Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
22.549
Cevap
234
Favori
990.881
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Peugeot >> Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
Giriş
    1079 Mesaj

hocam benimki 130 luk olan turbo benzinli değil, benimki 82 lik vti motor olan, ama turbolarına özellikle renault olan 0,9 tce ve 1.2 130 luk megan 4 lerde kullanılan motorlara lpg montajı yapılabiliyor, fakat bunun 308 in 130 luk turbo benzinli motoruna da montajı olurmu kesinlikle lavato forumunda İlker beye sormanız lazım, şimdi benim marka olarak 2 tercihim vardı, brc veya lavato, fakat lavatoyu biraz araştırdığınızda çok daha güncel bir yazılım enjektör ve malzeme kullandığını anlıyorsunuz, bendeki kit 1500 tl değerinde ama motor garantisi veriyor lavato, bendeki montaj lavato oldu.
    daha önceki aracımda zavolli kullanıyordum ve arada bariz fark var, bir kere lavato da lpg enjektörlerinden kaynaklanan cizirti gelmiyor, hatta @just_smile benim için ankarada brc montajlı bir 308 i test etmişti, brc enjektörlerde sesli çalışıyor, benim kullandığım lavato smart kitte aracın normal motor sesi haricinde kesinlikle bir ses duymuyorsunuz. aracımız 47 lt lik simit tank destekliyor ve bagaj 5 cm kadar yükselsede görsel hacmi küçülmüyor, stepneyi güzel deri bir kılıfa koyuyorlar o da ince stepne olduğu için halen 2 valizi bir sırt çantasını ve takım elbiseyi rahatlıkla bagaj alabiliyor, stepne beni olumsuz etkilemedi, bu araca silindir tank önermiyorum, ama şiddetle 47 lik simit tank öneriyorum, performans ile ilgili sizin turbolarda montaj gerçekleşirse eğer kesinlikle birşey farketmeyeceğinize eminim, bende klima açıkken şehir içinde 1. ve 2. fiteslerde araç doluyken yoruyor aracı onun haricinde performansta hiç bir etkisi yok, yakıtına gelirsek 47 lik tankı kaça doldurduğunuz önemlii, Bolu shelden doldurduğum lpg beni dinara kadar 570 km götürdü, gene doldurdum hala bitmedi, kuruş hesabı 1,90 dan ya da 2,20 den almana göre değişir ama tank maksimum 90 tl ye doluyor ve sen 550 km gidiyorsun, hesabınızı buna göre yapabilirsiniz, aracın davranışı elektromekaniği yada herhangi bir yerinde bir sorun yok, araç gazla 2000 km yi devirdi cebim para gördü inanki, bu kit testini kış soğuklarında verecek, yani ilk soğuklarda çalışmada silkeleme ya da başka birşey var mı o zaman yaşamak görmek lazım, şu an yok olsa ayıp olur zaten, ama genede kışı görmek lazım, fakat benim 2000 model 206 tık diye çalışıyordu bu da çalışacak o konuda şüphem yok yani, gazı da mümkün olduğunca kaliteli shell , po gibi yerlerden almaya çalışın ben öyle yapıyorum. önerirm arakdaşlar, forumda da bahsettim zaten 130 luklara montajı olsa tadından yenmez diye, ikinci eliniz uçar gider :)
    |
    |
    Bahsedilenler: insaatmüh.86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör JusT_SmiLe , lavato

• Binbaşı
    1995 Mesaj

Çok güzel bir açıklama olmuş, bende şunu eklemek istiyorum turbo olan araçlarda lpg dönüşümü biraz daha fazla oluyor, bu bakimdan siz şanslısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    memurpower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

eğer turbo 308 de kit dönüşümü olacaksa sanırım 2700 tl sadece kit ücreti, 170 tl motor garantisi..... olacak, tabi ben muayeneye yakın ruhsata işleyeceğim, gaz sızdırmazlık felan derken 3 lira diyelim bu iş turbolar için ama işin ucunda 200 nm tork var ve km de 15 kuruş, ben gibi 118 nm tork yokki :))oluyorsa yapın öneririm, yok subap erimesi felan, öyle bir map ayarı yapıyorlaki belirli devirlerde araç benzin deesteği açıyor zaten
    |
    |
    fasson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhaba,

Çorlu Edirne arası 95 km sabit hızdaki yakıt değeri.
    |
    |
    308 1.2 otomatik fiyat alan var mı arkadaşlar? 70 e fln gelirse 30 bin sıfır faizle almayı düşünüyorum?

Shell de 10 lt Adblue 25 tl, bizim araçlara uygun sanırım ne dersin Berker?
    Bu mesaja eklenen görseller:

|
    |
    Bahsedilenler: otmotvmhndsi

• Yarbay
    3767 Mesaj

Servisteki 10L de 32 lira abi :) Ben servisten alırım yinede

Edit: Pardon 36 + KDV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 12 Ağustos 2016; 22:33:36 >
    |
    |
    kocaballi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    366 Mesaj
    Diyelim ki kendimiz adblue aldık. nasıl dolduracağız. o bidonun yanında dolum aparatı da var mı?

Orijinalden alıntı: bilgeturk

Diyelim ki kendimiz adblue aldık. nasıl dolduracağız. o bidonun yanında dolum aparatı da var mı?

Huni ile.

Ya da servisten kilit uclu 1.89 litrelik olandan alip arkasini kesip huni olarak kullanarak

|
    |
  • Teğmen
    161 Mesaj

Teşekkürler bilgiler için çok aydınlatıcı olmuş. Peki bizim araçların garanti durumu ne oluyor tüp taktırınca yani servis senin aracın garantiden çıktı diyebilir mi?

|
    |
    Bahsedilenler: memurpower

Eylül başında yeni kampanya olacak çok yüksek ihtimal.308 de stoklari fazla .Fiyatlarda 10-15 bin tl aralığında indirime gidecekler ve ayrıca 0 faiz kampanyası olacak ..Bekleyin biraz daha derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tampa1 -- 13 Ağustos 2016; 18:27:55 >
    |
    |
    mekmaster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cuma günü sabahtan akşama kadar serviste kaldı araç, 75.000 periyodik bakımı dışında herhangi bir problem de henüz çözülmüş değil. Fatura biraz kabarık çıktı bu sefer :

75.000 km bakımına 570 TL ödedim, bundan önceki bakımlarım 400 TL civarlarında tutuyordu. Bir de yağı eskiden 5w30 koyuyorlardı, bu sefer 0w30 koymuşlar

Gelelim Denon'daki ses sıkıntısına, servisin söylediğine göre multimedya ünitesinin ses çıkışlarında problem varmış. Yani kolonlar Denon'un amfisi vs. sağlam dediler, sorun multimedya cihazında. Sistemi söktüler, incelemeye göndereceklermiş (nereye bilmiyorum, sormadım da) tamir edilebileceğini iddia ediyorlar. Tamiri mümkün olmayan bir durum var ise de değişim yapılacakmış. 308'de şu ana kadar gördükleri ikinci SMEG-ses sistemi problemi olduğunu belirttiler.

Garanti uzatmanın faydası, olası bir değişim durumunda parça fiyatının 1900 TL olduğunu söylediler. Şu anda araçta SMEG yok, ekranım kapkara bir şekilde geziyorum :

İşin kötü tarafı Peugeot'nun bu saçma dizaynı sebebi ile şu anda klima-havalandırma için araçta hiç bir şeyi kontrol edemiyor olmam Bu kumandalar makyajda kesinlikle konsola alınmalı, grafikleri animasyonları yine ekran üzerinde olsun ama kontrolü bilindik düğmelerle yapılsın duy sesimizi eyy Peugeot

Havaların sıcak olması nedeni ile klimayı çalışır vaziyette bıraktılar. Araç çalıştığında en son ayarlandığı şekilde o da çalışmaya başlıyor. Ama şansımıza hava bu gün bozdu, serin bir hava vardı İstanbul'da, klimayı kapatma imkanımız olmadığı için donarak gezdik, güler misiniz ağlar mısınız

Durur vaziyette direksiyonu sağa çevirirken duyduğum, ön takımdan gelen "çat" sesini ise duymamışlar. Ön takım kontrolü yapıldı her şey sağlam, direksiyon sisteminde de gerekli yerlere yağlama yaptık ses yok dediler, eve geldim, otoparkta ilk denememde duydum, ses gayet de var Videosunu çektim, SMEG için tekrar gittiğimde tekrar dile getirip videoyu göstereceğim.

Bakalım bir kaç gün daha sıkıntı çekeceğiz, umarım tatile çıkmadan önce bu hafta halledebilirler sorunu, yoksa müziksiz ve klima kontrolsüz o çile çekilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 13 Ağustos 2016; 20:43:22 >

• Yarbay
    7222 Mesaj
    Mobil1 siz mi talep ettiniz onlar mı seçti? Normalde total konulmuyor mu?

Bütün kontrollerin ekrana alınmasının riski de fiili olarak da görülmüş oldu böylece. Farklılık yaratacağız diye maalesef çok büyük risk almışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Evet servislerinin lpg den kaynaklı sorunlara mudahale etmeyeceklerini bana söylediler,o yüzden önce aracının garantisini bitirdim,ama lavatoda kendi soUnun arkasında,yani servisin lpg den kaynaklı hata vardır diye rapor tutarsa lavato bunu yaptırıyor,ayrica ne önemi var, keşke turbolarada yapilsa

|
    |
    insaatmüh.86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yağ benim talebim değil.

Servise göre değişiyor sanırım bu durum, gittiğim serviste hep Mobil1 kullanıyorlar.

|
    |
    Bahsedilenler: xweser

Orijinalden alıntı: rst78

Yağ benim talebim değil.

Servise göre değişiyor sanırım bu durum, gittiğim serviste hep Mobil1 kullanıyorlar.

ben aralık ayında yaptırdım mepada total koymuşlardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Klima ve soğuk ilişkisinelçok guldumyani geçmiş olsun cidden ama kuzey bölgelerde serinledi haklisin, ayrıca çok önemli bir konuyu deneyim etmissin, pejonun o ekranı hatasız imal etmesi lazımdi, ki klimadan müziğe, yakıttan veri bağlantısına kadar herşey orda,cunku bunların haricinde arabada esp den başka biseyin düğmesi yok nerdeyse,cok geçmiş olsun gene,yalniz ses düğmesini araç kapalıyken dahi basılı tuttuğumuzda radyo açılıyordu,tabi ekranda açılıyordu,denediniz mi ses düğmesini kullanmayı,en azindan kayıtlı radyoyu kullanabilirsiniz,iste böyle birkaç hata daha çıkarsa 308 için durumlar kötü olur

|
    |
    rst78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

|
    |

Ben de hep mepaya gidiyorum eski faturalarıma baktım hep mobil1 koymuşlar

|
    |
    xweser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.