Şimdi Ara

Yeni toplanan sistem Mavi ekran ve Pubgden Crash veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba, ryzen 1600 ve gtx 1080 li sistemi bugün topladım. Pubg deneyeyim dedim performans sorunu hissetmedim ama değerlere bakmak istedim. İlk seferinde açıldı oyun gayet iyi oynandı ama tam msi afterburnerı aktif ettim o ara crash yedim. Sonra baya bi açamadım hep crash verdi. En son programı kapayıp denediğimde girdi sonradan tekrar açtım bende değerlere bakayım diyordum şimdide mavi ekranla sistem resetledi kendini sorun nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilneversleeps -- 29 Ekim 2017; 18:39:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Afterburnerı hiç açmadım uzun bi süre oynadım ayarlara girdiğimde System Service Exception mavi ekranı aldım ikinci kez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilneversleeps -- 29 Ekim 2017; 2:35:26 >
  • Afterburneri acinca dotada reset yiyordum yada oyun hiç açılmıyor.

• Sisteminize hwinfo yu yukleyin. Riva turner açık kalsin msi afterburneri kapatin. Hwinfo ve riva turner acik kalsin. Daha sonra hwinfoda gormek istediklerinizi osd ye ekleyin. Bence bir daha crash almazsiniz. Eger crash devam ederse riva turnerni baska versiyonunu yukleyin.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Hocam lole girip dediginiz programla ayarlar yapip baya bi durdum sorun yasamadım. Pubgye girdiğimde oyunun yarısında yine crash yedim. Pubgye geçince fps göstergesi kayboldu ama cpu 42 gpu 65-70 derecelerde geziyordu

• Programların hiçbirini açmadan deneyeceğim birde. Nvidia güncelledim birkaç şey daha yaptım. Crash neysede bu mavi ekran tedirgin ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: devilneversleeps

Hocam lole girip dediginiz programla ayarlar yapip baya bi durdum sorun yasamadım. Pubgye girdiğimde oyunun yarısında yine crash yedim. Pubgye geçince fps göstergesi kayboldu ama cpu 42 gpu 65-70 derecelerde geziyordu

Riva turnerin surumunu degistirin. Baska surum yukleyin

• vamp kullanıcısına yanıt
    Son sürümünüde yükledim ama sorun oyunla alakalı heralde hocam. Lolde bi sorun yok başka test edecek oyunda yüklemedim ikisinden başka. Pubg de Hiçbirşey açmadan oynadım oyun bitince exit lobby dediğimde yine crash verdi. Silip bir önceki Nvidia sürücüsünü yüklüyorum şimdide

• quote:

Afterburnerı hiç açmadım uzun bi süre oynadım ayarlara girdiğimde System Service Exception mavi ekranı aldım ikinci kez
    https://uzmanim.net/soru/crash-dump-dosyalarini-incelemek/1611

Aldığınız mavi ekranın sebebini anlamak için Dump dosyalarını incelemek gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 29 Ekim 2017; 12:19:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Son sürümünüde yükledim ama sorun oyunla alakalı heralde hocam. Lolde bi sorun yok başka test edecek oyunda yüklemedim ikisinden başka. Pubg de Hiçbirşey açmadan oynadım oyun bitince exit lobby dediğimde yine crash verdi. Silip bir önceki Nvidia sürücüsünü yüklüyorum şimdide

Bu durum bende fps drop ile gostermisti tomb raider oyununda. Afterburneri kapatinca oyun mukemmel bir akiciliga kavusmustu. Bazen istatistik sayaclari oyunlara iyi gelmiyor. Kapatmak gerekiyorsa kapatilmali. Bir sure sonra tekrar acip denersiniz

• qaanx kullanıcısına yanıt
    Yeni toplanan sistem Mavi ekran ve Pubgden Crash veriyorYeni toplanan sistem Mavi ekran ve Pubgden Crash veriyorYeni toplanan sistem Mavi ekran ve Pubgden Crash veriyor

Hocam bunlar sanırım

• Bugün hiç mavi ekran almadım ama ne yaptıysam olmadı hala oyunun ortasında crash verip atıyor. Oyun erken bitersede exit lobby dediğimde crash veriyor. Ne yapabilirim sorun nerde olabilir ? Windows güncelliyorum şimdide.
  • quote:

Yeni toplanan sistem Mavi ekran ve Pubgden Crash veriyorYeni toplanan sistem Mavi ekran ve Pubgden Crash veriyorYeni toplanan sistem Mavi ekran ve Pubgden Crash veriyor

Hocam bunlar sanırım

Olay biraz karışık ama donanımsal bir durum varsa harddisk veya ram hatta harddiskte bir problem var gibi duruyor.

Windows 10'da bu hatalarla karşılaşan baya olmuş. Windows güncellemeleri yapın ve en güncel driverları (chipset özellikle) bulup yükleyin bios güncelleyin ve biosu sıfırlayın (clear cmos) önerileri yapılmış. Sata kablonuzuda değiştirin anakartın başka bir portuna takın öle deneyin. Ramlerinize Memtest86 programıyla test edin.Hdtune programı ile Health bölümünden ss atın ve Error Scan bölümünde quick scan seçeneğini seçmeden bad sector taraması yapın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Afterburner son sürümlerinde kart kendi yazılımı ile o.c yapılmış olsa dahi kendi birdaha yapıyor hemde siz ne kadar sıfırlasanız bile. O yüzden kullanmayın.

• arkadaşlar crash meselesi bu programlarla alakalı değil bence aynısı benimde başıma geliyor artık pubgyi aralıksız olarak eylülde tekrar başladım o zamanlar normal oynuyordum bir hata yüzünden net framework yüklememi söyledi bilgisayar başka bir program yüklüyordum o sıra neyse net frame work 4.5 yokmuş yükledim felan yükledikten sonra pubgde crash yemeye başladım hep yüklemeden önce hiç bir crash vs vermiyordu bunu yükledikten sonra artık alıyorum nerdeyse yani en az 1 kere net frame work ile bağlantılı olduğu için o yüzden crash veriyor oyun bu arada gta san andreas da net frame work ile bağlantılı bir oyun onu oynarken arada bir crash alıyordum pubg crash olayınıda oradan çözdüm iyi forumlar isterseniz net framework 4.5i devre dışı bırakıp oyuna girin deneyin crash almadığınızı fark ederseniz kullandığınız programlarla alakalı olmadığını göreceksiniz
  • Ladarius kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim hocam kapatıp girmenin bi sıkıntısı olmuyor mu ? Birde nerden kapatabilirim

• hocam windows özellikleri diye aratın başlata oraya girin oradan kapatabilirsiniz tabi 4.6 görebilirseniz 4.6yı kapatın o sıkıntı çıkartıyordu hatırladığım kadarıyla olmazsa 3.5i kapatıp deneyin
  • qaanx kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 saat test ettim ramlerde bi sıkıntı çıkmadı. Hdtune ssi şöyle. Badsectorde temiz. Sorunun Net Freamworkten kaynaklandığını düşünüyorum onunla uğraşıyorum şimdi. Kapattım açtım derken loadingte kalıyo şimdide.Yeni toplanan sistem Mavi ekran ve Pubgden Crash veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilneversleeps -- 29 Ekim 2017; 18:7:21 >
  • Loadingi geçti oyunun yarısında crash yedim yine. kmode exception not handled ntfs.sys mavi ekranı verdi. İki gündür sadece bununla uğraşıyorum çıldırıcam artık

• hocam ben 1 ay boyunca net framework 4.6 olmadan oynadım o sıralar crash vs yoktu başka bir program net frame work yüklememi söyleyince yükledim ondan sonra almaya başladım crashı vs ha birde net framework sürümlerini baştan kaldırıp kurmayı dener misiniz ben yine sorunun net framework den kaynaklandığını düşünüyorum "kmode exception not handled ntfs.sys " hataya gelirsek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.