Şimdi Ara

YENİ FABİA 2. EL ALINIR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yeni kasa 2009 model ve sonrası ikinci el 1.2 70 beygir benzinli olan fabia sizce ne kadar eder. Ve bu arabayı alcağına şu arabayı da düşün dediğiniz bir araç var mı arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler herkese

• 2011 fabia 1.2 motor 5-10 bin kmde 2. el fabiayı 25.000 tl ye alabilirsiniz.ambiente dinamik yani full olanı.!bende 2011 1.4 fabia var memnunum tavsiye ederim.fiyat ve kalite oranı olarak en avantajlı olan markalardan biri bana göre.zaten volkswagen üretimi. motor ve mekanik aksam volkswagen.b sınıfının en geniş ve ferah aracıdır fabia.
  • ben olsam 1.2 bir motor yerine , rakip firmaların mesela fiatın 1.3 multijet dizel , hyundai nin 1.4 crdi gibi motoru olan araçlardan alırdım o paraya.

çünkü fabia ne kadar sağlam bir araba olsa da koltukları sert , kaplama plastik malzemesi sert , kalitesiz ve konforsuz görünüyor sınıfındaki diğer araçlara göre , ben olsam hyundai i20 1.4crdi tercih ederdim , malzeme kalitesi olarak büyük fark var arada
  • bu arada fabia 2011 modelleri makyajlı kasa.2009 ve 2010 modellere göre daha güzel!bence imkanınız varsa 2011 alın!hem garantisi devam eden bi araba olur hemde makyajlı kasa!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

ben olsam 1.2 bir motor yerine , rakip firmaların mesela fiatın 1.3 multijet dizel , hyundai nin 1.4 crdi gibi motoru olan araçlardan alırdım o paraya.

çünkü fabia ne kadar sağlam bir araba olsa da koltukları sert , kaplama plastik malzemesi sert , kalitesiz ve konforsuz görünüyor sınıfındaki diğer araçlara göre , ben olsam hyundai i20 1.4crdi tercih ederdim , malzeme kalitesi olarak büyük fark var arada

dizel konusunda sana katılabilirim ama arkadaş benzinli istemiş.birde şu malzeme kalitesi olarak İ20 almaktan son anda caymış ve arabayı çok iyi incelemiş biri olarak şunu söyleyebilirim.kesinlikle malzeme kalitesi olarak i20 ile fabia aynı düzeylerde!neden fabia aldığıma gelince.araç çok ferah iç hacmi i20 den daha geniş.motor volkswagen!görüntü olarakta fabia bi nebze benim gözüme daha hoş geldi!
  • araca bindim aracın içi ferah gerçekten. peki bu fabia alırken 1.2 mi almak lazım 1.4 motor olanınımı sizce hangisi alınmalı
  • 1.2 şehir içi için ideal bi motor.çok performans beklemiyorsan 1.2 yeterli olur. 1.4 ise uzun yolda daha rahat olur.yakıt olarak aralarında çok fark yok!ben 1.4 almanı tavsiye ederim!performans olarak daha iyi olur.
  • Fabia guzel ve sorunsuz bir arac, motor konusuna gelince 1.2 motor sehiricinde yeter ama sehirlerarasi da kullanacaksaniz 1.4 daha ideal olur
  • genel olarak şehirler içi kullanılacak. yazları tatile giderken uzun yolda kullanılır sadece o kadar. Bu duruma göre 1.2 motor mu almak gerekir dersiniz?
  • sakın 1.2 alma. vergi avantajı falan bir yere kadar 1.2 araçla uzun yol eziyet
  • 1.4 Almalisin kesinlikle
  • Opel corsa 1.2 olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkerr_83

arkadaşlar yeni kasa 2009 model ve sonrası ikinci el 1.2 70 beygir benzinli olan fabia sizce ne kadar eder. Ve bu arabayı alcağına şu arabayı da düşün dediğiniz bir araç var mı arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler herkese

temiz ve bakımlıysa neden alınmasın ki hocam.motor da kasaya uygun sıkıntı yaşatmaz.
  • 1.4 fabia daha mantıklı bence
  • abi bence dizel bak, sehir ici benzinlide 35-40 kurustan asagi yakamazsin, benzin bugun 4.35 yarin 4.50 olucak. 25 bin civari dizel ne var dersen, ben linea, corsa fabia bakardim, tabi karar senin.
  • 1,2 fabia benzinli şehir içi 35-40 kuruş yakarmı dersiniz hocam. Zaten genel olarak araç şehir içi kullanılacak.
  • quote:

1,2 fabia benzinli şehir içi 35-40 kuruş yakarmı dersiniz hocam. Zaten genel olarak araç şehir içi kullanılacak.

ben araci alai 1.5 ay oluyo hesaplamam 37 kurus, belki ilka rabamdir seri kullanmisimdir, birde tekerdeki hava bile etkliyio yakiti sonucta, benim demek istedigim aldiginiz arac simdi 25 kurus yaksin, benzin fiyati yuzunden ekimde 30 kurus yakicak, seneye haziran 35 40 olucak, sahsen dizel alirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

quote:

1,2 fabia benzinli şehir içi 35-40 kuruş yakarmı dersiniz hocam. Zaten genel olarak araç şehir içi kullanılacak.

ben araci alai 1.5 ay oluyo hesaplamam 37 kurus, belki ilka rabamdir seri kullanmisimdir, birde tekerdeki hava bile etkliyio yakiti sonucta, benim demek istedigim aldiginiz arac simdi 25 kurus yaksin, benzin fiyati yuzunden ekimde 30 kurus yakicak, seneye haziran 35 40 olucak, sahsen dizel alirim

haklısınız hocam. ya dizel yada 1,4 alıp tüplü kullanmak lazım. Peki hocam 1,2 alıp tüp taktırsak sıkıntı yaşarmıyız dersiniz çekişte
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

quote:

haklısınız hocam. ya dizel yada 1,4 alıp tüplü kullanmak lazım. Peki hocam 1,2 alıp tüp taktırsak sıkıntı yaşarmıyız dersiniz çekişte

ornegin benim aracim 68 beygir, 1.4 motor, sizin 70 beygir 1.2 motor. Artik gunumuzde motorlar iyice verimli olmaya basladi, dusuk motorlarla iyi performanslar elde edilebiliyor. Acikcasi ben aracin orjinalliginin pek bozulmasini istemem (tup taktirarak), o yuzden tercihim dizel olurdu. Baktiginiz motorun lpgli performansi nasil olur bilemem ama, tup takilan araclarda tam olarak eski performansinda olmuyor. Ama bide su acidan bakmak lazim, ben bu araci sadece sehir icinde kullanicam, performansta gozum yok diyorsaniz, taktirabilirsiniz. Simdi sozlerim tup takinca performans kalmiycak gibi anlasilmasin, kimisi tup taktiriyo performansdan gram odun vermiyo arac.

Araba aliyoruz sonucta, yeri geliyo senede 2 defada olsa sehir disi yol yapiyoruz. 1.2 motorlar (okudumlarima gore) yeri geliyo zorlaninca 1.4 den fazla yakabiliyo. Bence gene en mantiklisi 1.4 dizel

Bu arada malum dizel araclarin bakimi daha masrafli olur, dizel bakmayi dusunurseniz km sinide goz onunde tutmak gerekir. Lpg dusunuyorsanizda bence siz gene 1.4 alin, Satarkende 1.2 lere insanimiz pek bakmiyor desek yalan olmaz
  • hocam güzel yorumun için çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.