Şimdi Ara

Yeni Falken Ziex ZE310 Ecorun (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
8
Favori
98.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SN832 Ecorun'dan daha mı iyi bu lastik? bilenler bilgilendirirse sevinirim..
  • Tucson un fabrika çıkış lastiği Continental SC5 Suv lar henüz 20.000km bile olmadan oldukça sert ve sesli bir hale geldiği için geçenlerde Falken Azenis 510 aldım, Japon üretimi ve tanesi 775 ₺

Premium markalar 1200-1400 ₺ arası, lastik başına 500 ₺ ya varan farkların mantıklı bir açıklaması olabilir mi bilmem ama tercihim yorumları ve fiyat avantajı ile Azenis oldu, bakalım Falken nasılmış..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bahaman B kullanıcısına yanıt
    Araçta balans probleminin tipik belirtisi olan ritmik sallanma yoksa sebep lastik tabanlarında olası şekil bozuklukları-taban atlaması olabilir, uzaktan duyulan bir helikopter uğultusunu andırabilir.
    Balans yapan bir yerde lastikler balans cihazında dönerken bakın; lastiğin yuvarlak yapısında kayma - söbüleşme vb varsa sesin nedeni bu olabilir.

• bahaman B kullanıcısına yanıt
    Superb'lerde genel olarak şikayet var o konuda. Farklı bir süperb ile aynı yolda test edip kıyaslayabilirsiniz imkan varsa. Benzer sesler onda da varsa sorun lastikten değildir.

Aynı lastikten kullanıyorum, gayet sessiz.
  • Lastikleri taktıralı yaklaşık 13bin km oldu. Tecrübelerimi aktarayım.

Ön sağ lastik yanağında yarılma olmuştu. Benzer problemi yaşayan çok kişi var. Tamir ettirdim, kullanmaya devam ediyorum bu şekilde. Yanakları hassas bir lastik. Ülkemiz yollarına çok uygun olmadığını söyleyebilirim.

Yazın sıcak havalarda araba çok tedirginlik veriyordu. Viraja giriyorum ama hiç keyif alamıyordum. Eşim araba kayıyor mu bana mı öyle geliyor diyordu. Şu an o tedirginlik hiç yok. Yolu iyi tuttuğunu hissettiriyor. Sıcak asfaltı sevmiyor diyebilirim.

Sessizliği gerçekten başarılı.

Genel olarak fiyatına göre fena lastik değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasmaster59

Bu mesaj silindi.
    nokian wr d4'ün ıslak zeminde frenleme notu a olmasına rağmen bu siteye göre en iyi kış lastiği goodyear ug8
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Lastikleri taktıralı yaklaşık 13bin km oldu. Tecrübelerimi aktarayım.

Ön sağ lastik yanağında yarılma olmuştu. Benzer problemi yaşayan çok kişi var. Tamir ettirdim, kullanmaya devam ediyorum bu şekilde. Yanakları hassas bir lastik. Ülkemiz yollarına çok uygun olmadığını söyleyebilirim.

Yazın sıcak havalarda araba çok tedirginlik veriyordu. Viraja giriyorum ama hiç keyif alamıyordum. Eşim araba kayıyor mu bana mı öyle geliyor diyordu. Şu an o tedirginlik hiç yok. Yolu iyi tuttuğunu hissettiriyor. Sıcak asfaltı sevmiyor diyebilirim.

Sessizliği gerçekten başarılı.

Genel olarak fiyatına göre fena lastik değil.
    yaklaşık 5 ay önce bende taktırdım. baya şehir dışı gittim geldim. alanya yollarında antep yollarında virajlarda hiç bir sorun yaşamadım memnunum

bende de ağustos ayı ortaları gibi arka lastik yanağında yırtıklık fark ettim. aldığım bayi ile iribata geçip garantiden değişim istedim ancak inceleme sonucunda sonuç alamadım. ısrarla lastiği bir yerlere sürttüğümü ondan yarıldığını belirttiler. ancak lastikte yanağında 2-3 yerde yarılma vardı ürünün arkasında durmadılar.

sorun yaşamamak için lastiği o şekilde kullanamayacağımdan 1 adet yeni lastik aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Araçta balans probleminin tipik belirtisi olan ritmik sallanma yoksa sebep lastik tabanlarında olası şekil bozuklukları-taban atlaması olabilir, uzaktan duyulan bir helikopter uğultusunu andırabilir.
    Balans yapan bir yerde lastikler balans cihazında dönerken bakın; lastiğin yuvarlak yapısında kayma - söbüleşme vb varsa sesin nedeni bu olabilir.
    Anladım hocam teşekkür ederim. Sırasıyla önce rot balans ve teker bilyesi kontrol ettirip yine olmazsa lastik değiştirme yoluna gitmeyi düşünüyorum. Sizin de söylediğiniz gibi helikopter sesini andıran bir uğultu geliyor lastiklerden.

• Yaklaşık 1 aydır istanbulda kullandığım 215 50 17 ziex ze310lardan memnunum. 1 defa kuru zeminde sert fren yapmak zorunda kaldım ve absyi devreye sokmadan çok kısa mesafede durmamı sağladı. Aldığımdan bu yana kayda değer yağmur yağmadığından ıslak zemin performansını tecrübe edemedim ancak özelliklerinde ıslak zemin performansının kuru zeminden daha iyi (A) olduğu görünüyor.

Tercihim genelde continental premium contacttan yana olurdu ama tanıdığımın uygun fiyata vermesi sebebiyle denemek istedim ve şimdilik sorunum yok.

Lastiğin kullanım ömrü zaman olarak 4 yıl diye biliyorum. Bu durumda senede 10.000 km yol yapmayan ben ve gibilerimiz için fiyat/performans ürünü diyebilirim.

• 17bin km yol yaptım. Belirgin bir aşınma mevcut.

Sessiz, konforlu lastik. Uzun ömürlü değil. Yan tarafları da hassas, sürtme gelmiyor. Torku yüksek araçlarda aşınma daha fazla olacaktır. Ön lastikler özellikle yeni gibi durmuyor.
  • Yaramaz lastik. Yanaklarda parçalanma yapıyor ve çabuk aşınıyor. Arkadaşımın aracında vardı dikkatimi çekmişti.

• ze310 ile 10 ayım doldu, 6 bin km yaptım. Akdeniz bölgesinde yaşadığım için kar buzlanma gibi konular sıkıntı olmadığından bu modeli tercih ettim.

Lastiklerin yumuşaklığı hala iyi, ani frenlemede kızaklama, kalkışta patinaj v.s. yapmıyor. Islak zeminde de yol tutuşu çok iyi fren mesafesi oldukça kısa. Ki buralarda yağmur yağdı mı her yer sele dönüyor ona rağmen daha bir falsosu olmadı. Herhangi bir yarılma yada deformasyon da görmedim. Kaliteyi çok düşüren petlas gibi markalardansa f/p olarak falken lastikler gayet iş görür.
  • Ze914 modeli ile 60 bin km yaptım memnunum. 20 bin km daha rahat gider. 55 bin km yapmış durumdaki fortoğrafını bu linkte görebilirsiniz.

https://lastikyorum.com/lastik/215/falken-ziex-ze914-ecorun
  • dün akşam taktırdım. 215 60 16 99H 369TL 75 chip para ve 9 taksit aldım. Bu güne kadar bridgestone michelin goodyear kullandım. 4. lastik markam oldu. Diğer pahalı marka lastikerin yarı fiyatı olması (benim ölçümde) olumlu yorumlar ve iyi etiket değerleri sonucu aldım. ilk izlenim sessiz konforlu güzel bir lastik. Hemen farkettirdi. İlerleyen zamanlarda yeni yorumlarda ekleyeceğim.
  • Bir alacak karşılığı falken bayisinden aracım için 245 45 r17 ebatlı lastik alacağım; bayinin teklifi: bu ebadın hem yerli hemde yabancı ılan modeli mevcut, yerli olanı: ziex ze310 ecorun, japon olanı: Azenis FK510

Yerli olanı alırsam; 250₺ kadar olan alacağımı feda etmiş oluyorum... japon alırsam üzerine 250₺ daha vermem gerekiyor (yerlinin fiyatı 2000₺ japonun 2500₺)
    Bu durumda ne tavsiye edersiniz...? japon için 250₺ daha vermeye değermi, yerliye göre ne artısı var, yada 250₺ kadar alacağı unutup direk yerli olanımı almalı...?

• quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

Bir alacak karşılığı falken bayisinden aracım için 245 45 r17 ebatlı lastik alacağım; bayinin teklifi: bu ebadın hem yerli hemde yabancı ılan modeli mevcut, yerli olanı: ziex ze310 ecorun, japon olanı: Azenis FK510

Yerli olanı alırsam; 250₺ kadar olan alacağımı feda etmiş oluyorum... japon alırsam üzerine 250₺ daha vermem gerekiyor (yerlinin fiyatı 2000₺ japonun 2500₺)
    Bu durumda ne tavsiye edersiniz...? japon için 250₺ daha vermeye değermi, yerliye göre ne artısı var, yada 250₺ kadar alacağı unutup direk yerli olanımı almalı...?
    etiket değerleri her iki lastiğinde birebir aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

etiket değerleri her iki lastiğinde birebir aynı mı?

Alıntıları Göster
    Yakıt, ıslak zemin ve ses olarak;
    Yerli olan; E - A - 69
    japon olan ; C - A - 69

şeklinde... Yuvarlanma dirençleri farklı sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi first_officer -- 11 Mart 2020; 18:50:55 >
  • 205 60 r16 4 adet sipariş ettim
    gittigidiyordan 350x4=1400÷9 axes ile satın aldım.
    1000 tl üzerine 75tl puan kampanyasından yararlandım.
    diğer bilinen markalarda bu ölçüde lastikler neredeyse 2 katına uakın fiyatlar çıkıyor.maddi olanak tercih sebebim oldu birazda.olumsuz yoruma pek rastlamadım.umarım memnun bırakır...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.