Şimdi Ara

aks keçesi yağ kaçırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
47.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2001 model polo tdi kullanıcısıyım. yaklaşık 10-15 gündür aracımın altından damla şeklinde yağ sızdığını gördüm. sanayideki özel servise götürdüm. şanzuman aks keçesinden yağ damlıyor dediler. keçenin değiştirilmesi gerekir dediler. fakat haftasonu olduğundan biraz sonra kapatacaklarını haftaiçi gelmemi söylediler. bu şekilde kullanabilirmiyim dedim evet ama uzun yol gitme dediler başınıza böyle bi iş gelen varmı sizce ne yapmam gerek ortalama 150-180 arası masraf çıkar dediler sizce normal mi ?

• Bence yürütmeyin arabayı...
  • Bi keçe var birde körük var bunun da iç ve dış olamk üzere iki bileşeni var hangisi sizin dediğiniz?
    Passat aks körüğünü 25 TL parça 20 tl işçilikle değiştirdim sizinki neden böyle pahalı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadbul -- 17 Nisan 2011; 11:51:35 >
  • sadbul

usta alt muhafazanın komple söküleceğini keçeden başka parçanın kaçırıp kaçırmadığına bakılacağını sırf bu yüzden bu miktarın tutacağını söyledi.

ufak bir sorunmudur böylece gidebilirmiyim ? siz nerede yaptırdınıız ? istanbuldaysa önereceğiniz bir yer varmı ?

gerçi bugün pazar nerede yaptırabilirim bugün ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkish_republic

merhaba arkadaşlar

2001 model polo tdi kullanıcısıyım. yaklaşık 10-15 gündür aracımın altından damla şeklinde yağ sızdığını gördüm. sanayideki özel servise götürdüm. şanzuman aks keçesinden yağ damlıyor dediler. keçenin değiştirilmesi gerekir dediler. fakat haftasonu olduğundan biraz sonra kapatacaklarını haftaiçi gelmemi söylediler. bu şekilde kullanabilirmiyim dedim evet ama uzun yol gitme dediler başınıza böyle bi iş gelen varmı sizce ne yapmam gerek ortalama 150-180 arası masraf çıkar dediler sizce normal mi ?

yağını kontrol edip kullanabilirsiniz...keçe değişimi biraz işçilik ister..birde keçenin neden bozduğuda önemli.
    belkide ustanız bu işlerin ehli biri.bilmiyorum....keçenin neden kaçırıyor olması önemli..burçsa burçmu aşındı bilya ise bilyamı bozuk veya sadece keçemi bozuldu.
    veya havalandırma tıkalı ve keçeden kaçırıyor bile olabilir...
    iyi bir usta.amma önce servis derim.pahallı olur amma en azından onarımın garantisi olur. ha usta tanıdık ve güvenilir ona birşey diyemem..

• Şanzıman aks keçesi nedir,krank keçesi mi bahsettiğiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ QzMéN ]

Şanzıman aks keçesi nedir,krank keçesi mi bahsettiğiniz?

krank keçesi başka AKS keçesi başka...aksların kutudan çıkış yerlerinde keçe olur.bazı araçlardada salmastra keçe olur..
  • Peki aks keçesi şanzuman ile ilgili bir parça mı ?

bu durumda şanzumanın yağı bitmiyormu aka aka ?
  • önden çeker araçların şanzımanı defransiyeli iç içedir akslar defransiyelden çıkar aynı kutu içinde olduğu içinde eksiltme her iki yeride etkiler....
    tavsiyem naçizane:bu işlerden(otomobil)anlamadığınız belli..burda soru ve cevaplarlada kafanız iyice karışacak..sizinle aynı marka sürücü-araç sahiplerinden usta ve bakım yeri hakkında bilgi alın ona göre hareket edin..olmazsa servise gidin...
    uzun yol gibi bir derdiniz yoksa yağ ilavesi ile uzun müddet kullanabilirsiniz...
  • Gerçi haftasonu geçti, muhtemelen yarın yaptırmaya gideceksiniz, ama en azından içiniz rahat olarak gidin.. Ne kadar sızarsa sızsın içeride kalan yağ yine iyi-kötü yağlama yapar.. Yağ sıfıra kadar bitmez..
  • öncelikle geçmiş olsun 150 180 arası masraf fazla gibi geldi bana.. sadece aks keçesi ise orjinalini taktır..senin araba farklımı bilmem ama şanzıman inmeden yapılıyor sağ teker sökülüp aks çıkarılıyor ve aks keçesi değiştiriliyor..aks keçesi orjinali sanırım 40 tl civarı olsa gerek..sanayide diğer motor ustalarına da sor iyi bi usta bul kafana yatana taktır..kolay gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.