Şimdi Ara

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
12
Favori
101.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben oto akswsuarcıya gider uzunlunluğuna göre uyandı taktırırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • boorock666 kullanıcısına yanıt
    her iki kanatta da 650mm lik silecek kullanılıyor.
    en kaliteli ve uzun ömürlü silecek bosch aero twin dir.

https://urun.n11.com/muz-silecek/bosch-aerotwin-plus-4-aparatli-muz-silecek-650mm-ap650u-P226216485

daha kısa ömürlüsü, ama buda iyi siler, bosch aero eco

https://urun.n11.com/muz-silecek/bosch-aeroeco-5-aparatli-muz-silecek-650mm-ae65-P230952777

bunlardan sonra ise valeo marka silecek gelir.

https://www.bauhaus.com.tr/valeo-first-multiconnection-silecek

bunlardan sonrası yani geri kalanların hepsi koftidir, her sene değiştirmek gerekir.

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    Meriva cosmo modelllerde bluethootla telefon konusmasi yapilmiyir degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazhar0234 M kullanıcısına yanıt
    benim 2011 de yok, direksiyonda düğmeleri felan var malum biliyorsunuz ama menüde seçeneği yok, o yüzden kullanılamıyor.
    Ama 2013 model ve sonrası olanlarda var.
  • Tahmin ettim ben de ama yine de sorayim dedim. Belki bi yontemi vardir diye tesekkur ederim

Yeni fark ettim benim meriva da güneşliklerde bulunan aynaların aydınlatması çalışmıyor.
    far açık-kapalı denedim, sigortaları kontrol ettim çözemedim.
    çalışma prensibi araç çalışrken ayna kapağını açınca mı yanıyor?
    her aynanın sağında ve solunda bire ampul var 4 ünün birden patlamış olma ihtimali var mı acaba?
    Bakıp nasıl yandığını söyleyebilecek arkadaşlardan rica ederim.
  • Ywni gordummesaji kusura bakmayin. Benim lambalar araba kontagi acikken yaniyor. Sadecew 1i patlak. Hepsinin patlama ihtimali zayif gbi. Sigortasini mi bulamadiniz acaba

Benim guneslikliklerdeki ampullere baktim da bibtanesi patlak otekiler síkıntısz. Sizinkilerde hepsi patlama ihtimali zayif gbi. sigortadandir bence.

2011 meriva cosmo var bende. Aynalarda isitma var mi acaba

Teşhisi koydum şimdi tedavi aşamasına geçeceğim.
    aynanın kapağının tam ortasında plastik bir dil-çıkıntı var (varmış) o plastik zamanla sertleşip kırılmış muhtemelen, şimdi o dil olmadığı için resimdeki metal levhaya basılmıyor ve ışık yanmıyor, kırılan yere sağlam bir çıkıntı yapmam lazım ki ayna kapağı çevrildiğinde o metal levhaya bastırsın. ampullerin dördü de sağlam mış, ayna kapağını açıp ortadan ataç ile bastırınca hepsi yanıyor.

.

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** *****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ*****

Kardes super masallah. Anliyorsun bu isten

Bir de yan aynalar isitmali mi bizim 2011 cosmo arabalarda Anlamadim ben

Evet ısıtmalı. Arka cam ısıtmayı acınca aynalarda acılır belli bir süre sonra kapanır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Super abim soylemezsen bulamazdim. İsitma yok diye kullanirdim arabayi. Tesekkur ederim

tekokolik in de dediği gibi evet ısıtmalı linkde kullanım kılavuzu 30 sayfasında belirtilmiş.

https://www.opel.com.tr/content/dam/opel/turkey/download/manuels/meriva-b/kullanici_el_kitabi_yeni_meriva_kta_2690_4_baski_ocak_2012.pdf

Güneşliklerdeki aynaların ışığını hallettim. artık yanıyorlar. kırılan plastik dilin yerine mukavemenetli olsun diye küçük vidadan vidaladım, önce yorgan iğnesini ısıtıp ince bir delik oluşturdum sonrada vidayı vidaladım 5mm dışta kalacak şekilde sonra oranın etrafını da japon (çin) yapıştırıcısı ile sıvadım missss.

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** *****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ*****

Bugun arabayi yikkattim. Yan aynalar da malum bayagi islakti. Arka cam fanini actim ama yan aynalar isinmadi sanki

Kardes benim merivanin bakimi yaklasti. Sizin listedeki fiyatlar nerdeyse yuzde yuz artmis. Bosch marka filtre seti alacam gibi n11den. Plen yakit yakit yag hava filtresi 260 civari. Yag da tavsiye ettiginizi alacam gibi memnunsaniz. B

şu an en ucuz orj. 460 lira ile burada satılıyor, fiyatlar uçmuş gitmiş.

https://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-meriva-b-a13dte-periyodik-bakim-seti-orjinal-gm-marka

yağ ise bunu alabilirsiniz

https://urun.n11.com/motor-yagi/eneos-sustina-5w40-P272654778

yağ çok fena. zaten önce motul 300V sonrada sustina gelir, diğerleri de bunları takip eder

Vay be. Orijinal parcalarla bakim olmus 750 civari hem de disaridan.

N11 uzerinden bosch filtre seti satin alacam buyuk ihtimalle. Yagi da tavsiye etttiginiz iyi bence.

Tesekkur ederim.

Faydali adamsiniz

• Bu ne şanşsızlık yahu diğer aracım da edc otomatik şanzımanı ile merivanın şanzımanı aynı anda ind bindi.

okumak isteuen olur ise

https://forum.donanimhaber.com/renault-fluence-sevenleri-ve-kullanicilari-grubu--36032666-627#135973768

meriva dan da bi sürtme sesi ve 50-60 dan sonra da titreme ile başlayan sıkıntı şanzımanın inmesiyle birlikte şanz. kuyruk bilyasının dağıldığı (demeye göre ayna mahruti dişliside değişmiş) görüldü. servis şanzımanı komple söküp şanzımancıya gönderdi orada o yapıldı 1500 lira o tuttu. e şanzıman inince bi baktım baskı balata da azalmış volant tarafı hafif kavruk onuda değiştirelim dedim, meğer bu tip araçlarda oynak volant olduğundan baskı balata ile birlikte volant da değişir imiş.
    tamam dedik onu da değiştirelim. orj GM olarak alır isek baskı balata 1800 bilya 500 gibi 2300 lira
    zaten GM in orj üreticisi LUK markası olduğundan baskı balata da luk alınabilir denildi baskı balata bilya luk set olarak 622315933 i 1200 e ayrıca volant luk olarak 1500 e alabileceğim söylendi ancak parçacı elinde GM volant da olduğunu onu da 1800 liraya verebileceğini söleyince luk set ve gm volantı 3000 liraya aldım. sökülünce gerçekten ben de gördüm orj araçtan çıkan gm ler de kazıma luk markası logosu var. 3 adet de 50 şer liradan 1940182 GM numaralı 75W/85 şanzıman yağı da alıp götürdüm verdim usta taktı değiştirdi neyse ona da 400 lira ödedim.
    biti mi bitmedi daha önce de yazmıştım uzun yolda alternatör kasnağım dağıldı değiştirmiştim yaklaşık 3 ay önce. kasnak ina marka olmasına rağmen elektiriksel yük fazlalaşınca kaçırma sesi yapmaya başladı, yan sanayi kasnağı da işçilik dahil başka yede 200 liraya tekrar değiştirttim. şimdilik sorun yok bakalım.

• Duz vitesti degil mi hocam?

Cok gecmis olsun.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.