Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (373. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
933.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Videoda görünen makyajlı kasa Vitaradır. Araçlar ülkemize multimedya cihazı olmadan geliyor. Ülkemizde farklı bir marka takılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kul Ahmet

Videoda görünen makyajlı kasa Vitaradır. Araçlar ülkemize multimedya cihazı olmadan geliyor. Ülkemizde farklı bir marka takılıyor.
    Vay arkadaş kararan dikiz aynasıda var bu bizim distribütör'den bir halt olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2020 model yeni vitara kullanıciları araçlarını teslim aldı mı? Aldıysa, bize RBS ve Multimedia problemi olup olmadığını aktarabilir mi? Eski modellerdeki sıkıntılar giderilmiş mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videoda birde direksiyonun altında telefonu açma kapama için düğme var. Türkiyedeki araçlarda var mı acaba o düğmeler biliyor musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • KorayKorkmaz kullanıcısına yanıt
    Bayideki aracın fotoğraflarını paylaşmıştım. Aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz.
    http://www.yenivitara.com/post5858.html?sid=45923f75a7dc6b6c5b1e1270ceba7d8f#p5858
  • Baktım ama açılmıyor hocam fotoğraflar.
  • KorayKorkmaz kullanıcısına yanıt
    Bu video bilgilendirici olabilir umarım.
    https://www.youtube.com/watch?v=uhvDB3Etmmg&feature=youtu.be
  • Karşılaştırmalı bir video
    https://www.youtube.com/watch?v=nTkCfZnaNIg
  • 25 Mart 2020 tarihinde İstanbul Tuğmaner serviste 45.000 km bakımına girdim. 15.000 km bakımı kapanan Aykon'da, 30.000 km bakımıda yine Tuğmaner'de yapılmıştı.
    Aracım 1.4S model.

Motul 8100 ECO-NERGY 5W-30 motor yağını kendim alıp götürdüm.
    Önceki 2 bakımda Mobil 1 ESP Formula 5W-30 kullanmıştım, hiçbir sorun yaşamadım fakat bu yağ daha çok dizeller için tercih ediliyor çünkü Dizel Partikül Filtreleri (DPF) katkılı ve ACEA C2, C3 standartlarını karşılıyor.
    C Sınıfı bildiğiniz üzere, hem dizel motorlar hem de egzozların çevre dostu olma gereksinimlerini karşılayan yağlayıcıları birleştiren yeni bir kategori. Bu kategorideki yağlayıcılar, dizel partikül filtreli motorlarda kullanılabilir.

Tamam benzinli araçlarda kullanıyor bende bir sıkıntı yaşamadım ama bu sefer benim araç için en iyisi oldugunu düşündüğüm benzinli arabaların en gelişmiş standardı ACEA A5/B5 ve API SL normlarını karşılayan Motul 8100 ECO-NERGY 5W-30 tercih ettim.

1.4S’ler için hava filtresine servislerde 250-300 TL arası fiyat yazılıyor, bunuda piyasadan 50TL’ye bulup kendim götürdüm. SARDES marka aldım, isteyen olursa nette SardeS-SA2740 olarak aratabilir.

Polen filtrem var zannediyordum evde, yokmus onu götüremedim mecburen 90 TL serviste yazdılar piyasada 25TL’ye bulunan polen filtresine.

45.000km bakımda fren hidroliği mevzusu var biliyorsunuz, kanaatim servislerin bu konuda tam bir bilgisi yok. Bakım tablosunda 1.4 ile 1.6 olarak ayrılmamasına ragmen görüştüğüm bir servis 45.000’de iki modelde de değişiyor , diğer servis 1.4’de değişmediği 1.6’da değiştiğini söyledi. Aynı mekanizma ve aynı hidrolik yağı kullanılmasına ragmen, sarf malzeme kodu bile aynı olmasına ragmen böyle bir ayrımın bana saçma gelmesinden dolayı benim aracımda değiştirilmesini istedim ve değiştirdiler. Sizlere tavsiyem 3 yıl / 45.000 km sürecini geçip, fren hidroliğini değişmemişler varsa gidip değiştirsinler, riske girmeye gerek yok zor bir işlem değil.

Balatalarımı 60.000 km’ye kadar kullanmayı planlıyordum baktık, 3.000 – 4.000 km daha yolu kalmış. Bakımda değiştirmedim, piyasadan Blue Print marka alıp, 50.000 km’de dışarıda değiştireceğim.

Genel olarak bakım sürecinden çok memnun kaldım, Şener Usta ve Mehmet Usta’ya buradan teşekkür etmek isterim, bakım esnasında bir ders gibi hem anlattılar, hem sohbet ettik.

Motor yağı ve hava filtresini çıkarınca, 45.000km bakımı için 649 TL ödedim, faturayı yüklüyorum.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

25 Mart 2020 tarihinde İstanbul Tuğmaner serviste 45.000 km bakımına girdim. 15.000 km bakımı kapanan Aykon'da, 30.000 km bakımıda yine Tuğmaner'de yapılmıştı.
    Aracım 1.4S model.

Motul 8100 ECO-NERGY 5W-30 motor yağını kendim alıp götürdüm.
    Önceki 2 bakımda Mobil 1 ESP Formula 5W-30 kullanmıştım, hiçbir sorun yaşamadım fakat bu yağ daha çok dizeller için tercih ediliyor çünkü Dizel Partikül Filtreleri (DPF) katkılı ve ACEA C2, C3 standartlarını karşılıyor.
    C Sınıfı bildiğiniz üzere, hem dizel motorlar hem de egzozların çevre dostu olma gereksinimlerini karşılayan yağlayıcıları birleştiren yeni bir kategori. Bu kategorideki yağlayıcılar, dizel partikül filtreli motorlarda kullanılabilir.

Tamam benzinli araçlarda kullanıyor bende bir sıkıntı yaşamadım ama bu sefer benim araç için en iyisi oldugunu düşündüğüm benzinli arabaların en gelişmiş standardı ACEA A5/B5 ve API SL normlarını karşılayan Motul 8100 ECO-NERGY 5W-30 tercih ettim.

1.4S’ler için hava filtresine servislerde 250-300 TL arası fiyat yazılıyor, bunuda piyasadan 50TL’ye bulup kendim götürdüm. SARDES marka aldım, isteyen olursa nette SardeS-SA2740 olarak aratabilir.

Polen filtrem var zannediyordum evde, yokmus onu götüremedim mecburen 90 TL serviste yazdılar piyasada 25TL’ye bulunan polen filtresine.

45.000km bakımda fren hidroliği mevzusu var biliyorsunuz, kanaatim servislerin bu konuda tam bir bilgisi yok. Bakım tablosunda 1.4 ile 1.6 olarak ayrılmamasına ragmen görüştüğüm bir servis 45.000’de iki modelde de değişiyor , diğer servis 1.4’de değişmediği 1.6’da değiştiğini söyledi. Aynı mekanizma ve aynı hidrolik yağı kullanılmasına ragmen, sarf malzeme kodu bile aynı olmasına ragmen böyle bir ayrımın bana saçma gelmesinden dolayı benim aracımda değiştirilmesini istedim ve değiştirdiler. Sizlere tavsiyem 3 yıl / 45.000 km sürecini geçip, fren hidroliğini değişmemişler varsa gidip değiştirsinler, riske girmeye gerek yok zor bir işlem değil.

Balatalarımı 60.000 km’ye kadar kullanmayı planlıyordum baktık, 3.000 – 4.000 km daha yolu kalmış. Bakımda değiştirmedim, piyasadan Blue Print marka alıp, 50.000 km’de dışarıda değiştireceğim.

Genel olarak bakım sürecinden çok memnun kaldım, Şener Usta ve Mehmet Usta’ya buradan teşekkür etmek isterim, bakım esnasında bir ders gibi hem anlattılar, hem sohbet ettik.

Motor yağı ve hava filtresini çıkarınca, 45.000km bakımı için 649 TL ödedim, faturayı yüklüyorum.

Paylaşım için teşekkürler hocam. Güzel detaylı bir anlatım olmuş. Senin hava filtresi k&n yokmuydu? Onu ne yaptın. Bakım fiyatları gerçekten çok artmış, km yükseldikçe fiyatlarda kabarıyor haliyle.

• redloves kullanıcısına yanıt
    K&N hava filtresi sipariş etmiştim derken Sardes'in bizim 1.4'ler için uygun filtre çıkardığını gördüm, ki iyi bir markadır. Piyasada da 50 TL'ye bulabiliniyor. Bu yüzden 550 TL ödemekten vazgeçtim :) Sardes ile devam ediyorum.

Eğer piyasada muadil hava filtresi çıkmasaydı K&N'ye geçerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

K&N hava filtresi sipariş etmiştim derken Sardes'in bizim 1.4'ler için uygun filtre çıkardığını gördüm, ki iyi bir markadır. Piyasada da 50 TL'ye bulabiliniyor. Bu yüzden 550 TL ödemekten vazgeçtim :) Sardes ile devam ediyorum.

Eğer piyasada muadil hava filtresi çıkmasaydı K&N'ye geçerdim.
    Vay arkadaş, biz aldık 550 tl kazık mı yedik şimdi😂😂😂. Bende Nisan ayı sonuna doğru nasip olursa bakım yaptıracağım. Söylediğin yağı, fren hidroliğini değiştireceğim yetkili serviste. Arka fren balatası, yağ filtresi, polen filtresi vs değişecek benimde. Bunun dışında birşey çıkarsa onuda yaptırırım. Şuanki km 47bin civarı.

• Lassa driveways kullanan varmı

Goodyear efficentgreap ile ikisi arasındayım

Fiyatlar yakin

• Goodyear efficentgreap perf 2 4 oluklu Slovenya üretim.2020 üretim alındı.

İyi para gömdüm :(.kara cumada 500 e felan alanlar olmuştu.keske o zaman alaymisim

• Merhabalar, 1.4S için az önce internet üzerinden bazı siparişlerim oldu.
    Suzuki Vitara 2015 Sonrası Arka Fren Balatası ADK84238 150,00 TL
    Suzuki Vitara 2015 Sonrası Hava Filtresi ADK82252 80,00 TL
    Suzuki Vitara 2015 Sonrası Yağ Filtresi ADD62104 27,00 TL
    Suzuki Vitara 2015 Sonrası Ön Fren Balatası ADK84241 148,00 TL
    Suzuki Vitara 2015 Sonrası Polen Filtresi ADK82513 35,00 TL
    Bunlar haricinde bir de kvadankpakal vermiş olduğu yağı da internet üzerinden alacağım.
    Fren hidroliği için marka kod var mı?
    Bujilerimiz ne zaman değişir?
    Teşekkür ederim şimdiden.
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Genel de servisleri denemek için yaptığım bir şey var. Özellikle bakıma giderken cam suyunu doldururum. Sonra bakım kağıdına bakarım cam suyu ekliyorlar mı diye müşterilerine ne kadar dürüst oldukları anlamaya çalışırım. Önemsiz bir tutar gibi görünsede 18 tl yazmışlar az da sayılmaz.
    Bir de atık yağ bedeli onların ödemesi gereken bedel ama genelde müşteriden alırlar.
  • muzi_ko kullanıcısına yanıt
    Fren hidroliği için Castrol Dot4 alabilirsin hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 5 Nisan 2020; 10:46:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,
    Suzuki Vitara 4x2 almayı planlıyorum.Size göre bu aracın diğer benzerlerine göre artılarını ve eksileri neler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MattPegasus

Merhabalar,
    Suzuki Vitara 4x2 almayı planlıyorum.Size göre bu aracın diğer benzerlerine göre artılarını ve eksileri neler ?
    + lari

Sorunsuzluk
    yüksek donanım
    Yakıt sarfiyatı

-leri

Yetkili servis ağı(her ilde yok,bu motora her usta bakar ama yetkili servis istiyorsan büyük sehirler)
    İç malzeme kalitesi(2020 lerde toparladı diyorlar)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

+ lari

Sorunsuzluk
    yüksek donanım
    Yakıt sarfiyatı

-leri

Yetkili servis ağı(her ilde yok,bu motora her usta bakar ama yetkili servis istiyorsan büyük sehirler)
    İç malzeme kalitesi(2020 lerde toparladı diyorlar)

Alıntıları Göster
    Sorunsuzluk (multimedia / Rbs / Torsiyon Çubugu eğriliği) +leri hariç

• 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.