Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: halisakal Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
909
Cevap
159
Favori
78.136
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çekirdek iyiyse (Veranda gibi) en sıkı ayarda un gibi öğütüyor. O yüksek fiyatlı öğütücüler kadar olmasa da yeterince homojen sonuç aldığımı düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cordelio91 C kullanıcısına yanıt
    En son ayarda un gibi öğütüyor. Kıvamından memnunuz. Mutlaka markalı, yüksek fiyatlı öğütücülerle arasında bir fark olacaktır ama bu haliyle bizim için yeterli oluyor. Açıkçası 1000TL ye yakın bir para vermek pek içimden gelmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • brak13 kullanıcısına yanıt
    genelde en iyi yorumlar monin’de. ben fo ve unico mix aldım. Fo’nun beyaz çikolatalısı dışında tüm aromalardan çok yapay tat aldım. özellikle fındıklılar çok kötüydü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.hepsiburada.com/hario-mini-plus-seramik-kahve-degirmeni-p-HBV00000W00K7?magaza=Kahvehanem
    50 tl hediye cekiyle bu urunu aldim.Yorumlari yazarim

• quote:

Orijinalden alıntı: randa

Mrb. Ogutucuden memnunmusunuz ben espresso icin ogutmeyi dusunuyorum

hocam espresso makinem yok evde , ben filtre yada hario demleme yapıyorum en ince ayarları denemedim o yüzden ama öğütme homejenliği bence iyi k79 dan daha iyi diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: cordelio91

Kahveyi homojen ögütüyor mu?

öğütme homejenliği bence iyi k79 dan daha iyi diyebilirim , k79 2 seneye bozuluyor 3 tane vardı elimde hep sorun çıkardı bozuldu k79 1000 tl civarında onun yerine bundan 3 tane alır garanti sürecinde kullanırım en kötü k79 un tamiri de yok malesef

• Hario mini plus i bugun ilk defa kullandim.Beklentimin cok üstünde performans aldim.Homojenlik %70 civarlarinda.En sıkı ayardan sonra 15 klik dondurdum ve kagit filtre ile kahve makinesinde demledim.Cok güzel oldu

• Şu sıralar çokça araştırma yapmaktan ve makale yazmaktan pek fazla konuyla ilgilenemedim. Konuya yeni bir başlık ekledim. Sıcak fırsatlar konumuza destek veren firmaları da listelemeye karar verdim ve ilk firma olarak A Roasting Lab firmasını ekledim. İlgili firmanın kampanyaları ve kampanya kodları da yer alıyor mesajda.

Kısa bir süre sonra birçok firma ile görüşmeye çalışacağım ve kahve/kahve ekipmanları için indirim talep edeceğim.

• Antocio kullanıcısına yanıt
    5li setinden soyledim.
    Guetamala yetir kadar aromatik degil.
    El salvadorda cok kotu bir koku var ve hic begenmedim.
    Etiyopya icerken sanki baharatli cay iciyor gibiydim.
    Kolombiyadan beklentim yuksek.Yarin onu deneyecegim.
    Bir de brezilya kaldi denemedigim.Onu muhtemelen begenmeyecegim.
    Paketleme ve trendyoldan teslimat cok basariliydi

Kötü koku ve fazla kavurmayla ilgili sorunlar daha önce de okudum fakat bana gelen kahveler iyi kavrulmuştu. Evet, kahvelerin aromasının biraz daha yoğun olmasını beklerdim en azından tat bakımından. Kullandığım el değirmeninin kalitesiz olması nedeniyle istediğim ayarda öğütemediğim için istediğim yoğunluğu da elde edemedim ve V60/French Press tekniklerinden yalnızca French Press tatmin etti.

Colombia'nın içimi yumuşak ve french presse uygun. Etiyopya genel olarak o aromaya sahip ve evet baharatı herkese hitap etmiyor.

• Öğütücü arayanlar için güzel bir fırsat var aliexpreste timemore c2 black fridaya özel 400 lira.
    Forumdan aliexpress 20ye 20 dolar kupon satanlar var kupon alıp.
    289 liraya getirebilirsiniz.
    Türkiye satışı 700 lira
    Sözen fiyatına timemore c2 alıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://tr.aliexpress.com/item/1005001694180022.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1da93c00rDdEYj&mp=1

Bahsettiğiniz ürün bu sanırım. 41 dolara geliyor vergi hariç, kargo dahil. Vergi 21 TL civarı gelir büyük ihtimalle.

• Antocio kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirtazo01 -- 27 Kasım 2020; 21:6:19 >

• Kahhve.com da hario mini degirmen ve 250 gr kahve 299 tl.Papara ile degerlendirilebilir
  • Vergi?

Daha önce verilen siparişlere 72 TL vergi ödenmiş. Bu siparişte ise 50 TL civarı gelebilir.

• Uygun fiyatli ince dar agizli kettle onerisi olan var midir? V60 seti de kurayim diyorum.

Aşağıdaki linkteki ürünü kullanıyorum. Fiyat olarak emsallerinden daha uygun ve işini görüyor. Kahve demlemede değirmen ve kahve seçimi ile geri kalan bütün ekipman vb. etkisini 80-20 kuralı gibi düşünebilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/nurgaz-campout-filtre-kahve-demligi-p-HBV00000WUVA0

• bayku$ kullanıcısına yanıt
    Degirmen olarak hario mini ogütücü aldim.Bir tane 30 tllik hassas terazi aldim(blooming suresini telefondan olcecegim).Surahi yerine kavanoz kullansam? 😆

Selam hassas terazi linki atarmisiniz hangisini aldınız.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.