Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.972
Cevap
62
Favori
605.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Dediğiniz gibi deneyeceğim ilk fırsatta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kullandığım Auris de dayımın aracı. Manuelde zaten yarım debriyajla kaldırmak daha anlamlı. Zaten cvt de devamlı kavradığı için ve freni bıraktığınızda aracı güçlü ve anında ittiği için onda da pek ihtiyaç yok bence. Ancak kendi aracımdaki Auto Hold'u tek geçerim bu konuda bayağı kullaışlı, park freni ve şanzımanla güzel bir uyum içinde çalışıyor. Aracı siz tekrar kaldırana kadar istediğiniz sürece ve düz yolda da tutabiliyor. Özellikle kırmızı ışıklarda kullanışlı oluyor.

• 2015 makyajli kasa ve sonrasında yokuş kalkış desteği için frene abanmaya gerek yok. Frene normal basıyorsunuz gideceğiniz zaman ayağınızı frenden çekip gaza basıyorsunuz.

• Merhaba bugün auris 1.6 otomatik aldım gözüm hep yakıt degerinde idi şuana kadar 12 nin altına düşmedi
    Daha önce 1.33 corolla vardı lpg de ş.içi 20 krs yakıyor

aurise de lpg taktirmayi düşünüyorum lpg de nasıl bir değer yakalabikirim

• kaydev38 K kullanıcısına yanıt
    zamanla düşer hocam tüketim değeri, birden düşmez. aracı bugün aldığınızı belirtmişsiniz

bendeki de 1.6 otomatik, şu an 8.1 lt gösteriyor, sıfırladığımda 12 litreleri gösteriyordu en başta

8'in altını pek görmedim onu da belirteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jerryh -- 11 Ağustos 2016; 22:11:06 >
  • Hocam Araç 2013 model

• kaydev38 K kullanıcısına yanıt
    benimki de 2013 model. aracı 2. el aldınız, yakıt tüketim göstergesini sıfırlayın, en başta yüksek gösterir 12 lt gibi, bir iki haftada normal değerine gelir.

sıfırlamak için yanlış hatırlamıyorsam yakıt tüketim ekranındayken düğmeye basılı tutuyorduk. ekran değiştirme düğmesine

benimki de 1.6 otomatik. dediğim gibi 8 lt altı görmek zor. ona göre lpg kararınızı verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jerryh -- 11 Ağustos 2016; 0:00:17 >
  • anahtarın pili biterse, anahtarı engine düğmesine yaklaştırarak motoru çalıştırabilirmişiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jerryh -- 11 Ağustos 2016; 1:31:36 >
  • Uzun yola çıktım lpg de km de 22 krş yaktı çok değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaydev38 -- 15 Ağustos 2016; 11:27:27 >
  • Daha öncede yazmıştım 2013 1.6 otomatik lpg li aracımı tekrar yakıt konusunda test ettim
    Çok fena 36 tl ye 135 km yol gitti km de 26 krş yakmış
    Daha önceki aracım 2014 1.33 yeni corolla idi onunla yine lpg de 18 krş yol yapıyordum

Bu araç bu kadar yakar mi ?
    Aracı alalı daha 1 hafta oldu şaşkınım

• quote:

Orijinalden alıntı: kaydev38

Daha öncede yazmıştım 2013 1.6 otomatik lpg li aracımı tekrar yakıt konusunda test ettim
    Çok fena 36 tl ye 135 km yol gitti km de 26 krş yakmış
    Daha önceki aracım 2014 1.33 yeni corolla idi onunla yine lpg de 18 krş yol yapıyordum

Bu araç bu kadar yakar mi ?
    Aracı alalı daha 1 hafta oldu şaşkınım

Bende de 1.33 Corolla var 7 litre ortalaması var lpg de. Ben de otomatik auris ya da Corolla düşünüyorum. Yakiti geçtim performans nasil otomatikte. corollanin genisligi falan araniyor mu ya da auirisin corolladan artisi var mi?

• ARKADAŞLAR SA

2013 sonrası benzinli aurislerin bakım tablosu olan var mı elinde ,, hangi km de neler değişir vs olan çok lazım
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    Hocam arabayı alalı bir hafta oldu.1.33 corolla arasında performanı olarak çok ileride bir araç ayrıca öyle içi dar felan da değil bemi üzen tek yakıtı oldu yoksa araba super

• quote:

Orijinalden alıntı: kobe207

ARKADAŞLAR SA

2013 sonrası benzinli aurislerin bakım tablosu olan var mı elinde ,, hangi km de neler değişir vs olan çok lazım

*** Orijinalden ALINTI: Be-Mine ***

quote:

Orijinalden alıntı: Be-Mine

Hazır konusu açılmışken yeni Auris'in bakım programını buraya da koyalım, bulunsun. Her istendiğinde elimizin altında olmuyor kullanım külçesi .

Auris 2013, Benzin Motorlu ve HSD Araçlar İçin Bakım Programı (Sayfa: 749-750) :

Yeni AURİS 2013 .  Yeni AURİS 2013

Auris 2013, Dizel Motorlu Araçlar İçin Bakım Programı (Sayfa: 751-752) :

Yeni AURİS 2013 .  Yeni AURİS 2013

"SERVİS ARALIKLARI: (Kilometre veya ay, hangisi önce gelirse)" ibaresine dikkat!

Kitapçıkta belirtildiği üzere 10.000KM dolmasa bile 6 ayda bir, hem benzinli hem de dizel motorlar için 2 kalemin değişimi görünüyor:
    - Motor yağı (*) .... D:6
    - Motor yağ filtresi (*) .... D:6

"(*)= Kendinizin yapabileceği türden bakımlar." ibaresine de dikkat!

Bu arada yağı ve filtreyi kendimiz değiştirsek bile, aracın birçok noktası için "inceleme" (i:6) ibaresi var her 6 ay için. Servise götürünce yağ ve filtre değişimi haricinde bu noktaları da kontrol ediyorlar mıdır gerçekten, pek emin değilim. Ama garantinin devam etmesi için servise götürmek gerekiyordur belki de.

Garanti konusunu netleştirmemiz gerek.

*** ALINTI ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 19 Ağustos 2016; 13:33:29 >

• Sevgili arkadaşlar slmlar.
    Oncelikle affiniza sığınarak bir soru sormak istiyorum.
    Ben nasipse 2. El Auris bakıyorum otomatik vites benzinli.
    Aurislerde cvt şanzımanda sorun cikiyor mu?
    Bu 2013 sonrasındaki cvt Aurislerde kronik denilebilecek sorunlar var mi?
    2013 ten sonra makyajli kasa diye bi uretimi var mi?

Bilenler yardimci olursa cok sevinirim.

• babylon06 B kullanıcısına yanıt
    2015'de makyajlısı satılmaya başlandı.
  • Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Selam,
    6 ay ne rezillikmis hocam ya. Benim 2007 Auris, 10000km veya 1 yil diyor.
    Bunlar yenilestikce nazlaniyor anlasilan.
  • callandor kullanıcısına yanıt
    Orada öyle diyor ama benim servisim de 1 yıl veya 10 bin km diyor. Sadece ilk bakım için 6 ay ya da 10 bin dediler bana her aracımda. 2015 modeli de aynı şekilde götürüyorum
  • callandor kullanıcısına yanıt
    Evet, hatta diğer markalarda 15.000 km olduğundan bahsedenler de vardı. Ama süre olarak yine en fazla 1 yıl veriliyor sanırım her marka otomobilde. Yol yapılmasa da yağın zamanla bozulması en önemli etken oluyor galiba. Bizde niye 6 Aya indirgenmiş hiç anlamadım, ne Sibirya soğuğundayız ne de çöl sıcaklarında!

Haziranda yetkili serviste 10.000 KM bakımı yaptırdım, verdikleri periyodik bakım kartına da bir sonraki bakım için 6 Ay sonrasını yazmışlar:

Yeni AURİS 2013

Gerçi ben önceki bakımı 4.400 KMde iken 2 sene önce yaptırmıştım yıllık bakım olarak. O zamandan beri de yağı değiştirmemiştim. Motor sesi artmaya başlamıştı zaten iyice ama yağ ışığı falan hiç yanmadı bu 2 sene boyunca. Yağ ikaz ışığı sadece belli KMyi geçince yanıyor sanırım.

Bu arada yağı yine 5w-30 koymuşlar. Kitapçıkta 0w-20 konulması gerektiği yazıyor. Hatta farklı tipte koyulursa bir sonrakinde muhakkak 0w-20 konulması gerektiği belirtiliyor. Ama benim önceki de 5w-30 idi.

Bizim Toyota'lar yetkili serviste bile hiçbir zaman 0w-20 yağ göremiyor anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 19 Ağustos 2016; 15:34:26 >

• erincar kullanıcısına yanıt
    Peki hocam 2013 ten beri uretilen auriste kronik denilebilcek sorunlar var mi

2015 makyajlı kasa ile makyajsiz arasinda ne farklar var.

Konuya uzagim lutfen kusura bakmayin

• 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.