin şehirler arası yakıt durumu. Dizeller malum şehirler arasında çok avantajlı oluyor. 120-130 km hızla şehirler arası yol alırken aracın menzili nedir, bir depo ile kaç km yol yapabilir bir bilgisi olan ya da test etmiş olan var mı?

Hava koşullarına göre düz yolda 120-130km/h civarında 4.5-5.5lt/100km arasında tüketir. Çok iniş-çıkış varsa tüketim artar. Depo 37 litredir.

Fırsatım olursa haftaya video çekip paylaşırım. Daha net bilgi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam ben yazarken MetalWave de yazmış, aynı tüketim değerlerini yazmışız hatta. Teyit edilmiş oldu. ;)

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Size de çok teşekkür ederim. :)
    siz benden daha tecrübelisiniz
    aracımı alalı 1.5 sene oldu. yazın istanbul elazığ arası uzun yol yaptım ve beni çok şaşırtmıştı. bastıkça yakacağını düşündüm ama yakmadı araç. kayseriden sonra 140 dan aşağı düşürmedim ve 160 son hıza ulaşıp devir göstergesinin birden normale düştüğünü gördüm. artık bana daha gidemezsin dedi, sınırlayıcı olduğunu gördüm. elazığa yaklaştıkça birden yokuşa çıkıp ardından inişe geçen çok yol vardı. yokuşları bazen dip gazla çıktım, uzun yoldan dolayı boşver ecoyu artık gideceğim yere varayım mantığı ile gittim. buna rağmen araç 5 lt yi görmedi. uzun yoldada ekonomik bir araç.
    İnternetten videoları görmüştüm, araç 180 km/h hızlara kadar ulaşıyor. Fakat ben denemedim. Pil boşsa ibre Power ile ECO bölümünün kesiştiği yere düşebilir ve dediğiniz gibi 160 km/h hızdan sonrasına bir süre (pil doluncaya kadar) ulaşamayabilir. Fırsatım olursa bunu denerim.

pil doluydu, açıklamalarındada 165 son hız gözüküyor. 180 basan bayır aşağı basmıştır yada engeli kaldırmıştır

• Ben hız yapmadım, denemedim hiç ama aşağıdaki videolarda 165km/h hızı geçmiş araç. Fakat ibre 180km/h gösterse bile GPS 171km/h göstermiş.

Şu da olabilir; Japonya'da yasal sınır zaten 180km/h, yani bu hıza göre tasarlanmış olabilir araç. Dediğiniz gibi ibre o hızları gördüğü zaman elektrik motorunun takviyesi azalıyor olabilir ve araç daha fazla hızlanmıyor olabilir.

• Merhaba,
    Serviste ön sis farı taktıran var mı?
  • http://m.hurriyet.com.tr/elektrikli-otoya-mtv-soku-40729445

Elektrikli otomobillere normal araçların mtv lerinin %25 i oranında mtv gelecekmiş, henüz tam olarak içeriği belli değil. Motoru olmayan bir araçtan motorlu taşıtlar vergisi almak, bana içerisinde hiç müzik olamayan iki dil bir bavul belgeselinin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘1. İlk Yönetmen Uluslararası Film Festivali’nde ‘en iyi müzik’ ödülü almasını hatırlattı

http://m.radikal.com.tr/kultursanat/muzigi_olmayan_iki_dil_bir_bavula_en_iyi_muzik_odulu-979670

• Türkiye'de 475 tane elektrikli otomobil var. Bunun neyinin Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni alıyorsun ki! Böyle vizyonsuz hareket yapanlara kızıyorum.

Bugün Amerika'da akaryakıt alım gücünün ne kadar fazla olduğunu biliyoruz, yani bir Amerikalı'ya göre akaryakıt almak sudan ucuz. Buna rağmen ABD devleti elektrikli araç alanlara 7.500$ ( Kaliforniya'da iseniz ekstra 2.500$ daha toplamda 10.000$) indirim yapılıyor.

• Arkadaşlar herkeze merhaba, yaklaşık 3-4 senedir piyasasını ve forumunu takip ettiğim yaris hibritten alabilmek için gerekli parayı nihayet bulduk.
    Aracı kardeşimize alacağız, kıstaslarımız; olurda ilerde satmak zorunda kalırsak diye; birkere 50000 km civarını geçmeyecek, Spirit olacak, 2014-2017 kasasından önce olmayacak, Hasar kaydı çok yüksek olmayacak, Ön tarafta bir parçadan fazla değişeni olmamalı, toyota garantisi en az 1 yıl daha olmalı, bütçemiz 70000 tl ye kadar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2014-toyota-yaris-1.5-hybrid-spirit-otomatik-31.000-km-beyaz-514734415/detay

Üstteki araç kafamıza yattı, 6000 tl hasar kaydı varmış, Kaput ve çamurlukta boya varmış, far değişmiş, 2019 a kadar garantisi varmış.

Kardeşimde; " -abi modeli daha yüksek bulursak garantiside birkaç sene fazla olur, satmak zorunda kalırsak iyi olur" diyor, bu yüzden biraz beklemedeyiz

Fiyatı 64000 e bırakıyor, Siz ne dersiniz?

• tebrizi kullanıcısına yanıt
    galericileri değilde normal vatandaşları sorgula.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-orjinal-extrali-navigasyonlu-529034997/detay

bunda navigasyon taktırmış adam 2015 model sahibinden bence fiyat düşecektir.
  • tebrizi kullanıcısına yanıt
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-orjinal-extrali-navigasyonlu-529034997/detay

bunda navigasyon taktırmış adam 2015 model sahibinden bence fiyat düşecektir. galerici arkadaş muhtemelen ölü fiyata aldı o aracı, 2015 olanı galericiye satsa belki 60 bile vermeyecektir, bunlardan bahsedip güzel bir fiyat iste yoksa galericiden bunu alıcam de.

bunları yazdım ama şahsi fikrim 2014 olan bu aracın ederi bence 60 olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

bunda navigasyon taktırmış adam 2015 model sahibinden bence fiyat düşecektir. galerici arkadaş muhtemelen ölü fiyata aldı o aracı, 2015 olanı galericiye satsa belki 60 bile vermeyecektir, bunlardan bahsedip güzel bir fiyat iste yoksa galericiden bunu alıcam de.

bunları yazdım ama şahsi fikrim 2014 olan bu aracın ederi bence 60 olmalı.

hocam dediğinize katılıyorum ama çok düşmüyorlar maalesef, gösterdiğiniz ilana 69000 teklif ettim kabul etmedi, 4000 tl ekstra var diyor, tamamda onlar benim işime yaramaz dedim,
    ama birdaha dediğiniz taktikle deneyelim. teşekkürler

• arkadaşlar bizim 2013 ve 2012 lere usb den iphone veya ipod bağlayan var mı? direk müzik listesine ulaşarak mı çalışıyor.

sorma nedenim bizim cihazın oynatıcısı usb den mp3 oynatınca kötü ses veriyor. bluetooth ile teli bağladığım zaman bildiğin lvl atlıyor cihaz.
    eğer ipodu yada iphone u da usb den (neden bluetooth değil derseniz sarj sıkıntısı olmadan kullanma amaçlı) bağlayıp aynı bluetooth performansı alabilirsem bir ipod temin edicem yoksa bluetooth ile çalışabilecek bir multimedia sistemi yapmayı planlıyorum.

edit:
    bir ip6 bulup deneme fırsatım oldu.
    evet oluyor hemde çok daha detaylı, şarkıları albüm sanatçı diye bile ayırabiliyor. ses kalitesinde değişim varmıydı farkedemedim çünkü denediğim telefonun sahibinde metal rock müzik yoktu
    zaten şikayetimde bu aslında rock müziğinde tiz önemlidir ve bunu kendi playerı güzel çalmıyor. aynı müziği bluetooth dan açarsam gayet güzel ses çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 2 Mart 2018; 13:48:29 >

İlk olarak Setup kısmından equaliser ayarlarını değiştirmeyi deneyin.

Veya telefonunuz kablosuz şarj (Wireless Charge) destekliyorsa hem Bluetooth ile müzik dinlersiniz hem de şarj etmiş olursunuz.

EQ ayarlarını biliyorum istediğimi vermiyor. zaten aynı ayarda çalıştırıyorum usb ve bluetooth u
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.