Binbaşı
15 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 160 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba. Yeni oyun sistemi topluyorum, ekran kartını Sapphire Pulse rx570 8bg aldım. Buna uygun anakart olarak Gigabyte B450M S2S veya MSI B450M-A Pro Max düşünüyorum. Her iki anakart da microatx formunda, birçok yorumda küçük kart olduğu yazıyor, anakartın küçük olmasının nasıl bir dezavantajı var? Veya küçük alınmayacaksa atx formu daha uygunsa hangi kart tavsiye edersiniz? Bu arada cpu Ryzen 5-2600 ve ramler de 3000-3200mhz olacak.
Merhaba. Yeni oyun sistemi topluyorum, ekran kartını Sapphire Pulse rx570 8bg aldım. Buna uygun anakart olarak Gigabyte B450M S2S veya MSI B450M-A Pro Max düşünüyorum. Her iki anakart da microatx formunda, birçok yorumda küçük kart olduğu yazıyor, anakartın küçük olmasının nasıl bir dezavantajı var? Veya küçük alınmayacaksa atx formu daha uygunsa hangi kart tavsiye edersiniz? Bu arada cpu Ryzen 5-2600 ve ramler de 3000-3200mhz olacak.
Merhaba. Faturasız hattıma sabah bu şekilde bir teklif smsi geldi. 500dk-500sms-10gb ayda 19TL . Bu teklifler sadece bir aylık mı yoksa en az 6 veya 12 ay devam ediyor mu? Çok cazip geldi, devam eden bir tarife ise almayı düşünüyorum çünkü.
Merhaba. Dün Teknosa'da iken kampanya var dediler, Türk Telekom'daki Efsane 20gb 45TL lik tarifenin aynısını aynı fiyatla yanında 200TL lik Teknosa hediye çeki ile veriyorlarmış. Zaten hafta içi TT nin bu tarifesine geçmeyi düşünüyordum, TT de de 2 yıl taahhütlü 45TL idi, bunun yanında 200TL çek olması çok cazip geldi. Turkcell'in soygun tarifelerinden kaçıp geldim. Bildiğim kadarıyla Teknosacel, TT altyapısını kullanıyor, birebir aynı diye biliyorum, bağlantı kalitesi, internet hızı vs aynıdır sanırım. Doğru mudur? Teknosacel olmasının bir dezavantajı var mıdır? "Aman geçme" dedirtecek bir sıkıntısı varsa yol yakınken vazgeçeyim.
Merhaba. 9 aylık Bimcell hattımı TT faturasıza geçireceğim ama malum direk Bimcell den TT faturasıza almıyorlar. O yüzden önce Vodafone a geçtim, 2 gün oldu. Şimdi bu hafta TT ye gitsem faturasıza geçiş için, sorun çıkar mı? Geçiş olursa yeni müşterilere sunulan paketleri alabilir miyim?
Merhaba. 10 gün önce HP 15db0020nt model notebook aldım. Cihazın işlemcisi A6 2600mhz. Ram 4gnDDR4 1866 mhz. Bu rami çıkarıp yerine 2100mhz 8gb DDR4 taksam sorun olur mu? SSD takviyesi yapmak istiyorum. DvdRomu bozmak istemiyorum mecbur kalmadıkça. Anakartta M2 slotu olup olmadığını çok araştırmama rağmen öğrenemedim. Bunu kasayı açmadan öğrenmek mümkün müdür?
Merhaba. Yeni aldığım notebookta 4gb1866mhz DDR4 tekli ram var, 2. slot boş. Boş olan yere 4 veya 8gb ram alıp takayım dedim ama aradığımda 1866 mhz notebook ram modülü yok denecek kadar az çıkıyor. Olanlar da çok fahiş fiyatlı. Eski olduğu için midir bu durum? Bunun yerine başka bir takılabilir mi acaba? Notebook modeli HP 15db0020nt. Sadece internet, eğlence, ofis vb uygulamalar için almıştım, çok para vermek istemedim gerekirse ram ve ssd takviyesi yaparım demiştim ama uygun parça bulamama gibi bir sorun hiç aklıma gelmedi. Ne dersiniz ne yapayım nasıl yapayım?
Kusura bakmayın çoğunuza belki çok basit gelecek ama ben maalesef çözemedim. SF forumu 2 gündür simsiyah bir arka planla açılıyor, acaba yanlışlıkla bir yerlerdeki tema ayarlarını mı değiştirdim dedim ama yok, şu an bu cevabı yazdığım sayfa normal turuncu fonlu SF temasında, keza sitenin geri kalan her yeri aynı normal turuncu fonlu, sadece SF forumu siyah fonlu çıkıyor. Neden bu şekildedir? Eski haline nasıl getirebilirim?
Merhaba, iki gün önce Mi6 aldım, ilk kez kalıpların dışına çıktım ve "piyasa büyükleri" dışında bir cihaz aldım, şu ana kadar cihazla ilgili bir sıkıntım olmadı, çok beğendim. Tek sorunum, sim kart aktivasyonu! Xiaomi cihazlarda yaşanan bir problem bu okuduğum kadarıyla, cihazın genel çalışmasında hiçbir sorun yaşatmıyor, bildirimi kapatınca, ama ben tam senkronizasyon da olsun ve Mi message da açılsın istediğim için kafayı taktım biraz. Nette okuduğum yorumlar ve izlediğim videolara göre çözmeye çalıştım ama başarılı olamadım. Önce cihazda sorun var sandım, sonra farklı sim kartlarla deneme yaptım ve gördüm ki olay tamamen Türkcell ile alakalı. Bimcell sim kart takınca sim anında aktifleşiyor ve tüm servisler açılıyor. İki ayrı Türkcell sim kart denedim ikisinde de aktivasyon yapılamıyor, büyük ihtimal Türkcell bir şekilde bir engel koyuyor ama nedir şimdilik bilemiyorum, Türkcell'e mesaj atacağım konuyla ilgili ama nasıl bir yanıt gelir çözerler mi bilemiyorum. Bu sorunu Türkcell sim ile yaşayıp çözebilen varsa çözümünü paylaşabilirse çok sevinirim.
Turkcell in yeni müşterilere özel tarifelerinden faydalanabilmek için hattımı vodaya taşıdım, 2 Mayıs'ta geçiş tamamlanacak, 3 Mayıs'ta tekrar Turkcelle dönüş başvurusu yapacağım. Gerek taşımada gerekse Turkcell yeni mşt kampanyasına katılımda bir sıkıntı olur mu?
Hakkında
Hakkımda:
733A127CB7E642D8A78B854220DC9476.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Otomobil
Opel Corsa 2009
Mobil cihaz
Samsun S5-S2
Operatör
Turkcell-Vodafone
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PS3
TV
Panasonic
Klima
Samsung Inverter Split
Tablet
Ipad mini 2
Tablet
LG V400
Notebook
Lenovo
Clash of Clans
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 14 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.514
İkinci El Bölümü Mesajları: 20
Konularının görüntülenme sayısı: 144.821 (Bu ay: 1.221)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.667 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.