Şimdi Ara

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
12
Favori
101.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanayide iyi bir ustam var garantiden sonra ona götürürüm hep. Akü Lambası da yandığı için kesin akü yada şarj

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Akuyu yeni değiştim. Birkaç ay oluyor. Sarjdir herhalde. Çok teşekkür ederim ilginiz icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araç 156 binde klima kompresör ve şarj Dino osu dışında sorun çıkarmadı. Bide radyatör termostatı arızalandı. Sizde durum nasıl.

Hocam arabayı Mart ayında aldım. Hatta sahibinden alacaktım satmaktan vazgeçmişti bakımlarını yaptığı için. Sonradan galeriye vermiş. Araba 67 bindeydi yeni bakım yaptırmıştı. Lastikleri yeni değişmiş yeni muayene yapmıştı. İlk sahibiydi. Arabam temiz git galeriden de olsa al dedi. 3000 fazla verip gidip galeriden aldım. Geçmişini fazla bilmiyorum o yuzden

• Sn. Sabitkale ilginiz için teşekkür ederim. En kısa zamanda şase numarasını sizinle paylaşacağım.

Bahsettiğim hata kodu ekranı bu şekilde. Bayram yüzünden servis ve tanirhaneler kapalıydı hep. Bugün bayram bitti isyana kadar götürdüm aracimi. Kapalıydı bugün de. Orada hata verdi sonra hiç düzelmesi. Uğraşamam yine birkaç defa yeniden çalıştirdim sonra normale dönerdi ama uğramasını oraya binyere park ettim pazartesi göstereceğim artık inşallah ustama

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ*****

• Mazhar0234 M kullanıcısına yanıt
    Bu ekranı (code 68 artı akü işareti) görenler için söylüyorum. Sorun şarj dinamosunda bu parçadan kaynaklanmış. Küçük masrafla kurtulacaz çok şükür. Aynı sorunu yaşayacaklar için yazayım dedim

Geçmiş olsun demekki bu kasalarda kronik sorun. Ben bu hafta meriva yı değiştiriyorum. Astra k kasa ile yola devam edeceğim.

Hayırlısı olsun. Sattiniz mı aracı. Aslında ben çok memnunum aracimdan.

Kaça gitti bu arada araç

Merhaba,
    CODE 68 arızası her ne kadar direkiyon kutusu arızası olarak görülse de aslında şarj dinamosunun yeterli elektrik üretememesinden kaynaklanmaktadır.

O yüzden önce akü sonra V kayışınızı kontrol ettirin, ondan sonra da şarj dinamo kasnağınızı. çünkü bu kasnak kiltleme mekanizmalı olduğu için arızalanıp kilitleme yapmayıp-yapamayıp yada anlık veya geçici olarak kilitlemeyi bırakınca haliyle kasnağın ortasındaki alternatör milini çeviremiyor patinaj vari bir işlem oluyor, e mil dönmeyince de alternatör elektrik üretemiyor ve bu konuştuğumuz olaylar silsilesi başlıyor.
    Bende de bir defa code 68 yazmıştı, kendim kontrol ettim ve yedek parça olarak V kayışı aldım orj GM. ama fırsat olmadı bayram dönüşü değiştireyim dedim.

Baktığımda durum buydu, üzerindeki yazılar silinmiş o sırt kısmında aşınmalar olmuştu ve yeni kayış sipariş etmiştim.

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ*****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 19 Eylül 2018; 18:1:54 >
  • Ama kayışı değiştirmeye fırsat bulamadan bayram sonrası istanbula gelirken kayseriyi henüz 35 km geçmişken bir tangırtı tungurtu koptu, code 68 yazdı
    bi baktım alternatör kasnağı yerinde yok

Opel özel servisiniz aradım istanbulu, durumu izah ettim "abi yolda o işi yapamazlar dinamonun sökülüp tezgahta yeni kasnağın takılması gerekir" deyince kayseri sanayiden bir çekici çağırdım, geldi aldı götürdü 35+35 km yol için 150 lira aldı, istanbulda bu mesafe için adamdan 300 liranın altında fiyat istesinler bileğimi keserim. sanayide opel parçacısında kasnağı bulamadım (ha bu arada kayseri opel yetkili servisi kasnak için 890 lira fiyat çekti ve elimizde yok sipariş ile gelir dedi) internette aynı kilitli kasnağı 2010 sonrası doblo fiorino vs gibi fiat araçlarının da kullandığını görünce fiat parçacısına sordum orada buldum, birde 6PK1328 kayış istiyorum dedim yok ama iki dk bekleyin komşudan tedarik edeyim getireyim dedi,zaten sinir stres had safhada olunca hadi getir bekleyeyim dedim gates marka kayış geldi sanayinin yan sanayinin iyisidir gates. *****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** kasnak ve kayışa 340 lira ödedim çıktım, usta dinamoyu söktü, elektrikçiye gönderdi, elektrikçi yeni kasnağı taktı 20 lira aldı, dinamaoyu götürdüm ustaya arabaya kayışla beraber taktı 100 lira verdim, sorunum çözüldü yola devam ettim.

Diyeceğim kilitleme mekanizmalı kasnak olduğu için kullanım ömrü biraz daha kısa oluyor bu malzemenin, triger kayışı olan arabalar misali bu alternatör kasnağının da her 100 bin km de bir kayış ile beraber değiştirilmesini tavsiye ederim.

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** *****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** *****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ*****
  • Benim sorun da tam olarak bundan kaynaklanmıştı. Allah daha buyuklerinden korusun. Faydalı olmuş paylaşımlarınızı. Tesekkurler

• opel sahiplerinin code 68 arızası görmeleri halinde kasnaktan da şüphelenmeleri gerek bu tecrübe ile bunu da öğrenmiş oldum.
    aslında teknokolik35 in de dinamoyu söktürüp kömürden randıman alamaması bundan kaynaklanıyor olabilir, zira kömürün orj ile yan sanayisi çok farketmez yeterki kömürün büyüklüğü bastığı alanın büyüklüğü aynı olsun. teknokolik in dediği dinamoya tıklatıp kömürün basmasını sağlamak da belki tıklayınca bilyanın kilitleme yapmasını sağlamak olabilir aslında. onunda sorunu kasnaktı belkide.
    çalışma prensibi bisikletlerdeki gibi bir yöne dönünce kilitliyor mili çeviriyor ters yöne dönüş olur ise döndürmüyor boşa çıkartıyor, yada mil kasnaktan hızlı dönmeye başlar ise yine boşa çıkartıyor, bunun bu araçlarda yapılma sebebi belkide stop edildiğinde alternatörün hemen durmaması için hızı ile dönüp kendi kendine durması için olabilir başka sebep aklıma gelmiyor.
    mazhar bey sizin kod 68 ve akü lambası yandığında kaputu açıp bakabilirmisiniz araç rölantide çalışırken kasnak ve onun çevirdiği alternatör mili doğru orantılı mı dönüyor, durmuş, duruyor çalışıyor, kesiklik yapıyor kasnak kaçırıyor olabilir mi gözlemleyebilirmisiniz? biraz zor ve kısıtlı alan ama, hatta kasnağın önündeki kapağı da geçici olarak stop edip çıkartabilirseniz gözlem için rahat olur.

astra k güzel seçim olmuş iyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 22 Eylül 2018; 14:27:48 >
  • Meriva dan sonra astra k hem performans hemde konfor anlamında çok iyi oldu.

Performansi iyidir zaten de konfor fa farkli mi? Rahat bir araba zaten meriva b kasa. Astra k kasaya yolcu olarak bindim gecen gun. Otomatik dizeldi. İci cok dar geldi merivadan sonra. Yakiti da sehir ici 10 litreyi bukuyor diyor bahcelievler bagcilar arasi genelde kullaniyor

Konfor olarak motor çok daha sessiz ve genelde 2000 devirde vites attığı için kabin çok daha sessiz. İç hacim olarak tabiki meriva yüksek tavandan dolayı daha ferah duruyor. Yakıt konusunda sanırım arkadaşınız her kalkıştamı dip gaz yapıyor. Ben şu anda şehir içi 6 civarı yakıyorum. 136 beygir otomatik araba için harika bir rakam

• Merhabalar, 2015 meriva icin ön cam sileceği bakıyorum, astra larla aynı sileceği mi kullaniyoruz? Silecek tavsiye edecek var mi?

Allah kazasiz belasiz kullanma nasip etsin. Yakit kulkanima gore degisiyor demek ki. Gucu de iyiymis bayagi

• boorock666 kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olabilecek yok mu?

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.