Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (627. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 625626627628629
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    katkıdan kasıt yakıt katkısı değil herhalde, ama öyle ise de uzun yola çıkmadan önce tunap 184 alıp depoyuda fulleyip devam etmeyi tavsiye ederim. bunu her 10 bin km de bir yapabilirsiniz.

katkıdan kasıt yağ katkısı ise, 100 bini deviren her araca restore motor onarıcıyı tavsiye ederim.
    yağ değişiminden önce motor flush kullanın,
    yağı değiştirin, katkı kadar eksik yağ koyun, çalıştırın motor ısınana kadar bekleyin yada bir kaç km yol yapın, sonra restoreyi ekleyin hemen çalıştırıp rölantide 10 dk bekleyin yada 5 - 10 km yol yapın.

restore nin 250 ve 400 ml ambalajlısı var ikiside uygun, ben yaklaşan 100 km bakımında 400 ml kullanacağım ürünü aldı hazır bekliyor.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/restore-motor-onarici-400-ml-made-in-france-382659126?gclsrc=aw.ds&&pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021167*58375872927*%7btype%7d*382659126*aud-467861620219:pla-372841436860&gclid=Cj0KCQiAxNnfBRDwARIsAJlH29A-5wAvgTCGUFjZ2Q5J1SKjxc4ZjVbnXVzpPHdxuKX8tNb4Yg2mVD8aAkIlEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

https://urun.n11.com/motor-temizleyici/restore-motor-onarici-250-ml-made-in-france-P181251841?gclid=Cj0KCQiAxNnfBRDwARIsAJlH29D3gkmvoamjAW-DLUp6gB8-d972KnZ0qx3a2sOt9nCmPZat2opA_rMaAvpBEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• Bu nasıl iştir yahu iki aracımı da aynı gün servise bıraktım aynı gün şanzımanların ini bindi

Burada reno dan bahsedeyim, daha önce de bahsetmiştim EDC li aracımda 6 dan 5 e geçerken ıığğyyykk diye bir metal kazıma sürtünme sesi ile başladı. 2014 yılına kadar üretilen tüm DC4 tipi (captur scenic megane vs) da bu durum yaşanabiliyormuş, arızayı tesbit edip üreticisinin iyileştirme yapması sonucu 2014 ve sonrasındaki araçlarda kullanılmaya başlanan çatallarda bu sorun aşılmış artık.

Neyse aracımın 20 40 60 binlik bakımı yetkili serviste, yapıldığından sadece 80 bin özelde yapıldığından ve 100 bini henüz geçmediğim için (97 binde araç) yetkili servisteki arkadaş bi maise soralım bakalım ne diyecekler dedi. Tecrübe esnasında da sesi görüntülü olarak kayıt edip maise göndereceğini söyledi. Mais olumlu yaklaşmış haber geldi.

İyi bir indirim ile yaklaşık 5200 liraya mal olur dedi. yetkili sadece sorununuz olan iki adet çatalı bile sanayide değiştirseniz malzemesi bu fiyat dedi araştırdım gerçektende öyle, üstelik serviste biz yapar isek sadece sadece çatal değişimi uyum sağlamayabiliyor o yüzden baskı balatanızı keçeniz yağınız vs de yenilenmiş olacak deyince mantıklı geldi tabi.

örnek çatallar 305731189R ve 305739941R google de arama yaptırırsanız 2,5 dan 5 bin lira gibi bunların olduğu görülüyor.
    üstelik 7500 lira gibi de baskı balata ( 302054315R )fiyatı olduğu görülüyor bunlar işçilik hariç fiyatlar tabi.

Sonuç; sadık müşteri olduğumuzdan işlemlerimi renault yetkili servisinde yaptırdım baskı balata çatallar contası keçesi yağı derken işçilik dahil 4963,03 liraya mal oldu.
    Ön taraftan bozuk yolda tıkırtı gelimeye başlamıştı ona da bakın demiştim sol taraf askı rotu veya Z rotu da denen 546182198R numaralı parçayı da işçilik dahil 370,42 liraya değiştirdiler ve toplamda 5333,45 lira ödeyerek aracımı aldım.

• arkadaşlar bende 2016 model 19000 bin km de full icon paket manuel fites gümüş gri renkte 15000 bakımı serviste yapılmış garantisi devam eden çok temiz aracımı dükkan alacağimdan dolayı 87500 tl fiyatla satıyorum ilgilenenlere duyurulur gsm 5334692676 nolu telefonla irtibata geçebilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisayan06

Periyodik bakım
    Merhaba arkadaşlar bende fluence kullanıcısıyım 2016 1.5 dc edc 110 beygir toch modeli var 1 hafta önce 100.000 bakımı geldi ve garantili olduğu için Mersin gürsoy yetkili servise gittim yağ,yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi, enjektör temizleyici toplam bin küsür masraf çıkarttılar indirim vs 870 lira ödedim.Dışarı ile kıyaslanırsa nerdeyse 3 katı ama ben garantili olduğu için ve Aklımdaki en önemli soru şanzuman yağı idi onuda servisteki arkadaş şanzuman yağının çok uzun ömürlü özel yağ olduğunu ve sadece şanzuman açılırsa değiştirildiğini harici olarak gerek olmadığını söyledi bu da beni rahatlattı belki benim gibi düşünenler var ise sorularına cevap almış olurlar. Arka sağ kapıda sert kapanma sorunu var idi onu söylememiştim ama sağolsunlar onuda halletmişler ve ücret yazmamışlar.araç saat 14 gibi servise bıraktım 17 de servisten çıktı çekiş vs gayet güzel.yakıt ortalaması öncede sonrada fabrika verileri ile aynı uzun yolda 120 ile 4.6 litre ve üzerinde kışlık lastikler var.Arka balatalar içinde zayıf olduğunu ve masrafın 400 lira olduğunu söylediler onları değiştirmedim marka model öneriniz var mı balata konusunda arka disk fren araç gayet güzel bağaj geniş selam olsun fluence kullanıcılarına
    Şanzıman yağı ömürlük olmaz. Şanzıman yağı değişir. 50.000 km bir değişmelidir. TRW BOSCH Renault hepsinin balatası iyidir. Ben Bosch taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genç Kamyoncu -- 1 Aralık 2018; 9:18:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Genç Kamyoncu G kullanıcısına yanıt
    Yaşı el verenler hatırlar, eskiden motor yağı değişimi her 3.000 km de bir yapılır idi.
    sonra bu 5.000 km oldu hatta o dönemlerden kalma bir yağ değişiminde yağ filtresi değişir diğerinde değişmez idi.
    ondan sonra da yağ değişimi 10.000 olunca kullanıcılar yine yağ filtresini bir değiştirelim bir değiştirmeyelim alışkanlıklarını devam ettirmek istedi ve zamanla bu artık her yağ değişiminde değişir oldu.
    Lafı uzattık kusura bakmayın, demem o ki gelişen yağ teknolojisi ile birlikte tüm yağ ve antifiriz kalite ve kullanım ömrü arttı (tabi fiyatı da arttı) o yüzden renault EDC lerde kullanılan tam sentetik (misal castrol syntrans FE 75W) şanzıman yağı gerçekten ömürlüktür.
    Şöyle ki ömürlük, zaten aşınan biten bir baskı balata olduğu için ortalama 200-250 binde yada daha fazla bir km den sonra değişim olacağı için değişim esnasında değişimi uygun görülmektedir.
    Düz vitesli araçlarda da durum aynıdır ama 100.000 km de bir değiştirilebilir.
    Değiştirildiğinde mutlaka ustanın ne koyacağına bakın zira çoğu ucuza kaçmakta, tam sentetik ve doğru vizikosite de olduğundan emin olun. tavsiyem 75w/90 dır.

• Arkadaşlar triger seti + devirdaim+ v kayışı değişim fiyatı 1000 tl fiyat aldım orjinal parça. Sizce fiyat nasıl?

• Ali GÜLER kullanıcısına yanıt
    Çok iyi fiyat almışsın ben yıllık bakım + triger 2500 tl fiyat aldım. Sen bu fiyatı nereden aldın?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ali GÜLER kullanıcısına yanıt
    İki hafta önce periyodik bakım ve triger için 2100 küsur TL fiyat çıkartıldı. Sadece bakım yaptırıp 825 TL ödedim. Ankara Net Grup yetkili servis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dantes57

Çok iyi fiyat almışsın ben yıllık bakım + triger 2500 tl fiyat aldım. Sen bu fiyatı nereden aldın?
    Sakaryada özel servisten fiyat aldım. Ama içinde yağ değişimi yok onu zaten 250 tl ye yaptırmıştım daha önce aynı yerde, ben sadece triger seti, devirdaim ve v kayışı değişim fiyatı aldım, ayaküstü konuştuk ortalama 1000 tl ye mal olur demişti.

• 2016 model fluence icon var bende arkadaşlar otomatik vites 54.000 de tamamen orjinal bakımlı güzel araç ikinci el de ne kadara gidiyor bu modeller şuan piyasa kötü yeni yıl dada satabilirim internete bakınca aynı araca 74 yazanda var 88-90 yazanda.

• Herkese merhaba. Fluence için hangi aküyü önerirsiniz? 60 amper mi taktıram 75 amper mi? marka tavsiyeniz nedir?
  • selamlar, satmış olduğum aracımdan kalan Photon mini acorn H7 led ampül seti mevcuttur - montajı tak çalıştır şeklindedir. Ürün garantilidir.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-photon-acorn-serisi-h7-tip-far-ampulu-led-far-626335897/detay/

Düşünenler bana mesajla ulaşabilir.

Ayrıca kullanılmaış Photon T10 tipi dipsiz park ampül seti de var (2 set var).

• dedelekk D kullanıcısına yanıt
    72 veya 75 amper akü taktırın. Yerli tercih edin ki paramız Türkiye de kalsın

• Fluence 105 euro4’ü 110 euro5’den ayıran neler var..

(Egzos gazı çevre kirliliğine ve emisyon değerleri için daha güncel olması dışında).

105’in yakıtı veya sesi veya gidişi veya egr arızası verme olasılığı ve ömür konusunda değişiklik mevcut mu?

• educationist E kullanıcısına yanıt
    2017 model satan bir site bulamadım 2. El fluance niye bilemiyorum bilginiz var mı

• 2016 da üretimi durdu. artık üretilmiyor
  • Bu fluence araçlarda arka tekerlere de rot ayarı yapılıyor mu? Sanki arka sağ lastik sol arka lastiğe göre biraz ilerideymiş gibi geldi. Dingili alttan kontrol ettim en ufak yamulma da yok. Arkadan darbesi de yok. Yolda bir tarafa da çekmiyor, lastikler içten yeme de yok. Anlayamadım valla. Birde 4 parmağımla kontrol ettim sol arka teker ile çamurluk sacı arasına 4 parmağım rahat gidiyor ama sağ tarafta aynısını denediğimde zorla giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali GÜLER -- 7 Ocak 2019; 16:44:37 >
  • Merhaba arkadaşlar fluence 1.5 dci exream 85 bg. Aracım abs arızası verdi. Servis abs beyninin değişmesi gerektiğini söylüyor. Ne yapmalıyım bildiğiniz tamirci var mı .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisizliğimi mazur görün. Fluenclarda arka camda üstten 4-5 çizgi anten görevi görüyormuş rezistans değilmiş doğru mudur bu?

• Bilgisizliğimi mazur görün. Fluenclarda arka camda üstten 4-5 çizgi anten görevi görüyormuş rezistans değilmiş doğru mudur bu?

• 
Sayfa: önceki 625626627628629
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.