Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (374. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.825
Cevap
175
Favori
935.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pokemoncu34

Sorunsuzluk (multimedia / Rbs / Torsiyon Çubugu eğriliği) +leri hariç

Alıntıları Göster
    Çok ilginç. Yüzde kaçında bu arızalar var?
    Olanlar da ise bu arızalar çözülmüyor mu? Kronik olarak kalıyor mu?
    Kronik soruna örnek
    https://forum.donanimhaber.com/peugeot-yeni-3008-ve-5008-direksiyon-titreme-problemi-peugeot-sorunu-kabul-etti--129413930

https://www.google.com.tr/search?q=site%3Aforum.donanimhaber.com+dsg+arıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 16 Nisan 2020; 14:57:7 >

• MattPegasus kullanıcısına yanıt
    2017 model 4x2 1.4S aracım var. 45.000 km'de. Daha önceki sayfalarda paylaştığım bilgileri özetleyeyim.

Artıları:
    1- Sorunsuzluk
    2- Tam otomatik sorunsuz şanzıman
    3- Donanım seviyesine göre uygun fiyat
    3- Benzinli motora göre düşük yakıt tüketimi
    4- 1.4 S motorla gelen yüksek tork ve güç
    5- Sınıfında en iyi yol tutuş
    6- Keyifli kullanım

Eksileri:
    1- Sert süspansiyon (makyajlıda biraz yumuşadığını duydum)
    2- Multimedya cihazı (1 kez arızalandı, garantiden değişim yapıldı. 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum)
    3- Sürekli gezme isteği
  • 1 ay önce Vitara 1.4 GLX Premium 4x4 AT(Çift Renk) için sabit fiyatla ön sipariş geçtim. Henüz araç galmedi. Siparişten sonra 3 kez zam geldi. Ben alırken liste fiyatı 238.900 TL iken şu an 260.900 TL oldu. İptal hakkım da var ve mevcut kriz nedeniyle alıp almama arasında kararsızım. Almalı mıyım sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERPmühendisi

1 ay önce Vitara 1.4 GLX Premium 4x4 AT(Çift Renk) için sabit fiyatla ön sipariş geçtim. Henüz araç galmedi. Siparişten sonra 3 kez zam geldi. Ben alırken liste fiyatı 238.900 TL iken şu an 260.900 TL oldu. İptal hakkım da var ve mevcut kriz nedeniyle alıp almama arasında kararsızım. Almalı mıyım sizce?
    Benim annamadığım madem araç yok bu bayiler ocakdan beri neyi satıyor. Forumlardan okudugum sürekli bi al satın olduğu ama sorsan ortada araç yook. Yada varda bize mi söylemiyorlar. Bu arada siz araca şimdi 238 mi yoksa 260 mı vereceksiniz? Karantina dönemi biterse benimde yerinde görüp almak istedigim bi araç. 2018 de ciddi ciddi niyetlenmiştim. Lakin bazı problemlerini duyunca araçtan sogumuştum. Bazı arkadaşlar hala sorunsuzluk deyip duruyor, sahsen ben buna inanmıyorum. Ortada yapılan şikayetler var. Makyajlı versiyonda bunlar çözülmüşse ne ala. Mayıs -Haziranda nasipse bu araçlardan birini alacagım. Grandlandx 1.2, kadjar 1.3, 3008, 2008 gtline ve Vitara glx Hayırlısı nese o...

• Makyajlı kasayı bugün test ettim ve özellikle süspansiyona odaklandım. Çok dikkat etmeme rağmen bir fark göremedim. İnceleme videolarında süspansiyon daha iyi olmuş gibi ucu açık ve net olmayan yorumlar var. Resmi bir bilgiye nasıl ulaşırız, değişiklik olup olmadığına dair. Bu arada aracım daha altı aylık ama makyajlı ile değiştirsem mi diye test edeyim istedim. Takasta fark uygun olursa değiştireceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pokemoncu34 P kullanıcısına yanıt
    Sabit fiyat garantisi ile kapora ödedim.

• Fabrikada yüzbinlerce üretilen araçların bir kısmında (sayı bilinmiyor, şilayetler ise onlarca) torsiyon çubuğunda olduğu söylenen hata kronik değildir.
    bakın TDK KRONİK tarifini nasıl yapmış.

sıfat, mecaz; Uzun süredir bir çözüm getirilmemiş

Halbu ki bu hatanın çözümü varmış.
    WV lardak ki DSG şanzımanlarda ki hatanın çözümü olmadığı için KRONİKTİR.

Bu nedenle Türkçemizi gelişi güzel kullanıp, piyasada alınabilecek en iyi performans/fiyat’a sahip aracı kötüleyip durmayın.

Eksikleri, öalzeme yetersizliği olabilir, ama bunları görerek aldığınız için peşinen kabul ettiğiniz bir üründen de çok şey beklemyin.

Sürün, keyfini çıkarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 22 Nisan 2020; 9:24:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önceleri de silecek konusu açılmıştı. Hangi silecek olursa olsun 1 sene sonra ses yapmaya başlıyor.
    Aliexpress'ten ön ve arka için aldığım silecek lastiklerinden memnun kaldım. Zaten 1 sezon bile dayansa fayda/maliyet oranı olarak yeterli.

İlk olarak 1 sene önce, arka silecek için değişim vakti gelmişti, iz yapıyordu.
    Aliexpress'ten arka kola uygun 6mm genişliğinde silecek lastiği aldım. Ölçü olarak yanlış hatırlamıyorsam 25cm uzunluk gerekiyor.
    Arka silecek için lastiğin özel bir kilit mekanizması yok. Sadece 6mm genişliğinde olması yeterli.

Ürünü aşağıdaki satıcıdan 6mm ve 52.5cm olarak aldım. Yeterli uzunlukta kesip kullandım. Elimde 1 yedek daha kaldı.
    https://www.aliexpress.com/item/32951051924.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.2c5325b2GthZmd

Bu sene başında Ocak ayında ise aracın üzerinde gelen silecek kollarına uyan 10mm genişliğinde 40 ve 60cm uzunluklarında 1 takım silecek lastiği aldım.
    https://www.aliexpress.com/item/32951075656.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.42eb44584PD47w
    Lastik üzerindeki kilit mekanizması aynen uydu, bir uyumsuzluk çıkmadı.
    Daha 2 ay kullandım bir sorun çıkarmadı. Malum zaten artık bahar geldi, hem de corona'dan dolayı evlere hapsolduk.

Silecek lastiklerini sökme ve takmak kolay. Kullanma Kılavuzu 7-81. sayfasında da görsellerle anlatıyor.

• ERPmühendisi kullanıcısına yanıt
    ben sözleşmeyi yaparken sadece vergi zammından etkilenecek şekilde baz fiyat üzerinden yapmıştım. bu artış araç baz fiyatına yapılan zam mı vergi zammı mı?
  • zopik Z kullanıcısına yanıt
    aracın çıplak fiyatı arttığından, bir üst vergi dilimine geçmiş olabilir. ama bu bir "vergi zammı" mıdır? değildir.
  • aracın çıplak fiyatı artsa da sözleşme gereği ben bundan etkilenmeyeceğimden, vergi oranında bir artış olmadığı sürece benim ödeyeceğim toplam tutar değişmemeli değil midir?
  • zopik Z kullanıcısına yanıt
    Henüz aracı almadım. Ama işin özeti şu olmalıdır. Arabanın net tutarı 120.000 TL altı için %50 ÖTV, üstü olanlar için %60 ÖTV var. Mevzuattaki bu madde değişmediği sürece arabının fiyatı değişmemeli. Mevcuattaki değişim de daha da artacak yönde olmaz şu mevcut durumda. %50 ÖTV azaltılırsa bu alan kişi tarafından lehte bir durumdur. %50 vergi artarsa aleyhte durumdur.

• Aralık sonu anlaştığım aracı geçen hafta teslim aldım. Herhangi bi fark ödemedim...

• umiteks U kullanıcısına yanıt
    Aaa bayağı geçmiş. Aralık ayında anlaşırken, size ne zaman gelir demişlerdi?

• 46.000 km'de biten ön fren balataları için piyasadan BluePrint marka balata aldım 135 TL'ye. dün 50 TL'ye de ustaya taktırdım sanayide. Balatadan memnun kaldım, ses yapmadı. totalde 185 TL'ye halletmiş oldum.

Bilginize.

Bu arada kendi halimizde 100 kişilik bi whatsapp grubumuz var, katılmak isterseniz buyrun;

h t t p s : / / c h a t . w h a t s a p p . c o m/FbAnOnBuA3hATbpn6PDdyp

NOT: boşlukları kapatıp linki açın lütfen.
    yapamayan olursa özel mesaj ile bana ulaşsın, linki tam haliyle atarım. DH whatsapp linki kopyalamaya izin vermiyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 30 Nisan 2020; 11:32:32 >
  • ERPmühendisi kullanıcısına yanıt
    Bende farklı bi sorun oldu.
    Normalde Mart sonu demişlerdi, Mart başı geldi araç...

• Tabela tanımanın yazdığı kilometre işareti çok uzun süre ekranda kalıyor!

Bir de bu şerit takip sesli uyarı vermezse ne anlamı var ki? İnsanın gözü ekranda olsa önünü de görür zaten 🤔

• Trip A nın yakıtın sıfırladığımda trip B de sıfırlanıyor.
    Bunu değiştirmenin bir yolu var mıdır?

• A aracın katettiği tüm mesafe, B ise sizin başlamgıç ve bitimini ayarladığınız.
    ilkaracı aldığımda farkettim sizin bahsettiğiniz durumu (2016)
    bu nedenle her benzin alışımda B sıfırlıyorum,
    A alındığı günden beri ellenmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • umiteks U kullanıcısına yanıt
    Benim araçta Trip A ve Trip B ayrı olarak sıfırlanabiliyor. Herhangi bir ayar yapmadım.
  • 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.