Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (372. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.823
Cevap
176
Favori
934.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın vitara kullanıcıları. Sizce 2008 mi? vitara mı? 2008 dizel bu arada. 15 bin bakımları olsun, benzin dizel farkı olsun, konfor olsun. Hangisini tercih ederdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: timeocean2

Sayın vitara kullanıcıları. Sizce 2008 mi? vitara mı? 2008 dizel bu arada. 15 bin bakımları olsun, benzin dizel farkı olsun, konfor olsun. Hangisini tercih ederdiniz?
    Vitara seçeneği 4x2 mi olacak? Eğer öyle olacaksa 2008 hayırlı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sayın vitara kullanıcıları. Sizce 2008 mi? vitara mı? 2008 dizel bu arada. 15 bin bakımları olsun, benzin dizel farkı olsun, konfor olsun. Hangisini tercih ederdiniz?
    2008 4x2 bir araç ve arazi kabiliyeti yok. Ve ayrıca 2008 alınacaksa en güzel paketi yani Vitara'nın donanımlarına sahip modeli GT Line oluyor.

GT Line fiyatı da 235.000 TL.

Vitara full donanım 4x4 fiyatı daha uygun.
    Bütçe olarak bu şekilde ama iç dizayn ve dış görünüm daha iyi 2008'de.
  • Çok kararsızım. Görüntü olaraktan ziyade yakıt vitara fazla yakar. 2008 az yakar. Bakımlardan dolayı eşit mi olur tam emşn değilim

• redloves kullanıcısına yanıt
    4x4 tabi ki

• quote:

4x4 tabi ki
    Ozaman suzuki vitara, 2016 model 1.4 4x4 vitara sahibim, son derecede memnunum. Yakıt konusuna çok takılma aynı segment ve özelliklerde benzinli araçlardan daha az yakacağı kesin dizeli söylemiyorum. Ben lpg taktırdım uzun yıllar kullanma nasip olursa (7-8 yıl) İstanbul içi ortalama hız 20-25 km 8,5-9 litre kış şartlarında, yazın 6,5-7.4 arası yakıyor, şehir dışı 5,5-6.3 benim gördüğüm yakıt tüketim leri.

Cevap için teşekkür ederim. 15 bin bakımları ne kadar bilgin varmı. Uygun diyorlar emsallerine göre

• quote:

Cevap için teşekkür ederim. 15 bin bakımları ne kadar bilgin varmı. Uygun diyorlar emsallerine göre
    Bir Nissan yada Honda bakımları kadar değil. 15bin bakımı 400 tl civarı tutar sanırım.

Teşekkürler

• Şair burda ne anlatmak istiyor

• Kendime soruma cevap vereyim :p

31marta kadar her yaşa yüzde 4 indirim yapıyorlarmış.maks yüzde 32

Benim araç 4 yaş.yuzde 16 indirim demek.

105 bin bakımına girecek.rutin bakımı 600 desen.105 bin de ekstra olarak bujiler değişiyor.

600+buji değişimi üzerinden %16 indirim

O zaman yeni soru geliyor.sizce bujiler kaça değişir :p

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Kendime soruma cevap vereyim :p

31marta kadar her yaşa yüzde 4 indirim yapıyorlarmış.maks yüzde 32

Benim araç 4 yaş.yuzde 16 indirim demek.

105 bin bakımına girecek.rutin bakımı 600 desen.105 bin de ekstra olarak bujiler değişiyor.

600+buji değişimi üzerinden %16 indirim

O zaman yeni soru geliyor.sizce bujiler kaça değişir :p
    1500 tl yi gözden çıkar dostum, 600'e nerde rutin bakım o fiyatlara yetkili servis ücreti kalmadı diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

1500 tl yi gözden çıkar dostum, 600'e nerde rutin bakım o fiyatlara yetkili servis ücreti kalmadı diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    Dostum 90bin km bakımına kadar hiç bir zaman bakıma 700 TL vermedim yetkili serviste.kah 500 kusur kah 600 kusur oldu.

Son bakımda(90 bin) fren balatası bilmem ne kayislari (90 bin de rutinmis),disklere torna 1200 kusur verdim.

Dolar hareketlendi belki olur 700.

Ama bujilere baktım.bosch marka 200 diyorsa tanesine yetkili servis ne der bilemedim.toplam 1500 tutarsa yetkili serviste yaptırırım.ama 2000 2500 belki 3000 derse elveda Suzuki yetkili servis.

Bujiler 4 tane oluyor.4*400:1600 bide rutin bakım 2000 yi bile geçebilir.anlamsiz olur

• Dün servise uğradım, arka balatam çok azalmıştı ve değişmesi gerekiyordu, önler 6-7bin daha gidecek gibiydi..
    Servis sattığı balatalardan(2 farklı balata satıyor biri ucuz, biri pahalı) ucuz olan için işçilik dahil yaklaşık 400TL istedi(sadece arka balata, araç 1.4S).
    Ben de sanayideki balatacıma gidip hem ön, hem arka balatayı değiştirdim ve ikisi için toplam 400TL ödedim.
    Serviste bu paraya sadece arka balatayı takacaklardı ve o da ne kalitede bir balata olacaktı bilemiyorum.
    Ben Ferodo marka kaliteli bir balata takmış oldum.
    Ferodo tanıdığım ve daha önce başka araçlarımda memnun kaldığım bir marka ancak vitaraya yeni taktığım için performansı için net bir şey söylemem için henüz erken.
    Üzeceğini sanmıyorum.
    Bir süre kullandıktan sonra tekrar bilgilendirme yaparım.
  • tsulhan kullanıcısına yanıt
    Hrv bence. Olmazsa vitara. Diğer ikisini önermem. Hrv önerme sebebim sorunsuzluk, kullanım kolaylığı, servis hizmetleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzsuzluk

Dün servise uğradım, arka balatam çok azalmıştı ve değişmesi gerekiyordu, önler 6-7bin daha gidecek gibiydi..
    Servis sattığı balatalardan(2 farklı balata satıyor biri ucuz, biri pahalı) ucuz olan için işçilik dahil yaklaşık 400TL istedi(sadece arka balata, araç 1.4S).
    Ben de sanayideki balatacıma gidip hem ön, hem arka balatayı değiştirdim ve ikisi için toplam 400TL ödedim.
    Serviste bu paraya sadece arka balatayı takacaklardı ve o da ne kalitede bir balata olacaktı bilemiyorum.
    Ben Ferodo marka kaliteli bir balata takmış oldum.
    Ferodo tanıdığım ve daha önce başka araçlarımda memnun kaldığım bir marka ancak vitaraya yeni taktığım için performansı için net bir şey söylemem için henüz erken.
    Üzeceğini sanmıyorum.
    Bir süre kullandıktan sonra tekrar bilgilendirme yaparım.
    Araç kaç model kaç km'de? Ben 2 defa ön balata değiştirdim ama arka balatalar 3. Ön balata değişikliğinde onunda değişmesi gerekir dediler . Benim araç 2016 model 1.4 4x4, 46 bin km'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redloves -- 1 Mart 2020; 20:56:2 >

• Merhaba arkadaşlar garanti uzatımı konusunda ki fikirlerinizi alabilir miyim? Yılbaşından sonra kallavi bir zam gelmiş sanırım şu andaki fiyat değer mi sizce.

Benim araç 53bin km'de.
    60bin bakımına kadar benim arkalar idare etmezdi çok azalmıştı.
    Kullanma şekline ve kullanılan trafiğe göre değişir, daha az frene basanlarda haliyle daha uzun gidiyor, benim ki benim sürüş şeklimle 60bin'e kadar gitmezdi.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzsuzluk

Benim araç 53bin km'de.
    60bin bakımına kadar benim arkalar idare etmezdi çok azalmıştı.
    Kullanma şekline ve kullanılan trafiğe göre değişir, daha az frene basanlarda haliyle daha uzun gidiyor, benim ki benim sürüş şeklimle 60bin'e kadar gitmezdi.. :)
    İnternet'de Ferodo marka arka balata 178 tl, blueprint marka arka balata 150 tl. Daha önce öndeki balataları blueprint almıştım herhangi bir problem yaşamadım. Bu sene bakımda arka balata ile birlikte ön disk ve balata da değiştireceğim. Senelik bakalım km dolsun dolmasın yaptırırım. Fren hidrolik değişimini de yaptırırım geçen seneki bakımda sadece kontrol etmişlerdi herhalde km düşük olduğu için.

• Selam Arkadaşlar,

Bu videoda gösterilen Vitara 2020 model galiba?
    Suziki sitesinde broşürü olanda 2019 mu?
    Bazı ufak değişimler var gibi multimedya ekranı gibi mesela..
    https://www.youtube.com/watch?v=lOa1YRjgyI0&t=4s
  • 
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.