Şimdi Ara

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
12
Favori
101.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Conti de ecocontact ve premiumcontact serilerini karıştırmayın alırken premium serisi tavsiyemdir. tabi birde görmüşünüzdür 2 3 4 5 6 gibi de devam eden serileri. en son çıkanı malum 6 serileri.

conti premiumcontact6 daha 1 yıldan biraz fazla bir zaman önce çıktı, yurtdışı forum ve araştırma sitelerinden henüz araştıramadım ve test sonuçlarını inceleyemediğim için fikrimi belirtemeyeceğim. ama primacy 4 gerçekten işini iyi yapıyor.

Tabi daha önce de yazmıştım hemen hemen tüm marka model lastikler ilk sene işini hepsi iyi yapar önemli olan o bir seneden sonra da işini iyi yapmaya devam edebilen lastik olmak.
  • merhabalar 2012 84bin km 1.3 dizel merivam ile aranıza katıldım.araçla ilgili tavsiyeniz varsa beklerim. lastik basınç ışıgı yanıyor ne yapmalıyım. basınçlar 36-34
  • Arkadaşlar. İç aydinlatmalari ve plaka aydinlatmasini led taktim. Code 24 uyarisi veriyor bu konuda tecrubesi olan varmi..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • desayre kullanıcısına yanıt
    Plakaya taktığınız ledler yüzünden veriyor. Can bus söndürücü devrelerden takmanız lazım. Watlı dirençler sistemi kandırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ettim. Sondurmezsemde bi mahsuru yok sanirim.

• İyi gunler.. code 55 ne anlama geliyor bilen varmi.bilmedigim bir ikaz lambasi yandi.  *****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ*****

• desayre kullanıcısına yanıt
    Partikül filtresi temizleme proğramı aktif. Aracı stop etmeyin ve yüksek devirde(3000-4000) sürün yaklaşık 5-10dakikka sonra söner.

• teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Cok saol.. deniycem.. 😃😃

• Merhaba arkadaşlar.
    2012 1.3 CDTI Enjoy paket bir araç var.
    Şoför koltuğu altında plastik kemerler var ve sanırım bunlar ilkyardım çantası veya yangın tüpü içinmiş. Sizde orada ilkyardım çantası veya yangın tüpü var mıdır?
    Antenin tepesi kırılmış, anteni yerinden çıkartmak istedim ama bir türlü döndüremedim, acaba tümleşik midir?
    Bagaj kapağında stop-fren-geri vites lambasına ulaşılan yerdeki, boyutları el kadar plastik kapaklardan soldaki kırık. Bunu nereden temin edebiliriz?
    Şimdiden teşekkürler.
  • Ben o yere yangin tupunu koydum gayet iyi oldu..bagaj kapagi ic kismindaki kapagi kasdediyosun sanirim. Onu nasil aliriz bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: qwertyu77

Merhaba arkadaşlar.
    2012 1.3 CDTI Enjoy paket bir araç var.
    Şoför koltuğu altında plastik kemerler var ve sanırım bunlar ilkyardım çantası veya yangın tüpü içinmiş. Sizde orada ilkyardım çantası veya yangın tüpü var mıdır?
    Antenin tepesi kırılmış, anteni yerinden çıkartmak istedim ama bir türlü döndüremedim, acaba tümleşik midir?
    Bagaj kapağında stop-fren-geri vites lambasına ulaşılan yerdeki, boyutları el kadar plastik kapaklardan soldaki kırık. Bunu nereden temin edebiliriz?
    Şimdiden teşekkürler.
    Anteni güç de olsa çıkardık, wd40 falan sıktık.
    Plastik kapağı da çıkmacıdan zor bela bir tane bulduk.

İlkyardım çantasının orjinalini merak ediyorum var mı foto atabilecek?

Bir de far açma anahtarının etrafındaki plastik erimiş gibi duruyor, bu kronik bir sorun mudur?

• Kronik oldugunu dusunmuyorum.benimki ilk gunki gibi duruyor.
    benim canta orjinal sanirim resim atarim.
    ateni bende degistiricem cok mesekkatli oldumu, radyo nasil simdi iyi cekiyormu.
    Onceki aracim 1.5 110bg di 1.3 motordan cekis konusunda memnun olmayan varmi benim gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: desayre

Kronik oldugunu dusunmuyorum.benimki ilk gunki gibi duruyor.
    benim canta orjinal sanirim resim atarim.
    ateni bende degistiricem cok mesekkatli oldumu, radyo nasil simdi iyi cekiyormu.
    Onceki aracim 1.5 110bg di 1.3 motordan cekis konusunda memnun olmayan varmi benim gibi.
    Anteni daha almadık, onun için henüz test edemedik.
    Çekiş konusunda sıkıntı görmedik ama Jetta TSI gibi de değil.

İnternette opel far açma kapama düğmesi erimesi diye aratınca bazı sonuçlar çıkıyor, ilginç bir durum.
  • Merhaba,
    aracı çalıştırmak istiyorum fakat kontağı çevirdikten sonra durmaksızın gır gır gır gır gır gır diye marş motoru çeviriyor fakat almıyor yani araç çalışmıyor.
    bir kaç gün böyle yaptı kendiliğinden düzeldi felan sonra hiç çalışmaz oldu. mecburen çekici ile opel özel servisine gitti.
    bu arada eter balata temizleme spreyi sıkmak felan hepsi denendi.
    arıza kodu ise sadece P0193 yakıt dağıtım borusu basınç sensörü... ve P0088 yakıt dağıtım borusu yüksek basınç....... kaydetmişti.
    neyse servisten usta aradı yakıt deposu içerisinde bulunan yakıt pompası arızalı dedi ben bulamadım bir de siz bakın dedi.
    araştırdım 13332079 numaralı parça türkiyede yok sipariş ile gelir ve 1900 lira olur fiyatı denildi mecburen getirttim, 20 günde geldi. sadece meriva b ye uygun olduğu için yan sanayisi yok astra larınkisi benziyor ama farklı astra çok olan bir araç olduğu için 800 lira gibi fiyata bosch marka bile var ama meriva b için yok.
    taktık düzeldi.
    https://www.mondoautoricambi.it/POMPA_CARBURANTE_OPEL_MERIVA_B-p67068.htp

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun hocam
    Biraz fazla para gitmiş ama Allah daha beterinden korusun

Sizce bu arızanın sebebi ne olabilir kötü yakıt vesaire olabilir mi

• Mazhar0234 M kullanıcısına yanıt
    Bu olayın olma sebebi
    yakıt komple biter de yolda kalırsanız bu silecek su püskürtme motoruna benzeyen motor boşta aşırı çalışır ısınır ve cosssssssss
    ama bebde böyle bir durum olmadığı için artık metal yorgunluğu diyeceğiz
    Geçmiş olsun diyelim tekrar
    Allah bir daha yaşatmasın

1.3 dizel 2011 model merivam var. Bugünlerde marsa biraz gec basmaya basladim acaba neden olabilir. Hemen bi ustaya gosteeli miyim yoksa biraz beklemeliyim?

• Mazhar0234 M kullanıcısına yanıt
    Havaların soğuması ile birlikte geç çalışması normaldir. istanbulda sabahları 10 derece gibi olan havalarda benim araç da biraz geç çalışıyor. geç den kastım yazın gır gır deyip çalışan araç şimdi 10 derece de gır gır gır gır dedikten sonra çalışıyor. birde kontağı açıp kızdırmayı gözleyip bekliyor musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.