Yarbay
04 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 67 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Anadolu Yakasında öncelikli olmak üzere, motor kompresyon ölçümü yapan bildiğiniz bir yer var mı? Maslak tarafı da olabilir ama öncelik Anadolu yakası.

Selam arkadaşlar,

Uzun zamandır off road hevesim var. Yıllardır çeşitli araçlara baktım ama almak kısmet olmadı.

İş işten geçmeden bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Araç sadece hafta sonları kullanılacak ve genelde uzun yola (en azından trafiksiz yerlere) gidecek. Off road'dan kastım öyle çamura sokayım, derin oyuklardan geçeyim falan değil, taş - toprak yol olsun, karlı havalar olsun yani hafifi arazi şartları.

KJ kasa kodlu Cherooke'ler çok hoşuma gidiyor ama araca o kadar yabancıyım ki, alırken ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Beğendiğim birkaç araç var. Aklıma gelen araçları canlı gördükten sonra önce bir Jeep ustasına, sonra expertize sokmak. Exptertizde motor testi yaptırmayı düşünmüyorum, onlar gerçekçi sonuç vermiyor. Ustanın yönlendirmesine göre kompresyon testine sokabilirim.

Bunun harici başka ne yapmam, neye dikkat etmem lazım? Yardımcı olursanız çok dua ederim :)

Selam,

Superonline, Huawei H255 modem kullanıyorum. Port yönlendirme ile ilgili test yapmak istiyorum.
Örneğin;https://www.ipfingerprints.com/portscan.php
Bu site bana 176.x.x.x şeklinde bir IP aldığımı gösteriyor fakat hangi portu denersem deneyeyim kapalı gözüküyor. Modem arayüzünden baktığımda benim aldığım IP farklı.(100.66.x.x.) Yerel kullanıcıya dış IP adresini (176.x.x.x) yazdığımda "Dahili istemci geçersizdir" uyarısı veriyor. Bir de port yönlendirirken uzak kullanıcı kısmını boş bırakıyorum. Nerede hata yapıyor olabilirim?
https://hizliresim.com/ls8hH8

https://hizliresim.com/sUK7jz

https://hizliresim.com/UhiLCH
Selamlar,
Evde bir avize var. İğne uçlu ampul kullanıyor. Anahtarı bir kez açıp kapatınca mavi ışık, bir kez daha açıp kapatınca da iğne uçlu ampullerin yanması gerekiyor. Mavi ışıkların yanmasında sorun yok ama iğne uçlular yanmıyor. Avizeye bir iki kez vurduğumda çalışıyorlar. Birkaç kez kapatıp açtım, her seferinde vurduğumda çalışmaya başladı.
Sorunun ne olabileceği hakkında tecrübesi olan var mı?

Avizenin fotoğrafı
Merhaba,
Halamın oğlunun borçlu olduğu bir davada bizi 3. şahıs olarak icra dosyasına eklemişler. Tarafımıza bir tebligat gelmedi, kardeşime sms ile bildirim gelmiş.
Araştırdığım kadarıyla tebligat geldikten 7 gün sonra , kuzenime borcumun olmadığına dair bir dilekçenin icra dairesine verilmesi gerekli. Dava farklı bir ilde açılmış.
1)Dilekçeyi davanın açıldığı ile vermemiz şart mı? Şartsa bizzat başvurmamız mı gerekiyor, posta yolu ile iletebiliyor muyuz?
2)İtirazımıza dair herhangi bir belge veriliyor mu?
3)Vefat eden babam da 3. şahıs olarak gözüküyor. Biz vârislerinin bir işlem yapması gerekiyor mu?
4)Dosyada üçüncü şahıs olarak birden fazla isim var. Bunlardan biri bile itiraz etmezse herkes borcu kabul etmiş sayılır gibi bir bilgi duydum, doğruluğu nedir?

Teşekkürler
SKODA SUPERB PRESTIGE 2015 MODEL

Kaza - boya - değişen - TRAMER kaydı vs. yok. Araç 2015 model olup , şu an 59.100 km'dedir. (Aktif kullandığı için km artabilir.)

Sitedeki dolu araçlardan biridir. Prestige paketin üstüne aşağıdaki opsiyonlar eklenmiştir.

- Panoramik Sunroof

- Phoenix 19 inç jantlar

- Adaptif hız sabitleyici

- Akıllı far asistanı (https://www.youtube.com/watch?v=maOZ8_2ZpX0 )

- Kör nokta asistanı

- Şerit takip asistanı

- Canton ses sistemi ( 610 W)

- Ön cam ısıtma

- Isıtmalı ön cam suyu püskürtücüleri

- Arka koltuktan ayarlanabilen ön yolcu koltuğu

- Arka koltuk konfor paketi (230 V - USB - Karartılmış arka camlar)

- 3 bölgeli iklimlendirme sistemi

- Direksiyondan kumanda edilebilen vites (2015 araçlarda opsiyondur)

(Ayrıca ön bölge frenleme asistanı bu araçlarda standart olup, 2016 sonrası araçlarda opsiyondur.)

Temmuz 2018 dahil vergileri ödenmiştir.

Garantisi Ekim 2018'e kadar uzatılmış olup , dilenirse tekrar uzatılabilir.

Ortalama yakıt tüketimi 5.1 ltdir. Şehir dışında 3.5 - 4 ltlere düşebilmektedir.

Kapalı garajda muhafaza edilmiştir, 2017'deki dolu yağışından etkilenmemiştir.

Cüzi bir pazarlık payı vardır. Sadece nakit satılıktır. Takas, çek , vs. teklif etmeyiniz.

Fiyat:156.750 TL

İlan no: 593699146
Son yıllarda çok az kullansam da yaklaşık 13 yıldır Nikon D50 sahibiyim. Son zamanlarda yeni bir makine alma hevesi başladı. Bu sebeple bir süredir Nikon D600'leri takip ediyorum. Ancak elimdeki lensler DX formatında. İkinci el fiyatlarına baktığımda Nikon D7100 ile D600 arasında neredeyse fiyat farkı olmadığını gördüm. (250 - 300 TL gibi bir şey farkediyor) D600 alırsam, elimdeki lensleri kullanmak istediğimde crop modunda kullanabileceğim. Bu da 10 MP'ye denk geliyor. Amatör kullanıcı olduğum için 10 MP ya da 24 MP olmasının benim için çok büyük önemi yok. Elimdeki lensleri satıp FF'ye uygun lens alma gibi bir durumum yok kısa vadede. Sadece uygun fiyatlı olduğu için 50 mm almayı planlıyorum.
Öğrenmek istediğim tam olarak şu. D600 aldığımı varsayalım. DX lenslerle çekim yaptım. D7100'e göre, çektiğim fotoğraflarda boyut hariç başka dezavantaj olur mu? Kalite olarak daha mı farklı olur olumlu ya da olumsuz?
Benim kafamdan geçen şu. 2. elde aradaki fiyat farkı çok olmadığı için D600 alayım. Şimdilik 50 mm lensimi , FF uyumlu bir 50 lensle değiştiririm. İleride de bütçem uygun olduğunda 24-70 ya da 28 mm prime lens alırım.
Not: Elimdeki lensler
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC
Sigma 18-250 mm
Nikon 50 mm 1.8 D
Silinebilir
Merhaba,

İkinci el bir arazi aracı almayı düşünüyorum. Hafif ya da orta zorlukta arazi koşullarında kullanmayı planlıyorum. İkinci araç olarak alacağım için bana az masraf çıkarması lazım. Aklımda 1.3 Suzuki Jimny var, 2006 model civarı. Ancak bu araçlar 10 litre civarında yakıyormuş diye duydum. Ayrıca aracı bazen 4 kişi kullanacağız ve bavul vs. taşımamız gerekebilecek. Port bagaj alsam bile yeterli alana sahip olur mu, ya da kullanım kolaylığı ne olur bilmiyorum, port bagajla ilgili hiçbir tecrübem yok. Kia Sorento ise 12 lt dizel yakıyor bildiğim kadarıyla yani yakıt anlamında neredeyse kafa kafaya. İkisi de şehir içinde 55 kuruş diyelim. Devasa boyutları , uzun yolda çok daha geniş ic hacim gibi artıları olsa da , yıllık vergisi üzüyor gibi.
İkinci araç olacağı göz önüne alındığında sizin tercihiniz ne olurdu?
Arkadaşlar selam,

QQ dizel aracımı takas yapacağım. Adaylardan biri 2015 model 25.000 kmde Ambiente araç. (319127485) Diğeri de yine 2015 model 15.000 kmde 150 HP benzinli ACT DSG Passat. Passat için 8.000 TL daha fazla ödeme yapmam lazım A3'e göre. Aslında gönlüm Passat diyor ama bütçe ve dizel olması A3'ü daha alınabilir kılıyor. Bir de ben çabuk araç satan biriyim, dolayısıyla aracın değer kaybetmeden çabuk satılması lazım.
Bu koşullar altında hangi aracı önerirsiniz?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.256
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 288.264 (Bu ay: 2.773)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 344 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.