Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tolilow , tolilow Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
911
Cevap
159
Favori
78.267
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ciddi ciddi 750w olunca su kaynamıyor mu yazdın ben mi yanlış gördüm 😁 Allah aşkına lisede 10 liralık keetle ile sınıfta çay yapıyordum Allah aşkına bilmiyorsan konuşma yanlış bilgi verme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gently weeps G kullanıcısına yanıt

Yok hocam sıcak tutma hususunda dedim bi de duşlama özelliğini maksimum seviyede kullanamazsın.

Bence siz bi araştırdın filtre makinada duşlama sistemini Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları 

• Arkadaşlar merhabalar, evdeki kahvem bitti de bugün Starbucks'tan yeni bir tane alacağım. En son aldığımda benim için kahve tadı çok fark etmediği için Kenya almıştım ayın kahvesiydi. Ama hiç beğenmedim tadını. Normalde hiç ama hiç fark etmez bana tadı kahve olsun içeyim derim ama bu bana hiç güzel gelmedi. Yumuşak içimi olan hangi çekirdek kahveyi önerirsiniz Starbuckstan. İnternette bakınırken Peru'yu gördüm dönemlik kahve diye geçiyormuş hiç mağzada gördüğümü hatırlamıyorum ama evimin buradaki mağazada olduğunu yazıyor varsa onu alacağım. Daha önce denemiş olan var mı? Tadı nasıl, içimi yumuşak mı? Linki de şu:https://www.starbucks.com.tr/coffee/seasonal-favorites/peru/whole-bean

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• edion994137 E kullanıcısına yanıt
    Guetamala

Guatemala ve Colombia kahveleri genel beğeniye uygun. Kenya benimde çok hoşuma giden bir kahve değil, kalın kahveleri seviyorum ama gövdeli/keskin kahveler hoşuma gitmiyor.

Birkaç arkadaşımın önerisi ile, Nuri Toplar'ı denedim, Guatemala baya başarılı tavsiye ederim. Ama internet satışı yok diye biliyorum, Eminönü'ne gitmen gerek. Fiyat ortalama 80 TL (kg) civarı. Yani 250 gr 22 TL falan, sen çekirdiği seçiyorsun o demleme yöntemine göre çekiyor.

Ruanda

Colombia

Guatemala

Etiyopya

Şu ana kadar denediklerim ve genel olarak beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 7 Kasım 2020; 19:40:36 >
  • cordelio91 C kullanıcısına yanıt

Ben her sabah 600 ml French Press ile kahve demliyorum. 5-6 dk kadar bekledikten sonra, bardağıma alıyorum kalan miktarı termosa aktarıyorum. Bir saat sonra kalanı içtiğimde hala sıcak:) Tavsiye ederim

Tek olduğum için her işlemi tekrarlamak yerine tek sefer demleyip, günde 3 bardak kadar kahve içiyor o da bana yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 7 Kasım 2020; 19:40:16 >
  • Alfredo kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Guatemalayı deneyeyim bir o zaman.

• TEFAL termos mug 99 tl. Güzel fırsat. İhtiyacı olan varsa değerlendirilebilir.
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_tefal-travel-mug-0-36l-termos-siyah-1204435.html?rbtc=aka%7Cops%7C%7C%7Cp%7Cstandart%7C&v=1.84.8

house blend.

başka firmalardan alırsanız colombia.

• Molent g50 kasım indirimine girmiş.
    Düşünen arkadaşlar varsahttps://molenttools.com/kahve-degirmeni/Molent-G50-Kahve-Degirmeni/Molent-G50-Kahve-De%C4%9Firmeni-Black-Base-Model

• Dışarıda filtre kahve tüketmeyi seven biri olarak evde kendim yapma aşamasına geçmek istiyorum.

Öncelikle bir makine şart mı yoksa french press ile de güzel kahve yapıp içebilir miyim?

French press için örneğin bu set f/p olarak nasıl?

https://www.hepsiburada.com/jacobs-monarch-aroma-filtre-kahve-500gr-french-press-set-p-HBV00000RR3J7

• Hocam v60 ile çok lezzetli kahveler demlersiniz.

Hario plastik dripper set , kaz boyun kettle ,hassas terazi ,iyi bir öğütücü ve termometre ile yaklaşık bin liraya sisteminizi kurabilirsiniz.

Her ne olursa olsun hangi şartlarda kahve demlerseniz demleyim iyi bir öğütücü lazım hassas terazi 50 60 liralık olsa da olur

• enTURK_Baho E kullanıcısına yanıt

French press kullanacaksanız da hepsi aynı işlevi görüyor zaten önemli olan ne kadar tükettiğiniz ve boyu

• Kısa süre önce 40 TL gibi bir fiyata 100'lü Hario V60 02 demleme kağıdı aldım. Fakat şimdi aşağıdaki ürünü gördüm, adet başına yarı fiyatına geliyor:

https://www.hepsiburada.com/coffee-filters-filtre-kahve-kagidi-no-2-80-li-paket-p-hbv00000nordd

Deneyen oldu mu hiç?

• Sanal baharat tan kahve almayı düşünüyorum. F/p olarak hangi kahveyi önerirsiniz ?

• snoppy kullanıcısına yanıt

Hocam v60 için özel olan filtre kağıtlarının fiyatları bu tür kahve makinalarının filtre kağıtlarından daha pahalı.

Hep o civarlarda normal filte kağıtları, bir link de ben atayım.

https://www.tchibo.com.tr/80-adet-filtre-kahve-kagidi-p400156339.html

Ama bu tür kağıtlar v60 için pek önerilmez, sebebi de çok kalın olduklarından istenilen sürede filtreleme performansı göstermemelerindendir.

İstenilirse şu şekilde kullanılabilir tabii:

iki köşeden hayali bir köşegen çizerek katlanıp istenen üçgen form verilebilir.

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksk35461 -- 14 Kasım 2020; 10:22:7 >

Hocam yaklaşık 1 hafta önce ben de 100'lü filtreyi almıştım Hario markalı olan. Siparişimi verdikten sonra bu kağıdın iyi olmadığını söyledi arkadaşım. Sonra bu konuda da sormuştum aynısı söylenmişti burada da. Ama siparişi iptal etmeye üşendim sonra. Ne kadar fark edebilir ki dedim. Bir hafta boyunca demlemeyi denedim ama bir türlü istediğim tada ulaşamadım. Kahvemi değiştirdim yine olmadı. En son filtrelerin ne kadar fark ettiğini anlamak için bir video izledim. Bu Hario filtrelerinin 3 çeşidi varmış 3'ü de farklıymış.

1-100lü satılan vakumlu poşetteki paket.
    2-40'lı karton kutu içinde satılan paket.
    3-Bu kaçlıydı hatırlamıyorum ama bu vakumsuz poşette satılıyor.

2 ve 3 numaranın ikisi de Japonyada üretiliyor. Ama ilk üretilen ve ana fabrikada üretilen 2. 3 numaranın birazcık dokusu ve tasarımı farklı ama o da japonyada üretiliyor ama harionun ana fabrikasında değil. 1 numara ise avrupada Hollanda'da üretiliyor. Ve bu kağıt diğerlerine göre daha uygun bir fiyata satılıyor. Ama bu 1 numaradaki filteler diğerlerine göre daha kalın üretildiği için demeleme süresi uzuyor. Tabiki kişiden kişiye değişebilir ama genel kanıya göre güzel bir tat ortaya çıkmıyor.

Ben 2 gündür 40'lı paketi aldım karton kutuda satılanı. 100'lü paketteki filtrelerden sonra farkı çok net anlayabiliyorsunuz. Deneyimlediğim kadarıyla tavsiyem diğerine göre biraz daha pahalı olsa da karton kutuda satılan 40'lı filtreyi almanız. Veya geniş poşette olanı da alabilirsiniz bu da karton kutudakine yakın bir tat veriyor.

• güzel yanıt için teşekkürler :) bahsettiğiniz şu sanırım, en kısa sürede deniycem:

https://kahhve.com/hario-v60-02-filtre-kagidi-40-adet

Evet hocam o. fotoğrafını attığımın ikisi de aynı. Kutu olarak bahsettiğim bunlar. İkisini de tercih edebilirsiniz.

• harmalaa H kullanıcısına yanıt
    Kenya filitre için
    Sütlü kahveler için tanzanya

Benim favorilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.