Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
911
Cevap
159
Favori
78.254
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Emeğiniz için teşekkür ediyorum hocam. Heyecanla bekliyoruz gelişmeleri.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Timemore c2 v60 gayet yeterli önemli olan çekirdek kalitesi ve taze olması bende her gün v60 da haızrladığım kahvemi içiyorum kaz boyunlu kettle elzem değil, olsa iyi olur ama bence aşırı pahalı hala dripper olarakta hario alternativi çok enayi gibi harionun seramik dripperına o kadar fazla para vermeye gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafein bağımlılığı hayatımı kötü etkilemeye başladı o yüzden kafeinsiz ama lezzetli sert içimli bir kahve önerebilir misiniz? Kahve makinesinde kağıt filtre için Nereye yazacağımı bilemediğim için buraya yazayım dedim, teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışarıdan izleyici olarak uzun süredir bakınıyorum fakat bir kahve öğütücüsünün özellikle manuel olanların bu kadar pahalı olmasının nedeni nedir anlam veremiyorum, comandante 2.200 tl. Aynı işi aynı kalitede yapan uygun fiyatlı bir ürün ortaya çıkarabilicek babayiğit bir firma yokmu ? Soğumaya başladım incelemeleri videoları izledikçe adam akıllı bir kahveye erişmek için verilen ücretler dudak uçuran tarzda can yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: isoux

Dışarıdan izleyici olarak uzun süredir bakınıyorum fakat bir kahve öğütücüsünün özellikle manuel olanların bu kadar pahalı olmasının nedeni nedir anlam veremiyorum, comandante 2.200 tl. Aynı işi aynı kalitede yapan uygun fiyatlı bir ürün ortaya çıkarabilicek babayiğit bir firma yokmu ? Soğumaya başladım incelemeleri videoları izledikçe adam akıllı bir kahveye erişmek için verilen ücretler dudak uçuran tarzda can yakıyor.

Duygularıma tercüman olmuşsunuz. Yıllarca granül kahve içmişiz kendimize bir çağ attıralım nitelikli kahve olayına başlayalım dedik. Her şeyiyle oldukça pahalı bir serüvende bulduk kendimizi. Değirmen hariç hepsini bir şekilde kampanyayla, taksitle vs. aldım ama değirmen olayı şimdi gözümde büyür oldu. V60'da Demleme yapacağım kime sorsam değirmen homojen öğütmezse, toz çok çıkarırsa kahve iyi olmaz diyor. Değirmen, elektrikli öğütücü yorumlarını kaç gündür okuyorum kafamda bir sürü sorular tamam bu dediğim bir şey çıkmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilsiz Gurme

Kafein bağımlılığı hayatımı kötü etkilemeye başladı o yüzden kafeinsiz ama lezzetli sert içimli bir kahve önerebilir misiniz? Kahve makinesinde kağıt filtre için Nereye yazacağımı bilemediğim için buraya yazayım dedim, teşekkürler şimdiden.

günde 3 kahve sert kahve içen biriyim. kafeinsiz kahveler malesef seni doyuramıyor. kafein bağımlılığı bunun adı. kafein intoleransını yenmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

günde 3 kahve sert kahve içen biriyim. kafeinsiz kahveler malesef seni doyuramıyor. kafein bağımlılığı bunun adı. kafein intoleransını yenmek lazım

Alıntıları Göster

Amacım da o zaten, sabahları kitap okurken çok fazla kahve içiyorum alışkanlık sonra spordan önce içiyorum bazen 1 litreyi geçiyor. En azından kitap okurken ağzımı oyalacak kahve içtiğimi hissettirecek kalitede bi tane decaf bulamaz mıyım sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

Duygularıma tercüman olmuşsunuz. Yıllarca granül kahve içmişiz kendimize bir çağ attıralım nitelikli kahve olayına başlayalım dedik. Her şeyiyle oldukça pahalı bir serüvende bulduk kendimizi. Değirmen hariç hepsini bir şekilde kampanyayla, taksitle vs. aldım ama değirmen olayı şimdi gözümde büyür oldu. V60'da Demleme yapacağım kime sorsam değirmen homojen öğütmezse, toz çok çıkarırsa kahve iyi olmaz diyor. Değirmen, elektrikli öğütücü yorumlarını kaç gündür okuyorum kafamda bir sürü sorular tamam bu dediğim bir şey çıkmadı.

Alıntıları Göster

Kahve yapmak yemek yapmaya benzer. Soğanlı yemek yapacaksınız diyelim. Önce tavayı yağ ile ısıtıp sonrasında üstüne soğanı atacağız fakat soğanlar eşit boylarda kesilirse hepsi aynı anda kızaracağı için yanık soğan yada pişmemiş soğan olmayacağı için lezzetli yemek hedefine daha da yakın olacağız.

Şimdi bu sahne için gerekenler; tava,yağ,soğan ve bıçak

Kahve için gerekenler; Demleme ekipmanı(dripper), filtre kağıdı, kahve, ve değirmen. Değirmenlerin fiyatları kahve öğütüm tutarlılığı ve parça yapısı belirliyor.

x değirmen öğütüm tutarlılığı %60-40

y değirmen öğütüm tutarlılığı %85-15

Bu iki değirmen arasındaki fark y değirmeninden daha temiz, net ve sürdürülebilir fincan alınabilirken. x değirmeni için daha kirli, karışık ve istikrarsız kahve fincanları aldığınızda bi yerden sonra kahve işinden soğumanıza sebep olacaktır. Hali hazırda indirimdeyken. Molent g50'i kullanıcısı olarak öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: viacon

Kahve yapmak yemek yapmaya benzer. Soğanlı yemek yapacaksınız diyelim. Önce tavayı yağ ile ısıtıp sonrasında üstüne soğanı atacağız fakat soğanlar eşit boylarda kesilirse hepsi aynı anda kızaracağı için yanık soğan yada pişmemiş soğan olmayacağı için lezzetli yemek hedefine daha da yakın olacağız.

Şimdi bu sahne için gerekenler; tava,yağ,soğan ve bıçak

Kahve için gerekenler; Demleme ekipmanı(dripper), filtre kağıdı, kahve, ve değirmen. Değirmenlerin fiyatları kahve öğütüm tutarlılığı ve parça yapısı belirliyor.

x değirmen öğütüm tutarlılığı %60-40

y değirmen öğütüm tutarlılığı %85-15

Bu iki değirmen arasındaki fark y değirmeninden daha temiz, net ve sürdürülebilir fincan alınabilirken. x değirmeni için daha kirli, karışık ve istikrarsız kahve fincanları aldığınızda bi yerden sonra kahve işinden soğumanıza sebep olacaktır. Hali hazırda indirimdeyken. Molent g50'i kullanıcısı olarak öneririm.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim bu güzel yorum için.

• quote:

Dışarıdan izleyici olarak uzun süredir bakınıyorum fakat bir kahve öğütücüsünün özellikle manuel olanların bu kadar pahalı olmasının nedeni nedir anlam veremiyorum, comandante 2.200 tl. Aynı işi aynı kalitede yapan uygun fiyatlı bir ürün ortaya çıkarabilicek babayiğit bir firma yokmu ? Soğumaya başladım incelemeleri videoları izledikçe adam akıllı bir kahveye erişmek için verilen ücretler dudak uçuran tarzda can yakıyor.

timemore var. gayet f/p ve homojen öğütüm için yeterli. molent yerli üretim var. fiyatlar bir tık yüksek timemore'a göre. çinli yapıyor daha uyguna satıyor. yerli yapınca comandante fiyatına bakıyor 2000 küsür ona göre fiyat koyuyor adamlar.

• Trendyoldan 36 tlye voi kolombiya almistim.Cok iyi cikti.Sanirim 49 tl guncel fiyatindan da siparis verecegim

• betim B kullanıcısına yanıt
    Ingilizce urun inceleme videolarini izledim.Homojen ogutmuyor cöp diyorlar

• Bugün yakımlarındaki lokal bir kahve öğütücü aynı zaman demleme yapan bir mekana gittim kahve değirmeni olarak molent g50 almayı düşündüğümü diğer bir seçenek olarak ise timemore'a göz attığımı videolarda g50'nin daha çok tercih edildiğini belirttim, kendisi "molenti tavsiye etmediğini timemore'un daha iyi ve tutarlı bir seçenek olduğunu söyledi " muallakta kaldım açıkçası.

• quote:

Bugün yakımlarındaki lokal bir kahve öğütücü aynı zaman demleme yapan bir mekana gittim kahve değirmeni olarak molent g50 almayı düşündüğümü diğer bir seçenek olarak ise timemore'a göz attığımı videolarda g50'nin daha çok tercih edildiğini belirttim, kendisi "molenti tavsiye etmediğini timemore'un daha iyi ve tutarlı bir seçenek olduğunu söyledi " muallakta kaldım açıkçası.

çin menşeili timemore yerine yerli üretim molent g50'yi tercih etmenizi öneririm. parçalarda sorun yaşadığınızda hızlıca çözebilirsiniz. ben çok memnunum g50'den. timemore ile kıyaslama şansım yok maalesef

• Ben sadece Türk kahvesi içerim. 3-4 ay önce kendi çekirdeğimi alıp öğütüp içmeye karar verdim. Öğütücüler konusunda bilgi sahibi olmadığım için önce evdeki çok eski klasik Sözen değirmeni kullanayım dedim ama içiöe sinmedi. Giriş seviyesi pahalı olmayan bir şey ararken Arzum Beangourmet hoşuma gitti, kampanya da vardı 120TL ye aldım ve kullanıyorum (şu an 330TL olmuş!). Açıkçası çok da memnunum, seramik dişlisi var, ayarını yapınca un kıvamında öğütüyor. Diğer kahve türleri için performansı nasıl olur bilemem ama üzeceğini sanmam. Tavsiye ederim. Çekirdek olarak birkaç çeşit Tchibo denedim başta ama pek sevmedim, hepsi de fazla yağlı geldi ve öğütücünün dişlisine yapışıp performansını düşürdü. Sonra Starbucks Veranda denedim (baristaya sordum, kendileri de bunu kullanıyormuş Türk kahvesi için). Çok hafif çikolata aroması var arka planda. Yıllardır Mehmet Efendi içtikten sonra bu bambaşka bir tad geldi bize, bırakamadık sonra devam ediyoruz o zamandan beri. Türk kahvesi için sizin başka bir çekirdek öneriniz var mıdır?

• ben russell hobbs öğütücü aldım en son 320 tl ye elektirikli öğütücü amazon da indirimde idi takibe alınabilir delonghi k 79 lar 2 seneyi bulmadan buzluyor ve tamiri yok elinizde kalıyor üstelik fiyat 1000 tl ye yakın

• xantorus X kullanıcısına yanıt
    Mrb. Ogutucuden memnunmusunuz ben espresso icin ogutmeyi dusunuyorum

• xantorus X kullanıcısına yanıt
    Kahveyi homojen ögütüyor mu?

• Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    Hario mini mill ile arzum arasinda kaldim ben de.Homojen ogutuyor mu kahveyi?
    Bu arada starbucks in bahsettiginiz cekirdegiyle türk kahvesi muthis oluyor gercekten

• Kahve aroması için tavsiye verecek varmı acaba
    Vanilin karamel vb. Şurub
    Monin marka nasıldır acaba ?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.