Şimdi Ara

Yeni Hyundai Tucson'un Yok Satması !!!???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
7.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önceki yıllarda ix35 kullanıp memnun kaldığım için ve araç değiştirme zamanım yaklaştığı için merak edip dün yeni Tucson un test sürüşüne çıktım, ufak tefek beğenmediğim yanları olsa da fena bir araç değil alınabilecek bir araç, buraya kadar herşey normaldi fakat satış temsilcisi ile görüşmemde üst paketlerin hepsinin bittiğini şuan sıra yazacak durumda olduklarını söyledi.

ve bu aracın üst paketi 560 bin tl , bir altı 500 bin tl insanlar bu paraları nasıl veriyor ben bunu bir türlü anlamıyorum. Acaba ne kadarına kredi çekiyorlar.

yanlış anlaşılmasın züürt bir insan değilim 1. derece devlet memuruyum, eşim doktor hastanede çalışmadığı için çok yüksek ücret almıyor ama yine de benim kadar alıyor. 2 çocuğum var. Çocukları yapmasaydım onların masrafıyla istediğim aracı alırdım ama benim böyle bir düşünceye girmem bile saçma ve bu işte bir yanlışlık olduğunu gösteriyor.

Allah sonumuzu hayır etsin gidişat çok çok kötü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermeister01 -- 20 Haziran 2021; 13:7:22 >

• 84 milyonluk ülkede elbet birileri araç alacak. Fiat Egea 1 milyon da olsa birileri Egea alacak çünkü o insanların bir yaşam tarzı var onlar toplu taşıma kullanamaz.

15 sene önce olsa Mercedes ML alabilirdi, 10 sene önce BMW X3 alabilirdi, 5 sene önce Audi Q1 alırdı şimdi Tucson alıyor araçları tamamen salladım ama demek istediğim sınıf da düşse, kalite de düşse bu adamlar bu araçları alacak.

Yok satabilir gayet doğal. Amazon da PS5 getirtti yok sattı saniyeler içinde bitti diye algı yapıyorlar. Peki kaç adet getirdi biliyor musunuz? Maksimum 500 tane.

84 milyon ülkede hafif ticariyi saymadan 700-800 bin otomobil bile satılmıyor.

Gidişat kötü ama birileri ev alacak, araba alacak, hobisini yapacak, mücevherini alacak.

quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

"ve bu aracın üst paketi 560 bin tl , bir altı 500 bin tl insanlar bu paraları nasıl veriyor ben bunu bir türlü anlamıyorum. Acaba ne kadarına kredi çekiyorlar. "

Şimdi efenim bu ülkede her yıl araç satışları rekor kırıyor , herkesin elinde lüks telefonlar , akıllı saatler , marka kıyafetler var. İstanbul'da yaşadığım için gözlem yapmayı severim . Ve gerçekten bu pandemi döneminde bile çok iyi kazanan insanlar var. Gidipte bu son model araçları sizin gibi memur kişiler almıyor alamıyor. Daha çok yönetici , ceolar , ticaret yapan kişiler , yazılımcılar alıyor. Araç satışları asla düşmeyecek ÖTV indirimini falan unutun eger çok istiyorsan paran varsa alırsın aracı yoksa da burada aglamana gerek yok . Hadi eyvallah .

Troll mü ciddi misin anlamadım ama sana şöyle bir örnek vereyim insanlar da pay çıkarsın;

ben bundan sadece 5 yıl önce son model Mercedes C180 Fascination aldım. Hem de ne kadara aldım biliyor musun? 170 bin tl ye aldım. Ailem biraz yardım etti ve 1 tl bile kredi çekmedim.

Şuan aynı araç 777bin tl... ailemde yardım etse kredi de çeksem alamam yani alırım ama çok uzun yıllar kredi ödemek zorunda kalırım. Saçma bir iş yapmış olurum.

Üstelik Adana gibi büyük bir şehirde yaşıyorum ama makyajlı kasa c serisi neredeyse görmüyorum bile s kasa görüyorum ama c kasa yok bu ne demek biliyor musunuz? Orta sınıf yok oluyor. Sonuçta c klasse orta-üst sınıf bir araç...

Türkiye de orta sınıf yok oluyor, %5 lik bir üst sınıf %95 lik bir fakir sınıf oluşuyor. Gittikçe karanlığa gömülüyoruz. Sizde İstanbulda %5 lik zengin kısmın telefonlarına, arabalarına bakıp duygusal tatmin olursunuz artık, nasıl bir zevk veriyorsa anlamadım.

Trafikte yada çevrede hiç yeni kasa tucson görmedim. Çok da satacağını düşünmüyorum. Az sayıda getirmişlerse insanlar yeni kasa, yeni model diye almışlardır. 80 milyon nüfusu olan bir ülkede diyelim 100 tane getirdiler o kadar satılması normal. Şahsen bu arabanın tipini hiç beğenemedim.Eskisi daha güzeldi.

Aylık kazancınız 50.000 TL değilse sıfırdan iyi bir araç almak imkansız oldu. Hali hazırdaki aracınızı vererek almayı planlıyorsanız da, varsayalım aracınız 350k TL etse, tine en az 200k TL ödemeniz gerek. Ayda 10k TL biriktirseniz bile 20 ayda alınabilir. Sanırım sizde w205 c serisi vardı. Oradan hatırladım sizi. Şahsen aracınızın ciddi bir sorunu yoksa, ben olsam tuscon gibi bir araca değişmezdim

azıcık ambiyane olacak ama. youtubedeki araba inceleme videoları, artık benim için adult videoları gibi oldu. ulaşılamaz, ağzım açık şekilde seyrediyorum. geçen sene bu günlerde sıfır C3 Aircross 1.2 live modelini 150.000 tl ye aldım. bundan sonra şimdiki fiyatları verip araba almak benim için hayal oldu. hem emekliyim, hemde eski işyerimde Sgdp bağlı çalışıyorum. eşim öğretmen ve kirada yaşıyoruz. okula gisen çocuklarımız var. hayat çok zor. özellikle daha emekli olmamış arkadaşlarım, bir şekilde brirkiminizi yapın. emekli maaşınızı aldığınız zaman rakama şok olacaksınız.

O araba 500 bin lira etmez. 1.6 atmosferik manuel de olsa, kasasi degismek uzere de olsa;

Su an 2021 sifir sportage 231 bin liraya satiliyor. Dizel otomatigi de yuzde 80 otv.ye ragmen 330 binlerde

Yine 1.5 tsi dsg passatlar 330 binlere aliniyor

Tucson o paranin verilecegi en son araclardan biri
  • 84 milyonluk ülkede elbet birileri araç alacak. Fiat Egea 1 milyon da olsa birileri Egea alacak çünkü o insanların bir yaşam tarzı var onlar toplu taşıma kullanamaz.

15 sene önce olsa Mercedes ML alabilirdi, 10 sene önce BMW X3 alabilirdi, 5 sene önce Audi Q1 alırdı şimdi Tucson alıyor araçları tamamen salladım ama demek istediğim sınıf da düşse, kalite de düşse bu adamlar bu araçları alacak.

Yok satabilir gayet doğal. Amazon da PS5 getirtti yok sattı saniyeler içinde bitti diye algı yapıyorlar. Peki kaç adet getirdi biliyor musunuz? Maksimum 500 tane.

Gidişat kötü ama birileri ev alacak, araba alacak, hobisini yapacak, mücevherini alacak.

• Aylık kazancınız 50.000 TL değilse sıfırdan iyi bir araç almak imkansız oldu. Hali hazırdaki aracınızı vererek almayı planlıyorsanız da, varsayalım aracınız 350k TL etse, tine en az 200k TL ödemeniz gerek. Ayda 10k TL biriktirseniz bile 20 ayda alınabilir. Sanırım sizde w205 c serisi vardı. Oradan hatırladım sizi. Şahsen aracınızın ciddi bir sorunu yoksa, ben olsam tuscon gibi bir araca değişmezdim
  • "ve bu aracın üst paketi 560 bin tl , bir altı 500 bin tl insanlar bu paraları nasıl veriyor ben bunu bir türlü anlamıyorum. Acaba ne kadarına kredi çekiyorlar. "

Şimdi efenim bu ülkede her yıl araç satışları rekor kırıyor , herkesin elinde lüks telefonlar , akıllı saatler , marka kıyafetler var. İstanbul'da yaşadığım için gözlem yapmayı severim . Ve gerçekten bu pandemi döneminde bile çok iyi kazanan insanlar var. Gidipte bu son model araçları sizin gibi memur kişiler almıyor alamıyor. Daha çok yönetici , ceolar , ticaret yapan kişiler , yazılımcılar alıyor. Araç satışları asla düşmeyecek ÖTV indirimini falan unutun eger çok istiyorsan paran varsa alırsın aracı yoksa da burada aglamana gerek yok . Hadi eyvallah .
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Aylık kazancınız 50.000 TL değilse sıfırdan iyi bir araç almak imkansız oldu. Hali hazırdaki aracınızı vererek almayı planlıyorsanız da, varsayalım aracınız 350k TL etse, tine en az 200k TL ödemeniz gerek. Ayda 10k TL biriktirseniz bile 20 ayda alınabilir. Sanırım sizde w205 c serisi vardı. Oradan hatırladım sizi. Şahsen aracınızın ciddi bir sorunu yoksa, ben olsam tuscon gibi bir araca değişmezdim

Evet doğru hatırlıyorsunuz bilerek yazmadım ama ben W205(mercedes c180) aracı olan biriyim şimdi onu satsam bile üstüne en az 150-200 bin koymak zorundayım. Bu para bana inanılmaz bir miktar gibi geliyor. Hiç aracı olmayanlar yada daha ucuz aracı olanlar ne yapacak aklım almıyor.

Şuan aracımda bir problem yok sadece 6. yılına girip 96bin km oldu, çocuk sayısıda ikiye çıktı diye daha yeni ve geniş bir araba alabilirmiyim diye bakınıyorum ama inanın araba değiştirmek her ay daha da zorlaşıyor. Mesela 3-4 ay önce daha makul araba değiştirme planları yapabiliyordum. Şu tucson elite bile geçen ay 490 bin tl idi bu ay 503bin tl olmuş. Yetişilmiyor artık seneye 1 milyon tl olursa hiç sürpriz olmaz.

• Orta kesim diye bir şey kalmadı. İnsanlar ya akşam ne yiyeceğini düşünüyor ya da arabamı hangi arabayla değiştirsem diye düşünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

84 milyonluk ülkede elbet birileri araç alacak. Fiat Egea 1 milyon da olsa birileri Egea alacak çünkü o insanların bir yaşam tarzı var onlar toplu taşıma kullanamaz.

Evet algı olayı aklıma geldi kaç tane getirdiniz diye sordum üst paketten 6-7 tane getirmişler ve hepsini satmışlar, alt paketler ise şovrum da vardı.

• Trafikte yada çevrede hiç yeni kasa tucson görmedim. Çok da satacağını düşünmüyorum. Az sayıda getirmişlerse insanlar yeni kasa, yeni model diye almışlardır. 80 milyon nüfusu olan bir ülkede diyelim 100 tane getirdiler o kadar satılması normal. Şahsen bu arabanın tipini hiç beğenemedim.Eskisi daha güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfriend -- 20 Haziran 2021; 13:49:3 >
  • O araba 500 bin lira etmez. 1.6 atmosferik manuel de olsa, kasasi degismek uzere de olsa;

Su an 2021 sifir sportage 231 bin liraya satiliyor. Dizel otomatigi de yuzde 80 otv.ye ragmen 330 binlerde

Yine 1.5 tsi dsg passatlar 330 binlere aliniyor

Tucson o paranin verilecegi en son araclardan biri
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Yani Mercedes’ten yine araç bakılabilir. Yeni gelecek w206 750-800k TL bandına alınabilir en iyi ihtimalle. Bir tuscon 560k ediyorsa, w206 rahat rahat eder. Fiyatlar döviz bazında çok değişmedi aslında. Sorun TL eriyor. Maalesef enflasyonun bu şekilde hareketi devam ederse, diğer arkadaşların dediği gibi, çok değil 2 seneye 700-800ü geçer.
  • Ben 9. Derece devlet memuru iken 6 bin civarı maaş alıyordum. 1. Derece memursun ve eşinde memurken aldığın maaşı biliyorum.

O aracı alanlarda senin düzeyinde insanlar. Ve unutulmasın ki 85 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz yemeğe ekmek bulamayan ne kadar insan varsa bir o kadar da tuzu kuru insan çok fazla var.

Ayrıca buradaki Fransız ve Alman hayranlarına bakmayın. Tucson ve Sportage segmentinin öncüsü ve en mantıklı araçları. Yuksek sayıda satmaları gayet doğal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

"ve bu aracın üst paketi 560 bin tl , bir altı 500 bin tl insanlar bu paraları nasıl veriyor ben bunu bir türlü anlamıyorum. Acaba ne kadarına kredi çekiyorlar. "

Troll mü ciddi misin anlamadım ama sana şöyle bir örnek vereyim insanlar da pay çıkarsın;

ben bundan sadece 5 yıl önce son model Mercedes C180 Fascination aldım. Hem de ne kadara aldım biliyor musun? 170 bin tl ye aldım. Ailem biraz yardım etti ve 1 tl bile kredi çekmedim.

Şuan aynı araç 777bin tl... ailemde yardım etse kredi de çeksem alamam yani alırım ama çok uzun yıllar kredi ödemek zorunda kalırım. Saçma bir iş yapmış olurum.

Üstelik Adana gibi büyük bir şehirde yaşıyorum ama makyajlı kasa c serisi neredeyse görmüyorum bile s kasa görüyorum ama c kasa yok bu ne demek biliyor musunuz? Orta sınıf yok oluyor. Sonuçta c klasse orta-üst sınıf bir araç...

Türkiye de orta sınıf yok oluyor, %5 lik bir üst sınıf %95 lik bir fakir sınıf oluşuyor. Gittikçe karanlığa gömülüyoruz. Sizde İstanbulda %5 lik zengin kısmın telefonlarına, arabalarına bakıp duygusal tatmin olursunuz artık, nasıl bir zevk veriyorsa anlamadım.

• Samsun kamer Hyundaide bir sürü Tucson var. Hem eski hem yeni .Yok sattığı yalan.
  • Araç az geliyor gelen de satılıyor, olan o. Sanki ellerinde olmaması günde yüzlerce sattığını mı gösteriyor? Bazen de bayiler de böyle ufak yöntemlerle aracın istedikleri paketini satmaya çalışıyorlar. Ankara'da daha bir kez görmedim yeni Tuscon; nasıl çok satıyormuş, yemesinler beni.

• Alanlar da ortaya 500 bin koymuyorki. İnsanlar kendi aracını satıp üzerine para ekliyor. Sonuçta sıfır araçlar zamlanınca ikinci ellerin de fiyatı artıyor.

Ama şu da var ben yeni tucson un yok sattığını sanmıyorum çevremde 1 tane bile görmedim. Eskiden beri hangi galeriyi arasan aman abi araç bitiyor veya aman abi zam gelecek ayağı çekerler marka farketmeksizin. Klasik türk yaban çakalı hareketi. Ayrıca hyundai bunu hep yapıyor. Yeni elantrada da aynısını yaptılar. İlk gelen araçları yeni kasanın da heyecanı varken, reklamlar vs dönerken fahiş fiyattan geçirmeye çalışıyorlar. kışın dolar yine zıplamazsa elite paketleri 450 bine verecekler bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alkgs -- 20 Haziran 2021; 14:32:38 >
  • Şu araç daha 4 sene evvel 157 bin TL idi almadım.

:(

Şimdi aracım 13 yaşında ve alamıyorum.  

• Ben de pek yok satacağını zannetmiyorum. İlk partideki az sayıdaki araç satılmış olabilir.

Gerisi ST gazlamasıdır. Adamlar çözdü bizim milleti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 20 Haziran 2021; 15:7:28 >
  • Arkadaşlar bu ülkede ÖTV olmasa, normal bir alım gücü olsa , Bulgaristan kadar refah sahibi bir ülke olsak bu ülkede şu an 1.5000.000 sifir araç satılır.

Bu araba sevdasiyla 500.000 araç da premium olur.

Hatta Amerika'daki fiyatlar olsa , bu alim gucune ragmen acayip satış olur.

Arkadaş doğru söylemiş, Türkiue standardinda normal koşullarda Range Rover Evoque alabilecek adam Tucson full alabiliyor.

Yani illa bu 500-600bin her halukarda satış olur, onun da standardı düşük olur.

Olay Golfe binen adamın Egea'ya düşmesi.

Golfe binen adam Audi A3 'e , Passat'a geçmesi , Şahine binenin Egeaya geçmeso gerekirken Golfe binen Egeaya düşüyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.