Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (577. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.578
Cevap
83
Favori
1.028.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Selamın Aleyküm. 2012-2013 titanium x paket grand c max bakıyoruz. Araçlar biraz yaşlandığı için km olarak ortalama yüz bin km ve üzerindeler. Daha önce dizel bir araç kullanmadığım için biraz km yüksekliğinden çekiniyorum. Acaba yüz bin km'ye yakın veya üzerinde olan bir grand c max almak ne kadar mantıklı? Motorda ne gibi sorunlar yaşayabilirim? Enjektör ve turbo arızaları çok mu maliyetlidir? Bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.
  • 06sinan 0 kullanıcısına yanıt
    Düşünürseniz bu km de başka yok;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-boyasiz-degisensiz-55-bin-km-de-hasar-kayitsiz-692448237/detay

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli abilerim kardeşlerim sizlere bir kaç konuda danışmak istedim.
    2012 Model Cmax Titanium X Marka ve model aramı 230.000 km aldım ve birkaç sorunla karşı karşıyayım bunları siz değerli büyüklerim ve kardeşlerim aracılığıla çözüme kavuşturabiliriz diye düşünüyorum.

1- Aracımda arka bagaj kapama açma düğmesine bastığımda kapatıp açmıyor. Ses geliyor ama sanki gücü yetmiyormuş gibi geldi bana ve bununla ilgili olarak aracı aldığım arkadaşa sorduğumda bagajda sag arkada modül varmış onu söküp takımışlar ve düzelmiş. Sizce sorun aynı şekilde mi düzelir sebebi ne olabilir.

2- Aracımda hız sabitleme olsun hız sınırlayıcı olsun tuşlara basmama rağmen hiçbir değişiklik olmuyor. Hatta bastıktan sonra ekranda bile ışık yanmıyor. Bununla ilgili yine sorunun çözümü amaçlı basit bir işlem olduğu ve debriyaj sensörünün basılı görebileceğini bundan dolayı olabileceğini söyleyen arkadaşlar oldu ve usta kontrol etti sensörü birkaç kere bastı felan taktık yine olmadı.

Sonuc olarak usta detaylı bakmamız lazım ve hız sabitleyici için direksiyon kutusunu açmamız tamir ediliyorsa tamir ederiz ve genelde tamir ediyoruz ve sorun kalmıyor şeklinde cevap verdi ve bir maliyet istediğimde 300 tl civarı tutar eğer tamir ile halledebilirsek diğer türlğ 1.500 tl bulur değişim için dediler.

Sizlerden isteğim bu konuda tecrübe ve neler yapabileceğim. Şimdiden teşekkürler.

• Herkese merhaba.
    2018 kuga style aracım var. Klima sistemleri benzer olduğu için belki buradan cevap alabilirim diye düşünüyorum.

Dün başıma ilginç bir olay geldi. Klimayı kullanırken göğüs ve ayak kısmına havayı yönlendirdiğimde klima fan hızı kendi kendine azalıp artıyor. Ekrandaki fan hız çubukları kendi kendine yanıp sönüyor. Ancak camlara yönlendirdiğimde herhangi bir sorun olmuyor. Böyle bir olay yaşayan veya duyan var mı??

Salıdan önce servise gidemeyeceğim için buradan sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar öncelikle selamlar,

37.000 TL civarında ailem için araba arıyordum alıp uzun yıl kullanılacak. Bir arkadaşım 2005 model Ford C-Max Dizel Manuel (Ghia) 2005 Model araç önerdi fiyatı 40.500 TL civarında alabilicem pazarlıkla. 2 parça lokal boyası var ve sol ön çamurluk, sağ arka çamurluk olarak 2 parça değişeni var trameri 4.000 TL . Aracın kilometresi 165.000 Km sorgulama yaptım 2013-2015-2017 değerleri normal gözüküyor yani orijinal km'de.

Şimdi sorum şu olacak ekonomik olarak ailemin durumu pek iyi değil ama konforlu bir araç almak istiyorum ilk aracımız olacak. Forumlarda çok araştırdım ama tam aradığım tarz cevap bulamadım. Ben bu arabayı alsam ailem 7-8 sene sorunsuz olarak kullanabilir mi? Expertiz yaptırırken nelere dikkat etmem gerekir, bu araçların kronik sorunları var mıdır? İnternetten araştırdığım kadarı ile 100.000 km'de bir turbo arızası veriyormuş sanırım. Buna alternatif olarak aynı fiyatlarda 2010 model clio grandtour var hatasıza yakın kilometreside 140.000 km civarında orijinal kilometrede aynı şekilde ama en boş modeli. Bu iki araç arasında benim durumumda kalsanız hangisini tercih ederdiniz fikrinizi merak ettim. Yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa çok memnun olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: cleric03

Arkadaşlar öncelikle selamlar,

37.000 TL civarında ailem için araba arıyordum alıp uzun yıl kullanılacak. Bir arkadaşım 2005 model Ford C-Max Dizel Manuel (Ghia) 2005 Model araç önerdi fiyatı 40.500 TL civarında alabilicem pazarlıkla. 2 parça lokal boyası var ve sol ön çamurluk, sağ arka çamurluk olarak 2 parça değişeni var trameri 4.000 TL . Aracın kilometresi 165.000 Km sorgulama yaptım 2013-2015-2017 değerleri normal gözüküyor yani orijinal km'de.

Şimdi sorum şu olacak ekonomik olarak ailemin durumu pek iyi değil ama konforlu bir araç almak istiyorum ilk aracımız olacak. Forumlarda çok araştırdım ama tam aradığım tarz cevap bulamadım. Ben bu arabayı alsam ailem 7-8 sene sorunsuz olarak kullanabilir mi? Expertiz yaptırırken nelere dikkat etmem gerekir, bu araçların kronik sorunları var mıdır? İnternetten araştırdığım kadarı ile 100.000 km'de bir turbo arızası veriyormuş sanırım. Buna alternatif olarak aynı fiyatlarda 2010 model clio grandtour var hatasıza yakın kilometreside 140.000 km civarında orijinal kilometrede aynı şekilde ama en boş modeli. Bu iki araç arasında benim durumumda kalsanız hangisini tercih ederdiniz fikrinizi merak ettim. Yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa çok memnun olurum
    Merhaba 2 aracida tanimiyorum yanliz ufak bir oneride bulunmak adina yaziyorum..40.000 tl bandinda toyota corolla verso modellerinide alibilirsin.toyotA kalitesi ve saglamligini tartismaya gerek yok snirim.yorumda bahsi gecen 2 arabandanda teknik ve mekanik olarak daha saglam oldugu tartismaniz..ailenizi uzmez en azindan temiz biey vukursaniz

• Arkadaşlar aracımızın bakımına ait parçalar elime ulaştı bunlarla ilgili video hazırladım ilginize sunarım
    Abone olup beğenirseniz sevinirim.

• Herkese iyi forumlar. 2006 Model Dizel Corollamı sattıktan sonra araç bakma arifesindeyim. Bir akrabamda bulunan Ford cmax 2011 model titanium x paket op+cam tavan bir araç mevcut. Araç beyaz renk olup sadece bir kapıda avuç içi kadar lokla boya mevcut bu aracın piyasası nedir ? Akraba fiyat vermedi siz araştırın dedi bana fiyat verin dedi. Kaç para teklif etmeliyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Willian

Herkese iyi forumlar. 2006 Model Dizel Corollamı sattıktan sonra araç bakma arifesindeyim. Bir akrabamda bulunan Ford cmax 2011 model titanium x paket op+cam tavan bir araç mevcut. Araç beyaz renk olup sadece bir kapıda avuç içi kadar lokla boya mevcut bu aracın piyasası nedir ? Akraba fiyat vermedi siz araştırın dedi bana fiyat verin dedi. Kaç para teklif etmeliyim ?
    Kaç km'de? 75-77 arasına gider düşük km. ve sorunsuzsa.
  • namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    abi 156.000 km de cam tavanda çatlak varmış yaptırıp verirse 77 diyor yaptırmaz ise masrafı düşecek. bende yaptırıp verirse 76.000tl yaptırmadan 74.500 tl teklif etmeyi planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Willian

abi 156.000 km de cam tavanda çatlak varmış yaptırıp verirse 77 diyor yaptırmaz ise masrafı düşecek. bende yaptırıp verirse 76.000tl yaptırmadan 74.500 tl teklif etmeyi planlıyorum.
    İki taraf için de iyi fiyat sizin teklifiniz.
  • namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Arkadaşlar 1.6 ecoboos 180 bg grand c max aldım 75 bin km de bu araçlar 180 beygiri hangi devir aralığın da veriyor. Teknik bilgisi olan varmı?

• ada0679 kullanıcısına yanıt
    1.5 ecoboost 182 ps için bu şekilde...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi günler arkadaşlar.bagaji ve içi geniş,dizel,2011 model ve üstü,konforlu,yalıtımı iyi,surus keyfi olan bir araç bakıyorum.su 3 araç arasında gidip geliyorum.
    Octavia, Jetta ve c Max.
    C max sedan olmadığı için sürüş keyfi nasıl bilmiyorum hiç kullanmadım.genelde hacback araç kullandım.tavsiye edermisiniz bu aracı diğer 2 seçeneğe?
    Birde trend ve titanyum farkları nedir acaba birde x paket var?forumun hepsini okuyamadım kusura bakmayaniz.simdiden teşekkürler yardımcı olanlara

• Aracım hararet yaptığı için ustaya götürmüştüm, yağ soğutucu patlamış dedi. Bugün soğutucuyu değiştirdik, fakat yine anlık hararet yaptı. Hararet uyarısı verdikten 5 saniye sonra normal sıcaklığına dönüyor. Hatta dönerken 60 dereceye kadar düştü, yani en düşük dereceye geldi.

Bunu neden yapar?
  • Mesajım bulunsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escobar6734

İyi günler arkadaşlar.bagaji ve içi geniş,dizel,2011 model ve üstü,konforlu,yalıtımı iyi,surus keyfi olan bir araç bakıyorum.su 3 araç arasında gidip geliyorum.
    Octavia, Jetta ve c Max.
    C max sedan olmadığı için sürüş keyfi nasıl bilmiyorum hiç kullanmadım.genelde hacback araç kullandım.tavsiye edermisiniz bu aracı diğer 2 seçeneğe?
    Birde trend ve titanyum farkları nedir acaba birde x paket var?forumun hepsini okuyamadım kusura bakmayaniz.simdiden teşekkürler yardımcı olanlara
    http://www.gurbaslar.com.tr/pdf/cmax.pdf

Brosur burada mevcut trend ve titanium arasindaki farklar ile x paket içerikleri. Sedan araclara göre yüksek oturma düzeni ilk başta farkli gelebilir ama alistiktan sonra geri dönüşü de zor oluyor

• Herkese iyi forumlar. Dun 2014 c-max 1.6 dizel titanium x arac satin aldim. Sehir disindan aldigim icin 510 km kadar surme sansim oldu. Cok keyifli geldi. 78000 km de satin aldim. Aldigim kisi 75 bin bakimini yaptirmamis. Parcalari kendim alip bakimi ozel serviste yaptirmayi planliyorum. Ayrica eksper fren balatalarinin ve akunun degisimini de onerdi. Hangi marka parcalari, akuyu, yagi tercih etmeliyim? Birde elektrikli bagaj kapagi kapanirken cok gicirdiyor wd 40 siksam faydasi olurmu sizce?

• Arkadaşlar Merhaba,

Bebeklerimiz olacağı için aracıma sığma konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşündüğüm için Grand C-Max'e geçmeyi düşünüyorum.
    Halihazırda kullandığım araç,

Honda Civic 2010 Premium Otomatik.

Araç kullanımım aylık ortalama 2500km.
    Her ay 1500km uzun yol yapıyorum.
    Geri kalan şehiriçi kullanım.
    Biri 5 yaşında ve diğer ikisi henüz doğmayı bekleyen toplamda 3 çocuk iki kişi de eşimle ben toplamda 5 kişi kullanacağız.

Bu anlamda;
    1-) Grand C-Max düşünüyorum sizce doğru karar mı?
    2-) Grand C-Max uzun yolda beni üzer mi?
    3-) Ses yalıtımı benim için çok önemli. Sizin bu aracın ses yalıtımı hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
    4-) Tutulan bir modeli var mı bu aracın? Şunu alsan daha iyi olur diyebileceğiniz birşey var mı?
    5-) Alırken nelere dikkat etmeliyim? Kronik sorunları var mı aracın?
    6-) Aracın klima ve kalörifer performansı nasıl? Büyük olması hasebiyle zor ısınır falan diyebilir miyiz?
    7-) 3. Sıra koltuk açık iken; Bagaj kullanımı nasıl?
    8-) 3. Sıra koltuğa çocukları yerleştirmek zor olur mu?
    9-) 2. Sıradaki koltuklardan biri tam kapanıyor mu? Bebekleri en arka iki sıraya Eşimi 2. sıraya oturtsam; eşimin bebeklere ulaşımı noktasında sorun yaşar mıyım?
    10-) Arabanın süspansiyonu nasıl? Yumuşak mı sert mi?
    11-) Sürgülü kapıların camları açılıyor mu?
    12-) Yakıt performansı nasıl?
    13-) Arkadan oluşabilecek kazalarda 3.sıradaki bebeklerin dezavantajlı bir durumu olur mu?
    14-) Güvenlik donanımlarından memnun musunuz?
    15-) Yol tutuşu hakkında ne söylersiniz?

Kafamdaki sorulara cevap arıyorum, yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    Teşekkür ederim şimdiden.

DipNot: Aradığım türde bir araç satmak isteyen varsa takas da düşünüyorum. Detay için iletişim kurabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.