Şimdi Ara

Yeni Özellikler | Yeni Profil | Kullanıcı Forumları |Bağlantı Paylaş (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
3
Favori
13.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akcan

Mesaja kod ekleme özelliği neden kaldırıldı?

Var da ben mi bulamıyorum.

Bunlar HTML'de çalışıyor fakat konsoldan editlemek lazım, yani şöyle:

• blockquote - satır alıntı
    • code - tek satır code
    • pre - code bloğu

Yeni Özellikler | Yeni Profil | Kullanıcı Forumları |Bağlantı Paylaş

bu bir test yazısıdır

bu bir test yazısıdır

Kod

Yığını:
    bu bir test yazısıdır

Not: Bu kod görünümleri mini sürüm ve DH uygulamasında desteklenmiyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Profilv2 diye tabir edilen güncelleme epey süredir yöneticilerin kullanımına açıktı. Daha doğrusu default olarak tanımlanmıştı ama o buton ile v1'e dönüş imkanı vardı. Şu an test ediyorum ben hala v1'e dönebiliyorum. URL'den /profil/xxxx 'i /profil/xxxxxx olarak değiştirmeyi deneyin. Olmuyorsa kapatmışlardır, yakında bize de kapanır. @programmer_onur Yeni profile hiç alışamadım umarım temelli kapatılmaz, üyelere de geri açılır. v1'i tutuyorum. Yeni Özellikler | Yeni Profil | Kullanıcı Forumları |Bağlantı Paylaş 

• end0plazmikretikulum kullanıcısına yanıt

Aktivitelerinizi takip etme amacındaysanız, nispeten hantal yüklenen profil sayfası yerine Hareket Dökümü sayfasını kullanabilirsin. Sağ üstte, Bana Özel bölümünden erişebilirsin.

Örneğin senin sayfan: https://forum.donanimhaber.com/activities/555489

Yeni Özellikler | Yeni Profil | Kullanıcı Forumları |Bağlantı Paylaş
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• @Jeolog. ;

• HTML'de ve forumca desteklenip panelde görünmeyen fonksiyonları ekleseniz şahane olur, örneğin üsttekiler.

• Puntolarda size=1 ve size=2 var, size=3'ü de getirin yahu, LÜTFEN :/ . Başlıklar için çok gerekli oluyor.

• Eski editörde bunları yapabiliyorduk ama yeni editörde;

1. spoiler içine resim ve video eklenemiyor.
    2. birden fazla resimi center'li pozisyonda yan yana konumlandıramıyoruz, 2 resim yan yana sola hizalı duruyor diyelim, sayfaya ortalamak istediğimizde resimler alt alta sıralanıyor.
    3. birden fazla Youtube videosu yan yana koyulamıyor. Yeri geldiğinde 4-5 video eklememiz gerekiyor, 2-2 koymak yerine 4 tane alt alta hiç hoş durmuyor.
    4. gif'li resim çoğu zaman yüklenemiyor, URL ile sorunuz yapıştırılabiliyor. Başarılı olsa da gif bozulabiliyor resim yerine link kodu çıkıyor.

• Resim işine de bir çözüm bulunmalı, küçültülmesi gerekmeyen (zaten minik) resimlerin önizlemeleri kendilerinden büyük oluyor. Bu tip belli en boydaki resimler foruma direkt basılsın. Resim kısımında çok sıkıntı var 2-3 tane daha sayabilirim.

• Kocaman mesajların komple alıntılanması hakkında mutlaka bir şeyler yapılmalı;

1. alıntıla butonunu komple kaldırma
    2. alıntıyı cevapla'ya çevirme fonksiyonu
    3. resimli yada xxx satır uzunluğundaki mesajlara cevapla zorunluluğu (alıntılansa da otomatik cevapla'ya dönüştürme de olabilir)
    4. alıntılanmış uzun mesajları kırpma, alıntının "devamını görmek için tıklayın" şeklinde kısaltma barı.

... ve daha onlarca bug ve tavsiye. Slack'ten sürekli çeşitli yazılım sorunları ve tavsiyelerimiz ile alakalı bildirimler yapmışızdır, ne kadarı ulaşıyor bilmiyorum ama pek bir şey değişmediği için kendi adıma konuşuyorum, eskisi kadar hevesle uğraşmayı kestim.

• Donanımhaber zaten çok fazla içeriği ve uygulamaları nedeniyle kasıyordu,

3.madde oluşturulacak konu sayısını 2 veya 3 katına çıkaracak (mesaj atarmış gibi konu açma rahatlığı buna yol açar bence)

4.madde ise forumların problemli modlarla dolmasına yol açacak ve buda yönetime daha fazla iş yükü çıkartıp forumun kontrolünü sağlamada zorluklar yaşatacak bu zorluklarda kullanıcıları deli gibi şikayet yağmuruna tutabilir

özetle ilk 2 madde abartısız ve forumu sağlıklı geliştiriyorken

son 2 madde forumu geliştirmeyi amaçlarken çöküşünü hızlandırır benden demesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neytullah1 -- 3 Şubat 2021; 5:47:4 >
  • dark, dark grey/orange teması istiyoruz

bu yazdığınız özelliklerle kimsenin işi yok, boş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Aktivitelerinizi takip etme amacındaysanız, nispeten hantal yüklenen profil sayfası yerine Hareket Dökümü sayfasını kullanabilirsin. Sağ üstte, Bana Özel bölümünden erişebilirsin.

Örneğin senin sayfan: https://forum.donanimhaber.com/activities/555489

Bu özelliği profil gizlemeden de kapatma seçeneği verilmeli üyelere, ACİLEN. Sırf bu yüzden profilimi gizlemek zorunda kaldım ama ben profilimi gizlemek istemiyorum ama herkes de 12 yıldır tüm forum aktivitemi görsün istemiyorum.

Benim gibi düşünen birçok insan olduğuna da eminim. Daha önce profil kapatmamış birçok insan profillerini kapatmış durumda, birçoğunun sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

@Jeolog. @Wadjet

Bir de mesajlardaki @ mention'dan üye adına tıklayıp üye profiline gitmek istediğinde hata veriyor, sebebi de linkte profilv2/ ile üye numarası arasında 1 tane "/" eksik. /profil/123456 şeklinde link.

Ayrıca defalarca söylenmiştir ama eski profil butonu da çalışmıyor. Eski profil seçeneği mutlaka verilmeli. Yeni profilde tasarımsal çok büyük hatalar var. Üyelerin 1-2 yıl önce açtığı konular mı önemli yoksa son yazdığı mesajlar mı? Profili açık 3-5 kişiye baktım, hepsinin en yakın konu açtığı tarih 1 senelik ama Profil sayfasının %75'i üyenin açtığı konulara ayrılmış. Son mesajları sayfanın sağ altında ufacık bir alanda. Bu forumdaki üyelerin %90'ından fazlasının açtığı 1 tane bile konu yoktur diye tahmin ediyorum. Ayrıca üye profilindeki bir diğer en önemli kısım, en son ne zaman online oldu, en son ne zaman mesaj attı gibi bilgiler. O alanı da sayfanın alt kısmına koymuşsunuz. Keza Referanslar kısmı da. Hakkında, İmza kısmını da ufak yapmışsınız, ufacık 5 satırlık imza için sanki 50 satırlık yazı varmış gibi scroll down yapmak gerekiyor.

Dost acı söyler, çok acemice yapılmış ve hatta bir aceminin bile yapmayacağı tasarım hataları yapılmış profilv2/'de. Şu tasarımı ancak hayatında hiç Donanımhaber kullanmamış, hiç eski profil sayfasını görmemiş biri yapar. (hatta belki o bile yapmaz) Hal böyle olunca da çok kullanışsız bir şey olmuş. Bu şekilde kimsenin kullanacağını sanmıyorum, eski profil sayfasını kullanma imkanı verirseniz (ki vermelisiniz) herkes o tuşa basıp eski profili kullanmaya devam eder. O yüzden insanları ekstradan 1 tuşa basma zahmetine sokmaktan başka bir şey yapmaz bu tasaarım. Hatta forumda mutlaka bunun için tarayıcı eklentisi yazan bir(iler)i çıkar, eğer eski profile dönüş imkanı verilirse. (profil linkindeki v2 yazısını silecek bir eklenti)

Sanırım Facebook Duvar (sosyal medya feed) tarzı bir şey yapmaya çalışmışsınız ama unuttuğunuz bir şey var, forum kültürü ile sosyal medya kültürü çok farklıdır, bunu 20 yıllık bir forum olarak en iyi sizin bilmeniz lazım. Zaten forumla yaşıt olan (belki de daha fazladır) ASP Playground da buna pek müsait değil, sonuçta en nihayetinde bir forum scripti. Her yeni işlem için ya Redirect yapmak gerek ya da yeni sekmede açmak gerek. Oysa sosyal medyalar yapıları gereği redirect yapmadan da refresh oluyor, redirect yapmadan da feed'indeki bir paylaşımla etkilişime girebiliyorsun.

• Berbat olmuş, eskisi daha iyiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eksi butonu geldiğinde memnun olacağım

• quote:

Bunlar HTML'de çalışıyor fakat konsoldan editlemek lazım, yani şöyle:

• blockquote - satır alıntı
    • code - tek satır code
    • pre - code bloğu

bu bir test yazısıdır

bu bir test yazısıdır

Kod

Yığını:
    bu bir test yazısıdır

Not: Bu kod görünümleri mini sürüm ve DH uygulamasında desteklenmiyor.

Alıntıları Göster

yani tüm forumlarda olan kod girme özelliği için DH forumda hackerlik mi yapacağız.

• NT2L kullanıcısına yanıt
    Hocam selam. Adres defterimizdekiler otomatik istek atmış anladığım kadarıyla.
  • quote:

Profilv2 diye tabir edilen güncelleme epey süredir yöneticilerin kullanımına açıktı. Daha doğrusu default olarak tanımlanmıştı ama o buton ile v1'e dönüş imkanı vardı. Şu an test ediyorum ben hala v1'e dönebiliyorum. URL'den /profil/xxxx 'i /profil/xxxxxx olarak değiştirmeyi deneyin. Olmuyorsa kapatmışlardır, yakında bize de kapanır. @programmer_onur Yeni profile hiç alışamadım umarım temelli kapatılmaz, üyelere de geri açılır. v1'i tutuyorum.  

Sizin mesajı okumadan evvel denedim ama olmadı. Profilv2'ye yönlendiriyor devamlı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Reddit tarzı altforum ve mesajlar DH de gider mi pek emin değilim. Bu link paylaşımı Sıcak fırsatlar ve ülke gündemi için güzel olmuş ama mesela oyun forumlarinda bilemedim şimdi.

• Hocam elinize sağlıkta mobil sürümde gif avatarlar gözükmüyo bunu nezaman düzekticeksiniz acaba

• şu dayatma işini bir türlü anlamıyorum. eskiyi kullanma fırsatı da olmalı. cevapla kısmı tamam daha sade oldu iyi hoş, ama beğenmiyorum. ha keza bu profil sayfası. bi de işin kötüsü profil sayfasına eskisini kullan diyoruz mal eskiye dönmüyor aynı kalıyor.

koskoca reddit bile eski tasarımı kullanmanıza izin veriyor. zamanında tasarım dayattı diye facebooku, youtube u bırakmıştım. dayatmayın hocam şunları. insanlara eskisini de kullanma seçeneği sunun. canınızı mı alacaklar?

• niye kurcaladınız eskisi ne güzeldi. kör müyüz biz kocaman kocaman olmuş. eski arayüzde mesajlarımı daha iyi takip ediyordum.

• Sitenin tasarımı artık güncel standartların çok ama çok ötesinde, yenilikler ise siteye yeni bir hava katmış olsa da karmaşık hale getirmiş. Forum daha sade hale getirilmeli, renkleri daha çekici olmalı ve karanlık tema da aktif olmalı. Aynı zamanda forumda konuların sıralanması da daha belirgin hale getirilmeli ve reklam konusunda da daha kaliteli hareketler yapılmalı. Çok açık söyleyeyim forumda artık mesaj atasım gelmiyor, zevk almıyorum...

• Sevgili hocam sizin alanınız mı bilmiyorum ama "Favoriler" butonu yeni mesaj olmamasına rağmen sürekli (1) gösteriyor, sıktı artık aylardır böyle.

• "silinsin" başlıkları otomatik silinse çok güzel olur.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.