Şimdi Ara

Yeni Falken Ziex ZE310 Ecorun (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
8
Favori
98.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nokian iki gömlek üstün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadbul

Bunla nokian Wetproof karşılaştırmasında sonuç ne olur?
    Islakta Wetproof , Kuruda Ze 310 Ecorun
  • Merhaba
    Falken Ziex ZE 310 Lastikleri son 3 aydır kullanmaktayım.Lassa markasından sonra bunlar çok yumuşak ve sessiz.Ebatlar 205 55 16 ve Avensis T25 de kullanıyorum.Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.Yağmurda deneme imkanım da oldu.Çok başarılı fren mesafesi gerçekleştirdi.Selamlar.İyi bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devaimystic -- 31 Temmuz 2020; 16:37:27 >
  • Devaimystic D kullanıcısına yanıt
    yakıt tüketimi olarak nasıl acaba hocam? seneye bu lastiklerden almayı düşünüyorum (205/60r16 92h) uzun km yaptığım için yakıt tüketimi etiket değeri "E" olması çok farkedermi emin olamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

Artık ze914 yerine Ze310 çıktı. Ze 310 un yol sesi seviyesi 67 db ve bu çok iyi bir değer. Sesiz bir lastiktir alabilirsiniz.

Goodyear Efficient Grip bulamayınca Lassa Greenways ile Falken Ze310 Ecorun arasında kaldım. Önceliğim sessizlik ve konfor. Sizce hangisi iyidir? Falken'in yeni Corolla HB'de inanılmaz kafa şişeren gürültüde bir lastik olduğundan dert yanıyordu anlatanlar ama tabiki model ve jant ebatları da etken. Benim ebatlar 185 65 R15 hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 31 Ağustos 2020; 22:42:45 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Lassa Greenways serisi iyi bir lastik değil. Lassa'nın iyi ve konforlu olan serisi Driveways dır. Gürültü kavramı kişiseldir. DB cinsinden cihazla ölçülen değere bakmak gerek. Bu açıdan Falken iyi ve kullanıcıların geneli de memnun.
  • 1 senedir 235-50-18 kullanıyorum. Acayip virajlara girdim, daha kopmadı doğru düzgün.

• Şu an hali hazırda 205/55/16 michelin primacy 4 kullanıyorum, bir sonraki lastiklerim kesinlikle falken ziex z310 olacak..
  • Tyre Reviews sitesi en çok satılan ebatlardan olan 205/55 R16 ölçüsünde kendi testini yapmış.Falken açısından fikir verebilir.

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-Tyre-Reviews-Ultimate-Summer-Tyre-Test.htm
  • 205-40-17 ebadını yeni taktırdım. Hem aracın arkası çok kolay kopuyor hem de 67 dB etiket değerine rağmen gürültülü bir lastik. Gürültü yönünden hiç memnun değilim malesef.
    Önceden kullandığım Hankook Ventus Prime 3 ve Michelin Primacy 4 S2 ile bu konuda kesinlikle mukayese edilemeyecek derecede kötü.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • zzoorroo kullanıcısına yanıt
    Merhaba lastiklerden memnunmusunuz

• Bende araştırmalarım sonucu ve lastikçimin özel tavsiyesi ile 205/55/r16 91v modelini 4 adet indirimle 1150TL ye sipariş verdim.

Genel olarak yorumlar çok iyi. Tire test sayfası sonuçlarında oldukça başarılı.

Birkaç AA etiketli lastik 500 600tl bandında. Değmez diye düşündüm.

Aracım Megane 4 dci edc üzerinde fabrika çıkıştan bridgestone t001 var. Değerleri falkenden daha kötü. Memnun kalacağımı düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ford Fiesta aracımda kullanmayı düşünüyorum. Üzerinde Petlas İmperium var yerli marka olduğundan tercih ettim memnunum da. Arkadasş bu modeli önerdiğinden araştırmak istedim. Benim kullandığım boyutlar daha küçük olduğundan performans konfor veya ses farkı olur mu merak ettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Bende araştırmalarım sonucu ve lastikçimin özel tavsiyesi ile 205/55/r16 91v modelini 4 adet indirimle 1150TL ye sipariş verdim.

Genel olarak yorumlar çok iyi. Tire test sayfası sonuçlarında oldukça başarılı.

Birkaç AA etiketli lastik 500 600tl bandında. Değmez diye düşündüm.

Aracım Megane 4 dci edc üzerinde fabrika çıkıştan bridgestone t001 var. Değerleri falkenden daha kötü. Memnun kalacağımı düşünüyorum.
    O fiyata 15" (185/65/R15) bulamıyoruz hocam. Çok iyi fiyata almışsınız bence. Ses/uğultu konusunda nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 26 Eylül 2020; 0:44:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam konusunu bulmuşum oh be :)

Cirsa d 2012 1.3 dizel aracim var. 195/55/r16 87H.

Ze310 mu yoksa az koyup turanza t005 mi yoksa lassa greenways mi cok kararsizim.

Michelin cross climate var su an uzerinde. İzmirdeyim. Hic memnun degilim. Aldigimda uzerinde o vardi. 6 bin km sabredebildim.

Zaten neye gecersem geceyim bana cok daha iyi geleceginden eminim. Ne dersiniz ?

Ekleme : ayrica opel astra j team grubunda bir arkadaş yeni yanak olarak SN110 yazmış. Dogru mudur ? Kafam karisti iyice.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismet3535 -- 27 Eylül 2020; 22:36:11 >
  • ismet3535 kullanıcısına yanıt
    Benzer durumdayız. Üzerinde kar lastiği olan bir aracı aldım. İzmir'de yaşıyorum ve hep patinajda kalıyorum. Gereksiz oluyor İzmir için bir yerde. Hankook veya Falken arasında kaldım. Bende Turanza'yı listeden çıkartın çünkü aşırı sert bir lastik. Greenways serisi de pek iyi değil deniyor üst yorumlarda.. Bende takipteyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Benzer durumdayız. Üzerinde kar lastiği olan bir aracı aldım. İzmir'de yaşıyorum ve hep patinajda kalıyorum. Gereksiz oluyor İzmir için bir yerde. Hankook veya Falken arasında kaldım. Bende Turanza'yı listeden çıkartın çünkü aşırı sert bir lastik. Greenways serisi de pek iyi değil deniyor üst yorumlarda.. Bende takipteyim..
    Çok teşekkür ederim bilgiler için.. ben de takipte ve araştırmalardayim bakalim..

Ben 4 yıldır Corsa da bir önceki nesil Falkeni 195/55/16 olarak kullanıyorum, öneririm.
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler SN110 mu ZE310 mu peki sizce ? SN110 yeni satışa çıkmış. Pek bilgi yok sanırım.
    ZE310 almalısınız, diğeri küçük ebatlar için tasarlanmış bir lastik.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.